Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
5
Favori
257.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Canon Pixma Mp600
  • Ya arkadaşlar heryerde her topicte söylüyorum bilenler sıkılmıştır artık ama hala yorum alamadım.Elimde epson dx 4850 yazıcı var.İkidebir kartuş bitiyo doldurması da orjinali de pahalı.Makineyi satmaya karar verdim ve ;

CANON MP510 ve HP C4180 arasında kaldım.Ama biçok arkadaş mp 510 demiş.Beni de tatmin etti ama benim sorum ;

mp 510 ciss sistemini destekliyo mu,kartuşları doldurulabiliyo mu ve scanner kartuş bitsede bağımsız kullanılabiliyo mu???Canondan anlayan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.
  • mp 510 modelinde ciss sistemi var ama türkiye de bu satışı yapan herhangi bir firma yok yani sonuç olarak ciss sistemini bu modelde kullanamıyorsun.
    Kartuş dolumunu anca kartuşlar bitmeden sağlayabilirsin.

C4180 modelinide kartuş dolumu olarak kullanabiliyorsun.

Benim tavsiyem sana Canon Mp 460 modeli 2li kartuş kullanıyor ve bunlar chipsiz kartuşlardır...
    Kartuş dolumundada sıkıntı yaşamadan baskı almaya devam edebilirsin...

Aralarındaki farklar şöyle:

C4180:4800x1200dpi baskı kalitesi 4 pl damlacık boyutu
    Mp460:4800x1200dpi baskı kalitesi 2 pl damlacık boyutu

BASKI KALİTELERİ AYNI AMA RESİM BASKISINDAN DAMLACIK BOYUTU ÖNEMLİDİR ÇÜNKÜ O PİKSELLERİ KAĞIDA DAMLALAR ATIYOR DAMLALAR NE KADAR UFAK OLURSA O KADAR DAHA FAZLA BASKI ALIRSIN.CANON 2 PL DAMLACIK BOYUTUYLA HEM AZ TÜKETİLEN BİR SARF MALZEMESİ HEMDE DAHA KALİTELİ RESİM VE DÖKÜMAN BASKILARI ALABİLİYORSUNUZ....

C4180:1200X2400dpi tarama kalitesi
    MP460:1200x2400dpi tarama kalitesi

MP460 modelinde z-lid kapak olduğu için kalın bir kitabın taramasınıda yada fotokopisini rahatlıkla yapabilirsiniz.C4180 modelinin kapak sistemi buna uygun değildir.

C4180:Dijital bir ekran,resim için ayrı kağıt tepsisi,hafıza kart girişleri
    MP460:Dijital ekran,Üstten besleme,Hafıza kart girişleri,Picbridge özelliği sayesinde hem telefon hem dijital fotoğraf makinasından direkt baskı,Blutooth desteği sayesinde kablosuz baskı alabilme özelliği...

BİRBİRİNE DENK DİYEBİKCEĞİMİZ ÖZELLİKLER CANON MP 460 YİNE DAHA PERFORMANSLI OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.PİCTBRİDGE VE BLUTOOTH ÖZELLİĞİYLE

C4180:Siyah kartuşu:7ml Renkli kartuşu:5 ml
    MP460:Siyah kartuşu:16 ml Renkli Kartuşu:12 ml

ml:içersindeki mürekkeb miktarı anlamına gelmektedir.

BASKI ADETLERİNDE YAKLAŞIK 2 KATLIK FARK VAR.

SONUÇ:YAZICILARDAKİ EN ÖNEMLİ ÖZELLİK KARTUŞLARDIR BURDA CANONUN EZİCİ BİR ÜSTÜNLÜĞÜ VAR ÖNEMLİ OLAN KARTUŞ DOLUMU TABİKİDE ÇOK BASİT BİR KARTUŞ DOLUMU VAR MP 160 VE 180 MODELLERİYLE AYNI KARTUŞU KULLANIYOR DEFALARCA DOLUM YAPTIK BİR SORUN ÇIKARMADI.FORUMA BAKARSAN DOLUM HAKKINDA ANLATIMLI OLARAK YARDIMCI OLACAK TOPİCLER VAR.RESİM BASKISINDA YİNE DAMLACIK BOYUTUNUN UFAK OLMASI KALİTEYİ ORTAYA RAHATLIKLA ÇIKARIYOR.ŞİDDETLE MP460 MODELİNİ ÖNERİYORUM

• MP 460 KULLANICISI OLARAK TAVSİYE EDEBİLİRİM FİYAT OLARAKTA DÜŞMÜŞ ZATEN RESİM BASKISI VE BASKI ADEDİ OLARAKTA PERFORMANSLI BİR MODEL.BENDE C4180 MODELİNİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA ÖZELLİKLERİ ARAŞTIRDIĞIMDA ARALARINDA ÇOK BÜYÜK FARKLAR OLDUĞUNU GÖRÜNCE BENDE CANONCU OLDUM.İNAN BU YAZICIYI ALDIKTAN SONRA CANONDAN BAŞKA BİR MARKA YAZICI ALMIYACAKSIN BU FOTOĞRAF MAKİNALARINDADA GEÇERLİDİR.
  • CANON IP1800 38€+KDV.

