Şimdi Ara

>> 13 YAŞINDA ! (1881. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
38.993
Cevap
71
Favori
2.987.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18791880188118821883
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reiss5050

quote:

Orijinalden alıntı: Emre Guven

quote:

Orijinalden alıntı: Reiss5050

quote:

Orijinalden alıntı: oace

Kardes guzel yazmissin cesaret tam bende sanki binek arac kullaniyor gibiyim dedigin gibi teknik bilgileri rampada nasil gidelicek hepsini uyguladim kimi baktiysam en az 1 sene tecrube diyor bende 20 gun diyorum tabi olmuyor yakinda olur insallah son buldugum yerde zaten cadir cekmedigim icin sifor ispiyonlamis o yuzden cikarildim ne insanlar var kafasina gore adam cikarilirmi benide dinlemeleri lazimdi hayirlisi boyle olabilir yola devam allah buyuk yardimi bekliyecegiz yeterki durust olalim istesem 1 sene tecrubem var derim isi kapabilirim sonucta kendime yazik etmis olurum kullandigim arac g420 scania ondada dedigin gibi 12000 13000 devirde kullaniyordun tabi sofor hocam bu sekilde anlatmisti yanliz arabada tam yuklu iken 20000 devirde vitesdegistirmemi soyledi dogrumu dedi bu konuda bilginiz varmi

20000 devirde vites değiştirmek bilmiyorum mantıksız geldi bana belki Scania'yı hiç kullanmadım ondan dicemde yinede mantıksızlık aga yüklüyken demiş bide resmen mazot düşmanı olursun :D

hani şu vardır bazı yerlerde mecbur kalırsın 20000 devirlere çıkarsın öyle yükseltirsin vitesini yemeyecektir yada yolun ortasında kalacaksındır aklın keser bunu o şekil gidersin 1-2 vites ama her zaman 20000 devirlerde olursa maaşına zam işine son :D

Devir saatinde yeşil bölge 1500 civarı bitiyor zaten orada değiştirseniz bile çekişi etkilenmiyor ;)

Normal yolda demedim zaten. 12000 devirde de vites değişimi yapsan sorun yok ben kendi adıma konuşuyum 410 beygirlik aracımda sorun yaşamıyorum 25 tonla

Araç MAN olunca tabi çeker hocam Demeye çalıştığım o kadar zorlamaya gerek yok yani.Yanlış birşey dediysem kusuruma bakmayın...
  • emre güven ygs&lys bitti durumlar nasıl? imzanı değitirmeyi unuttun mu seneye kadar hazırlanmaya devam mı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: G-CMAX

emre güven ygs&lys bitti durumlar nasıl? imzanı değitirmeyi unuttun mu seneye kadar hazırlanmaya devam mı:)

Hocam daha bu sene 12.sınıfım 3 gün oldu üye olalı.Ama kısmetse hedef ODTÜ İngilizce Öğretmenliği...Öğretmenlik yapmasam bile bir şirkete girip müdür ya da tercümanlık yapmak istiyorum.Hem maddi hem de tecrübe anlamında daha iyi olur benim için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: G-CMAX

emre güven ygs&lys bitti durumlar nasıl? imzanı değitirmeyi unuttun mu seneye kadar hazırlanmaya devam mı:)

Hocam daha bu sene 12.sınıfım 3 gün oldu üye olalı.Ama kısmetse hedef ODTÜ İngilizce Öğretmenliği...Öğretmenlik yapmasam bile bir şirkete girip müdür ya da tercümanlık yapmak istiyorum.Hem maddi hem de tecrübe anlamında daha iyi olur benim için.

hedef büyük.. çok çalışman lazım... ilk 100 e girmen gerek... allah yardımcın olsun

bu sene 499 puan ile kapatmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G-CMAX -- 26 Temmuz 2013; 21:42:58 >
  • Amin,Hepimizin. Anadolu Öğretmen Lisesi puanı da var tabi ama sıkı çalışmam lazım 80 soruda 75 net yapsam ODTÜ çok yakın.En son denemelerde 69 yapmıştım...Tabi konuların büyük çoğunluğu tam değildi..
  • Balıkesir'in ege taraflarındayım,buralarda çok BMC görüyorum,bunun sebebi fabrikasının yakın olması mı acaba?Burhaniye'deki bayisinde sıfır araclar hala yatıyor
  • quote:

Araç MAN olunca tabi çeker hocam Demeye çalıştığım o kadar zorlamaya gerek yok yani.Yanlış birşey dediysem kusuruma bakmayın...

