Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
5
Favori
257.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boracanon

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

quote:

Merhaba,

canon ip8500 kullanıcısıyım.

kısaca sorum yada sorunum, yazıcım canonun en üst seviye yazıcı olmasına karşın, gerçek renklei verme de başarısız, fotolar hep normalden daha koyu daha kırımızı (portrelerde) ve daha soluk. kartuşlarım orjinal kağıdım canon pp-101.. kısacacı hiç bir eksiğim yok. fakat ne yazık ki epsonlardaki renk doğallığını ve calbrasyonunu yakalayamadım. diğer canon yazıcılarda da sorun aynı ve Canon kanadında da hiç kimse ürünü müdür dahil, neden olduğunu bilmiyor ve çözüm üretemiyor.
    ben bu sorunun yazılımsal olduğu kanaatindeyim. yada ayarsal..

sizce gerçek renkleri yakalamak için ne yapılabilir, hangi renk profillerini kullanmak lazım, ne tür bir ayar gerekiyor... kısacası her türlü fikrinizi bekliyorum

bazı arkadaşlara pm e attım umarım kızmazlar:S

tşk

sorunu set set kartuşlar onlarca fotoğraf kağıdı tükettiktedn sonra çözdüm.. darısı max kalitede baskı almak isteyenlerin başına. yurt dışı fotoğrafçılık siteleri en büyük yardımcım oldu.. ve pm lerime cewap veren arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler

sorunu çözdüm diyeceğiniz yerde sorunu nasıl çözdüğünüzü yazmanız insanlara daha yardımcı olacaktır.

aynı sorunu yaşayan, uğraşan kullanıcılar bana pm atsılar, kimsenin bir şikayeti yok görünüyor..

selamlar

arkadaşa da pm attım gerçi ama burayada yazayım dedim

şirketimize Canon MF8450 aldık. dün kurduk ama açıkçası yazılı destek konusunda çok yetersiz. çok üstünkörü bir kullanma kılavuzu yapmışlar sadece kurulmasını anlatoyor. asıl kullanma detaylarını internetten canon un sitesinden indirebiliyorsunuz ve türkçesi yok , birsürü ayar menüleri var ve çat pat ingilizce ile olmuyor malesef bu durumu bilseydim asla almazdım 2000 tl verip bir alet alıyorsunuz ve detaylı kılavuz yok. mesela herhangibir şeyi tarayıp bilgisayara kaydedemedik. renkli fotokopi çekimleri hiç iyi değil, renklerde çok fazla ton farkı oluyor , bunlar mutlaka menülerdeki ayarlardan vs yapılıyordur ama nereden ?

yani netice olarak canon bir dünya devi olabilir ve ben buna aldandım , her son kullanıcının exper olmasını bekliyorlar herhalde

• arkadaşlar öncelikle şunu diyim yazıcıdan hiç anlamam bu yüzden soruyorum.Filmlerime kapak yapıp kutulayacagım ve fotograf basacagım sık olmasada.150 tl bütcem var ne önerirsiniz? canonun resimdeki basarısını bildigim için önceligim canonda.kartuş sorunu yoktur umarım dolumda.
  • selam,

herkesin tafsiyesi olan scx 4521 f e fiyat olarak yetişemez isem(şu an 450 tl görünüyor vatanda),

canon mf 4010 veya
    canon mf 4320 d düşüneceğim

bu modeller çiplimidir?bağlı olarakta dolum kolaylığı ve fiyatı nasıldır?

(4521 den 1000 sayfa eksik yazabiliyor göründüğü kadar dolu toner iki modeldede)

teşekkürler.
  • @cemiko

212 319 09 19 u aradınız mı canon o makineye yerinde servis hizmeti sunuyor çağırın servisi anlattırın ne derdiniz varsa...

@avianca

baskı kalitesi arıyorsanız 1 pl ve çözünürlüğü yüksek olanlara yönelmelisiniz..biraz daha çıkıp şuna bakabilirsiniz

http://www.vatanbilgisayar.com/canon-mp-550-pixma-mp-550-inkjet-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=41428

dolum konusunda kartuş dolum seti kullanılıyor genelde 520 numaralı kartuşlara kullanan çok..

