Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.388
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben tesekkur ederim.Onemli degil anlamadiginiz konulari daha detayli anlatabilirim.cunku hoparlor bir defa alinacagi icin hassasiyetinizi anliyorum

Aslinda bahsettigim 90cm Rp250s surround'larin oturma pozisyonundan yani kulaklarinizdan yuksekligi 90cm ve arkada olmalidir.R-26FA'lar icin en azindan yanlarda ve arkalarda 2m yeriniz olmasi lazim.

-R26Fa'lar Rp serisine kiyasla cok az geri kalir ,lutfen oyle dusunmeyin cunku aradaki farki hissedemeye bilirsiniz.ben sadece ozelliklerini detayli anlattim.

-Rp250f uzerine Rp-140sa konulmasiyla birlikte Referans Serisine tam uyumlu olrak calisir.

-Eger butceniz varsa Rp-280F leri Rp-280FA larla degistirmek ve Merkezi de Rp-450CA ile degistirmek tabiki daha guzel.

-Rp160m dedigimiz hoparlor baya buyuk eger Rp250s'ler ile kulaklariniz arasinda herhangi bir engel yoksa sesin geldigi yer tamamen aciksa ozaman tabiki daha iyidir(eger Rp250f leri arka olarak kullanacaksaniz altlarina spike yani ayaklik civileri takip biraz yukseltmeniz hem ses acisindan hemde yukseklik daha iyi verim verir). eger 2m gibi bir mesafe yoksa Rp160m'ler ayaklikla birlikte kulaklara daha dogrudan vurus yapar.cogu insanlar direk vurus yapan kenar hoparlorlerini tercih eder.dedigim 2'ser metre mesafeyi unutmayin.cunku Rp250f'ler Wide(genis ve yayilan ses veren hoparlorlerdir).kullanilmasi icin daha cok nefes alan genis odalarda daha verimli olur.onun icin mesafe onemli.

-Ama simdi dusunuyorum ki size ikinci bir yol olarak ,Eger Rp250f'leri arkada kullanmak istiyorsaniz eger yeriniz o kadar buyukse Rp250s surround'lardan vazgecip Rp-160m'leri surround kenar olarak kullanirsaniz cok guzel bir ses elde edersiniz ,size dedigimi hayal etmeniz icin asagidaki resimleri inceleyiniz.7.2.4 bunun icin birde preamp'la desteklemek sesi dolgun yaparken guclu bir vurus saglar.
    ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club...

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 16 Kasım 2017; 18:18:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dandanakan44

Hiçbir ürünü değiştirmeyin..ne üst ne alt..

Şu an sizde olanlar en doğru ürünler..

Atmos halledilir.

Dandanakan44 bey güzel söylüyor, çünkü sizi çok kararsız oluğunuzu görüyorum, lütfen pişman olmayın bende de Rp-280f ve Rp450c var. Eğer para harcama gücünüz varsa tamam ama aldiklarinizin yeterli olmayacağını düşünmeyin. Tekrar düşünüp, kararınızı gözden geçirerek burda paylaşabilirsiniz, ben sadece olan yolları gösteren rehberim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burakay bey ben şöyle düşünüyorum.

Şimdi arkadaşımızın kafası karışık.Hazır ürünlerinide almış bence dursun.Ülkemizde ekonomi pek iyi değil ve ürünler fahiş fiyattan satılıyor.

Zatep rp280f ler taş gibi hoparlör.Bayağı güçlü ve sert.Rp280fa alması boşa para akıtmak gbini birşey çünkü çook pahalı.

Center ı da ellememeli bence o da taş gibi aynısını kuklanıyorum.sub ise göreceli..bende r112 sw var memnunum ki ondaki r115 fiyat performans ürünü bence.

Şimdi arkadaş yeni dairesine geçecek.Villa tipi olsa rear olarak kolon alabilirdi ama şu an mantıksız.

Bence surround olarak rp250s alıp rahatlamalı.

Rear olarak ise gidip baksın eğer ki rp160ın eni çok uzun gelmezse onu alır.