Yok kardeş yanlış yokta zaten abimizin sorunu 20000 de vites değiş diye öğütlenmesi o konuda diyoruz 20000 devirde hadi en fazla olsun zorda kalınca değişirsin diye :)
  • Reiss5050 kullanıcısına yanıt
    Yani en fazla yokuşta yapılır.Yoksa ben kamyoncu değilim sadece ETS 2'den biliyorum o kuralıda
  • merhaba dayılar bende bu mesleğe gönül verdim yalnız ben lise 2'terkim ehliyet alabiliyomuyum bide src3 alması zormudur???

Edit:İmla

2.Edit:Volvo Fh 2013 serisi nasıldır fiyatları çok aşırı uçukmu gerçi hakediyo o parayı ama alınabilir bişeymidir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CirrusnotDecay -- 27 Temmuz 2013; 1:46:28 >
  • fiyatını bilmem ama internetten incelediğim kadarıyla çok güzel olduğu söyenmekte. bende merak ediyorum volvo fiyatlarını bunun için volvo türkiyeye mesaj attım. bakalım cevap gelecek mi ?

1846T yeni resimler aşağıdadır.

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

özellikle tavan çok yüksek. benim boy 1.75 ve ayağa kalktığım zaman neredeyse 15-20 cm boşluk kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 27 Temmuz 2013; 13:07:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icenumb

merhaba dayılar bende bu mesleğe gönül verdim yalnız ben lise 2'terkim ehliyet alabiliyomuyum bide src3 alması zormudur???

Edit:İmla

2.Edit:Volvo Fh 2013 serisi nasıldır fiyatları çok aşırı uçukmu gerçi hakediyo o parayı ama alınabilir bişeymidir???

Src 3 alirsin yeterki calis 15 20 gun ez saatlerce calusmalisin herseykitapta yazmiyor internetten gecmis sorularada bakman lazim renault magnum cekici kac vites sistemi nasildir bilen varsa memnun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saolun çok tşkler benim boy 1.85 inş birgün hayalime kavuşabilirim kolay gelsindağ bayır önünüzde eğilsin saygılar

@karakabus_
    @oace
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

fiyatını bilmem ama internetten incelediğim kadarıyla çok güzel olduğu söyenmekte. bende merak ediyorum volvo fiyatlarını bunun için volvo türkiyeye mesaj attım. bakalım cevap gelecek mi ?

1846T yeni resimler aşağıdadır.

>>  13 YAŞINDA !

özellikle tavan çok yüksek. benim boy 1.75 ve ayağa kalktığım zaman neredeyse 15-20 cm boşluk kalıyor.

Hocam bu viteslerde ne ya ? Kafam karıştı bi açıklayıversen şunu?
  • arkadaslar renault magnum cekıcı kac vıtestır bılen varmı
  • eyvallah Allah size daha iyilerini nasip etsin inşallah.

@oace

N harfi boş vites. D harfi ileri. DM ise yavaş ileri.

R geri vites. RM ise yavaş geri.

DM ve RM özellikle aracı yanaştırırken çok işe yarıyor. gaza ne kadar basarsan bas, araç milim milim ilerliyor.

@Emre Guven
  • merhaba forumda ağır vasıta konusunda bilgi seviyesi yüksek insanların bulunduğu tek konu bu olduğu için sizlere sormak istedim 2 senedir faaliyet gösteren firmamıza çekici alınmasına karar verildi fakat fiyat araştırmasında 2 markanın fiyatlarına ulaşamadım scania ve volvo aradığımda bayimize bekleriz gibi laf curcunasıyla geçiştirip bilgi vermediler acaba sizin bu konuda bilginiz varmıdır özellikle scania r500 ve volvo fh500 marka araçların başlangıç paket fiyatı nedir ?
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    İyiymiş M'yi görünce manuel sandım Ama sonradan kafama dank etti zaten manuel.
  • spix S kullanıcısına yanıt
    ben türkiyede yetkili satıcıların kendilerini bu kadar kasmalarına anlam veremiyorum açıkçası. yolda giderken gördüğüm 20 tırdan en fazla 4 tanesi volvo veya scania. geri kalanlar hep mercedes, renault, daf, ford.
  • bugün yakıt tüketimi ile ilgili sonuçları aldık arkadaşlar.

734 km yol için 444 lt mazot tüketmiş kamyon.
    buda 1,65km/lt sonucunu veriyor. bana göre hala yüksek sarfiyat mevcut. belki kamyondan belki şoförün kullanmasından kaynaklı.
    durum budur. herkese yardımları için çok teşekkür ederim.
  • BANDIRMA'da yine sular kesik lanet olsun...

Hatırlayan vardır belki 2010 yılında 48 gün gitmişti, yine gitti.
    4 gün gelmeyecek diyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 18791880188118821883
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.