@aliozcan72

4521f evet 1000 sayfa daha fazladır ama herhangi bir canon makineden üstün bir yanı hiçbirşekilde yoktur...

canonlar fx toner kullanıyor çipsiz 2 bin sayfa tam dolu tonerle geliyor... ama yazdığın modellerde fax yok fax ihtiyacın varsa buna göre düşün...

• max 150 verebilirim bazıları hp photosmart 4680 önerio da kartus a cok para vermek istemiyorum dolumu olan bişey olrsa iyi olr.
  • 2 li kartuşlardan pek birşey bekleme hp den foto da birşey bekleme ama idare edicektir seni ...zaten sende ağım şağım birşey aramıyorsun sanırsam

300 numaralı kartuş kullanıyor ...300 numaralı dolum setlerine bakman gerek...hp4680 için...

dolumculara doldurtmanı önermem mürekkep kalitesi şüpheli olabilir...
  • şimdi iyisinden almak isterim ama o kadarda abartılcak bişey aramıyorum fotograflarımı taratıp digital ortama almak amacım.bide filmlerime dvd kapagı basmak amacım bu .canon ya da hp alıcam ama arada kaldım.canon un fotodaki kalitesinden dolayı biraz ön planda ...
  • canon dan şaşmayın bir tek kartuj sorunu var orj almak lazım ..
    Hp de vardı dvd üstüne basan ama canon baskısı çok çok daha iyiydi.
    geçende ilk defa scanner kullandım çok iyi taradı ..
  • Canon Pixma MP 500 Driver lazım. (Win7 64 bit uyumlu)
  • Canon da kartuş sorunu çözüldü. Çipli mipli farketmez.
    İnternette "Cescesor" kelimesini bir aratıverin
  • merhabalar benim bi sorunum var elimde bi canon i250 yazıcı var normal bi baskı yapmak istiyorum fakat beceremedim sanırım yazılar çubuk şeklinde siyah siyah çıktı harfler okunmaz şekilde nedenini anlamadım sorun sizce ne olabilir.yardımcı olursanız çok sevinirim bu çıktıları almam gerekiyo.dosyasını çıkarttığım program macromedia flashpaper boyutunu yüzde 50 yaptım önizlemede normal görübüyo herşey ama yazdırdığımda harflerin yerinde siyah siyah uzun çubuklar var.tşk ederim
  • Canon mp140 yazıcım var kartuş bitti doldurdum boş gösteriyor chip resetlemeyi yapamıyorum bir türlü var mı püf noktasını bilen daha önce resetlemiştim ama bu sefer olmuyor..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

@cemiko

212 319 09 19 u aradınız mı canon o makineye yerinde servis hizmeti sunuyor çağırın servisi anlattırın ne derdiniz varsa...

@avianca

baskı kalitesi arıyorsanız 1 pl ve çözünürlüğü yüksek olanlara yönelmelisiniz..biraz daha çıkıp şuna bakabilirsiniz

http://www.vatanbilgisayar.com/canon-mp-550-pixma-mp-550-inkjet-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=41428

dolum konusunda kartuş dolum seti kullanılıyor genelde 520 numaralı kartuşlara kullanan çok..

@aliozcan72

4521f evet 1000 sayfa daha fazladır ama herhangi bir canon makineden üstün bir yanı hiçbirşekilde yoktur...

canonlar fx toner kullanıyor çipsiz 2 bin sayfa tam dolu tonerle geliyor... ama yazdığın modellerde fax yok fax ihtiyacın varsa buna göre düşün...

dostum teşekkürler dediğin numarayı aradım çok basit bir gözönündeki ayarı yapmamışım, yoğunluk ayarı :) orası default olarak 0 geliyor onu arttırınca renkler oturdu

tekrar teşekkür

• herkese selam. bende canon mf3110 kullanıyorum. makineden çokta memnunum 2 sene oldu tık demedi. YALNIZ canon gibi bir büyük firmanın 64 bitlik işletim sistemlerini es geçmesine inanamıyorum. yazıcının 64 bit sürücüsü olmadığından 64 bitlik vistada kullanamıyorum. bu kadar ilgisizlik olur mu?
  • Mf4150 modeli var ve ben bu yazıcıya toner doldurmak istiyorum nasıl açacağım nasıl dolum yapmam lazım