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlanta -- 8 Eylül 2007; 10:07:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cremisiastro

mp 510 modelinde ciss sistemi var ama türkiye de bu satışı yapan herhangi bir firma yok yani sonuç olarak ciss sistemini bu modelde kullanamıyorsun.

Benim tavsiyem sana Canon Mp 460 modeli 2li kartuş kullanıyor ve bunlar chipsiz kartuşlardır...

BASKI KALİTELERİ AYNI AMA RESİM BASKISINDAN DAMLACIK BOYUTU ÖNEMLİDİR ÇÜNKÜ O PİKSELLERİ KAĞIDA DAMLALAR ATIYOR DAMLALAR NE KADAR UFAK OLURSA O KADAR DAHA FAZLA BASKI ALIRSIN.CANON 2 PL DAMLACIK BOYUTUYLA HEM AZ TÜKETİLEN BİR SARF MALZEMESİ HEMDE DAHA KALİTELİ RESİM VE DÖKÜMAN BASKILARI ALABİLİYORSUNUZ....

MP460 modelinde z-lid kapak olduğu için kalın bir kitabın taramasınıda yada fotokopisini rahatlıkla yapabilirsiniz.C4180 modelinin kapak sistemi buna uygun değildir.

MP460:Dijital ekran,Üstten besleme,Hafıza kart girişleri,Picbridge özelliği sayesinde hem telefon hem dijital fotoğraf makinasından direkt baskı,Blutooth desteği sayesinde kablosuz baskı alabilme özelliği...

BİRBİRİNE DENK DİYEBİKCEĞİMİZ ÖZELLİKLER CANON MP 460 YİNE DAHA PERFORMANSLI OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.PİCTBRİDGE VE BLUTOOTH ÖZELLİĞİYLE

SONUÇ:YAZICILARDAKİ EN ÖNEMLİ ÖZELLİK KARTUŞLARDIR BURDA CANONUN EZİCİ BİR ÜSTÜNLÜĞÜ VAR ÖNEMLİ OLAN KARTUŞ DOLUMU TABİKİDE ÇOK BASİT BİR KARTUŞ DOLUMU VAR MP 160 VE 180 MODELLERİYLE AYNI KARTUŞU KULLANIYOR DEFALARCA DOLUM YAPTIK BİR SORUN ÇIKARMADI.FORUMA BAKARSAN DOLUM HAKKINDA ANLATIMLI OLARAK YARDIMCI OLACAK TOPİCLER VAR.RESİM BASKISINDA YİNE DAMLACIK BOYUTUNUN UFAK OLMASI KALİTEYİ ORTAYA RAHATLIKLA ÇIKARIYOR.ŞİDDETLE MP460 MODELİNİ ÖNERİYORUM

Peki ya arkadaşım senn bu doldurma dediğin dışarda 5ytl ye yapılan dordurtma mı, yoksa şırınga gibi bi aletle kartuştaki delikten kullanıcının kendi yapabildiği doldurma mı, yada ciss gibi bi sistem mi??Canon almaya daha yakın olacam bu konuda yardım edersiniz?Çünkü okulda çok kullanıyorum yazıcıyı...

• ya arkadaşlar ben dün CANON PIXMA MP510 aldım, ama acayip pişmanım, zaten pazartesi iade etmeye gidicem. sorunlar şöyle:

YAZICI:
    eğer herhangi bir şekilde evrak yada resimde SARI varsa acayip kötü basıyor. her yerine sarıyı ton olarak yayıyor. sarı olmayan yerleri bile sarartıyor. ancak resimde sarı yoksa bazen gayet net bazen de bulanık çıktı veriyor. ayarlarda maksimumdan minimuma, kağıtlardan plain a4'ten premium golssy fotoğraf kağıdına kadar hepsini denedim sonuç aynı.

TARAMA:
    tarama konusunda da detaylı tarama yapamıyor. yani ürün özelliği olarak belirtilen 4800x1200 dpi zaten menüde seçenek olarak yok. ne siyah beyaz nede renkli menüsünde gözükmüyor. maksimum 600 dpi seçilebiliyor.

