Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21192120212121222123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun aracınız Allah kaza bela vermesin
  • Arkadaşlar Z rot'da problem varsa araç muayeneden kalır mı ? Direksiyonu tamir ettirdiğimde usta değiştirsen iyi olur demişti.
  • Kullandığım araç 2009 accent era expo gold. Bugün araçlarda yılsonu indirim varsa model yükselteyim diye birçok bayii gezdim. Aracımdan çok memnun olduğum için önce hyundai ye gittim. 2017 model accent blue ile kendi aracımı Manuel vitesli modeli kıyasladım. Birde ne göreyim benim aracım 2017 modelden üstün bir çok konuda yahu. Bluenun Aracımdan eksileri şunlar. Döşeme kalitesi Aracımdan kötü, hatta rakip birçok araçtan da kötü buldum. Arka koltukta 2 kafalık var ve bunlar sabit... Duster havası olmuş. Arka koltuklar yatmıyor. Ön koltuk arkasındaki mevcut cepler yok. Ve kolçak da yok. Bu saydığım hepsi kendi aracımda(2009) var. blunun Motor gücü arttırılmış ancak kullandığım araç zaten spor araç kıvamında. Aracıma 31000 TL takas fiyatı verdiler. Üstede ciddi bir kredi çekmem gerekiyor. Açıkçası cazip gelmedi. Opel reno ford Fiat Toyota plazaları gezdim. Açıkçası corolla nın giriş modeli dizel aracını sınıfında kıyaslayağım bir araç gerçekten görmedim. Hatta fordun focusu opel in astrası renonun megan ile bir tutmak bence pek mümkün değil. Ama malesef ki bu aracı almamda mümkün değil. Uzun lafın kısası blue motor olarak üzmesede donanım olarak geride kalmış benim gözümde. Donanım da en iyi olan egean ile bu yönüyle kıyaslama da çok geride. Bindiğiniz de verdiği his ile corolla yı ayrı tuttuğumu ve etkilendiğimide tekrar belirteyim. blue nun Daha üst donanımlı olan bir modeli İnternete olsada satışda olmadığını söyledi satıcı. Sanırım bu senede cillop accent era la devam gibi gözüküyor. Zaten Aracımdan da memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 22 Aralık 2017; 0:56:6 >

• soghan kullanıcısına yanıt
    Her şey tamamda 2017 model bir araçta kolçak olmaması kabul edilebilir bir şey değil.i30'a göz gezdirdiniz mi hiç hocam baktıysanız düşünceleriniz nedir?Eradan sonra i30 düşünüyoruz biz.Tabi araç piyasasının durumuna göre en az 4-5 sene daha era ile birlikteyiz.

Şuan ki durumda elinde ki aracı satıpta yenisini almak bana pek mantıklı gelmiyor hele ki sorunsuzca uzun zamandır kullandığın bir aracınız varsa.1 seneyi geçti erayı alalı gayet memnunuz gerek performans olsun gerek yakıtı olsun.Yazın birde güzel ve detaylı bir bakıma sokacağım aracı 4 lastik bütün hidrolik yağların değişimi soğutma suyu değişimi periyoduk bakım ufak tefek onarım işleri derken cepten biraz para çıkacak

Blue için fiyat sordunuz mu liste fiyatından ne kadar indirim verdiler?Geçen sene kasım aylarında güzel indirimler vardı clio 4 veriyorlardı 41-42 civarlarına %0 faizle kredi çekip sonradan vazgeçtik 1.2 en boş donanım diye era aldık iyi ki vazgeçmişiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Arkadaşlar Z rot'da problem varsa araç muayeneden kalır mı ? Direksiyonu tamir ettirdiğimde usta değiştirsen iyi olur demişti.

Çok fazla boşluk yoksa sorun olacağını sanmam,z rotları çok da pahalı değil aslında ,sesi sizi rahatsız eder.
  • Arkadaşlar işin özü eldeki kuş daldaki kuştan iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

hayırlı olsun aracınız Allah kaza bela vermesin

Teşekkürler.sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Her şey tamamda 2017 model bir araçta kolçak olmaması kabul edilebilir bir şey değil.i30'a göz gezdirdiniz mi hiç hocam baktıysanız düşünceleriniz nedir?Eradan sonra i30 düşünüyoruz biz.Tabi araç piyasasının durumuna göre en az 4-5 sene daha era ile birlikteyiz.

Şuan ki durumda elinde ki aracı satıpta yenisini almak bana pek mantıklı gelmiyor hele ki sorunsuzca uzun zamandır kullandığın bir aracınız varsa.1 seneyi geçti erayı alalı gayet memnunuz gerek performans olsun gerek yakıtı olsun.Yazın birde güzel ve detaylı bir bakıma sokacağım aracı 4 lastik bütün hidrolik yağların değişimi soğutma suyu değişimi periyoduk bakım ufak tefek onarım işleri derken cepten biraz para çıkacak

Blue için fiyat sordunuz mu liste fiyatından ne kadar indirim verdiler?Geçen sene kasım aylarında güzel indirimler vardı clio 4 veriyorlardı 41-42 civarlarına %0 faizle kredi çekip sonradan vazgeçtik 1.2 en boş donanım diye era aldık iyi ki vazgeçmişiz.

