Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21092110211121122113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim aracim 2012 model ve suan tam 120bin km de. Onceki sahibi 102bine kadar servise goturmus ben 109binde aldim. Yag bakimi icin servise gittik 115binde gelin tahminen 400 tl tutar bakim dedi. Be 110binde disarda degistirmistim daha sonra 118binde yine disarda yaptirdim bakimlarini. Mobil 5.30 yag kullaniyordum usta 10 40 koy desede. Ama hyundai forumlarinda km ve turbo icin 5 40 kullanmami soylediler yakin zamanda yag degisimi yapacagim 5 40 koymayi dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

Bu yag sizce 100 km once yeni ve 5litre olarak tam doldurulmus bir yag midir. Benim usta beni mi yemistir.
    Ayrica turbo sokme takma bunla ilgili borularin temizlenmesi enjektor yuvalarindaki yagin cekilmesi ve enjektor temizligi mobil 5_40 5 litre yag ve yag filtresi icin sizce fiyat ne olmalidir tabi yag yeni ve tam konulmussa.!

ilginç neden yağı eksik koymuş,tüm kanalları temizlenmiş(aslında değişmesi gerekiyordu)ve yeni yağ konmuş aracın yağı siyah değil koyu yeşil olur.En kısa sürede bu yağı boşaltıp aracın yağ ve yağ filitresini değişiniz.

• quote:

Benim aracim 2012 model ve suan tam 120bin km de. Onceki sahibi 102bine kadar servise goturmus ben 109binde aldim. Yag bakimi icin servise gittik 115binde gelin tahminen 400 tl tutar bakim dedi. Be 110binde disarda degistirmistim daha sonra 118binde yine disarda yaptirdim bakimlarini. Mobil 5.30 yag kullaniyordum usta 10 40 koy desede. Ama hyundai forumlarinda km ve turbo icin 5 40 kullanmami soylediler yakin zamanda yag degisimi yapacagim 5 40 koymayi dusunuyorum

ben aracımı 189 bin km de sattım,maaşallah hiç bir sıkıntısı yoktu,alan arkadaş da bir yıldır sıkıntısız kullanıyor,son 6 yıldır hep 5/30 yağ kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Sa arkadaşlar bir araç arıyorum bütçemiz en fazla 40 bin otomatik almak istiyoruz iki çocuk var forumu yeni buldum bana yardımcı olmanızı istiyorum iki tane ilan buldum ama hangisi dolu hangisi tercih edilir bilmediğim için kararsız kaldım arkadaşlar desteğinizi bekliyorum herkese kolay gelsin

ilanların linkini verebilirmisiniz?İnceleyeyim.
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2012-hyundai-accent-era...1.5-crdi...prime...otomatik-vites-494177874/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-accent-era-2009-model-otomatik-19-binde-turkiye-de-tek-494352788/detay

Bunlar da olabilir sizin önerdiğiniz paketlerde olabilir otomatik olsun yeterli bizim için teşekkür ederim sağolun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle benzin veya dizel sizin için farketmiyorsa,aklınıza yatan en temiz aracı alabilirsiniz.İlan da araç için 5 ileri yazılmış bu hata bu araca konulan otomatik şanzıman eski nesil tork konvektörlü 4 ileri şanzımandır,yakıtı manuele göre kullanıma göre değişmekle birlikte 1 veya 1,5 lt fazladır.Ancak bakımı yapıldığı müddetçe sorunsuz ömürlük bir şanzımandır.
    Donanım olarak select veya prime tercih edilebilir.
  • Dizel yada benzinli de paketler aynı mı farklı mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas2558 -- 23 Ekim 2017; 16:59:42 >
    Ustanin kafasini bende anlamadim neden boyle yapti eski yagi mi koydu diye suphelendim. Bugun yagciya ugradim oda 5 30 koyalim dedi. Hyundai forum sitesindede herkes 5.40 kullandigini servisinde 5 40 koydugunu soyledim ama olmaz dedi. Bende almadim. Bu arada marka onemli midir mes?la mobil 5.30 da bi sari etiketli var birde yesil etiketli yesil olan faha pahali bunlardan hangisi daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Dizel yada benzinli de paketler aynı mı farklı mı

Paket içeriği farklı değil ancak paket sınırlaması var.Şöyle ki bu aracın en üst versiyonu style ve prime diye geçer yıllara göre isim değişimi oldu ,ancak 1.4 benzinlilerde en üst paket select ve mode olarak sınırlandırılmıştır.En üst paket 1.6 benzinli ve dizel motor seçeneklerinde sunulmaktadır.
  • quote:

Ustanin kafasini bende anlamadim neden boyle yapti eski yagi mi koydu diye suphelendim. Bugun yagciya ugradim oda 5 30 koyalim dedi. Hyundai forum sitesindede herkes 5.40 kullandigini servisinde 5 40 koydugunu soyledim ama olmaz dedi. Bende almadim. Bu arada marka onemli midir mes?la mobil 5.30 da bi sari etiketli var birde yesil etiketli yesil olan faha pahali bunlardan hangisi daha iyi

ben uzun yıllar castrol magnetex 5/30 kullandım,ondan önce servisle kapışım aracı garanti dışı bırakarak 5/40 edge de kullandım ancak bu yağın bu araç için gereksiz israf olduğuna karar verdim ayrıca 5/40 yağda yakıt tüketiminde çok az da olsa negatif etki de oldu.Mobil veya castrol siz hangisini isterseniz onu kullanın ama tercih ettiğiniz yağ markasını ve numarasını lütfen sık sık değişmeyin bundan sonra hangisiyle başladıysanız onunla devam edin.Benim castrol tercih etmemde ki ana sebep her yerde kolayca bulabildiğim içindi.

• Bu arada servisler bu araç için 10/30 ve 10/40 yağ kullanıyorlardı,servisler varil hesabı hangi yağı ucuza alıp pahalı satacaklarsa onu kullanırlar.
    Tsk ederim ustad. Bugun degistiririm yagi buyuk ihtimal.

5.30 la ilgili okarak eralarin yag sogutma konusunda biraz sikintili oldugu 5.30 unda cok sicak ta calismak zorunda kaldigi icin 5.40 in tavsiye edildigiyke ilgili bir yazi okudum ne derece dogrudur bilmiyorum

• quote:

Tsk ederim ustad. Bugun degistiririm yagi buyuk ihtimal.

5.30 la ilgili okarak eralarin yag sogutma konusunda biraz sikintili oldugu 5.30 unda cok sicak ta calismak zorunda kaldigi icin 5.40 in tavsiye edildigiyke ilgili bir yazi okudum ne derece dogrudur bilmiyorum

İlk defa sizden duyuyorum,ancak şu var motor güçlü olduğu için yağ sogutması önemli zaten motor bu yüzden 5.3 lt yağ almakta,bu sınıfta bu kadar yağa ihtiyacı olan başka bir motor göremezsiniz.5 tl. koysanız da yeterli olur.
    Bu aksam yagimi ve yag filtremi degistirdim yagi yine mobil 5 30 koydum. Bu arada ise gidip gelirken 2500 3000 devir araliginda surmeye gayret edip gidip geliyorum araba ilk gunlere nezaran yavas yavas tutuklugunu atmaya basladi. Usta enjektorler de temizlendi eskisinden dahada iyi olacaktir diyor.

Ayrica egr yi iptal etsem bir artisi yada eksisi olur mu bana?

• Ayrica yag degisime iyikingitmisim enjektorlerin birinin dibinden mazot kaciriyormus onuda gormus olduk.

• Tekrar geçmiş olsun,yağ değişimi sizin için hayırlı olmuş
    Egr iptali veya yazılımsal müdahalelere hep mesafeli durmuşumdur,ancak takdir sizin bu ustalar ile ne kadar olumlu sonuç olacağınız da sizin taktirinize kalmış.
    Usta konusunda cok haklisiniz hocam

• Selam takım neler yapıyosunuz Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

Merhabalar, 2008 Accent Era 1.5 CRDi 112 kullanıcısıyım, geçen birinci viteste baya yüklenince turboyu patlattım.

Garrett marka orjinal turboyu nereden alabilirim? Son zamanlarda aldığınız bir fiyat/yer var mıdır?

ne gerek vardıki yani geçmiş olsun yinede
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben de Nisan ayında 2009 model 1.6 otm vites 84bin KM araç alarak aranıza katıldım. Aracın benden önceki sahibi bakımları hep servis e yaptırmış. Ben de hem son bakımları yapılmış mi ne zaman bakım ihtiyacı var maliyeti ne olur öğrenmek için servise gittim. Aracın 83 binde yağı değişimi yapılmış. Ancak ağır bakımı yapılmamış dediler. Araç şu anda 91binde. Bir sonraki yağ değişimi için 98binde gelin ağır bakım beraber yapalım dediler. Ağır bakım kapsamında triger, motor yağı, şanzıman yağı, filtreler değişecek. Maliyeti için de liste 2400 ama indirim ile 1600 olur . Bir şeyler daha yaparız dedi. Bir de aracı servis dışına götürmeyin sıkıntı yaşarsınız dedi. Sizce ne yapmalıyım? Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 21092110211121122113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.