Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21512152215321542155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beratyus

Selam takım nabıyonuz 1ay girişlde sıkıntı yaşadım anca girdim :)
    Sağda solda takılıp buralara uğramazsan böyle olur iste😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, 2009 era start 1.4 lpg modeli var, filtreleri ve motor yağını hangi markaları önerirsiniz? Gittigidiyorda 50tl-60tl civarı hava,yağ,polen filtresi hepsi içinde markasını bilmiyorum. N11 de bosch 120tl hava,yağ,polen filtresi var. Hangisini alıyım ya da hangi markayı tercih ediyim? Önceki bakımda yağ olarak castrol 5w30 stop start koydurdum. Aynı motor yağını tekrar mı alıyım? Araç şuan 71.500km de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pusat1249 -- 29 Temmuz 2019; 10:14:5 >
  • yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Tam adı nedir bilmiyorum ama debriyaj pedal takozu olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Merhaba arkadaşlar, 2009 era start 1.4 lpg modeli var, filtreleri ve motor yağını hangi markaları önerirsiniz? Gittigidiyorda 50tl-60tl civarı hava,yağ,polen filtresi hepsi içinde markasını bilmiyorum. N11 de bosch 120tl hava,yağ,polen filtresi var. Hangisini alıyım ya da hangi markayı tercih ediyim? Önceki bakımda yağ olarak castrol 5w30 stop start koydurdum. Aynı motor yağını tekrar mı alıyım? Araç şuan 71.500km de
    neden stop startlı yağ alıyorsunuz ki boşuna fuzuli masraf düz castrol 5/30 yağ almanız yeterli
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Normal serisi yok diye biliyorum ben castrolün, filtreler için ne dersiniz acaba?

• selam takım napıyosunuz ya sormayın başıma geleni ön cam sileceğin altında biyere sanki sivri bir demmirle vurmuşlar çatlak yukarı doğru ilerledi inşallah döner aşağı şimdi camı da değişmek istemiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratyus -- 31 Temmuz 2019; 22:0:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

selam takım napıyosunuz ya sormayın başıma geleni ön cam sileceğin altında biyere sanki sivri bir demmirle vurmuşlar çatlak yukarı doğru ilerledi inşallah döner aşağı şimdi camı da değişmek istemiyoruz
    kimseye bir şey yapmıyoruz Berat,geçmiş olsun bu arada.

ben de cumartesi köpege carptım hızım 90 km de idi,ön tampon yırtık ,alt ızgara kırık sis farı ve çerçevesi kırık ,iki sensör yerinden çıktı.Srvise göre toplam maliyet 10 bin tl.Sadece ön tampon 5000 tl tutuyormuş,parçaları dışarıdan söyledim,tamponu da tamir ettireceğim,dışarıda yaptıracağım.
  • iyi günler. konu için uygun bi soru olacak mı bilemiyorum ancak kafam çok karışık olduğu için sormak istedim.

belli bir bütçede araç bakınıyorum megane2 dışında donanım olarak cazip gelen olmadı ancak temizi yok gibi bişey aracın. tesadüf era'ya denk geldim daha önce pek bildiğim bi araç değildi. 2006-2008 arası era üzer mi acaba alan kişiyi. 130k-150k civarında lpgli temiz bi araç ne kadar vermek makul.

konu için uygunsuz ise mesaj lütfen bildirin mesajı kaldırayım.
  • estağfurullah uygunsuz bir mesaj olur mu buranın kurulma amacı bu zaten,

era üzermi temiz bir tane bulursanız ki dediğiniz km.ler düşük sayılır sıkıntısız binersiniz,ben 9 yıl kullandım yağ bakımı hariç ilk sıkıntısını 100 bin de vermişti o da fren lambasının ampülü patlamıştı:))

Fiyat konusunda bir şey diyemem hiç bir zaman da yorum yapmamışımdır,o alıcı ile satıcı arasında geçen bir olaydır.

Allah gönlünüze göre versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

kimseye bir şey yapmıyoruz Berat,geçmiş olsun bu arada.

ben de cumartesi köpege carptım hızım 90 km de idi,ön tampon yırtık ,alt ızgara kırık sis farı ve çerçevesi kırık ,iki sensör yerinden çıktı.Srvise göre toplam maliyet 10 bin tl.Sadece ön tampon 5000 tl tutuyormuş,parçaları dışarıdan söyledim,tamponu da tamir ettireceğim,dışarıda yaptıracağım.

