Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.056
Cevap
63
Favori
401.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aesca öncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız bir sürüş dilerim.
  • *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] xuye--------------------1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [2] 35CES40----------------1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [3] ~Pepita~---------------1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [4] eraykoyulhisarli----------1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [5] dusun_oyna-------------1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [6] aesca-------------------1.1 Benzinli SELECT Manuel

• Ben de geçen hafta i10 (ay-ten) uma kavuştum, daha doğrusu hanım kavuştu. Şimdilik çok memnunum ama niyetim borcu bitince i20 daha sonra da i30 a geçiş yapmak. Alırken bayağı araştırma yaptım bana göre sınıfının en iyi arabası. Bu arada benim ki 1.1 Team Düz Vites. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler... Bir de alan arkadaşlara sorum olacak ilk MTV yi siz mi ödediniz yoksa bayi mi ödedi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theconqueror06 -- 16 Nisan 2009; 10:17:12 >
  • theconqueror06 aramıza hoşgeldiniz. Aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 16 Nisan 2009; 21:30:28 >
  • *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [2] - 35CES40---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [3] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [4] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [5] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [6] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [7] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel

• Arkadaşlar, i10 u aldıktan sonra 2 ses dikkatimizi çekti. 1. si içeride sürekli şekilde ince bir biiiiippp sesi geliyor. Çok hafif ama sürekli. Tüplü televizyonların bazılarında tüpün arkasından gelen ses gibi. Kafayı sese verirseniz bir süre sonra baş ağrısı bile yapabilir. 2. si ise araç giderken ya da dururken ara sıra kafasına göre zııııt zııııt şeklinde yine hafif sayılır ve elektrik motorunun çalışmasını andıran bir ses. Önceleri bununda yeni araçdaki bir özellikten kaynaklandığını sandık ama servise sorduğumda bunun normal olmadığı söylendi. Bir süre daha kullanmamı sonra devam ederse inceleyeceklerini söylediler. Daha sonra ben bu sesin nereden geldiğini buldum. Far yükseklik motorundan... Far yükseklik motoru, kumandasına dokunmamamıza karşın kendi kendine ve kafasına göre kısa aralıklarla çalışıyor. Bunu farı açıp bir duvar karşısına geçerek de tespit ettim. Işık bu esnada yukarı aşağı oynuyor sürekli. Ama bunu nezaman yapacağı belli olmuyor. Örneğin servise giderken yol boyunca yapıyor ama servise varınca hiç sorun yok Neyse uygun bir zamanda aracı bırakmamı inceleyeceklerini söylediler. Zaten durumu Hyundai'ye de yazmışlar ve merkezde durmadan soruyormuş naptınız müşterinin sorunu çözüldü mü diye.. Garantiden hallolacak sorun neyse de, benzer sesler sizlerin araçlarında da var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 17 Nisan 2009; 23:21:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: theconqueror06

Ben de geçen hafta i10 (ay-ten) uma kavuştum, daha doğrusu hanım kavuştu. Şimdilik çok memnunum ama niyetim borcu bitince i20 daha sonra da i30 a geçiş yapmak. Alırken bayağı araştırma yaptım bana göre sınıfının en iyi arabası. Bu arada benim ki 1.1 Team Düz Vites. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler... Bir de alan arkadaşlara sorum olacak ilk MTV yi siz mi ödediniz yoksa bayi mi ödedi ?

merhaba.evet ilk mtv yi bayii ödedi.hatta 2.yi de ödetecektim ama şirket sahibinin hastası vardı.( gerçi ödeyeceklerini pek sanmıyordum ya nyse. :) )
    arkadaşlar ben de bir soru sorayım:
    araba ile birlikte eşantiyon babında neler aldınız?
  • Eşantiyon olarak yangın söndürücülü trafik seti, onun dışındakiler zaten olması gereken kriko ve bijon-tornavida gibi 1-2 alet. Başka bişey almadık. (Araç kokularını saymıyorum tabi ki ) Sizde neler vardı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 19 Nisan 2009; 19:54:28 >
  • bende yarın hyundai bayisine gidip aracı görücem

1.1 select oto seçeneğini düşünüyorum, almışken en full olanı alalım

sizlere sormak istediğim, yakıt tüketimi nasıl

arkadaşın benzinli getz 'i var, sünger gibi

garajdan çıkarmaya çekiniyor, bende o duruma düşmek istemiyorum

100 km'de ne kadar yaktığını hesaplayan oldumu acaba

dizel'ide varmış galiba ama Türkiye'de henüz yok

1.1 motora dizel nasıl yapmışlar, gerçekten ilginç

2010'a kadar bekleyip dizel'ini mi alsak, belki getirirler
  • hyundai'nin sitesine baktım

i10'un dizel otomatik vitesi yok

otomatik vites'li dizel olarak 1.4 i20 ve 1.6 i30 var

i20'nin resimlerine baktım ve çok güzel bir araç

i20'nin otomatik dizel'i 30 milyarı geçer

Türkiye'ye getirirler umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi willerdem -- 19 Nisan 2009; 21:14:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xuye

