Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba ben bir 19 sahibiyim 95 model rt.Aracımla ilgili bir kaç sorum olacaktı:arabamda kapı içi hoparlörler sanırım patlak.Hoparlörleri değiştirmek istiyorum.Acaba kapı içi hoparlörler kaç inç?Bi de kalorifer fazla ısıtmıyor.Bazı arkadaşlar radyotör temizleyicilerin işe yarayacağını söylediler.radyorörü deler korkusu ile denemedim.Siz ce bunun bir faydası olur mu?Konu ile bilgisi olan arkadaşların cevabını bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalayahmet

herkese merhaba ben bir 19 sahibiyim 95 model rt.Aracımla ilgili bir kaç sorum olacaktı:arabamda kapı içi hoparlörler sanırım patlak.Hoparlörleri değiştirmek istiyorum.Acaba kapı içi hoparlörler kaç inç?Bi de kalorifer fazla ısıtmıyor.Bazı arkadaşlar radyotör temizleyicilerin işe yarayacağını söylediler.radyorörü deler korkusu ile denemedim.Siz ce bunun bir faydası olur mu?Konu ile bilgisi olan arkadaşların cevabını bekliyorum.

bende de sendeki europadan var döndürünce hopörlürn plastik kapağı çıkıyor bikaç vida tutuyor bitanesini söküp numune alabilirsin
    kalirifere gelince basınçlı suyla kalerifer peteğini temizliyorlar basnçlı o yıkama aletleriyle falan sanırsam
    kendi aracımın kaleriferi izmir şartlarında bana çok yeterli geliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: for_live

slm arkadaslar yeni aldıgım 98 model 1.4 karburatörlu rna 19 arabamın dıreksıyonu normal ama genelde hıdrolık dıye duydum acaba benım arabanın dıreksıyonda bı sorunmu var ondan mı normal dıreksıyon gıbı.bıde dıger bı sorunum debrıyaj bıraz sert kıyasladıgım arac( 2001 clıo) bu konu hakkında lutfen bıldıklerınızı benımle paylasırsanız sevınırım

europaların debriyajı serttir yeni arabalara oranla benimki kadar sertini daha görmedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Bende Katıldım aranıza 98 Model R19 RNE Var Klima+Airbag+Hidrolik direksiyon

Aracımın resmi

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

jantlar yakışmış doğrusu yayları da spor yay mı yaptın aracın motoruna herhangi bir modifiye yaptın mı (benim için dış değil iç önemli biraz)

• SELAM MİLLET BEN BU SİTEYİ BUGÜN BULDUM BUNDAN SONRADA DÜZENLİ OLARAK TAKİP EDECEĞİM.BENDE 1YILDIR 2001 MODEL GÜMÜŞ R 19 ALİZE VAR.İLK ARABAM AMA BAŞKA ARABALARDA KULLANDIKTAN SONRA BU BANA Bİ BAŞKA GELİYOR RKADAŞLARLA KONUŞTUM BU R19 HASTALIĞI BAŞKA ŞEYE BENZEMEZ DEDİLER.ARABAM LPG Lİ BRC SİSTEM VAR.ŞİMDİYE KADAR Bİ SORUN YAŞAMIYORDUM FAKAT BİR AYDIR ARABA SABAHLARI ÇALIŞMIYOR MARŞ BASIYOR AMA SANKİ BENZİN GELMİYORMU DİCEM ÖLE BİŞEY OLUYOR HERZAMAN OLMUYOR .BUJİLER VE DİĞER BAKIMLAR BÜYÜK BAKIM OLARAK YENİ YAPTIRDIM GAZCIYA GİTTİM BU ARABALARDA BUJİLERLE BUJİ KABLOLARINI SIK DEĞİŞTİR DEDİLER .KABLOLARI BUGÜN ALDIM BAKALIM DÜZELCEKMİ.BÖYLE SORUNU OLAN Bİ ARKADAŞ VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
  • KARDEŞ BENDE 2001 ALİZE VAR BENDE B BİR AYDIR AYNI SORUNDAN MÜZDARİBİM.GEZMEDİĞİM TAMİRCİ KALMADI ARABAM TERTEMİZ VE BAKIMLARI TAM BİRZ KILIMDIRDA ONDAN:) AMA ARABAYI İLK ÇILŞTIRMADA SORUN LUYDU VE SORUN ARTTI .BİR GAZCI BUJİ VE BUJİ KABLOLARINI DEĞİŞTİR DEDİ BUGÜN DEĞİŞTİRDİM BAKALIM SORUN NE OLACAK SANADA HABER VERİRİM.
  • cevabını merak ediyorum arada benim arabada da ilk marşta gaz gelmiyor gibime geliyor 2. ya da 3. de hemen tek anda çalışıyor tam bende çözemedim nadiren oluyor fakat bi gün gazı fulledim tepeleme doldurdum yola çıkıcaktım tam 2.5 saat çalıştırmayı başaramadım en sonunda iterek park edip arabayı bırakmaya kararvermiştikki vurdurayım dedim hazır itiyoruz biraz zorlayarak çalıştırdım vurdurarak bile zor çalıştı sağolsun arkadaşlar viteste arabayı yürüttü
    neyse çalıştıktan sonra gittim sordum niye böyle oldu diye aşırıı doldurma binde bir valf açmaz çok nadir olur bişey yok dediler ama benim hafif şüphelerim var
  • tsuyoi

