Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21142115211621172118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama gene de siz biraz daha bakın isterseniz,taktir tamamen sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

takdir sizin ilk aracın siyah olmasının dışında bir sıkıntısı görünmüyor fotolarda gene ekspertiz yaptırırsınız,araçda önden darbe almamış farlar fabrikanın taktığı farlar gibi.

İkinci araç galeriden ve bel altı temizlik boyaları mevcut lafı beni huzursuz etti,ayrıca aracın far ve sis farlarında ton farklılığı var gibi belki fotoğraf yanılmasıdır.

Bu iki araçtan biri diyorsanız kurumsal olması ve daha düşük km de olmasından dolayı ben siyah derim.

inanın sizlerin mesajınızı çok bekledim...sizinde dediğiniz gibi bende siyah olanın kaporasını verdim pazartesi almış olacağım inşallah...almamın en büyük etlisi Toyota bayisi olması ve kilometrenin orijinal olması birde otomatiğe kefil olmaları..
    inşallah cocugum için hayırlı olur...
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-aracimiza-kapora-alinmistir-ilginize-tesekkur-ederiz-504916597/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 25 Kasım 2017; 19:41:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

quote:

takdir sizin ilk aracın siyah olmasının dışında bir sıkıntısı görünmüyor fotolarda gene ekspertiz yaptırırsınız,araçda önden darbe almamış farlar fabrikanın taktığı farlar gibi.

İkinci araç galeriden ve bel altı temizlik boyaları mevcut lafı beni huzursuz etti,ayrıca aracın far ve sis farlarında ton farklılığı var gibi belki fotoğraf yanılmasıdır.

Bu iki araçtan biri diyorsanız kurumsal olması ve daha düşük km de olmasından dolayı ben siyah derim.

inanın sizlerin mesajınızı çok bekledim...sizinde dediğiniz gibi bende siyah olanın kaporasını verdim pazartesi almış olacağım inşallah...almamın en büyük etlisi Toyota bayisi olması ve kilometrenin orijinal olması birde otomatiğe kefil olmaları..
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-aracimiza-kapora-alinmistir-ilginize-tesekkur-ederiz-504916597/detay

Hayırlı olsun hocam, memnun kalırsınız inşaallah.

• aviregal kullanıcısına yanıt
    Simdiden hayirli olsun kazasiz belasiz binmek nasip olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OPTİMİST ve CEHENNEMTR1 çok tşk ederim dostlar...
  • tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun bilhassada ahmet hocamın geç oldu ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratyus -- 25 Kasım 2017; 1:23:15 >
  • İyi günler arkadaşlar sizlere bi fikir danışacağım 2006 model bi era buldum team model 145 binde arabayı expertize götürdügümde değişensiz 4 parca etek altı boya motor performansı %94 cıktı aracta bi sorun gözükmüyor almayı düşünüyorum fakat bi dostun dediğine göre Era lar virajlarda baya sıkıntı cıkartıyormuş siz kulananlar olarak varmı boyle bişey danışmak istedim
  • Mustafa-003 M kullanıcısına yanıt
    Dizel mi benzinli mi, otomatik mi dizel mi? Otomatiklerde motor performansı zaten en fazla %95 çıkar. Normal araçlarda en iyi malum %100. Yaşına göre iyi denilebilir

Ben 5 yıl düz vitesini, 2 yıldır da Eranın otomatiğini kullanıyorum.

Öyle savurma filan olmadı hiç. Gerçi öyle virajlara süratli girmem.

Dizellerde güç olağanüstü, kaportaya bişey diyemem.

Eraların en büyük dezavantaşı arka süspansiyonun sert olması. Bu nedenle arkada olan çok sarsılır. Amortisor değişsede bişey değişmiyor.

Ama motor on numara ve çok güçlü.

1.5 dizeli de 1.4 benzinliye göre çok güçlü.

Başka sorunuz olursa yanıtlarım
  • Benimde 2011 model 1.5 Crdi 110 BG Team Abs Otomatik 96 bin kilometrede gri renk Era aracım var.

Motor performansı %95 (Otomatiklerde bu şekilde olurmuş zaten). Tamponlar hariç sol arka kapı ve sol arka çamurlukta lokal boya var.

Motor çok iyi ve sorunsuz.

Daha öncede aynı aracın 2011 model dizelini sıfır alıp 5 yıl kullanıp 52 bin km'de satmıştım. O araca kıyamamıştım, bi kaza, boya yoktu. Eşim kullanamadığı içn otomatiğini aldım.

Aile genişlediği için SUV ya da Ctroen C4 Grand Picasso düşünüyorum.

Sizce aracı satsam ne kadar fiyat belirtmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ar-Bo -- 25 Kasım 2017; 21:28:59 >
  • selam arkadaşlar nasılsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

quote:

Hayırlı uğurlu olsun,Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin.Bu arabada düşüneceğiniz son şey şanzıman,eski nesil tork konvektörlü 4 ileri bir şanzımanı vardır,manuele göre 1 lt. kadar fazla yakar ancak sorunsuz bir şanzımandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun bilhassada ahmet hocamın geç oldu ama

Sağol Beratım teşekkür ederim,b,yoğunluktan biraz geç gördüm kusura bakma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-003

İyi günler arkadaşlar sizlere bi fikir danışacağım 2006 model bi era buldum team model 145 binde arabayı expertize götürdügümde değişensiz 4 parca etek altı boya motor performansı %94 cıktı aracta bi sorun gözükmüyor almayı düşünüyorum fakat bi dostun dediğine göre Era lar virajlarda baya sıkıntı cıkartıyormuş siz kulananlar olarak varmı boyle bişey danışmak istedim

