Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21002101210221032104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar buji kablosu degistiren varmi? Hangi marka kullandiniz ne kadar gitti? 100 bin km de aracim hafif hafif yol alirken tekliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbuldayım öyle her ustayada gidilmiyo malesef güvenilir hyundai ustası bilen varsa söyleyin bana bende ona gideyim, boş yere arabanın heryerini kurcalatmayayım
  • demirel71 kullanıcısına yanıt
    Kışın benim başımada geldi. İşten çıktım, 2-3 km gittikten sonra akan trafikte durduk yere araç stop etti. Dikkatimi çeken, motor devri 1500-2000'in altına düştüğünde stop ediyordu, 3000 devir civarı kullandım eve ulaştım ertesi gün aynı yolu sorunsuz geçerek servise gittim. Konya'da kış şartları ağır geçtiği için mazot donmuştur dediler, mazot filtresini değiştirdiler, yakıt katkısı ilave edip motor temizliği yaptılar. Sonraki 4000 km'de sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirel71

S.A. Arkadaşlar
    geçen hafta dizel 2011 crd era aldım, çok temiz durumda ve beğenerek aldım.. debriyaj ve frene basınca motor stop etti bir iki sefer pek önemsemedim,her zamanda olmuyor çünkü, forumlardan vs araştırıyorum debriyaj münşürü diyen var, yakıttan diyen var, westinhousta kaçak vardır diyen var, içinden çıkamadım malesef,
    dün bu sefer yolda giderken yaptı aynı şeyi,valla ölümden döndük eşim ve bebekte varken yolda giderken motor stop etti o trafikte zar zor dörtlüyü yakıp sağa yanaştım direksiyon fren falan kazık gibi sertleşti, sonra marşa bastım çalıştı yola devam ettim, ama soğuk terler döktüm resmen, ancak ne zaman yapacağıda belli olmuyo, arabadan buz gibi soğudum valla ,, bana acil bişeyler söyleyin arkadaşlar bunun kesin çözümü varmıdır mutlaka başına gelen yaşayan vardır ne yaptınız nasıl çözdünüz bu konuyu yoksa arabayı satmayı bile düşünüyorum valla şu an..

olmassa servise gösterin mutlaka bizim başımıza hiç öyle bişey gelmedi 5 sene kullanıp sattık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratyus -- 7 Haziran 2017; 18:6:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

quote:

S.A. Arkadaşlar
    geçen hafta dizel 2011 crd era aldım, çok temiz durumda ve beğenerek aldım.. debriyaj ve frene basınca motor stop etti bir iki sefer pek önemsemedim,her zamanda olmuyor çünkü, forumlardan vs araştırıyorum debriyaj münşürü diyen var, yakıttan diyen var, westinhousta kaçak vardır diyen var, içinden çıkamadım malesef,
    dün bu sefer yolda giderken yaptı aynı şeyi,valla ölümden döndük eşim ve bebekte varken yolda giderken motor stop etti o trafikte zar zor dörtlüyü yakıp sağa yanaştım direksiyon fren falan kazık gibi sertleşti, sonra marşa bastım çalıştı yola devam ettim, ama soğuk terler döktüm resmen, ancak ne zaman yapacağıda belli olmuyo, arabadan buz gibi soğudum valla ,, bana acil bişeyler söyleyin arkadaşlar bunun kesin çözümü varmıdır mutlaka başına gelen yaşayan vardır ne yaptınız nasıl çözdünüz bu konuyu yoksa arabayı satmayı bile düşünüyorum valla şu an..

olmassa servise gösterin mutlaka bizim başımıza hiç öyle bişey gelmedi 5 sene kullanıp sattık

birkaç arkadaşda aynı şeyi söyledi yakıttan pislik gelmiştir dediler çünkü herzamanda yapmıyor, kaç gürdür yapmıyor mesela, würt enj temizleyici aldım bugün çeyrek depoya koyup deneyeceğim

• quote:

quote:

quote:

S.A. Arkadaşlar

birkaç arkadaşda aynı şeyi söyledi yakıttan pislik gelmiştir dediler çünkü herzamanda yapmıyor, kaç gürdür yapmıyor mesela, würt enj temizleyici aldım bugün çeyrek depoya koyup deneyeceğim

servisler ticarethane kafasıyla çalışıyo istanbulda malesef, adam gibi bi usta bulmak zor,

• quote:

quote:

quote:

S.A. Arkadaşlar

bu tarz ürünleri lütfen az mazota katmayınız,katkıyı koyduktan sonra defoyu tam doldurunuz ,depo bitene kadar yakıt eklemeyiniz ve bu süreçte aracı lütfen biraz yüksek devirli kullanınız.

Bu arada hayırlı cumalar takım.

• hayırlı cumalar hepinize
  • hyundai era aracıma yeni lastik almayı düşünüyorum.
    tercihim sanırım hankook'tan yana olacak.
    era'ya hankook taktıran oldu mu?
    ventus Prime 3 ile Kinergy Eco'nun fren mesafeleri ve performans seviyesi aynı görünüyor sitesinde.
    siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

(ben şahsen aracın ve mevcut lastiklerin tol tutuş ve fren mesafesinden memnun değilim. bu tüm era'larda mı var benim araca mı özel bilemiyorum tabi.)
  • Ben lassa grenways kullanmıştım çok memnundum.Tavsiye ederim.

• kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    Günaydın arkadaşlar

Yazlık ve kışlıkta continental kullanıyorum, önceki araçlarda pirelli, dunlop kullandım, çok çabuk sertleşip kayma yapıyorlardı.
  • yiğitpusat Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kredi kartlarına özel kampanya yoksa BP'den alıyorum (%4 indirim kartı var :)

İstanbuldan çıkarken depo shell ve bp karışıktı, Bolu merkezde BP'den fullemiştim.
  • kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    biz eramızda bridgestone kullanıyorduk zaten yeni aldığımızda bridgestone marka lastık vardı memnunduk ama sizi bilemem i30da continental
  • Selamlar.

Genel bakımını ne kadara yaptırıyorsunuz.Ben 5w-40 yağı kendim alıp diğer yağ,hava,polen filtrelerini değiştirtmek istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NDT Man

Selamlar.

Genel bakımını ne kadara yaptırıyorsunuz.Ben 5w-40 yağı kendim alıp diğer yağ,hava,polen filtrelerini değiştirtmek istiyorum.

araç dizel mi benzinli mi,km si ne ve nerede ikamet ediyorsunuz.
  • arkadaşlar merhabalar yakınımızda 2007 1.4 era var aracı ben görmedim kendisi emekli öğretmen araç 80000 km de ilk sahibi tramerde kaza çıkmıyor zaten kendiside kaza boya yok dedi direksiyondan kumanda otomatik cam falan var ama team modelimi oluyor bilmiyorum

ayrıca kimisi abs li kimisi değil anlamdım tam

sizce ne kadar eder araç almak istersem

teşekkür ederim herkese
  • Araç era 1.5 crdi 2008 model 220.000 kmde. Bursada yaşıyorum yeni taşındım pek yer de bilmiyorum. Bursa Carrefour otoparkında Speedy diye bi firmaya sordum 360 lira falan dedi genel bakıma. Yağ,yağ filtresi,polen ve hava filtreleri için.

Zaten akü de bitmiş onu da mutlu akü 72lik tavsiye ettimişler forumlarda. O da 290-300 arası piyasada. İnternetten alsam eski tarihli çıkma ihtimali olur mu. Hepsiburada,n11 de felan 275 liraya felan var.

• Yağ,hava,polen filtresini internetten alsam hangi marka tavsiye edersiniz. Yağı 5w-40 düşünüyorum. Bunları kendim alıp değiştirmek istiyorum.Videolardan baktım da gayet kolaymış. Benim için sorun olmaz.360 lira da verilmez bence bu kadar şey için.

Aküyü internetten almayı tavsiye eder misiniz peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: NDT Man

Araç era 1.5 crdi 2008 model 220.000 kmde. Bursada yaşıyorum yeni taşındım pek yer de bilmiyorum. Bursa Carrefour otoparkında Speedy diye bi firmaya sordum 360 lira falan dedi genel bakıma. Yağ,yağ filtresi,polen ve hava filtreleri için.

Zaten akü de bitmiş onu da mutlu akü 72lik tavsiye ettimişler forumlarda. O da 290-300 arası piyasada. İnternetten alsam eski tarihli çıkma ihtimali olur mu. Hepsiburada,n11 de felan 275 liraya felan var.

Akü konusunda hiç 15 tl için internete bulaşmayın kargosuyla birlikte geçer bile.
    Yağ değişimini yapacak yeriniz varsa ve eliniz yatkınsa çok kolay yapabilirsiniz.
    Eski sahibi hangi numara yağ kullanmış acaba?5/40 tabi ki olur ancak gerekiyor mu?Ben aracımı 190 bin km de sattım 5/30 kullanıyordum ,bakımını da her 10 bin km de bir yaptırıyordum.Tercih sizin.

Parça alabileceğiniz bir yer a*k*p*a*r*ç*a.c*o*m olabilir.

• quote:

S.A. Arkadaşlar

Merhaba demirel71 benimde başımdan böyle bir hikaye geçti. Fakat benim araç benzinli era. Yolda giderken bir anda stop etmeler, sonra bir süre çalışmama durumu, sonra kafasına göre tekrar çalışıyordu. Elektrikçi ustaya sorduğumda önce immobilizer falan dedi ama alakası yokmuş. Sorun krank mili sensöründeymiş. O parçayıda 2 defa değiştirdim. ilki sanayiymiş (40tl) motor arıza ışığı yaktı, araç teklemeye başladı. Söktük orjinele yakın parçayla (150 tl) değiştirdik düzeldi.orjinale yakın diyorum çünkü serviste aynı parça 340tl ydi.
    seninki dizel belki farklı bişeyde olabilir ama Fikir olması açısından yazayım dedim. İnşallah çözülür

• 
Sayfa: önceki 21002101210221032104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.