arkadasım çok teşekkürler kolonları hallettik.Sana su kalorifer olayını soracaktım.Kalorifer peteğinin tazikli su ile temizlendiğini söylüyorsun.Peki bu tazikli suyun peteği patlatma ihtimali varmıdır?Çevrende yaptıran bir arkadasın var mı veya sen bizzat gördün mü?Benim bu kalorifer olayını bir an önce çözmem gerek.Çünkü pek yakında bir çocuğum olacak ve görev yaptığım yerde kış ağır geçiyor.Bu yüzden bu işi bir an önce çözmem gerek. Burdaki ustalar kaloriferi sökmenin zor ve maddi olarak ta pahalı olacağını söylediler.Senden ve forumdaki diğer arkadaslardan bu konuda bilgisi olanların cevabını bekliyorum
  • kalayahmet

açıkçası daha önce hiç görmedim fakat aynı zamanda nisandan beri satılık olan galeride bir 99 model express1.9d kamyonetimiz var uzun yola çıktığımızda mal almaya gittiğimizde hava gelen delikleri bile gazete kağıdıyla kapatmak zorunda kalıyorduk soğuktan resmen donuyorduk içinde termostatını falan da değiştirsek hiç bi fayda görememiştik sanayide bi reno ustasına sorduğumuzda bize abi böyle böyle yapalım fark edilecek kadar verim alırsınız dedi yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam belki 100 ytl demiş olabilir (emin değilim) geçen kış kalerifer peteğini söküp yapıyorlarmış bunu çok yaptık verim alıyoruz fark ediyor demişti fakat açıkçası pek masraf yapmayı sevmediğimizden biz bu işe girişmedik çokta güvenemedik açıkçası ama bunu yaptığını söyleyen çok kişi duyduk özellikle kaleriferi yok denecek kadar kötü express sahipleri yapıyorlardı ne derece faydalı olup olmadığını diğer arkadaşlara sormak gerekir otomobil genele açarsak cevap gelebileceğini düşünüyorum belkide bu konuyla ilgili bi konu açılmış olabilir

13 aydır hergün kullanıyorum nerdese europamı 205-206 bine geldi genelde ege bölgesi çevrelerinde hep kullandım izmir şartlarında kalerifer gayet yeterli geliyor bana araba biraz yürüdükten sonra bile ki lpgyle kullanıyorum sadece hemn kalerifer ısıtmaya başlıyor fanı 1. en fazla 2. de çalıştırıyorum memnunum baya fakat bi volkswagenlerdekinin yarısı kadar ısıtıttığını sanmıyorum zaten bizimki gibi renoların çok fazla kaleriferinin ısıttığını düşünmüyorum zaten bizim europamızın modeli biraz daha düşük ama donanım olarak diğer europalardan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim eski olduğu için kalerifer petekleri temizlenirse belki gerçekten çok daha iyi verim alınabileceğini düşünüyorum motorun ısınması için de termostatını bi kontrol ettir olmayabilir yoksa kesin tak masraflı bişey değil hatta kendin bile biraz anlıyorsan onu yapabilirsin

