Şimdi Ara

>> 13 YAŞINDA ! (1865. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.993
Cevap
71
Favori
2.988.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atom239
    İki mesaja da katiliyorum.

Agir vasitadan sorumlu elemana ne sorduysam mercedesle kiyasladi ve mercoyu yermek icin elinden geleni yapti adam.

Yalniz bu millete 1838 gibi bir araci axordan sonra en cok satan araba yaptirabiliyorsa,bu aracla daha iyisini yapabilir ford.

Ben de milletin bu aracı AXOR ile kıyasladığının farkında olduğum için o üstteki mesajları yazdım.

Çağıracaksın o elemanı buraya aslında.

Diyeceği; "TÜRK MÜHENDİSLERİNİN ESERİ", "YERLİ(!) ÜRÜNE DESTEK OLMALIYIZ"...

Biz boşuna konuşuyoruz, bizim esnaf farkı çözemeyecek kadar keriz.
    Bir de öyle iştahlı anlatıyorlar ki insanı doğru bildiği yoldan saptıracaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

Agir vasitadan sorumlu elemana ne sorduysam mercedesle kiyasladi ve mercoyu yermek icin elinden geleni yapti adam.

Yalniz bu millete 1838 gibi bir araci axordan sonra en cok satan araba yaptirabiliyorsa,bu aracla daha iyisini yapabilir ford.

Ben de milletin bu aracı AXOR ile kıyasladığının farkında olduğum için o üstteki mesajları yazdım.

Hocam inanin adam telligent vites sistemine dahi laf atti.

Bir soz soylerdim ama cok conoca olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölümüne MAN Diyoruz o zaman Ağalar Cargo zaten fasa fiso şimdi.

3230'dan sonra cargo Duman oldu bana göre Bir zamanlar Bizde almaya kalkıştık 38 cargo ama Bize herkesin dediği tek şey Cargodan Çekici olmaz Kamyonunu alırsan al ama Çekicisine bulaşma diyor herkes.

Değil 460 730'da çıkarsa Cargo gözümde SIFIR'dır her daim. Ha şuanda Piyasada Ne Man Ne Scania Ne cargo Tabikide yıllardır olduğu gibi Lakabıyla Aksaray BMC'si Türkiye şartlarında para kazandırıyor parçası markette arasan var yakıt desen en ekonomik gerisi boş.

Zamanında 2005 axor 2004 TGA arasında kaldığımızda Kışı var diyip TGA almak yerine, Axoru almış olsaydık şimdi 2.yi almaya kalkışıyorduk buda bi Gerçek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reiss5050 -- 12 Nisan 2013; 0:29:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmC_PrO_822

VOLVO 520 (Plaka cuk oturmuş )

>>  13 YAŞINDA !

keskin kartalın aracıydı bu sanırım satılmış
  • Ahmetcan, bak bakalım hatırlayacak mısın bu arabayı ?

22.04.2009

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !
  • quote:

quote:

ben extra euro ile sattıkları yatağın axor'unki kadar geniş olduğunu bile sanmıyorum. muhtemelen kafadan savma 100 kilo üzeri bir adamın yatamayacağı küçük bir tahta parçasıdır.

cargo yeni kasa ile kabin kalitesini artırır diye düşünmüştüm ama tek yaptıkları motor gücünü artırmak oldu sanırım.

koç gurubunun finansal desteği ile mutlaka çok satacaktır ama ben axor alma şansı varken bu aracı tercih edenin aklına şaşarım. herşeyi opsiyonel koyup bu kadar pahalı bir araç yapmak gerçekten saçma olmuş. gözlerine rakip olarak axor'u seçmişler ama yakalayabildikleri sadece fiyatı olmuş. geri kalanı hala axor seviyesinde değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reiss5050

quote:

Orijinalden alıntı: Muhammed Erol

quote:

Orijinalden alıntı: ömer önder aydoğan

rica ederim kardeşim ne demek sizin 2520 yi zor tanıdım walla nevşehir kamyonun halini çok iyi anlıyor maşallah 52 de fiyat yazar satar çok güzel olmuş..

