Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21172118211921202121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Kısa mesafede soğuklar da bi hayli artacaktir maalesef

Orası muhakkkak öyle. Ben de 6.2 lt / 100km gösteriyor, hep saibt ama :) . Gösterge çok hassas değil ama diğer arkadaşlarda yazarsa 3 aşağı 5 yukarı bi fikir oluşur.
  • 6.2 gene iyiymiş, ben yıllar önce Erzincan da ilk aldığım zaman kışın -20 lerde 15 litreleri gormüstüm 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam takım :) keyifler nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

selam takım :) keyifler nasıl

İçgüveysinden hallice
  • Arkadaşlar kardeşim garaja girerken aynayı kırmış.Bana söylemeye korkmuş gitmiş yan sanayi ayna alıp değiştirmiş fakat ayna bildiğin banyo aynası.

Arkamda ki arabayla 2 3 boy fark olmasına rağmen sanki tamponumdaymış gibi gösteriyor.Mecburen söküp kırılan aynayı taktım.

Bu yan sanayi aynanın kapak kısmı çıkar mı?Yan sanayi aynanın kapak kısmını alıp kırık olana takmak istiyorum.Servis 400 tl istiyor aynaya.

Kırık olan
    https://i.hizliresim.com/YOAGo6.jpg
    https://i.hizliresim.com/8NJyja.jpg
    https://i.hizliresim.com/DyavjO.jpg
    https://i.hizliresim.com/mJn90R.jpg

Yeni yan sanayi olan
    https://i.hizliresim.com/EyZ1jA.jpg
    https://i.hizliresim.com/jQo7dr.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnym97 -- 15 Aralık 2017; 17:28:43 >

• bnym97 kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum ama denemekde fayda var geçmiş olsun yinede
  • Geçen hafta Kocaelide arkadaşıma

2006 1.5 Dizel Team Era bulduk, km az 135.000, kaporta da birkaç yerde boya var, fakat araç diri duruyor, içi temiz koltuklar vs.

Arabayı beğendik hemen expere götürdük.

Dediğinin haricinde birkaç yerinde de boya çıktı.

Bu arkadaşta 5 yıldır kullanıyormuş, ve arkadaşından aldığı için expertize sokmamış.

Motor 65 beygir çıktı.

Expertiz Egr valfinden olabilir dedi,yakın zamanda da böyle bir Era gelmiş Valf değişince 110 beygir çıkmış.

Ertesi gün araç sahibi servise götürüp baktırmış, pompada ve enjektörlerin birinde sıkıntı var demişler 2000 tl.masrafı olur demişler.

Velhasılı beğendimiz aracı alamadan eli boş döndük.

30700 den 29700' e ilandayken düşmüştü, sahibi iş makinesi alacağı için fiyatı 28350 düştü pazarlık yaptık yani.

Nasip olmadı.:((

• beratyus kullanıcısına yanıt
    İki aynayıda iyice inceledim ama çok komplike yapıları var.Ayna kısmı çıksa her şey ortaya çıkacak ama nasıl çıktığınıda anlayamadım tırnaklar var ama ayna için mi bilmediğim içinde zorlayıpta kırmak istemedim.

Hyundai parçacılara gidip sordum sadece kapak kısmı satılmıyor komple satılıyor dediler yeni aynanın kapağını diğerine geçiremez miyiz dedim olmaz dediler.

Sanayide bir hyundai özel servisinin tavsiyesi üzerine bir parçacıya gidip ayna aldım.Aynanın yapısı orijinal ayna ile aynı göstermesinde sıkıntı yok ama orijinal aynanın içinde demir parçalar var sabitlenmesi için ve bu titremeyi önlerken yan sanayi komple plastikten yapılmış.Gerek rolantide ve yüksek hızlarda aşırı titreme var hatta müzik dinlerken bass vurdukça bile titriyor orijinalde böyle bir sorun yok.

Tek çare güvenilir bir çıkmacı bulup orijinal çıkma ayna almak kaldı.İkitelli sanayiye gitmiştim bir keresinde tampon için yan sanayi tamponu orijinal çıkma diye yutturmaya çalışıyorlardı

• quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

Geçen hafta Kocaelide arkadaşıma

2006 1.5 Dizel Team Era bulduk, km az 135.000, kaporta da birkaç yerde boya var, fakat araç diri duruyor, içi temiz koltuklar vs.

Bu arkadaşta 5 yıldır kullanıyormuş, ve arkadaşından aldığı için expertize sokmamış.

Motor 65 beygir çıktı.

Expertiz Egr valfinden olabilir dedi,yakın zamanda da böyle bir Era gelmiş Valf değişince 110 beygir çıkmış.

Ertesi gün araç sahibi servise götürüp baktırmış, pompada ve enjektörlerin birinde sıkıntı var demişler 2000 tl.masrafı olur demişler.

