Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.056
Cevap
63
Favori
401.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum tüketim değeriniz 100 kilometrede 5.8 litre ( 28,71*100/495=5,8)
    Bence harika

quote:

Orjinalden alıntı: ~Pepita~

yaptm ben o işi
    önce fulledim ve 477,2 km gittkten sonra
    91.01 YTL karşılığında 28,71 lt benzin alarak yine fulledm
    kmyi sıfırladm ve 495 gittim
    hesap işi kafamı karıstırıo =))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 30 Haziran 2009; 0:25:48 >
  • Yeni araç alan hyundai ci arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum allah güle güle iyi günlerde kullanmayı nasip etsin....
    Bu arada yeni gördüm kulübü hayırlı olsun geç oldu biraz ama
  • ben de bugün eşime select otomatik aldım, beni de ekleyebilirsiniz klübe. bu benim ilk hyundaim, şimdilik sevdim aracı ancak ayna ısıtması dışında bir de far açık ikazı eksik sanırım, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acesuperson -- 7 Temmuz 2009; 13:30:25 >
  • *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [2] - 35CES40---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [3] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [4] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [5] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [6] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [7] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [8] - kemanci06---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [9] - melek38---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [10] - ferrai---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [11] - fdjdigy5---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [12] - dremre---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [13] - acesuperson---1.1 Benzinli SELECT Otomatik

• Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun. Aracınızı güzel günlerde kullanın. Bizim de 2. aracımız i10. Eşim kullanıyor. Bir de i10'un abisi var bende i30. Daha önce de 5 yıl otomatik ve manuel getz kullandık. Yani epeydir hyundai'ciyiz biz. İyi bir seçim yaptınız, sınıfının en iyisini aldınız bence. Herşeyden önce 5 yıl tam mekanik garanti bile çok şeyi anlatıyor.
    Aracınızda far açık ikazı bulunmaktadır. Aracınız akünün boşalmaması için far açıkken kontak anahtarınızı çıkardığınızda farlarınızı tamamen kapatmaktadır. Bu nedenle ikaz vermemektedir. Ancak eğer mutlaka ikaz sesini duymak isterseniz, farlarınız açıkken sis farlarınızı da açın ve bu şekilde kontak anahtarınızı çıkarın. O zaman far açık ikazını duyacaksınız. Aracınızla ilgili başkaca sorularınınz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

quote:

Orjinalden alıntı: acesuperson

ben de bugün eşime select otomatik aldım, beni de ekleyebilirsiniz klübe. bu benim ilk hyundaim, şimdilik sevdim aracı ancak ayna ısıtması dışında bir de far açık ikazı eksik sanırım, değil mi?

• Teşekkürler, akşam deneyeceğim.
  • Arkadaşlar, sonuçları paylaşırsanız sevinirim.
  • ben hala ölçümdeyim.
    bana bakmayın. :)
  • Kolay gelsin

quote:

Orjinalden alıntı: aesca

ben hala ölçümdeyim.
    bana bakmayın. :)
  • Benim en son ölçümüm şehir dışı 95 km ort. hız ile 5.3 litre civarı çıktı. Benzinden benzine farkettiğini de söylemeliyim. Bu arada sağ arka hoparlörden cızırtı geliyo çok yüksek sesle radyo dinlemememe rağman kuvvetle muhtemel patlamış ya kapı açılıp kapanırken birisi sert bi şekilde kapattı ondan oldu sizce garanti kapsamında değiştirebilirmiyim?
  • evet değişir. vakit kaybetmeden servisinize durumu gösteriniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: ferrai

Benim en son ölçümüm şehir dışı 95 km ort. hız ile 5.3 litre civarı çıktı. Benzinden benzine farkettiğini de söylemeliyim. Bu arada sağ arka hoparlörden cızırtı geliyo çok yüksek sesle radyo dinlemememe rağman kuvvetle muhtemel patlamış ya kapı açılıp kapanırken birisi sert bi şekilde kapattı ondan oldu sizce garanti kapsamında değiştirebilirmiyim?
  • Selamlar arkadaşlar
    Beni de ekleyin 1.1 Benzinli Select Manuel.

Benzin sarfiyatı konusunda şehir içi 400 gidersek 92 TL'lik benzin alıyoruz.
    Araç 1000km'de, bakalım azalır inşallah sonrasında
  • *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [2] - 35CES40---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [3] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [4] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [5] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [6] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [7] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [8] - kemanci06---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [9] - melek38---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [10] - ferrai---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [11] - fdjdigy5---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [12] - dremre---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [13] - acesuperson---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [14] - kel_epir---1.1 Benzinli SELECT Manuel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 14 Temmuz 2009; 14:59:40 >

• @kel_epir dostum aracın hayırlı uğurlu olsun. Tüketimin düşecektir emin ol.
    Bu arada benzin fiyatları eşitlendi bu nedenle aracımıza opetten 97 oktan fullforce koyuyoruz artık. Bu da aracın çekişini de etkiledi doğrusu. 2 ay önce yaptığım yakıt testinde otomatik olan aracım 7.9 yakıyordu, şuan daha da düştüğüne eminim. Başka arkadaşlar da sanırım yakıtlarını test edip burada bizimle paylaşacaklardır. Burada dikkat etmemiz gereken unsur her iki benzin alışda da depomuuzu taşma noktasında doldurarak ölçüm yapmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 14 Temmuz 2009; 15:06:46 >
  • @ xuye
    Teşekkür ederim, sizinde hayırlı uğurlu olsun.
    Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: xuye