Eminim ki rear veya surround olarak bass reflex ve geniş bir kabin olduğu için rp160 - rp250s den geri kalmaz.Yüksek seslerde distorsiyon da yaşamaz hemde güzel bir ayak alıp dilediği yüksekliğe çıkarabilir.

Ama rp250f ler altta kalacaktır ideal dinleme pozisyonunu yakalayamaz diye düşünüyorum.

Atmos lar rp140 ile halledilebilir bence LAKİN alacaüı fiyata bağlı..

• quote:

Orijinalden alıntı: dandanakan44

Burakay bey ben şöyle düşünüyorum.

Şimdi arkadaşımızın kafası karışık.Hazır ürünlerinide almış bence dursun.Ülkemizde ekonomi pek iyi değil ve ürünler fahiş fiyattan satılıyor.

Zatep rp280f ler taş gibi hoparlör.Bayağı güçlü ve sert.Rp280fa alması boşa para akıtmak gbini birşey çünkü çook pahalı.

Center ı da ellememeli bence o da taş gibi aynısını kuklanıyorum.sub ise göreceli..bende r112 sw var memnunum ki ondaki r115 fiyat performans ürünü bence.

Şimdi arkadaş yeni dairesine geçecek.Villa tipi olsa rear olarak kolon alabilirdi ama şu an mantıksız.

Bence surround olarak rp250s alıp rahatlamalı.

Rear olarak ise gidip baksın eğer ki rp160ın eni çok uzun gelmezse onu alır.

Eminim ki rear veya surround olarak bass reflex ve geniş bir kabin olduğu için rp160 - rp250s den geri kalmaz.Yüksek seslerde distorsiyon da yaşamaz hemde güzel bir ayak alıp dilediği yüksekliğe çıkarabilir.

Ama rp250f ler altta kalacaktır ideal dinleme pozisyonunu yakalayamaz diye düşünüyorum.

Atmos lar rp140 ile halledilebilir bence LAKİN alacaüı fiyata bağlı..

Size hak veriyorum bu konuda ve doğru bir tespit. Ayrıca gerçekten Türkiye fiyatları çok pahalı. Atmos üzerine eklenerek de yapılır ve siz aralarındaki farkı farkedemezsiniz bile o kadar büyük bir ses değişimi olacak diye umit etmeyin sadece biraz farkeder. Dediğim gibi gönderdiğim arkadaşımın odası 5.2.4 size anlatamam nasıl güçlü bir sesten bahsediyorum. Aşama aşama yükseltmek en mantıklısı. 👍 hem artı ve eksilere daha iyi şahit olabilirsiniz.

• Walla arkadaşlar, kafam nasıl karışık tahmin bile edemezsiniz desem yeridir... Zaten genelde de birşeye o kadar zor karar verebiliyorum, hele de bunun gibi uzun süreli kullanım ve maddi yönden de yüksek tutarlı bir sistem kurmaya başladığımdan beri kafam allak bullak oldu... Hani o yüzden dedim bazı soruları belki birden fazla, bilmeyerek te olsa sorabilirim, kusuruma bakmayın diye...

Şimdi durum şöyle, bizim işimiz yurt dışı merkezli ve o yüzden aldıklarımı da dışardan aldım... 280F + 140SA - 280FA ( fark 310 eur/çift ) ve 450C - 450CA ( fark 170 eur ) , 160M - 250F ( fark 150 eur / çift , 160M daha ucuz ) ...

Durumlar böyle olunca, madem bu kadar harcama yapıyorum ve uzun süreli kullanım olacak, o yüzden almışken iyisini alayım diye böyle bir sürüncemede kaldım... Yukarıda belirttiğim fiyatlardaki farklar doğrultusunda sizce hangisi daha mantıklı olur?

Yan surround için 250S olacak, onda hiç sorum yok... Arka surround için ise acaba 250F ler alçak kalır mı diye de düşünmüyor değilim... Bir taraftan 160M alıp, ona da ayak alındığında 250F ile fiyatı aynıya gelecek nerdeyse... Ama diğer taraftan da 160M lere alınacak ayaklarla beraber yükseklikte ayarlanabildiğinden daha kullanışlı olur diye de düşünmüyor değilim... Klipsch.com sitesinde gösterilen ya da Burak beyin gönderdiği resimlerdeki Atmos sisteminde arka surround larda 260F üstüne Atmos olarak düzenlenmiş... Bu da başka bir seçenek... İşte böyle uzadıkça uzuyor, iyice sürüncemede kalıp duruyorum...