Blue yu 86000 e bırakacak. İ30 sormadım. Bilmediğim bir kasaya geçmeyi düşünmüyorum. Zaten liste fiyatı Blue nun üzerinde. İ30 güzel bir araç görünümünde olsada geçen yıllarda kullanıcıların yorumları çok önemli. İyi bir araştırma gerektiriyor ve ben bununla uğraşmadım. Her markanın motor denilen ve firmayı sürükleyen araçları var. Hyundai in kalıcı olmasını sağlayan kasası bu seneki modelini beğenmesekte accent modeli. Yıllardır bu model piyasada. Yani tüketici talepleri doğrultusunda iyileştirmeler yapılmış ve test olarak yıllardır piyasada bu araç. Tabiki donanımı eksik gibi gözükse kullanımda sıkıntısı yok denecek kadar az olan ve oldukça dayanıklı Olan araçlar bunlar. Toyota nın corolla sı renonun meganı neyse accent te o. Tabiki fiyat doğrultusunda sunduğu konfor ve iç donanım değişiyor. Ama motor konusunda kullandığım hyundai beni çok tatmin etti. Performansı harika sollama çok güvenli. abs nin çalışmasını bizzat test ettim ani fren kaymıyor araç direksiyona tepki veriyor. Sağa sola kaçmıyor. Çok önemli bunlar sürüş güvenliği için. Yeni bir kasa Olan i30 bu nedenlerle iyi bir araştırma ister... Örneğin aldığım en iyi teklifi egean statik vagon urban modelinde aldım. Liste fiyatı üzerinden 15000 gibi bir indirim oldu ve Blue fiyatına görünümde harika donanımsal ise üst seviye bir araç bu. Araçta yok yok. İnceleyebilirsiniz. Üstelik yakıt ekonomisinde verilerde çok aşağıda. Ama bahsettiğim nedenlerle bu araçtan vazgeçtim geçtim. Linea vardı önceden ne oldu? Linea gitti accent duruyor. Eminim ki 5 sene sonra accent gene olucak ama egean? Bu nedenle vazgeçtim geçtim. Fiyatın güzel aracı yurtdışı üretim olan 500 modeli. Bunu sorucam ama bugün. Bakalım. Varsa nasipte alırım. Birde doblo lar ve renonun cangosu uygun fiyatlı. Ama ticari bunlar. Onu sorucam ama nedir ne değildir bilmiyorum açıkçası.ön arka sis farları blueda yok bu arada. Kırp kırp araba boşalmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 22 Aralık 2017; 19:21:37 >

• selam takım
  • quote:

selam takım

A.Selam başkan

• takım yaşlandıkmı ya çok ıssız buralar üşüyor insan valla nerde o çavuş fıkraları kemal abi nerde o tık tık lar hava yastıkları :) ahmet hocam
  • quote:

takım yaşlandıkmı ya çok ıssız buralar üşüyor insan valla nerde o çavuş fıkraları kemal abi nerde o tık tık lar hava yastıkları :) ahmet hocam

YAşlılık zor yeğenim
  • S.Aleyküm arkadaşlar, el freni ayarı el firenin arkasından mı yoksa arabanın altından mı yapılıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

S.Aleyküm arkadaşlar, el freni ayarı el firenin arkasından mı yoksa arabanın altından mı yapılıyor?

Arka kampanadan yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Arkadaşlar işin özü eldeki kuş daldaki kuştan iyidir

Tamamen katılıyorum hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Vay kimleri görüyoruz,Serkan hoş geldin,nerelerdesin mübarek özlettin kendini,ne yapıyorsun?Boşlama bizi.
    Anladığım kadarıyla İ20 ile yola devam doğrumudur?
  • quote:

quote:

quote:

Vay kimleri görüyoruz,Serkan hoş geldin,nerelerdesin mübarek özlettin kendini,ne yapıyorsun?Boşlama bizi.

Hoşbulduk hocam...
    Valla donanımhaber değişik bi forum soğuyunca tam soğuyor insan
    Bu ara tekrar aktif olmaya çalışıyorum...
    Aynen hocam eldeki kuş aynı kuş
    152500km geldik...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hoşbulduk hocam...
    Valla donanımhaber değişik bi forum soğuyunca tam soğuyor insan
    Bu ara tekrar aktif olmaya çalışıyorum...
    Aynen hocam eldeki kuş aynı kuş
    152500km geldik...

VAllaha Serkan ben daha bırakmadım forumu ama hiç bir yerde yazmıyorum,sadece okuyup geçiyorum seviye artık dipte değil eksiler de maalesef.Takım da yazmaya devam.
    Araç 152 bin km oldu,azmış ben 200 ü geçtin diye düşünüyordum.

Necati hocam firar ,ihtiyar heyeti desen onlar komple firar eskilerden ben ile Berat kaldı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

S.Aleyküm arkadaşlar, el freni ayarı el firenin arkasından mı yoksa arabanın altından mı yapılıyor?

Arka kampanadan yapılıyor.

Eyvallah hocam.

• 
Sayfa: önceki 21192120212121222123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.