umarım yapan deneyen arkadaşlardan bir cevap alırsın olmadı daha fazla kişinin girip çıktığı bi bölüme konu açmanı öneririm

inş. yardımcı olabilmişimdir

• Selam Arkadaşlar bende bu kulupte yeniyim ayrıca R19da da yeniyim ama 19 la iyi anlasıyoruz yeni olmasına ragmen arkadaslar ben 2000 Model R19 EUROPA 16e RNE 90 Beygir enjeksiyonlu kullanıyorum arabanın herseyinden memmunum ki hiçbi sorunu yok temiz ama 1.4 motorlu arabaların beni ranpada sollamalarına hala aklım almıyor yada benimkiyle aynı motora sahip 90 beygir gücünde araba ranpada beni solluyor ranpa olmasada düz yolda en fazla 140 yapıyorum normalde hafiten rapaya eğmli yolda 100 zor yapıyor nedenini bilen varsa bu durumu acıklasın bana 90 beygir gücünde 1.6e motor bi 19 neden 100 yada 120 yi aşamasın sebebi nedir yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok sağolun .......!! Çekişlerdemi mi bi sorun var yoksa ben mi hız yapamıyorum açıklarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemim_kanka -- 22 Eylül 2008; 0:49:29 >
  • arkadaş çok garip bi durum benim arabam 1.6 karbratörlü bir ara her sabah otoyolda rampada beni bir europa solluyordu ben 4. viteste 120yle gaz pedallı döşemeyi yırtacak kadar üstünde tepinirken beyaz bir europa hiç zorlanmadan hersabah arkamdan aynı noktada sellöktör yapıp beni tahmini 150 gibi bir süratle geçiyordu 1 hafta kadar uğraştım yakalamayı bi türlü başaramıyordum artık sinirlerim bozulmaya başlamıştı benzinlide olsa bu kadar farkla geçmesini anlayamamıştım hadi arkadan kaptırıpta gelmiyordu arada benle bir rampaya geliyordu rampada ben o kadar avazını yırttığı kadar motoru bağırtırken adam hiç zorlanmadan sessiz sessiz gayet sakin sakin ivmeleniyordu yine günlerden birgün bu adam beni geçerken baktım acaba 1.8 falan mı diye o yazıyı görünce anladım 1.6é yani 4 nokta enjeksiyonluydu adamın arabası muhtemelende benzinle tırmanıyordu rampaya o andan sonra anladım 1.6é ler benim için fazla hızlı yok yani düzlüktede acayip gidiyor arkasına bile takılamıyorum yani
    yeterki kullanmayı bilen olsun bu arabalar iyi gidiyor şahit oldum bu duruma

ki senin araban hem yeni hem baya iyi bir europa kesin arabanda bir sorun var bu kadar yavaş gidiyorsaa

• sağolasan kardes ama ne gibi bi sorun olabilirki yani yavaş gitmesine neden ne olabilir aklıma bişe gelmiyor hani sade rampada yavas gitse nese düz yolda 120 zor yapıyor yabiraz sordum araştırdım senin araban açılmamış diyolar biraz devirsiz kullan açılsın gider diyolar bende bi kaç gün devirsiz kullandım hiç bi fark olmadı aksine benzin su gibi aktı tüm kulupten ricam bu sorun hakkında bilgisi olan yardım etsin teşekkürler....!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Bende Katıldım aranıza 98 Model R19 RNE Var Klima+Airbag+Hidrolik direksiyon