Yazı bu sefer biraz uzun oldu ama durumumu anlıyorsunuzdur umarım...:))

• CcC_83 C kullanıcısına yanıt
    Sizi anlıyorum ve Arada çok fark olduğunu zannediyordum, eğer Rp-280fa ile Rp-280f arasında çift olarak sadece 310 euro varsa tabiki değer. Ayrıca Rp450c ve Rp-450ca arasında sadece 170euro varsa oda Rp450ca almaya değer 👍.fiyatlardan eminmisiniz? Eminseniz, fiyat mükemmel. çünkü başka ülkelerde arasındaki fark ondan kat kat daha fazla.

Diyelim ki ille 7.1.4 yapacağım diyorsanız

önde Rp-280fa var ve merkez Rp-450ca

Bu durumda iki seçenek var

-1. yöntem

Aşağıdaki Resimde gönderdiğim gibi surround Arka çapraz köşelere eğer (2'şer metre mesafe yanlarda ve arkada varsa) Rp250f üzerine atmos Rp-140sa ve surround yan kulaklara bakacak şekilde yerleştirilen Rp160m.bu durumda RP-250S surround iptal oluyor.

2.yöntem

Ön ve merkez aynı Rp-280fa, Rp-450ca

Arka duvar üzerine monte edilecek surround olan Rp-250s ve Yan tarafta kulaklara bakacak şekilde yerleştirilecek olan Rp-160m.

Not olarak; Rp-260f in boyu 100.6cm, Rp-250f nin boyu 91.70cm ve Rp-250f woofer 5.25" yani Rp-450c ile aynı. Rp160m de aynı güçte 100-400w ve 6.5" woofer bunun anlamı kulaklara daha dolgun vuruş duyarsınız.

Sonuç olarak

-Eğer oturduğunuz koltuk çok geniş ve çok yönlü ise 2.yöntem çünkü Rp-250s ler sesin odada daire çizmesini sağlar. Çok yönlü sizi şaşırtan bir ses duymak istiyorsanız bu yöntem. Zaten bass tan yana bir kaygıniz yok R115 yeterince güçlü bence size uygun olan 2 yöntemdir.

-Eğer çok yönlü değil ise aşağıda ki Resimde göründüğü gibi sadece bir koltuk ise arkada ve arka çapraz köşelerde çok geniş yer varsa 1. yöntem. Çünkü Rp-250f leri surround olarak kullanmanin asil amacı geniş ve yayılan(sağ-orta-sol) şeklinde bir ses vermesidir mesela aşağıdaki resimdeki gibi oturan 3 kişi aynı sesi duyar.

...KLIPSCH club...

Size bu sefer çok somut söyledim, lütfen iyi okuyun söylediklerimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 16 Kasım 2017; 23:20:4 >

• Ve yeni bebek geliyor Marantz Sr8012 7.2.4 direk
    ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 18 Kasım 2017; 9:17:3 >

• Süper gözüküyor, malzeme kalitesi çok belirgin , Fiatta uygun olursa Marantzları yenilemek kaçınılmaz olur ,
  • https://www.digitaltrends.com/home-theater/marantz-sr8012-av-receiver-sr7012-receiver-specs-performance-price/
    seyretmek de fayda var , Beklenen fiatı ABD de 3000 $ , Marantz SR 7012 nin fiatıda 2200 $ inecekmiş ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 18 Kasım 2017; 12:10:19 >
  • Satıcı amazon olsaydı ,hiç düşünmeden sipariş verirdim ama 1500 euro sınırı sebebiyle tr teslimi mümkün olmayabilir, tr deki satıcılarınıda bu ürünü bir kaç sene sonra 5000 ,6000 euro fiatla satmaya çalışırlar, artık yurt dışından getirebilme imkanına bakacagız,selamlar. Arada marantz başlıgındada bu bilgileri paylaşsanız çok faydalı olabilir ben biraz bilgi verdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Gelelim Sr8012'ye

-Masif güç kaynağı, çift soğutucu ve monoblok amplifikatöru Marantz'ın AV alıcılarındaki "öncelikli ses kalitesini" vurgulayarak köklerine geri döndüğünü gösteriyor.Atmos'un piyasaya sunulmasından bu yana AV alıcı güç kaynaklarında son zamanlarda güç olarak azalma ve düşüş var.

