Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2097. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20952096209720982099
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim torpido kapağından çok aşırı tıkırtı sesi geliyor.Kapak sıkı geçme olmadığı için yapıyor.Aynı sorunu yaşayıp çözen var mı?Kapağa ne yapabiliriz?İş yerinde yapışkanlı sünger kullanıyoruz ondan yapıştırayım diyorum fakat görüntü bozulacak onun için içim el vermiyor.
  • tam oturmayan yerlere ince sünger uygulanabilir
  • selam takım nasılsınız :))
  • selam arkadaşlar rizeden merhabalar :)) yollarda acayip radar var
  • 2007 model era ile aranıza katıldım forumdaşlar.

elbet ufak tefek aksaklıkları var aracın ancak şu an en önceliklerimden birisi lastik konusu. üzerindeki lastikler yeni diyebilirim ancak dandik markalar.

bana birisi yol tutuş, fren, ıslak zemin konusunda 185/60r15 ebatlarında lastik önerisinde bulunabilir mi? (lastikte konforu pek önemsemem. bulunduğum şehir istanbul.)

goodyear, pirelli, lassa, petlas, bridgestone, michelin, continental... aynı markaya iyi diyen de var kötü diyen de...

yardımlarınızı bekliyorum. :/
  • kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    sattığım eramda lastik olarak sürekli bridgestone kullandım bir sıkıntı yok du diğer arkadaşlarda yazar mutlaka eskisi gibi pek dönüp bakan yok foruma
    hoş geldiniz aramıza bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratyus -- 15 Nisan 2017; 18:28:15 >
  • kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    Araciniz hayırlı olsun , aramıza da hoş geldiniz, lastik konusunda ben lassa gerenways lar dan çok memnundum. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyuduzu

2007 model era ile aranıza katıldım forumdaşlar.

elbet ufak tefek aksaklıkları var aracın ancak şu an en önceliklerimden birisi lastik konusu. üzerindeki lastikler yeni diyebilirim ancak dandik markalar.

bana birisi yol tutuş, fren, ıslak zemin konusunda 185/60r15 ebatlarında lastik önerisinde bulunabilir mi? (lastikte konforu pek önemsemem. bulunduğum şehir istanbul.)

goodyear, pirelli, lassa, petlas, bridgestone, michelin, continental... aynı markaya iyi diyen de var kötü diyen de...

yardımlarınızı bekliyorum. :/

Ben geçen hafta hankook aldım tanesi 180 lira sökme takma balans dahil.

Uzakdogu araçların çoğu üzerinde hankook ile geliyormus Tavsiye üzerine aldım ilk izlenim oldukça iyi lastik konforlu ne çok yumuşak ne çok sert orta karar.

Petlaslar f1 aracı gibi ötmeye başlamıştı.Yaz lastiğini asla petlaslar önermiyorum.

Daha sıfır aldığım Michelin ise sadece kaldırımın kenarına sürmesiyle yarılması bir oldu.Konforlu ama aşırı yumuşak bir lastik bence bizim yollara gitmez Michelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabrek -- 15 Nisan 2017; 20:1:30 >

• diabrek kullanıcısına yanıt
    cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
    sizin aldığınız lastik ventus prime 3 modeli mi acaba?

şu siteye göre, ventus prime 3, 2. sırada çıkmış 2016 lastik modellerine göre:
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Summer-Tyre-Market-Overview-Braking.htm
  • http://www.hankooktire.com/tr/passenger-cars/hankook-kinergy-eco-k425.html

Ben bu modelin 185 65 14 unu aldım.

• Arkadaşlar bende aranızà 2011 hyundai accent era 1.4 team modeliyle katildim. Araçtan memnunum ama sanki ön kısımdan bazen ses geliyor gibi. Bir de cam düğmelerinin sadece 1 tanesinde ışık var diğerlerini yapabilir miyiz aranızda yapıp Videosunu gönderebilecek var mı?

• arastirici_62 kullanıcısına yanıt
    Araciniz hayırlı olsun,aramıza da hoş geldiniz. Z rot larını degistirirseniz ses probleminiz büyük ölçüde azalır.

Düğme ışıklarina gelince bu ışıkları ilk çaldıkları dönemde hat çekili sadece diyot lambaları yoktu.Siz de durum nasıl bilmiyorum.Açıp bakılması lazım.

Sokerken dikkatli olun.Kablo soketi ni çıkarmadan döşemeyi tam ayirmaya çalışmayın.

• Değerli Era kullanıcıları aramızda tüm ledleri yakmayı başaran arkadaşlarımızdan video bekliyoruz. Yoksa ben ilk yapacağım zaiyat verme ihtimalim yüksek. Bu ihtimali en aza indirmeliyim. Bu konuda bilgi olan arkadaşları bekliyorum. -ottoman- üyemizin verdiği bilgi için de ayrıca teşekkürler.
  • selam takım nasılsınız :)
  • 2009 1.4 ile karışık yol ve performanslı sayılabilecek kullanımda (konya yolunda fırsatını bulunca hemen 140-150 yaparak) 10-10.5 lt lpg yakıyorum (Yaşadığım yer Ankara, yolumun %75i uzun yol sayılır trafiğe pek girmiyorum)
  • arkadaslar merhaba,

dun muayene icin tuvturke gittim. malesef aracim muayeneden gecemedi! 2 agir kusur cikti.

