Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.388
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm sublarda L R girisi yok sadece lfe girisi var genelde stereo da tercih ediliyor sinemada pek etkisini görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saydam330

Arkadaşlar ben hoparlörleri aldım şimdi de subwoofer siparişi verdim , klipsch r-112 aldım.

Sıra subwoofer in kablosunda acaba alttaki kablo uygunmudur ve ayrıca kaliteli midir.

MONSTER CABLE 450SW 8M. SUBWOOFER KABLOSU

https://urun.n11.com/aksesuar/monster-cable-450sw-8m-subwoofer-kablosu-P182745051

Birde bu ürünü buldum.

https://urun.n11.com/tv-kablolari/oehlbach-nf-subwoofer-kablosu-P142000686

Sonuç olarak hangi kabloyu sipariş edeyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Arkadaşlar ben hoparlörleri aldım şimdi de subwoofer siparişi verdim , klipsch r-112 aldım.

Sıra subwoofer in kablosunda acaba alttaki kablo uygunmudur ve ayrıca kaliteli midir.

MONSTER CABLE 450SW 8M. SUBWOOFER KABLOSU

https://urun.n11.com/aksesuar/monster-cable-450sw-8m-subwoofer-kablosu-P182745051

Birde bu ürünü buldum.

https://urun.n11.com/tv-kablolari/oehlbach-nf-subwoofer-kablosu-P142000686

Sonuç olarak hangi kabloyu sipariş edeyim?

Y tipi alın bunun gibi:

https://urun.n11.com/tv-kablolari/oehlbach-nf-y-8m-subwoofer-kablosu-P142001789

• Y Tipi alırsa Low Pass Filteri AVR den mi yoksa Subdan mı ayarlayacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Y Tipi alırsa Low Pass Filteri AVR den mi yoksa Subdan mı ayarlayacak?

Sizce hangisini almam lazım?

• saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Benim kafam Y kabloyla basmıyor. Tek yeter diye biliyorum.

• quote:

Benim kafam Y kabloyla basmıyor. Tek yeter diye biliyorum.

Teşekkür ederim peki marka öneriniz var mı?

• Oelbach

Wireworld

Supra

Audioquest

Gibi markalar iyiler.

• quote:

Y Tipi alırsa Low Pass Filteri AVR den mi yoksa Subdan mı ayarlayacak?

Y kablo ile ne alakası var bunun??
    Fazladan db kazancı sağlar, benim bildiğim.
  • Var alakası neden yeni nesil hemen hemen bütün sublarda tek kablo ile LFE den girmez LOW LEVEL INPUT a Left ve Right sinyal girersen SUB üzerindeki LFP filtresi aktif olur. Ayarlamak zorunda kalırsın. LFE ye tek kablo girersen ayarlar PASIF oluyor AVR den kestiğin frekans da çalışıyor.

• quote:

Var alakası neden yeni nesil hemen hemen bütün sublarda tek kablo ile LFE den girmez LOW LEVEL INPUT a Left ve Right sinyal girersen SUB üzerindeki LFP filtresi aktif olur. Ayarlamak zorunda kalırsın. LFE ye tek kablo girersen ayarlar PASIF oluyor AVR den kestiğin frekans da çalışıyor.

Kaynak var mı okuyalım?

Ben bunu biliyorum:

http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=95817

These are a few advantages (some real and some claimed) to using a Y adapter:
    If you leave one of the RCA inputs open, dirt may get in there.
    Using a Y adapter may add a few dbs to the subwoofers's output.
    Some claim that the subwoofer works better at lower levels with the Y-cable.
    The auto-off mode of some older subwoofers (e.g, Velodyne CH-12) may not come on at lower levels without the use of a Y-cable.
    Some older subwoofers may actually need a Y cable because the left channel L may not default to mono signal.
    Another benefit of using a Y-cable at the sub input jacks may be for reducing the amount of Radio Frequency (RF) and Electomagnetic (EM) interference, because you are not leaving the other input open and active. Subwoofers can be affected by annoying buzzes and hums.
    Conclusion: Since Y adapters cost a few dollars and there is no significant risk involved, I would recommend using a Y adapter (2 male, 1 female) at the subwoofer's RCA input jacks. Make sure you use a good quality Y adapter that is shielded. Otherwise, you may hear hum and noises.

• Yazılanları okudum belki birkaç desibel arttırır kısmını teknik olarak açıklamak zor keza subı birkaç desibel zaten AVR den volumu arttırarak da yükselirsin.

Rca açık kalırsa kirlenir veya enterfersns yapar diye korkuluyor ise rca kapatan kapaklar var tanesi bir lira falandır.

Ayrıca benim dediğim LPF filtresi Aktif olacak o zaman sub üzerindeki ile Avr üzerindekini eşlemek zorunda kalırsın ki ince ayar gerektirir.

