Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
592.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Direksiyn kutusunu,balantı ekipmanları(akslar filan),ve hidrolik pompasının fotoğrafları gerekiyor. Çekebilriseniz çok sevinirim.

quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

quote:

Orjinalden alıntı: qntrl

Arkadaşlar hidrolik direksiyonu olan renault19 sahipleri direksiyon kutusunun ve hidrolik pompasının fotoğraflarını çekebilirlermi?

tam olarak nereyi cekecegim tarif edersen yarın sabah cekeyim resimlerini?
  • İşte budur abi, modifiye dediğin böyle olur, sade ve mükemmel... alttaki resimler bozuldu kendi sitesinden daha hoş açın bakın...
    Buradan...

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 27 Mayıs 2008; 14:59:51 >
  • arkadaşlar merhaba size bi sorum olacak. ben aranıza yeni katılıyorum. renault 19 almayı düşünüyorum hemde ilk arabam olacak. zaten yenide öğreniyorum. 96 model gerçekten temiz 1.8 RTI motor 58000 km klimalı merkezi kilitli sis farlı xenon far elektrikli camlı araba motor gayet iyi kaportada iyi sahibi zaten şöför olduğu için arabaya iyi bakmış sadece güneş yanığı nedeniyle boya var fiyat 9500 ytl yada başka önerileriniz olabilir mi?sizce alınırmı nolur bana bi akıl verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schneider1005041 -- 27 Mayıs 2008; 2:01:00 >
  • simdi 96 model sahibi söfor olan xenon far takılmıs bir arabanın 58000 de olduguna inanmak lazım önce..
    sonra değişeni ve boyasıyla ilgilenmek gerek biraz da.araba full boyalı olunca benim kuskular artıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: schneider1005041

arkadaşlar merhaba size bi sorum olacak. ben aranıza yeni katılıyorum. renault 19 almayı düşünüyorum hemde ilk arabam olacak. zaten yenide öğreniyorum. 96 model gerçekten temiz 1.8 RTI motor 58000 km klimalı merkezi kilitli sis farlı xenon far elektrikli camlı araba motor gayet iyi kaportada iyi sahibi zaten şöför olduğu için arabaya iyi bakmış sadece güneş yanığı nedeniyle boya var fiyat 9500 ytl yada başka önerileriniz olabilir mi?sizce alınırmı nolur bana bi akıl verin

58000 orjinal km mi? 58/13= 4400 km yapar yılda... pek mümkün değil bana göre. Bende arabamı çok az kullanırım ama senede 8-10 bin yaparım genede..

diğer yandan 1.8 ne marka olursa olsun tutan bir motor değil. boya sen satarken sorun olabilir...

99 ve üzeri 1.6 alizeleri tavsiye ederim.... 99 modeli 11-12 civarı....
  • walla araba kusursuz diyor arkadaş. ama bende model yönünden eski buldum zaten sanırım vazgeçicem ondan teşekkürler
  • arkadaşlar arabamla şarampole uçtum 5 takla attık arabadan 7 kişi ALLAHA şükür sağlam çıktık araba pert hurdaya gitti ama biz kurtulduk kaskom yoktu arabasız kaldık ama araba taş gibi hiç şüphe etmeden alabilirsiniiz bu arabayı
  • arkadaşlar 97 model 1.4 LPG'li KLİMALI'lı hatcback aracımı satıyorum.
    ilgilenenler linkten bakabilir...

http://www.sahibinden.com/sahibinden_lpg_li_renault_europa_1_4_rni_hatcbackWQQaXQQ8226161WQQpXQQdisplayitem
  • mümküdür arkadaşlar,babamın r 19 rn si 38 000 kmde ve 1995 model
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacar08

İşte budur abi, modifiye dediğin böyle olur, sade ve mükemmel... alttaki resimler bozuldu kendi sitesinden daha hoş açın bakın...
    Buradan...

kaç inç jant kullandın???
  • iyi akşamlar arkadaşlar aracım 1.6e rte 2001 alize 20 gün önce otogaz dönüşümü yaptırdım (emilatörlü sistem) sormak istediğim birşey var cavaplarsanız sevinirim acaba 1.6 e motora sahip arkadaşların araçları şehir dışı-içi ne yakıyor ben heniz hesaplayamadım bazı durumlardan dolayı yardımcı olursanız sevinirim sağolun
  • valla benim arabam 1.4 beymen clup tüplü araba müthiş derecede fazla yakıyor 0,230 YKR yakıyor şehir içi uzun yolda basmazsam 90 95 gibi gidersem 0,125 YKR yakıyor ilk taktırdığımda 0,180 civarı yakıyordu sadece ekzosun son susturucusunu abart yaptım fazla bağırmıyor hani abart olduğu o kadarda belli değil az bi ses verenden taktım arabama başka bi değişiklik yapmadım ama müthiş derecede fazla yakıyor sendeki 1.6 motor şehiriçi 200 geçmez diya tahmin ediyorum ama 1.6 olan arkadaşlar daha iyi bilir.
  • Valla yakıt aldıgımız yerden yere değişmekle birlikte maximum 20 ykr yakiyor, eger trafik fazla degil yollar acikca 17 kurus yaktı gecen gun. 1.6 karbi.

quote:

Orjinalden alıntı: abrams

iyi akşamlar arkadaşlar aracım 1.6e rte 2001 alize 20 gün önce otogaz dönüşümü yaptırdım (emilatörlü sistem) sormak istediğim birşey var cavaplarsanız sevinirim acaba 1.6 e motora sahip arkadaşların araçları şehir dışı-içi ne yakıyor ben heniz hesaplayamadım bazı durumlardan dolayı yardımcı olursanız sevinirim sağolun
  • Bende 1 ay olmadı r19 sahibi ollalı. R19 1.6e RNE. 98 model, enjeksiyonlu, sürücü airbag, Hidrolik direksiyon, sedan ve beyaz. Klima yok. 75bin kmde.
    Broadwayden inip buna binince patinajı önleyemez oldum başlarda. Patinaj çekmemeye uğraşırkende bazen stop ediyodum. Şimdi biraz alıştım araca. 3-4 kmlik şehir iiçi mesafede kullanıyorum. Yaklaşık 400 km yaptım. Şehir içinde 1 km için 31 yKrş nasıl bir tüketim? Uzun yolda 25 krşa düşer sanırm? LPG taktırmayı düşünüyorum. Hangi marka ve sistemi önerirsiniz?
    Birde şöyle bir prblemim var. Araç bekleme yaptıktan sonra çalışma problemi oluyor. Yani 1 gün kullanmazsam, yada bazen sabahları marşa bastığımda çalışması 5-10 sn sürüyor. Çalıştıktan sonra sorun yok. stop edip tekrar basarsan marşa hemen alıyor. Yağ değişiminde bu sorun için ustaya baktırdım, bi temizlik yaptı ama sonuç aynı. Birde enjeksiyon lambası gibi bir lamba yok bu araçta sanırım. Bi arkadaşın tipo da vardı. Ben çalıştırmadan önce 5 sn kadar kontak açık bekliyorum. Ama çalıma problemi devam ediyor.
    Yukarıda bazı mesajlarda arkadaşlar yağ değişimi için 5000 veya 10000km yazmışlar. Benim gittiğim usta 3000 de bir değişecek dedi. Ve her iki yağ değişiminde bir de yağ filtresi değişecek dedi. Bu km konulan yağa göre değişiyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egunay -- 10 Haziran 2008; 9:06:48 >
  • LPG önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: egunay

Bende 1 ay olmadı r19 sahibi ollalı. R19 1.6e RNE. 98 model, enjeksiyonlu, sürücü airbag, Hidrolik direksiyon, sedan ve beyaz. Klima yok. 75bin kmde.
    Broadwayden inip buna binince patinajı önleyemez oldum başlarda. Patinaj çekmemeye uğraşırkende bazen stop ediyodum. Şimdi biraz alıştım araca. 3-4 kmlik şehir iiçi mesafede kullanıyorum. Yaklaşık 400 km yaptım. Şehir içinde 1 km için 31 yKrş nasıl bir tüketim? Uzun yolda 25 krşa düşer sanırm? LPG taktırmayı düşünüyorum. Hangi marka ve sistemi önerirsiniz?
    Birde şöyle bir prblemim var. Araç bekleme yaptıktan sonra çalışma problemi oluyor. Yani 1 gün kullanmazsam, yada bazen sabahları marşa bastığımda çalışması 5-10 sn sürüyor. Çalıştıktan sonra sorun yok. stop edip tekrar basarsan marşa hemen alıyor. Yağ değişiminde bu sorun için ustaya baktırdım, bi temizlik yaptı ama sonuç aynı. Birde enjeksiyon lambası gibi bir lamba yok bu araçta sanırım. Bi arkadaşın tipo da vardı. Ben çalıştırmadan önce 5 sn kadar kontak açık bekliyorum. Ama çalıma problemi devam ediyor.
    Yukarıda bazı mesajlarda arkadaşlar yağ değişimi için 5000 veya 10000km yazmışlar. Benim gittiğim usta 3000 de bir değişecek dedi. Ve her iki yağ değişiminde bir de yağ filtresi değişecek dedi. Bu km konulan yağa göre değişiyor sanırım.
  • direksiyon sertliğinden bahseden arkadaş büyük ihrtimalle direksiyon hidroliği azalmıştır herhangi bir servise yağını baktırabilirsin ama yağında azalma yoksa uzman bi servise götürmeni öneririm.

bu arada netten bi kaç reno resmi buldum becerebilirsem paylaşıcam sizlerle
  • umarım beğenirsiniz daha önce paylaşıldıysa kusura bakmayın forum geneline bakmadım..

1-renault clio III ESTATE
    2- renault Egeus
    3-Renault megane İlginç bi direksiyon simidi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karahanli61 -- 15 Haziran 2008; 11:42:30 >
  • 1-hız ibresi ve öndeki araca dikkat
    2-renault nepta
    3-clio extreme

• buda yeni twingo

• arkadaşlar marş dinamosu bozulursa benim gibi tamir yaptırmayın.. bir ay sonra yine sorun veriyor... yenisini alın...
    orjinal morş motoru:410ytl
    taiwan yapımı dwm marş motoru :100 ytl...(bu parçayı aldım orjinal çok pahalı)
    boşuna 50 ytl verdim tamirciye benim düştüğüm hataya siz düşmeyin.....

bu arada: iç kapı kollarının sahtesini almayın kapılar tam kapanmıyor..
    kapı kolu sahtesi:1,1,5 ytl
    orjinali:4 ytl

kesinlikle güvenliğiniz için iç kapı kollarını orjinal alın.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 18 Haziran 2008; 14:46:32 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.