Aracımın resmi

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

Jantlar + araç alçaltma photoshopları var.
  • arkadaşım eger benzindense sorun arka koltugun altında benzin pompası var ondan ses geliyormu gelmiyormu dinle enjeksiyonlu ise arabayı çalıştır sesi dinle sürekli çalıçması gerek pompanın
  • benzin ponpasında sorun olabilir dediler çünkü 5.viteste son 120 yaptığımda gaz pedalına sonuna kadar basıyorumki gitsin ama gitmiyo ama gaz pedalına sonuna kadar basınca motor bağırıyor bu ses o dedğin ses sanırım yada çekiş balatalarında sorun olabilir diyorlar bir diğer ihtimal benzin filtresinde sorun olabilir diyolar ama hiç kimse kesin bişe diyemiyor yardımlarınızı bekliyorum .....
  • arkadaşlar orjinal ön cam silecekleri kaç cm benimkinde geçici küçük silecekler var yardım lütfen.Teşekkürler
  • Ben de 2007 aralık ayında Dr Renolu oldum. konforuna ve sürüş keyfine diyeceğim yok. Hakikaten güzel araçlar her ne kadar performans alamasam da aracımı seviyorum galiba ( 1.4 RN+ LPG). Şu anda 2-3 aydır radyatör sorunu yaşıyorum.çatlağı var 2 defa tıkayıcı kullandım. ama fayda etmedi.fazla kaçırmıyor ama uzun vadede daha büyük bir sorun açacack gibi.tıkayıcı geçici çözüm gibi bana geliyor. Yenilenmesi şart. Forumdan ; Radyatör fiyat ve markaları hakkında bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum.
    Bir de Performansını nasıl artırabilirim. 1.4 LPG liler hep böyle midir acaba. Kazasız keyifli sürüşler.........Teşekkür ederim.
  • bende 97 model renault 19 RT sahibiyim. sileceklerin ölçüsü 50-51 cm.dir alacağın sileceğin ambalajındada bakarsan araç listesinde renault 19 diyede yazar çoğunda. kendin alıp takabilirsin, hadi kolay gelsin, selamlar.

yaklaşık 6-7 ay önce ben radyatörü değiştirtmiştim, plastik tutma kulağının biri kırıktı ve oradan kaçak yapıyordu. benim sorduğumda fiyat arabanın modeline (rt, rte, rn, vb.) göre 170 ile 190 tl arası değişiyordu, bunlar orjinal radyatör fiyatlari ve ben sadece bir marka olduğunu duydum. 40 tl.de işçilik vermiştim. bana yaklaşık 220 tl.ye patlamıştı. değiştirmeden önce gözüm hep hararet göstergesindeydi, ne zaman yükselecek diye, şimdi rahatım ayda bir aklıma gelirse suyuna falan bakıyorum. umarım sen daha ucuza halledersin, selamlar.
  • Slm arkadaşlar.
    aracıma gaz taktırdıktan sonra benzınle ıyı calısmadıgına motor 30 devrı gectıkten sonra motorun yerınden fırlayacak gıbı sallandıgına şahit oldum ve belkıde bu sebeple motor kulagınıda kopardım.
    Araştırmalarım sonucunda 1,6 aracıma gaz takıldıktan sonra karbüratöre takılan gaz mikserlerın karburator hava gırısını daralttıgı ıcın motora az hava gıttıgını dolayısıyla aracaın zengın yaktıgını bu sebebpe cok yuklenınce motorun tıtredıgını ogrendım.
    bu olay reno 19 larda gaz taktırdıktan sonra yasanan bır hastalıkmış.
    Gaz taktırdıktan sonra pek benzınle gıtmeyecegız için buyuk bir sorun değil ama diger 19'cu arkadaslara bilgi vermek istedim
    benzer sorun yaşayan arkadasımız varsa paylaşırsa sevınırım.
    kazasız iyi sürüşler.
  • komik bi durum ama benim aracım benzine geçince tekleme yapıyor hatta randımanlı çalışmıyor
    açıkçası şuan aracım öyle bir alıştı ki benzinden pek bi farkı yok lpgnin ancak arabayı fazla yükleyip çok kişi aldığında farkı sezebiliyorum

kötü bi durum ama çok uzun yıllardır aracımı hiç benzinle çalıştırmadım o yüzden artık hortumların çürümüş olmasından tehlikeli bir durum olabilir diye hiç benzine geçemiyorum

(lpg den çok memnumum karbratörlü aracımla 190 nı bile gördüm tüpte)
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.