Rotil boslugu ve lpg borularinin uzerinde bulunan spirallerin kaldirilamasi gerektigini soylediler.

Daha onceki muayeneden gecmistim halbuki, yeni cikan yonetmelikte boyle bir degisiklige gidilmis!

Ayrica Egzos borusunun yakinindada olmamaliymis!

Hemen cikip yakinda olan lpg cime gittim. Durumu bahsettim gec saatti randevu aldim. Bakir borularin degismesi gerekirse 150 tl masrafi olacagini soylediler.

Durduk yere masraf cikti. Rotil bosluguna sasirmadim cunku on amortisorum patlakti yaptirmamistim ondan zarar gordu zannedersem.

Amortisor hakkinda gelisme varmi? maysan mandonun urunu yeniledigini okudum internette, onumu tavsiye edersiniz yoksa monroe mi?

Birde ankara ivedik organize sanayi tarafinda on takimlari ve amortisorleri degistirebilecegim guvenilir bir ustasi olan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: vinsanityx

arkadaslar merhaba,

dun muayene icin tuvturke gittim. malesef aracim muayeneden gecemedi! 2 agir kusur cikti.

Rotil boslugu ve lpg borularinin uzerinde bulunan spirallerin kaldirilamasi gerektigini soylediler.

Daha onceki muayeneden gecmistim halbuki, yeni cikan yonetmelikte boyle bir degisiklige gidilmis!

Ayrica Egzos borusunun yakinindada olmamaliymis!

Hemen cikip yakinda olan lpg cime gittim. Durumu bahsettim gec saatti randevu aldim. Bakir borularin degismesi gerekirse 150 tl masrafi olacagini soylediler.

Durduk yere masraf cikti. Rotil bosluguna sasirmadim cunku on amortisorum patlakti yaptirmamistim ondan zarar gordu zannedersem.

Amortisor hakkinda gelisme varmi? maysan mandonun urunu yeniledigini okudum internette, onumu tavsiye edersiniz yoksa monroe mi?

Birde ankara ivedik organize sanayi tarafinda on takimlari ve amortisorleri degistirebilecegim guvenilir bir ustasi olan var mi?

ben en son gene maysan mando ile değişmiştim,monreo nun aşırı yumuşak oluşu virajlarda sorun çıkarıyor bizim arabalar için,en azından benim okuduğum yorumlar bu şekilde.

• -ottoman- kullanıcısına yanıt
    İnternet'ten mi aldınız sanayiden mi amortisörleri? Ne kadar tuttu parçalar ve işçilik?
  • sanayiden parçacıdan almıştım,geçmiş zaman unuttum 1 yıldan fazla oldu.
    Yanlış hatırlamıyorsam
    2 ön amortisör
    2 Z rotu
    Yağ,hava,polen ve mazot filitresi
    Yağ
    toplam 600 tl veya 700 tl ödemiştim işçilik dahil.
  • ** Aşağıdaki sorunlar için konu açmıştım fakat tek yanıt gelmedi, buraya da aktarmak istedim...

*** Hyundai Era 2010 model benzin+lpg'li aracımda vınlama sesi geliyor.
    * Araç soğuk iken ilk çalıştırmada bu sesi duyamıyorum, biraz ısındıktan sonra gazı kestiğim zaman kısa bir süre vınlama sesi devam edip kesiliyor, sanırım devirin düşmesi ile beraber ses de kesiliyor. Seyir halinde gaz verir durumdayken de kulak verdiğimde vınlama sesini alıyorum.
    * Aracı 2. el olarak aldıktan bir hafta kadar sonra yaptırdığım genel bakım esnasında Triger ve diğer kayışları değiştirmiştim, önceden bu ses varmıydı farkında değilim, değişimden sonra olmuş olabilirmi bilmiyorum.
    * 8-9 aydır bu şekilde kullanıyorum, çok da rahatsız edici olmadığından üzerinde fazla durmamıştım, bir sorun çıkarırmı diye tedirgin olmaya başladım, Bilgi sahibi olan varsa açıklarsa sevinirim.
    * Ayrıca; son zamanda 3-4 oldu motor çek ışığı yanıyor, katalitik konvertör arızası diyorlar fakat gaz karışımı ile ilgili olduğu ve ayarların (zengin/fakir karışım) doğru olmasına rağmen bu modellerde hassas ayar nedeniyle ışığın yandığı ve çaresinin de olmadığı ifade ediliyor. Bu konuda ne yapılabilir?

• 
Sayfa: önceki 20952096209720982099
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.