• quote:

Yazılanları okudum belki birkaç desibel arttırır kısmını teknik olarak açıklamak zor keza subı birkaç desibel zaten AVR den volumu arttırarak da yükselirsin.

Rca açık kalırsa kirlenir veya enterfersns yapar diye korkuluyor ise rca kapatan kapaklar var tanesi bir lira falandır.

Ayrıca benim dediğim LPF filtresi Aktif olacak o zaman sub üzerindeki ile Avr üzerindekini eşlemek zorunda kalırsın ki ince ayar gerektirir.

Subwooferlarımın hepsinde y kabloya uyumlu giriş var tek kablo ve y kablo ile denediğimde linkte de söylediği gibi subwoofer üzerinden daha az volume açarak o sesi elde ediyorum ve belirttiğiniz gibi bir durum olmadı yada öyle bir özelliği yok?
    db kazancı sağlıyor deneyin görürsünüz

• Giriş voltajını yükseltseniz bile mono bir subwooferın maksimum desibeli artmaz. Sadece volume ile oynamadığınız halde volume artabilir o da sub ın dizaynı ile alakalı belki kelimesini de o sebeple eklemişler.

Subwooferların üretim felsefesi ve amfi topoloji leri sebebiyle ben ikna olamıyorum. Ama siz deneyimlediyseniz birşey diyemem.

• klipsch rp 160m bookshelf hoparlör arayan ilanıma bakabilir arkadaşlar.

https://forum.donanimhaber.com/kipsch-rp-160m-referans-monitor-sifir--131465194#131465194
  • merhabalar,
    dolby atmos ve auro 3d icin nasil bir baglanti yöntemi izliyorsunuz seceneklerden?
    hangi baglati seklini öneriyorsunuz
    bilgi verebilecek arkadaslara tesekkür ediyorum
    auro3d yazilim update ni yaptiktan sonra cihaz auro 3d ve dolby atmos kullanabilmem icin front ve surrond high olarak ayarlatti >(yüksekleri) seceneklerden.
    tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opentelcll -- 26 Şubat 2018; 17:41:35 >
  • doubtful1 kullanıcısına yanıt
    Benim deneyimlerime göre tekli bağlantı yerine Y kablo ile baglantı filim ve müzik açısından daha başarılı özelliklede müzik tarafında bariz fark oldu kesinlikle; db kazancı anlamındada az'da olsa fark oluşuyor arkadaşların dediği gibi. Supercube 6000 boyut olarak küçük olmasına karşın bence çok başarılı 20 m2'lik bir odada kullanıyorum şuan, yakın zamanda pre-power'a geçtim eskisine nazaran çok daha dengeli çalmaya başladı ve kendisine dahada saygım arttı .Fiyat performans anlamında kesinlikle ön sıralarda düşünülmeli bence ancak aynı klasmanda değil ama bugün daha geniş bir odam olsa ve sub'ı değiştirecek olsam kesinlikle SVS-SB4000 ilk tercihim olurdu.
  • Arkadaşlar merhaba,

amazondan 55 euroya almış olduğum 2 x 4.0 mm² ebatlarında 50 metre speaker kablosu var. Kullanmayacağım için aldığım fiyattan ihtiyacı olan arkadaşlara verebilirim. Şu an fiyatı 150-190 euro civarlarında. Türkiye'de satan firmalar da 1500 lira civarına satıyor sanırım. Aşağıda resmini ve bilgilerini ekliyorum.

Profigold High Performance PGC7404/Bass Flex Speaker Cable on Reel 50 m)
    2 x 4.0 mm²
    Solid Bass conductor
    Flexible Wires for middle and tweeter
    99.996% Oxygen Free Copper conductors
    Box contents: 2 x 4.0 mm2. solid bass leiter. flexible conductor for medium and tweeter. 99.996% Oxygen-Free Copper leiter. high quality flexible cable outer sheath. Foam Insulation. Metre marked (100 0 M).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cratos4203 -- 27 Şubat 2018; 15:21:4 >

• sector8376 kullanıcısına yanıt
    Üreticinizin önerisi Eğer LFE çıkışlı bir AVR kullanıyorsanız tek kablo ile bağlantı yapmanızdır.Daha önce belirttiğim gibi sağdaki gibi alt girişlere iki kablo ile girerseniz SUB üzerindeki LPF filtresi aktif olur AVR ve LPF filtre değerleri yanlış ayarlanmışsa hatırı sayılır bir biçimde frekans kaybedebilir veya kaybediyor olabilirsiniz.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Hocam brnim şöyle bir deneyimim oldu bu yüzden kafam karıştı.

Avr sabit lfe+msin 120

Eğerki r112 nin arkasındaki lpf yi lfe ye getirirsem bass azalıyor deprem etkisi düşüyor.

120 ye getirirsem tam oluyor.

40-60 vb getirirsem yine kayıp oluyor.

Tekli kablo kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.