2008 modelini 190 bin km kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım,kullandığınız aracın limitlerini bilip ona göre davrandığınız müddetçe hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

selam arkadaşlar nasılsınız

uykun mu kaçtı Berat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ar-Bo

Dizel mi benzinli mi, otomatik mi dizel mi? Otomatiklerde motor performansı zaten en fazla %95 çıkar. Normal araçlarda en iyi malum %100. Yaşına göre iyi denilebilir

Eraların en büyük dezavantaşı arka süspansiyonun sert olması. Bu nedenle arkada olan çok sarsılır. Amortisor değişsede bişey değişmiyor.

araba dizel manuel vites sahibi baya temiz kullanmış dün itibariyle arabayı aldım ve aranıza katıldım bu arabamdan önce golf 4 kullanıyordum golfun cekişinden cok memnundum acıkcası hundai de o çekişi cok ararım diye dusunurken 1.5 vgt güçünü dün gordum :) arabanın korkutucu bir güçü var ama dedigim gibi viraj giriş cıkışlarında vosvogeni cok arayacagıma benziyorum golf le 130-140 la girdigim ve hiç korktutmayan viraja 110 km le dün girdigimde arkanın titradıgını ve hiç güvende hissetmedigimi dun anladım virajlara bu arabalarla biraz düzgün girmek gerekiyor sanırım
    başka bir sorumda bu süspansiyonu daha iyi hale getirmenin bir yolu yokmu acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ar-Bo

araba dizel manuel vites sahibi baya temiz kullanmış dün itibariyle arabayı aldım ve aranıza katıldım bu arabamdan önce golf 4 kullanıyordum golfun cekişinden cok memnundum acıkcası hundai de o çekişi cok ararım diye dusunurken 1.5 vgt güçünü dün gordum :) arabanın korkutucu bir güçü var ama dedigim gibi viraj giriş cıkışlarında vosvogeni cok arayacagıma benziyorum golf le 130-140 la girdigim ve hiç korktutmayan viraja 110 km le dün girdigimde arkanın titradıgını ve hiç güvende hissetmedigimi dun anladım virajlara bu arabalarla biraz düzgün girmek gerekiyor sanırım
    başka bir sorumda bu süspansiyonu daha iyi hale getirmenin bir yolu yokmu acaba?

Yıllardır gittiğim tamircim çözümü yok dedi. Aynı şey Kia içinde geçerliymiş

• Mustafa-003 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz.golf ile kıyaslama yapmayın farklı kulvarların araçları, motor performansı süperdir. Başta da dediğim gibi aracı limitlerin de kullandığınız muddetce bir sıkıntı olmaz.

Suspansiyon sistemine müdahale etmeyin bazı arkadaşlar yumuşak amortisör ve sert yay denemesinde bulunmuştu eskiden sonu takla ile biten deneyimler oldu maalesef.Sert süspansiyon bu aracın doğası ve yol tutusunu arttıran bir etken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz.golf ile kıyaslama yapmayın farklı kulvarların araçları, motor performansı süperdir. Başta da dediğim gibi aracı limitlerin de kullandığınız muddetce bir sıkıntı olmaz.

Suspansiyon sistemine müdahale etmeyin bazı arkadaşlar yumuşak amortisör ve sert yay denemesinde bulunmuştu eskiden sonu takla ile biten deneyimler oldu maalesef.Sert süspansiyon bu aracın doğası ve yol tutusunu arttıran bir etken.

tavsiyeleriniz için cok tşkr ederim acıkcası süspansiyonla oynamayı düşünüyordum yazdıklarınızı görünce cidden vazgeçtim bu kadar güçlü motoru olan bir araca bu süspansiyon yakışmamış

birde antifirizi sizler ne kulanyorsunuz benm arabama yeni konulmuş antifiriz olçtürmeye gttimde ustam bu yeşil antifiriz buna pembe koymak lazım dedi bunun doğrulugu varmıdır? Afyonkarahisarda ikamet edıyorum ve kışları çok sert geçiyor bunuda belirteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa-003 -- 28 Kasım 2017; 1:43:42 >

• quote:

quote:

tavsiyeleriniz için cok tşkr ederim acıkcası süspansiyonla oynamayı düşünüyordum yazdıklarınızı görünce cidden vazgeçtim bu kadar güçlü motoru olan bir araca bu süspansiyon yakışmamış

birde antifirizi sizler ne kulanyorsunuz benm arabama yeni konulmuş antifiriz olçtürmeye gttimde ustam bu yeşil antifiriz buna pembe koymak lazım dedi bunun doğrulugu varmıdır? Afyonkarahisarda ikamet edıyorum ve kışları çok sert geçiyor bunuda belirteyim

Sakın sakın,antifirizin özelliğini değiştirmeyin,çok ciddi sıkıntılar yaşarsınız en basiti conta problemi olur.Aracın ilk dolumu shell ürünleri ile olmuştur,conta sistemi yeşil antifirize göredir,kırmızı ve turuncuların kimyasal yapısı farklıdır.

Bu arada ölçtürdüğünüz de kaç derece cıktı?

• -ottoman- kullanıcısına yanıt
    ne kusuru abi estağfirullah bende geç kalmıştım zaten :))
  • 
Sayfa: önceki 21142115211621172118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.