Ne yalan söyleyim plkasını 2005 den bu tarafa kullanmasak bende tanıyamazdım, plakasından tanıdım
    fiyatını 46 000 yazmışlar muhtemelen satıldı sonradan takip ettim ilan sitesinde yoktu.

quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

quote:

Orijinalden alıntı: Muhammed Erol

Ve bugün 04/04/2009 doğum günün kutlu olsun 3230...nice yollara
    >>  13 YAŞINDA !

Eski sayfalara bakarken rastladım.
    Dün DURAK 2004'ün doğum günüymüş.
    "DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN DURAK 2004"

Durak'ın doğum günüydü Allah bereketini arttırsın, sorunsuz 5 yıldır hizmet ediyor kerata

Muhammet kardeşim geçen gün Gülşehirde Üniversitede Sigara içiyodum Sizin Cargo'yu Gördüm Nevşehir Tarafına Gidiyordu Koştum bi resim yakalayım diye ama Telefonu açana kadar Geçti Gitti :)

Cami inşaatında istenilen taşlar gelmemiş onları değiştirmek için gitmişti Nevşehir tarafına muhtemelen o seferdir.
  • Dortmunddan selamlar DHKTG.

Kısmetse Pazartesi Essen da yurda yerleşeceğim o zaman daha fazla fotoğraf paylaşma imkanım olur.

Sevgiler.

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !
  • Haydar'ım merhaba...

Cuma günü olması lazım, telefonunu aramıştım, annen çıkmıştı.

Bu mutlu haberi annenden aldım.

Çok sevindim yerleştiğine, haberdar et bizleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

quote:

Orijinalden alıntı: BmC_PrO_822

VOLVO 520 (Plaka cuk oturmuş )

>>  13 YAŞINDA !

keskin kartalın aracıydı bu sanırım satılmış

Evet keskinin aracı , 5 yaşına geldiği için satıldı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

Dortmunddan selamlar DHKTG.

Kısmetse Pazartesi Essen da yurda yerleşeceğim o zaman daha fazla fotoğraf paylaşma imkanım olur.

Sevgiler.

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

Ali Haydar senin de Almanyaya gelmene sevindim. Ama Dortmund bana 450 km civarında .Eger ihtiyacın olursa özelden yaz tel. Vereyim yardımımız olursa sevinirim. Eğitiminde başarılar dilerim ,mevlam yar ve yardımcın olsun. . .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

SELAM USTALAR

1846 cargo konusunda daha öncede kendimce yorumlar yaptım hatta yerli sermayenin bu milleti küçümsemesinide çok eleştridim...
    sene 2001 yılında 2520 cargoyu sıfır aldığımızda 310 kırkayak sıcanialar 140bin alman markı civarıydı yani 80000 tl idi cargo ise 23500 tl idi yani dolara vurursak o dönem dolar 1.2 tl civarıydı cargo ortalama 20bin dolar ediyordu mercedes 2521 28000tl idi oda axor çıkacağı için teybi bile yoktu tamamen bomboş bir araçtı
    ortalama 4 cargo parasına 1 adet scania alıyorduk çok heves etmiştim gençlik yıllarımda scania için ama olmadı mercedes ve şahin bakışlı cargo arasında karar vermek gerekti yüksek kabin sıtandart takograf radyo teyip webasto hepsi sıtandarttı ve seçimimizi cargodan yana kullandık yanlış hatırlamıyorsam2011 yılına kadarda anahtar vurmadan kullandık ha kaç kilometre yaptın desen 300000bin kilometre yol yaptık tankerde çalıştı ezilmedi 10 sene aküsünü bile değişmek gerekmedi vs neyse lafı çok uzatmıyalım bu arada 2524 ler 3230 lar piyasaya çıktı birde baktık scania ile aradaki fiyat farkı kapanmaya başlamış birden bire arabalar iki katı fiyata satılmaya başlamış yeni kabin sessiz motor hız vs derken cargo piyasada gene adından bahsettirmeye başlamıştı olay şuydu scania sıtandardını hiç bozmamış 360 motorla piyasadaydı ve cargo 3230 sıcanianın yarı parasına satılıyordu yani 2 cargo alacağın paraya 1 scania alıyordun millet tabi seçimini cargodan yana yaptı cargonun o dönem gazetedeki haberini yazıyorum haberde dediği şuydu yenilenen sac kabin kargonun çarpışma esnasında 1.5 tonluk bir direnç karşısında kabin özelliğini yitirmiyor sürücü daha güvenli diyordu aunı dönem scania g360 15 ton yazıyla yazıyorumyanlış anlaşılmasın onbeş tonluk bir dabeye mmaruz kaldığında kabin özelliğini kaybediyordu neyse sadede gelelim malzemede 1/10 oranında bir fark varken fiyat yarı yarıya idi bizim millet çöktü cargonun tepesine piyasada lider yaptı sene 2013 neredeyse fiyat 1/8 oranına kadar yükseldi yani scania ile cargo kafa kafaya satılsa yeridir diyeceğiz ama bir bakmışım adam malzeme hala eski o 1.5 tonluk direnci olan kupanın yükselmişi malzeme scanıa ile yan yana geldiğinde yerlerde vasatın altında ama satılmaya başlandı neden??? çünki bizim insana satarlarken işte bu yerli sermaye diyip milletin yerli malı iştahını kabartıyorlar alan adam aha şte diyor sonunda scaniadan 20bin euro daha ucuz ama scaniadan daha güçlü bir araba aldım sonunda diyor ve gidip 75 bin eurosunu çöpe atıyor ne için sırf yerli olduğu için...

