Şimdi Ara

<><><> Fiat Stilo Nasil? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
69.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: bucakli

fiat'ın üretmiş olduğu kompakt hatcback bir otomobildir
    golf 4'ten daha iyi malzeme kalitesine ve donanıma sahiptir ama ne yazık ki onun kadar tutulmamıştır piyasada.
    gendarme'nin de dediği gibi fiyatına göre en çok özellik bu araçlarda.
    bir albea parasına full stilo çok rahat bulunuyor;stilo'da ki özelliklerin yarısı albea'da yok.

piyasadaki çoğu stilo'da 6 airbag,otomatik klima,abs-ebd,cd çalar,çelik jant,sis farı standart olarak bulunmaktadır.

motoru o kadar abartıldığı kadar yakmaz;üzerindeki motor marea-palio-brava-bravo-siena-albea'da da kullanılan üstten çift egzantrikli 1598 cc hacminde 16 subaplı motordur.
    sınıfındaki motorlara göre baya bi atak ve performanslıdır(özellikle vw 8v 102 hp ve opel 1.6 100 hp'ye göre)
    km'de ş.içi 28-29 ykr yakar.
    ama sıralı sistem lpg bağlattırırsan yakıtın yarı yarıya düşer.
    kronik bir arızası da yoktur

kısacası 17-18 milyara allabileceğin en donanımlı,en konforlu araçtır stilo.

17 imlyarın üzerine çıkabileceğimi sanmıyorum. diğerlerinin masrafı yetiyordu zaten. bir de bunun kaskosudur, vergisidir, lastikti, yakıttı derken zorlayacak. korkum bundan işte. problem çıkarmasın diye mümkün olduğunca yeni model almak lazım ama onlar da pahalı. herzamanki kısır döngü işte.

• hayret anti fiatçılardan izyok burda. stilo yüksek donanımlı spor bir araçtır. yakıt tüketimi biraz fazla tüm sorunu bu. 2. eli pek yok ısrarcı olursan ucuza kapatabilirsin satarkende fazla zarar etmezsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xed

quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

Bu arada bilmeyenler için yazayım. Fiat bölümünde '' Stilo Forever ''başlığı altında bilgi paylaşıma bekliyoruz...

http://forum.donanimhaber.com/m_6586058/mpage_13/tm.htm

çok yararlı oldu teşekkürler

Yararlı olduğuna sevindim.bence ilk fırsatta bir Stilo kullan.özellikle ş.içinde direksiyon city modunda...çoğu üst sınıf araçta bile yeni yeni bulunan bu özellikle araç kullanmak ve parketmek büyük keyif...
    imkanları biraz zorlarsan güzel bir Stilo alabilirsin.

• bu city yi şehiriçinde kullanmak mümkün değil gibi geliyor bana. şimdiye kadarki arabalarımın tümünde direksiyonlar muadillerine göre sert olan araçlardı. volvo, ford, bmw vs. geçenlerde arkadaşın grande puntosunu city'siz bile kullandığımda yumuşak geldi. city'yi açıp biraz gazlamaya kalkınca ödüm patladı. aşırı yumuşak geldi. park ve düşük hızda çok zevkli birşey katılıyorum ama seyir esnasında alışmak gerekiyor demekki. gerçi belli bir sürati geçince sertleşip izin vermiyordur makas gibi ani hareketlere tahminim.
    etrafımda hiç stilo olmadığından binemedim şimdiye kadar. sadece çıktığı yıl test sürüşü yapmıştım ve en çok da iç mekan hoşuma gitmişti. o zamanlardan aklımda kalan iç mekanda kullanılan plastik malzemenin x5 kalitesinde olmasıdır mesela. gerçi öyle değil ama önceki fiatlardan sonra o kadar iyi gelmiş demek ki gözüme :)

bir de bunların en boşu actuel en dolusu da dynamic mi acaba?

• quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

fiat'ın üretmiş olduğu kompakt hatcback bir otomobildir
    golf 4'ten daha iyi malzeme kalitesine ve donanıma sahiptir ama ne yazık ki onun kadar tutulmamıştır piyasada.
    gendarme'nin de dediği gibi fiyatına göre en çok özellik bu araçlarda.
    bir albea parasına full stilo çok rahat bulunuyor;stilo'da ki özelliklerin yarısı albea'da yok.

piyasadaki çoğu stilo'da 6 airbag,otomatik klima,abs-ebd,cd çalar,çelik jant,sis farı standart olarak bulunmaktadır.

motoru o kadar abartıldığı kadar yakmaz;üzerindeki motor marea-palio-brava-bravo-siena-albea'da da kullanılan üstten çift egzantrikli 1598 cc hacminde 16 subaplı motordur.
    sınıfındaki motorlara göre baya bi atak ve performanslıdır(özellikle vw 8v 102 hp ve opel 1.6 100 hp'ye göre)
    km'de ş.içi 28-29 ykr yakar.
    ama sıralı sistem lpg bağlattırırsan yakıtın yarı yarıya düşer.
    kronik bir arızası da yoktur

kısacası 17-18 milyara allabileceğin en donanımlı,en konforlu araçtır stilo.

çok güzel bir özet olmuiş teşekkürler. parça fiyatlarının da fena olmadığını okudum grupta. 3 ve 5 kapı arasında kaldım tercih olarak.

• satılık stilo dnamik 2005 100000 de
  • Bazilarinda elektrikli koltuk bile var...
  • hort
  • efsanevi bi hort olmuş
  • Hiç stilocu yok galiba buralarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk mesajda da hort...
  • Arakadaşlar 2006 stilo 1.4 active 43 bin km de. lpg li fiyat 17 bin. sizce nasıl. araç alınır mı ? kronik sorunları vs var mı ? acil lütfen
  • iş arkadaşımda mevcut, sarı renk tek kapılı, satmayı düşünüyordu. 19 bin demişti yanlış hatırlamıyorsam. çok yaktığındanda şikayetçi ayrıca
  • 2016 yılında 2004 model 1,6 dynamic benzinlisinden aldım. birçok özelliğe sahip. ancak aracın ECU su (beyni)ni motorun üzerine yerleştiren deha mühendisler yüzünden çok zarara uğradım. motor çalıştıkça beyin ısınıyor ve lehimler eriyor. bunun sonucunda beyin ve dolayısıyla elektrik aksam hapı yutuyor. kullanılan malzeme hiç sağlam değil, tuttuğun yer elinde kalıyor. Düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem. 3bin lira zararına sattım ama elimden çıkardığım için şükrediyorum. Araç anahtarı çevirdiğinizde çalışmıyor, immobilizer hatası veriyordu. acil bi işiniz çıksa sizi yarı yolda bırakacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda sürüş halinde de stop etmeye başlıyordu. Bildiğiniz kazaya davet. İlana koyduğumda tüm bu sıkıntıları da yazıp fiyatı düşürdüm. Alan da bilerek aldı. Gönlüm ve kafam rahat. Fiatın eski yeni tüm arabalarına illallah dedirten araç. KESİNLİKLE ALMAYIN.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bubblybubbly

2016 yılında 2004 model 1,6 dynamic benzinlisinden aldım. birçok özelliğe sahip. ancak aracın ECU su (beyni)ni motorun üzerine yerleştiren deha mühendisler yüzünden çok zarara uğradım. motor çalıştıkça beyin ısınıyor ve lehimler eriyor. bunun sonucunda beyin ve dolayısıyla elektrik aksam hapı yutuyor. kullanılan malzeme hiç sağlam değil, tuttuğun yer elinde kalıyor. Düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem. 3bin lira zararına sattım ama elimden çıkardığım için şükrediyorum. Araç anahtarı çevirdiğinizde çalışmıyor, immobilizer hatası veriyordu. acil bi işiniz çıksa sizi yarı yolda bırakacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda sürüş halinde de stop etmeye başlıyordu. Bildiğiniz kazaya davet. İlana koyduğumda tüm bu sıkıntıları da yazıp fiyatı düşürdüm. Alan da bilerek aldı. Gönlüm ve kafam rahat. Fiatın eski yeni tüm arabalarına illallah dedirten araç. KESİNLİKLE ALMAYIN.

o beyin beni de çok üzdü.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.