@kel_epir dostum aracın hayırlı uğurlu olsun. Tüketimin düşecektir emin ol.
    Bu arada benzin fiyatları eşitlendi bu nedenle aracımıza opetten 97 oktan fullforce koyuyoruz artık. Bu da aracın çekişini de etkiledi doğrusu. 2 ay önce yaptığım yakıt testinde otomatik olan aracım 7.9 yakıyordu, şuan daha da düştüğüne eminim. Başka arkadaşlar da sanırım yakıtlarını test edip burada bizimle paylaşacaklardır. Burada dikkat etmemiz gereken unsur her iki benzin alışda da depomuuzu taşma noktasında doldurarak ölçüm yapmaktır.

• i10'uma alaşım jant takmak istiyorum. Üstündeki jantın ebat olarak aynı olacak yani lastik değişmeyecek bu durum garantiyi etkiler mi? Ayrıca haftaya uzun bir aradan sonra benzin istasyonunu ziyaret edeceğim, neticeyi bildiririm
  • Dostum jant değişikliğiniz garantiyi etkilemez.

quote:

Orjinalden alıntı: kemanci06

i10'uma alaşım jant takmak istiyorum. Üstündeki jantın ebat olarak aynı olacak yani lastik değişmeyecek bu durum garantiyi etkiler mi? Ayrıca haftaya uzun bir aradan sonra benzin istasyonunu ziyaret edeceğim, neticeyi bildiririm
  • Bir yerde Hyundai'nin garantiden zar zor parça değiştirdiğini her şeyi kullanıcı hatası olarak kabul ettiğini okumuştum. Bu nedenle biraz tereddütte kaldım o yüzden sordum. Bu arada benim okuduğum şey gerçekten doğru mu?
    quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Dostum jant değişikliğiniz garantiyi etkilemez.

quote:

i10'uma alaşım jant takmak istiyorum. Üstündeki jantın ebat olarak aynı olacak yani lastik değişmeyecek bu durum garantiyi etkiler mi? Ayrıca haftaya uzun bir aradan sonra benzin istasyonunu ziyaret edeceğim, neticeyi bildiririm

• arkadaşlar ben mavi bir i-10 kullanıyorum
    ben de sizin gibi herkesin ne düşündüğünü merak ediyordum bu otomobil hakkında ama
    en iyisi kullanarak anlamak
    kimse yoğurdum ekşi demez ama
    bu araba gerçekten çok hoş bir araba
    almayı düşünen varsa hiç tereddüt etmesin
    1.1 motor zayıf diyenlere de ttafik ışıklarıda cevabını veriyorum...
    tavsiye ederim...
  • Dostum okuduğunuz kesinlikle yanlış ve yalan. Benim daha önceki aracım getz idi. Getz in 3. yılında amortisörlerimden ses geliyordu ve servise gittim, ses var bir bakın dedim ve 10 dakika sonra yedek parça bölümüne arka 2 amortisörün garantiden değiştirlileceğini yazdırmışlar ki benim haberim bile yok. Bırak dalaşmayı bana ık vık demeden kendileri garanti değişimini yazdırmışlardı. Diğer markaların pek çoğunda zaten 3. yılda garanti süreleri çokdan dolmuş oluyor, ama garanti süresinde bile olsa amortisör gibi kullanımın etkili olduğu bir parçayı asla garantiden değiştirmezler. Kullannıcı hatası derler, ağır yük yüklemişsin, bozuk yola girmişsin derler. Ama Hyundai hiç sorun çıkarmıyor. Ancak bu garanti olayında dikkat etmen gereken durum, aracının mutlaka periyodik bakımlarını servisinde yaptırmandır. Arabana hyundai servisinden başkasına el sürdürme zaten. Ayrıca bakım maliyetleri de uygundur. Ha arabamın bakımlarını sanayide yaptırayım ama sonra arızalanınca serviste garantiden yaptırayım dersen bu olmaz. Kaldı ki bu bütün markalar için geçerli.
    Kafan rahat olsun, zaten pek bir sorunda yaşamazsın bu araçlarda, eğer bir sorunun olursa da Hyundai halleder. Bu arada 5 yıllık garanti boyunca ücretsiz yol yardımınızda var unutmayın. Yolda kaldınız yol yardıma bir telefonunuz yeter.

quote:

Orijinalden alıntı: kemanci06

Bir yerde Hyundai'nin garantiden zar zor parça değiştirdiğini her şeyi kullanıcı hatası olarak kabul ettiğini okumuştum. Bu nedenle biraz tereddütte kaldım o yüzden sordum. Bu arada benim okuduğum şey gerçekten doğru mu?
    quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Dostum jant değişikliğiniz garantiyi etkilemez.

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 21 Temmuz 2009; 11:44:55 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.