işte bu otosanın yada diğer yerli firmaların bu millete ettiği şerefsizliktir sen yap scania kalitesinde başabaş bir araç sonra sür piyasaya aynı paraya bu millet almazsa ozaman de biz yerli sermayeyiz ve bu araç sahipleri bizim yanımızda olmalı de elin almanına isvecine çamur atmayı bırak....

kusura bakmayın yanlış anlaşılmasın maksadım tartışmak değil kendi düşüncelerimi yazdım ve tamamen beni bağlar kimseye bir dayatmam yoktur saygılar...
  • Eray abi teşekkür ederim evet cuma günü uçağa bindim.

Hazım abi düşünmeniz yeter.Yurttan yana bir sıkıntım oldu giderdik şuan Essen da yurttayım.

Eğer Essen da tanıdığınız yüksek ücretli öğrenci çalıştırmak isteyen birisi varsa talibim
  • Haydar'm hayırlı olsun, Allah kolaylık versin Alamanya'da

Antalya Hal'nde yük bekleyen Ukrayna tırları ve bonus Vabis
    >>  13 YAŞINDA !>>  13 YAŞINDA !>>  13 YAŞINDA !
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali

Haydar'm hayırlı olsun, Allah kolaylık versin Alamanya'da

Antalya Hal'nde yük bekleyen Ukrayna tırları ve bonus Vabis
    >>  13 YAŞINDA !>>  13 YAŞINDA !>>  13 YAŞINDA !

bu yabancılar aldı götürdü Abi yav bizim burda da gürcüler devamlı depolardan Patates çekiyorlar :)
  • quote:

Ahmetcan, bak bakalım hatırlayacak mısın bu arabayı ?

22.04.2009

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

Tabi ki Eray abi hatırlamam mı ilk alındığı zamanlar da çekmişin o zamanlar daha kötüydü ama gittikçe iyi oluyor temizleniyor bakımda yapılınca bi şeye benzemeye başladı bare sende görüyosun :)
  • Bende ilk gördüğümde şaşırmıştım bunları neden bizimkiler götürmüyor diye. Adamların yakıt avantajı var zaten birde geçtiğimiz senelerde olan ihracat yasaklarının birinde nakliyecileri bastırmıştır biz getirelim malı diye, Ruslar v.s. de kendi nakliyecilerinin getirmesini şart koymuştur diye aklıma geldi, tabi ne kadar doğrudur bilinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali

Bende ilk gördüğümde şaşırmıştım bunları neden bizimkiler götürmüyor diye. Adamların yakıt avantajı var zaten birde geçtiğimiz senelerde olan ihracat yasaklarının birinde nakliyecileri bastırmıştır biz getirelim malı diye, Ruslar v.s. de kendi nakliyecilerinin getirmesini şart koymuştur diye aklıma geldi, tabi ne kadar doğrudur bilinmez.

amaç küçük nakliyecileri çökertmek abim Herkesten Büyük Allah var tersine dönecektir bu düzen mutlaka :)

• >>  13 YAŞINDA !
  • Yanyolun tabelası o
  • 
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.