-Niçin Marantz diyorum çünkü Marantz hattındaki diğer modellerin aksine, SR8012, kardeş şirket Denonla ortak bir mimari paylaşmaz. Bunun yerine, bu Marantz'a özel tamamen yeni bir tasarım SR8012'nin kendi HDAM'ları (Hiper Dinamik Amplifikatör Modülü) aracılığıyla tüm sinyalleri, bağlı hoparlörleri güçlendirmek için güç aşamasına geçirmeden dikkatli bir şekilde işleyerek ses kalitesini daha da geliştirir.

-SR8012 müzik ve film sesi için en yüksek çözünürlüğü üretmek için tüm kanallara entegre edilmiş yüksek performanslı 192kHz / 32bit D / A dönüştürücülerle (DAC) birlikte gelir. Denemek için sabırsızlikla bekliyoruz. Şu anda Sr7012 mevcut

-Öyleyse SR7012'i Ayıracalıklı yapan nedir?

Dac 32bit özelliğiyle gelmesi.

-SR7011'in üstün özellikleri ile SR7012'nin DAC 32bit 'i kıyaslamaya değer mi, düşüncem değer ama onu İlerideki zamanlarda denediğimiz detaylı kiyaslamalarda daha iyi göreceğiz.

Not ;

-Diyelimki normal bir AVR'nin her bir çıkış gücü 8ohm 125w olsun siz buna 9 kanalın tamamini ekledikten sonra herbir kanal 50w gözüyle bakarsınız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Evet fiyat konusunda haklısınız. Biraz beklemenizi tavsiye ederim. Malesef ki öyle ben isterim ki Türkiyem de HiFi hoparlör yapsın ve bizde AVR üretelim. Elbette zor iş, ama bir yerlerden başlamak lazım mesela Asyada, hong kong, Çin de pazarlarda satılıyor bu malzemeler, o kadar elde etmek kolay ve fiyatlar daha ucuz. Benim burda olmamin sebebi, biliyorum ki biz en az diğer insanlar gibi dinlemeyi seven insanlarız isterim ki herkes tecrübe sahibi olsun herkes bir yerlerden işin ucundan tutup yapmaya çalışsın. Araştırmak, çaba sarf etmek insana hoparlör bile yaptırır.tek bilmek gereken o Crossover devresini yapabilmek. Ama bilenlerin bildiklerini bilmeyenlerle paylaşması lazım ki biz daha çok öğrenelim. Paul W Klipsch böyle başlamıştir. Klipsch gerçekten bir azim örneği hoparlör ve harika bir ses veren hoparlör. Mesela Eric Clapton'nun gelmiş geçmiş bütün şarkılarını, konserlerini sevdiren bana Klipsch olmuştur. Ben bir radyo istasyonunda çalışırken ilk defa Klipsch Heresy dinleme şansım oldu.Ondan beri severek bu hoparlörle ilgilendim ve aldım.

Kusura bakmayın uzun oldu bu sefer. Gurbette olamama bağışlayın

Selamlar bütün arkadaşlara, tecrübe ettikçe burda paylaşacağım.

• çok faydalı oldu teşekkürler, Ben hala tr de hop işine niye kimse yatırım yapmıyor anlıyamıyorum,gayet gelişmiş bir agaç işleme ve mobilya sektörümüz var ,elektroniktede hiç fena degiliz ama ,bu kadar butik bir sektöre neden kimse girmiyor hayret,bu konuda ciddi desteklerde var ama .