Eşantiyon olarak yangın söndürücülü trafik seti, onun dışındakiler zaten olması gereken kriko ve bijon-tornavida gibi 1-2 alet. Başka bişey almadık. (Araç kokularını saymıyorum tabi ki ) Sizde neler vardı?

sizdekilere ek olarak park sensörü hediye ettiler.haftaiçi takacaklar.
  • i10 sahipleri araçlarının resimlerini ekleselerde biraz fikir sahibi olsak

aracın yakıt tüketimi nasıl

iç donanımlar ilgili olarak, malzemesi kalitesiz deniyor

biraz bizleri aydınlatın
  • quote:

Orjinalden alıntı: aesca

quote:

Orjinalden alıntı: xuye

Eşantiyon olarak yangın söndürücülü trafik seti, onun dışındakiler zaten olması gereken kriko ve bijon-tornavida gibi 1-2 alet. Başka bişey almadık. (Araç kokularını saymıyorum tabi ki ) Sizde neler vardı?

sizdekilere ek olarak park sensörü hediye ettiler.haftaiçi takacaklar.

Ben de ek olarak park sensörü aldım ama mtv yi ben ödeyecekmişim. Henüz ödemedim, 15-20 gün içinde vergi dairesinin kayıtlarında arabanın görünebileceğini söylediler. Başka mtv si bayi tarafından ödenen var mı acaba ?

• mtv yi bayi ödedi zaten olması gereken de bu... Valla temmuzda gittiğimde vergi borcu çıkarsa başlarına yıkarım plazayı. park sensörüyle hemen hemen kafa kafaya gelmiş verginiz.
  • Arkadaşım yakıt tüketimi daha 2000 km olmadı ama şuandaki fiyatlarla 100 TL ye 440 km civarında gidiyor. Ancak birkaç bin km sonra bunun ortalama 7 litre ve biraz altına ineceğini tahmin ediyorum. Ayrıca yeri geldiğinde de gaza yüklenen biriyim. Öte yandan getz in yakıtına da laf söyletmem özellikle de düz vitesine. Eşimde otomatik bende de düz vites getz vardı ve ortalama 7.5 şehir içi yakıyordu düz vites. 38 litreyle 500 km şehir içi kullanıyordum. Tüm araçlar için istanbul trafiğinde bu değerler tabi ki artacaktır. 10 km yi saatlerce sürede alırsanız araçlar da sünger gibi içer tabi. Hangi marka olursa olsun. Plastik kalitesine gelince, daha öncede dedim sınıf standartlarında. Ama bir polodan da çok geride değil. Önyargısız bakarsanız tabiki. Getz'in ön plastiği çok yumuşak olmasına karşın (dokunmadan gözle bile bu yumuşaklığı hissedebilirsiniz), önyargılı arkadaşlar daha dokunmadan sert diye eleştirirdi. Oysa eleştiren kişinin polosunda bariz bir şekilde daha sertti plastik.
    quote:

Orjinalden alıntı: willerdem

i10 sahipleri araçlarının resimlerini ekleselerde biraz fikir sahibi olsak

aracın yakıt tüketimi nasıl

iç donanımlar ilgili olarak, malzemesi kalitesiz deniyor

biraz bizleri aydınlatın

• arkadaşlar ben de i10 almayı düşünüyorum. babam çok küçük , bi kaza olsa çıkamazsın içinden deyip caydırmaya çalışıyo beni.
    sizce güvenlik açısından nasıl bi araç ?

bi de i20 ler gelecekmiş sanırım . onlar çıkınca fiyatı düşer mi i10 ların sizce ?
  • Arkadaşım araba çok hoş. Güvenlik boyutu sınıf standartlarında. Bu sınıftaki araçlardan 5 yıldız beklenmez zaten markası ne olursa olsun. i20 mayıs ayı içinde geliyor. En boşu 1.2 motor 23000 TL den girecek biyasaya. İstersen bekle ama zaten şu anda i10 unda en boşu 18000 civarında. Yani i10 un fiyatı düşmez...

quote:

Orjinalden alıntı: saviola83

arkadaşlar ben de i10 almayı düşünüyorum. babam çok küçük , bi kaza olsa çıkamazsın içinden deyip caydırmaya çalışıyo beni.
    sizce güvenlik açısından nasıl bi araç ?

bi de i20 ler gelecekmiş sanırım . onlar çıkınca fiyatı düşer mi i10 ların sizce ?
  • i10 kullanıcılarından fotolar bekliyoruz
  • Yıkatayım, hemen çekip ekleyeceğim.
    quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

i10 kullanıcılarından fotolar bekliyoruz
  • beyaz rengi satılmıyo mu Türkiye de ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.