teşekkürler
  • selam arkadaşlar
    canon ip3500 yazıcım kafayı yedirtmek üzere
    detaylı olarak problemi yazıyorum:
    Kartuşlardaki mürekkepleri tamamen boşaltıp yerine yeni aldığım cescesor ultra mürekkepleri koyacaktım.Kartuşlardaki eski mürekkebin tamamen çıktığından emin olmak için hava deliklerinden üfleyerek içinde kalan bütün mürekkebi boşalttım.Daha sonra cescesor ultra mürekkepler ile dolum yaptım.Ama mavi renk bir türlü çıkmadı.Kırmızı ise kesik kesik sarıda ise sorun yok.
    Daha sonra kafada bulunan plastik tampon tam basmıyormu acaba diye sorunsuz çalışan sarı renke ait tamponu maviye mavi rengide sarıya taktım.
    Mavi geldi bu sefer sarı yok.Plastik bozuldu diye düşünürken tekrar plastikleri eski yerine aldım.Mavi geldi ama sarı hala yok.Kırmızıyı sarıya....aklınıza gelecek bütün kombinasyonları yaptım.ama sarı yok
    Sarı kartuşda havamı kaldı acaba diye tıka basa mürekkep doldurum tamamen akmasını bekledim ve hava kalma olasılığını tamamen ortadan kaldırdım.Yine çözüm yok.
    kafayı söküp kaynar suyu şırınga ve kauçuk hortum yardımıyla kafayı tamamen temizledim.Yollarda tıkanıklık yok.Hatta sarı kartuşu kafaya elimle bastırıp alttan vakum yapıyorum sarı mürekkep geliyor.
    Ama kafayı yerine takıp denediğimda bir türlü gelimiyor
    Derin temizleme defalarca yaptım,
    sarı kartuş tam basmıyordur diye ürezine kagıt sıkıştırdım
    çip ve kafaya temas eden yerlere baktım
    hava yolları tıkalı değil kartuşun
    kafadaki plastik tamponların yerlerini defalarca değiştirdim hiçbirinde sonuç yok
    Aldığım mürekkepler derin temizlik ile bitti 1 tane bile resim basamadım.
    Yazılımsal veya donanımsal olarak herhangi bir hata mesajıda yok

Lütfen acilll yardım dostlar
    sorun ne olabilir

• arkadaslar dolum tankları denılen olay hıkaye söleyım ben yazıcıyı iki dkda pelt edıyor
  • Bugün itibariyle cescesör den kartuş dolum seti aldım içinden çıkan mürekkepleri kartuşlara doldurduktan sonra bi kaç çıktı alıyım dedim.. Sürekli kesik kesikti sonra kafa temizleme işlemini yaptım 5 6 defa ama sorun yine aynı.. Yazıcıyı 1 senedir kullanmıyordum.. Sorun belki bundandır yazıcı kafasını açıp temizliyebiliyomuşuz ama cesaret edemedim yazıcım mp 610 yardımcı olacaklara teşekürler..

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA

Yardımcı olur belki..

Edit: Kalite ayarını kurcalayarak hallettim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalkmaN -- 19 Mayıs 2010; 19:43:32 >

• Buda örnek çıktı..

Mürekkeplerin ne kadar kaldıgınıda görebiliyorum bu özellik forumda çogu kişide sorun çıkarmış ama şansımamıdır nedir bende düzgün ilerliyo.. Teşekürler cescesör iyi bi alışveriş oldu sürekliligi saglarız inş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalkmaN -- 19 Mayıs 2010; 20:55:20 >
  • merhaba.iki tane yazıcıyı çöp haline getirdikten sonra üçüncü yazıcı tercihim olan canon ile bende bir iki gün içinde bu team'a katılıyorum.

öğrenmek istediğim konu BCI-24BK seri kartuş kullanan yeni yazıcıma mürekkep alacağım.bu siyah kartuşun orjinalde mürekkebi pigmentmi yoksa dye bazlımı olduğunu bilen varmı acaba,alacağım mürekkep ile dolum işlemini kendim yapacağım.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.