• Bu 7010/7011'de de 32/192 dac vardı. Esas gelişme 8012 güç beslemesinin kanal başı olması. 7012 de bu olay var mı bilmiyorum ama bişey diyemem. Heralde o yine standart en üst seviye avr si olur. 8012 de eski 9600 gibi flag ship modeli olucak yani gerçek avr si.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, günaydın herkese

Sr7010 ve SR7011'de dac var ama şifreleme 24-bit 192-kHz'e kadar yapılabiliyor

Optimum uygunluk, bağlılık ve en düşük distorsiyonlu en geniş dinamik aralık için SR8012, tüm kanallarda gelişmiş referans sınıfı 32 bit Dijital / Anolog dönüştürücüler içerir. Bu, mükemmel dinleme deneyimi için tüm kanallarda tutarlı, yüksek düzeyde devamlılık ve hassas kanal eşleştirmesini sağlar. Onun için aradaki farkı zamanla daha iyi tespit edeceğiz. Mesela içinizde Fidelity yada SACD CD leri dinleyen oldu mu? DSD uzantılı dosyalar bazıları sesin CD den daha iyi olduğunu savunur, işte bu dac şifreleme özelliği sese berraklik ve gerçeğe daha çok yakin olmasını sağlar.

Selamlar

...KLIPSCH club...

...KLIPSCH club...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 19 Kasım 2017; 15:43:30 >

• Belki bilmediğiniz yada farkında olmadığınız yeni modellerde olan belki sizin AVR modelini içinde olan önemli ve zevkli bir özellikten badsedecegim

Audyssey MultEQ Editör App Uygulaması

(AVR nin içine giriş)

SR8012 Ve SR7012 yenilenen Audyssey MultEQ Editor App'ü desteklemektedir. Bu AVR nin içine gitmek gibi birşey.

-Detaylı ayarlama için ayarları görüntüleyin ve ayarlayın.

-Odanızdaki belirli sorunlara göre sesi özelleştirin ve sesi kişisel tercihlerinize göre uyarlayın.

-Doğru yüklemeyi kontrol etmek için hoparlör algılama sonuçlarını görüntüleyin.

-Audyssey kalibrasyonunun öncesi ve sonrasında oda sorununun tespit edilmesini kolaylaştırın.

-Her kanal çifti için Audyssey hedef eğrisini zevkinize göre düzenleyin.

-Her kanal çifti için EQ frekans ayar aralığını ayarlayın.

-2 yüksek frekanslı rolloff hedef eğrisi arasında geçiş yapın.

-Ses şiddetini daha parlak veya daha pürüzsüz hale getirmek için orta frekans telafisini etkinleştirin / devre dışı bırakın.

-Kalibrasyon sonuçlarını kaydedin ve yükleyin.

Android ve iOS için Audyssey MultEQ Editor uygulaması, Apple AppStore veya Google Play Store'dan satın alınabilir parayla satılıyor içinizde deneyen oldumu once kontrol edin AVR niz uyumlu mu.

Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.

...KLIPSCH club...

...KLIPSCH club...

• Burakay2015 kullanıcısına yanıt
    Bütün üst seviye özellikler ve HDAM bir tarafa artı sadece bu imkanı (audysey içine girme) tanıdığı için 8012 yi daha iyi tutuyorum.Cihaz baba geliyor!

• Burakay2015 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, app uygulamasını bildiğim kadarıyla x4300 gibi 2016 serileri ve 7011 destekliyor.

Kullanan birinden yorum alamadıgimdan denemedim açıkçası.

• Arkadaşlar selam;

Klipsch RF-62 kullanıyorum. Center,Back ve SW ise Polk
    Anfim Pioneer 921 idi

Anfimi değiştirmek istiyorum fakat Klipsch için doğru tercihlerim nelerdir bilmiyorum.
    Tecrübe ve bilginizden faydalanayım ist
    edim :)
    Araştırm
    aya hangi anfi
    den başlamalıyım ne
    önerirsiniz bana
  • Marantz en az 6xxx serisi 6010 veya 6011 hem müzikte hem sinemada çok uyumlu,

• hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Üstad teşekkür ederim, önerin için

Fiyatları biraz bütçe üstü çıktı :)
    ve bende İkinci el araştırdım.
    Aşağıdaki iki ürünü buldum. Sence alınır modeller midir ve fiyatları uygun mudur

AV8003 (3.250TL)
    SR6008 (2.500TL)

teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.