Şimdi Ara

<<<<2013 SYMBOL ANA KONU>>>> (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
5
Favori
17.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LagaLuga01

Karar veremiyorum benzinli touch ile dizel touch arasında 4 bin lira fark var.Senede 20 bin KM yapıyorum sizce benzinlimi almak mantıklı olur dizel mi ?( 2-3 ayda bir uzun yola çıkıyorum memlekete gidiyorum her gidiş gelişimde en az 2000 km yol yapıyorum)

kesınlıkle dızel tartısmasız lutfen !
  • Symbol 2013 touch iç ambiyans gece..

<<<<2013 SYMBOL ANA KONU>>>>
  • 0.9 TCE lpg 1700 rpm 70 km 5. vites

• drive_earth D kullanıcısına yanıt
    Benzinliğe gitmeye daha 1 hafta var benim için :)
  • mimyapı M kullanıcısına yanıt
    Sağolun ne bileyim bazı arabalarda afu lambası var süs diye koymuşlar o zaman.
  • s.a arkadaşlar araçına kol dayama taktıran var mı _?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsclup

s.a arkadaşlar araçına kol dayama taktıran var mı _?

hacı ben epey araştırdım bulamadım piyasada. benim için çok önemli ya gerçi 3 aydır piyasayı bilmiyorum yurt dışına çıktığım için piyasada yaygınlaştıysa haberimiz olsunda taktıralım yav. eski symbolunki olmuyomuş öle dedimişlerdi bana.
  • quote:

Karar veremiyorum benzinli touch ile dizel touch arasında 4 bin lira fark var.Senede 20 bin KM yapıyorum sizce benzinlimi almak mantıklı olur dizel mi ?( 2-3 ayda bir uzun yola çıkıyorum memlekete gidiyorum her gidiş gelişimde en az 2000 km yol yapıyorum)

hacı msjını şimdi gördüm inş benzinli almamışsındır. boşver hesap yapmayı falan zaten ayar oluyom hesap olayına yok yılda şu kadar yol yapınca şöle böle boşver ya alırken kendini az zorla dizel al. şehir dışı performansı 10 numara lafım yok 4 lt bile gördüm diyebilirim amma şehir içi hacı bildiğin gibi değil. araba henüz 5800 km de belki 20 binlere doğru kendine gelebilir ama şu anki ölçümlerimi yazayım. şehir dışında 1100-1200 civarı km yaptım ama bunun içinde 5 km şehir içi yoktur. şehir içinde ise 550-650 km arası yaptım.
    herkesin kendi tercihidir tabi ben bu değerlere ayar oluyom valla.

• quote:

Şöyle bir hesaplama yaptım

benzinlinin vergisi senelik 517 tl dizelin vergisi senelik 827 tl aradaki fark 310 TL
    benzinli ortalama 100 km de 5.2 lt tüketiyor dizel 3.9 lt yakıyor
    benzinli 100 km ye 25,5 tl yakarken dizel 17,20 tl yakıyor
    yani 20 bin yıllık yol için benzinlide toplamda 1 yılda benzine vereceğim para 5 bin lirayken dizelde 3400 tl aradaki fark 1600 tl
    dizel araba ile benzinli arabayı alırkenki aradaki 4 bin liralık motor farkını 3 ila 4 senede fit oluyor

hmm pek fark yok gibi aslında benzinli almak mantıklı sanki

MERHABALAR;

satarken daha fazla rakama satacağınızı göz ardı etmişsiniz...

syg
  • Arkadaşlar bende şirketimin vermiş olduğu araç ile Symbol lü olduk... açıkçası benim beklentimde daha iyi bir araç çıktı (beklentim çok düşüktü)

Sizlere birkac sorum olucak.

Araç Touch paket fakat CC,NAV tarzı paketler yok...

1-Acaba araca Simit değişimi ile Cruise Control taktırılabilirmi?

2-ESP sistemini kapatmayı birtürlü beceremedim ve kitapçığında bununla alakalı bir bilgi yok.

Ama kendim araç alıcak olsam asla bu parayı bu araca vermem aracımın çıkış rakamı 38 bin tl. Bu rakama çok güzel güvenle binilecek araçlar var piyasada.
  • 2013 symbolum var
    Arka sis farını yaktığımda soldaki yanıyor fakat sağdaki yanmıyor. Eğer sadece biri yanıyorsa sağdaki sis farının yerindeki lamba ne işe yarıyor. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bidonanim

2013 symbolum var
    Arka sis farını yaktığımda soldaki yanıyor fakat sağdaki yanmıyor. Eğer sadece biri yanıyorsa sağdaki sis farının yerindeki lamba ne işe yarıyor. teşekkürler

Sadece biri yanar.yeni nesil tüm arabalarda öyledir. Diğer tarafta ampul olmaması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sümbülüne kolçak taktıran var mı:D Armster ya da farklı marka deneyen var mı?
  • Merhaba arkadaşlar,bende 2013 symbol touch 1.5 dci almayı düşünüyorum fakat , bugün ankara mais te yaptığım görüşmede kasımda 90 bg lik dizelinin geleceğini belirttiler. 1.5 dci 75 bg mi yoksa 90 bg mi almak daha mantıklı ? bir de aracı alanlar varsa olumlu-olumsuz yorumlarını paylaşabilir mi ? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: repIay

quote:

Orijinalden alıntı: bidonanim

2013 symbolum var

Sadece biri yanar.yeni nesil tüm arabalarda öyledir. Diğer tarafta ampul olmaması lazım.

cevabiniz için teşekkürler. fakat ben dün incelediğimde içinde ampul vardı. acaba bendekinde mi sorun var. yoksa herkesinki mi böyle.
  • Tekrar merhaba,araç yurt dışında farklı isimlerle satılıyor hepimiz biliyoruz,fakat resimlerini paylaştığım araç ülkemizdeki satılan araçtan biraz daha gösterişli duruyor,umarım bu şekilde de bizim ülkemize gelir.

• İleri de mutlaka bu tarzda özel seri vb. olacaktır, çok güzel paylaşım olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drive_earth

İleri de mutlaka bu tarzda özel seri vb. olacaktır, çok güzel paylaşım olmuş.

inşallah ama hızlı olsalar iyi olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: osenaman

Sağolun ne bileyim bazı arabalarda afu lambası var süs diye koymuşlar o zaman.

Ben kullandığım araclardan ne 2013 symbolde, ne megan 2 dinamikte, nede su an yeni aldığım kullandığım clio 3 aracımda afu olduğu halde afu lambası görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimyapı M kullanıcısına yanıt
    Renault da yokmuş zaten. Büyük araçların bazılarında yanıyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.