Alıntıları Göster
    Sanada geçmiş olsun abi bizim camada 4.000 tl diyor servis tanıdık felandı vardı 3600 kadar düştü ama daha yaptırmadık bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratyus -- 5 Ağustos 2019; 13:57:44 >

• Arkadalar merhaba herkese iyi forumlar,

Benim sizlere bir sorum var.Gerçi forumda araştırsamda net bir kanıya varamadığım için burdan bilen arkadaşlardan öneri istedim...
    2011 Model Hyundai Accent Era 1.4 Start Benzinli düz araç sahibiyim.Aracımın lastik değiştirme zamanı geldiği için üzerinde bulunan 175/70/r14 lassa greenways marka lastikler var.Aynı boyut ve markada devammı etmeliyim...Yoksa araç için kullanılabilen 185/65/r14 yada 195/55/15 boyutlarda bir lastikmi takmalıyım...
    Bu arada yaşadığım yer Tatil bölgesi Ayvalık...yani kışları çok sert geçmeyen kar buz pek olmayan bi yer olduğu için 4 mevsim bir lastik işimi görecektir diye düşünüyorum...

Bu araca hangi boyut ve hangi marka modeli önerirsiniz.Zaman ayırıp okuyan ve görüşlerini bildiren arakadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
  • Araca hiç bir zarar vermez kapı içi etiket de belirtilen orjinal ebatlar bunlar muayeneden de sıkıntısız geçer 195 55 15 de jant masrafı var ama 185 65 14 de sadece lastik ucreti tutar
    Era da en son lassa grenweys ı kullanmış ve memnun kalmıştım şimdi ki aracım da michelin primacy 3 den sonra falken kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim.

• Merhaba arkadaşlar era yi satıp 40 bin e satıp üzerine en fazla 15 bin koyarak araba almak istiyorum kesinlikle lpg li olacak sizce i20 era dan sonra yanımdan hızlı bir tir geçerse yada ben hızla bir tir sollarsam daha mı iyi olur yoksa olumsuz mu oneriniz var mi

• Era ile i20 arasında belirttiğiniz konu ile ilgili olarak bariz sizi rahatsız edecek bir sıkıntı oluşacağıni sanmıyorum.

• Accent era 1.4 lpg ortalama yakıtlarınız ne durumda arkadaşlar?Benimki emsallerine göre fazla yakıyor da.
  • Emsalleri derken 1.4 eralara göre mi albea ve sembole göre mi
    Eğer bu araçlara göre ise kg farkını ve motor gücü farkını da hesaba katmanız gerekir.

• Hocam merhaba.2011 den sonra esp ye ait o büyük tuş olmasa dahi her araçta esp var diyebilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: HanDar05

Hocam merhaba.2011 den sonra esp ye ait o büyük tuş olmasa dahi her araçta esp var diyebilir miyiz?
    esp of tuşu yoksa araçta esp yoktur,
    ilk kontağı açtıgımız da sarı esp ikaz ışığı yanıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Emsalleri derken 1.4 eralara göre mi albea ve sembole göre mi
    Eğer bu araçlara göre ise kg farkını ve motor gücü farkını da hesaba katmanız gerekir.
    1.4 ERA'lara göre hocam.Genelde 100 km'de 9-10 lt yakıyormuş.Ben de 11 lt civarı yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolasx

1.4 ERA'lara göre hocam.Genelde 100 km'de 9-10 lt yakıyormuş.Ben de 11 lt civarı yakıyor.

Alıntıları Göster
    1.4 ler 9-10 lt benzin yakar benim bildiğim,lpg daha fazla olur.
    bir de herkes bir şeyler yazıyor,kimisi gerçekten doğruları yazarken kimisi de iş karıştırmak için sanal ortamda atıp tutuyor nasıl olsa
    herkesin kullanım şekli ve kullandığı ortam farklıdır unutmayın
  • 
Sayfa: önceki 21512152215321542155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.