30700 den 29700' e ilandayken düşmüştü, sahibi iş makinesi alacağı için fiyatı 28350 düştü pazarlık yaptık yani.

Aslında çok da ucuz değilmiş yanlış mıyım ? Şu anki piyasasını bilmiyorum ama , ben 2 ay önce Select paket 2009 modelini tavan hariç boyalı, arka bagaj hariç değişensiz 27.750'ye almıştım, tabi sıkı bir pazarlık ile.

• bnym97 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun , cikmacilara da bakın derim.

• Allahın sevgili kuluymussunuz

• Ottoman hocam. Direksiyon kutusundaki boşluk tamiri için 350 TL istediler bu fiyat normal mi sence. Serviste yenisiyle değişsek rakam ne olur merak ediyorum.
  • quote:

Allahın sevgili kuluymussunuz

Eyvallah hocam,sağolun.

Bende 28.30 Bin lira lara Era bakıyorum, Araba konusunda çok cahilim,öğrenmem gereken çok şey var, fakat tecrübe herşeyden daha önemli ve değerli.
    Bu bakımdan sizlerin derin tecrübelerine göre bu fiyatlara alınabilecek temiz Era 1.5 dizel 1.4 lpg li model paket vs. farketmez yeterki temiz sorunsuz olsun bana da yardımcı olsanız benim de arabam olsa hemde ilk defa olacak çok sevaba geçerdiniz hocam :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk_41 -- 17 Aralık 2017; 20:16:47 >
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Hocam çıkmacıları da araştırmak lazım forumdan çıkmacı tanıdığı akrabası vb. olan birine denk gelirsem onun aracılığıyla alıcam yoksa idare ederim kırık ayna ile çünkü bir kez tecrube edindim çıkmacı piyasasında çok üç kağıt dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

İki aynayıda iyice inceledim ama çok komplike yapıları var.Ayna kısmı çıksa her şey ortaya çıkacak ama nasıl çıktığınıda anlayamadım tırnaklar var ama ayna için mi bilmediğim içinde zorlayıpta kırmak istemedim.

Hyundai parçacılara gidip sordum sadece kapak kısmı satılmıyor komple satılıyor dediler yeni aynanın kapağını diğerine geçiremez miyiz dedim olmaz dediler.

Sanayide bir hyundai özel servisinin tavsiyesi üzerine bir parçacıya gidip ayna aldım.Aynanın yapısı orijinal ayna ile aynı göstermesinde sıkıntı yok ama orijinal aynanın içinde demir parçalar var sabitlenmesi için ve bu titremeyi önlerken yan sanayi komple plastikten yapılmış.Gerek rolantide ve yüksek hızlarda aşırı titreme var hatta müzik dinlerken bass vurdukça bile titriyor orijinalde böyle bir sorun yok.

Tek çare güvenilir bir çıkmacı bulup orijinal çıkma ayna almak kaldı.İkitelli sanayiye gitmiştim bir keresinde tampon için yan sanayi tamponu orijinal çıkma diye yutturmaya çalışıyorlardı

eranın basıda iyiydi valla hahaha :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

Geçen hafta Kocaelide arkadaşıma

Motor 65 beygir çıktı.

pompada enjektörde sorun varsa zaten uzak durun en hayati organlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kritios

Jant ve lastikleri aldım Maşallah deyin.

Jantlar Alman malı MAM W1 16"
    Lastikler Hankook Ventus Prime2 195/50R16 V sınıfı Yaz lastiği 240km sürate kadar.
    toplamda 1700 tl

Merhaba bu jantlardan ve lstik olculerindrn bende almak istiyorum araciniz kac motor cekisinde dusus varmi memmusunuz konu hort gibi olacak ama sadece burada bulabildim

• beratyus kullanıcısına yanıt
    Bagajda tek bobin gt5-12 var tek kanal sub amfisi ile beslediğim normalden daha fazla bass var

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Ottoman hocam. Direksiyon kutusundaki boşluk tamiri için 350 TL istediler bu fiyat normal mi sence. Serviste yenisiyle değişsek rakam ne olur merak ediyorum.

Üstad tamirci yapacağı işe garanti veriyor mu?Siz bir de dışarıdan parçanın fiyatını öğrenin bir de servise sorun,ondan sonra daha net karşılaştırma yapabiliriz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Ottoman hocam. Direksiyon kutusundaki boşluk tamiri için 350 TL istediler bu fiyat normal mi sence. Serviste yenisiyle değişsek rakam ne olur merak ediyorum.

Üstad tamirci yapacağı işe garanti veriyor mu?Siz bir de dışarıdan parçanın fiyatını öğrenin bir de servise sorun,ondan sonra daha net karşılaştırma yapabiliriz.

Eyvallah, yarın servise gidip soracağım kısmetse..
  • 
Sayfa: önceki 21172118211921202121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.