FOTOKOPİ:
    bu özellik zaten yukarıda saydıklarımın bir toplamı olduğu için sonuç aynı.hüsran.

diğer konu ise ilk açılış yada aralıklı çıktı alımında makinenin hazırlık süresi çok uzun. yaklaşık 1 dakika. ne kurulumda ne de kullanırken herhangi bir hata mesajı almadım. kullanma kılavuzunda da durumu iyileştirmeye yönelik bir öneri yok. canon merkezi aradığımda bana yazıcı bakımıyla ilgili bazı seçnekleri uygulattılar ama ben zaten bunları uygulamıştım herhangi bi değişiklik olmadı. herhangi bir değiştirme durumu içinde kartuşları fazla kullanmak istemiyorum, yanlış anlaşılma olmasın diye.
    6 sene önce aldığım ve geçen ay bozulan HP 5550 deskjet yazıcıdan aldığım fotoğraf yada evrak çıktıları ile bunun bastıkları arasında dağlar kadar kalite farkı var. o eski HP bile kat kat iyi basıyordu ! bu modeli forumlarda yapılmış olumlu yorumlara güvenerek almıştım ancak şimdi nasıl çözerim diye düşünüyorum. konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

• quote:

mp 510 modelinde ciss sistemi var ama türkiye de bu satışı yapan herhangi bir firma yok yani sonuç olarak ciss sistemini bu modelde kullanamıyorsun.

Cremiastro bi cvp veren arkadaşım söylediğin modeli anladım da kafama takılan bi soru kaldı senin bu doldurma dediğin dışarda 5ytl ye yapılan dordurtma mı, yoksa şırınga gibi bi aletle kartuştaki delikten kullanıcının kendi yapabildiği doldurma mı, yada ciss gibi bi sistem mi??MP 460 hakkında aklımdaki tek soru bu...

• Canon Laser yazıcılarda fiyat performans olarak ne önerirsiniz?
  • ben mf3220 almıştım çok fonksiyonlu lazer.. mavibilgisayarda kampanya vardı çok uygun gelmişti fiyatı.. çok hızlı bir makine tavsiye ederim eğer çok fonksiyonlu düşünüyorsan.
  • aynı yazıcıdan bendede var yazdırma olatındaki sarı durumu bence kesinlikle arıza bende kesinlikle olmadı ve olanı da duymadım bunu aldığın yere veya servise göster derim taramada çözünürlük olayına gelince sanırım 600 dpi 4800*1200 meselesi bir hesaplama farkından geliyor mesela 80 gb hdd 74 gb dörünmesi gibi yani benim anladığım ve araştırdığım kadarıyla 600 dpi 4800*1200 karşılık geliyor ilk açılsığındaki bekleme süresi biraz fazla olduğu doğru ama biliyorsun yazıcılar sıcak etkisiyle baskı yaptıkları için makinanın ısınmaya ihtiyacı var bir kere ısınıp çalıştıktan sonra 2 'baskıda gayet hızlı bunu bütün inceleme testlerinde görebilirsin canına sıkma yazıcın gayet iyi yalnız biliyorsun elektronik şans işi en iyi makinayı alırsın ama bir terd gitmeye başladımı gider en dandik makinadan beter olur ve o makinadan bir soğudunmu en iyi işi yapsa bile sana kötü gelmeye başlar biraz şans bu işler inşallah düzelirde ağız tadıyla kullanırsın mesala benimde aldıktan 4 ay sonra üzerindeki braber gelen mavi kartuşu tanımamaya başladı ve kartuşlar granti dahilinde olamdığı için gittim kartuş dolu olsuğu halde yeni kartuş aldım meğerse kartuşun üzerindeki çip bozulmuş böyle şeyler olabiliyor kısmet işte iyece araştırıp alıyorsun böyle oluyor insanlar rastgele ilk gördüğü makinayı alıyor bir şey olmuyor başka bir marka alsanda yanı şey olabilir sıkma canını
    quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

ya arkadaşlar ben dün CANON PIXMA MP510 aldım, ama acayip pişmanım, zaten pazartesi iade etmeye gidicem. sorunlar şöyle:

YAZICI:
    eğer herhangi bir şekilde evrak yada resimde SARI varsa acayip kötü basıyor. her yerine sarıyı ton olarak yayıyor. sarı olmayan yerleri bile sarartıyor. ancak resimde sarı yoksa bazen gayet net bazen de bulanık çıktı veriyor. ayarlarda maksimumdan minimuma, kağıtlardan plain a4'ten premium golssy fotoğraf kağıdına kadar hepsini denedim sonuç aynı.

TARAMA:
    tarama konusunda da detaylı tarama yapamıyor. yani ürün özelliği olarak belirtilen 4800x1200 dpi zaten menüde seçenek olarak yok. ne siyah beyaz nede renkli menüsünde gözükmüyor. maksimum 600 dpi seçilebiliyor.

FOTOKOPİ:
    bu özellik zaten yukarıda saydıklarımın bir toplamı olduğu için sonuç aynı.hüsran.

diğer konu ise ilk açılış yada aralıklı çıktı alımında makinenin hazırlık süresi çok uzun. yaklaşık 1 dakika. ne kurulumda ne de kullanırken herhangi bir hata mesajı almadım. kullanma kılavuzunda da durumu iyileştirmeye yönelik bir öneri yok. canon merkezi aradığımda bana yazıcı bakımıyla ilgili bazı seçnekleri uygulattılar ama ben zaten bunları uygulamıştım herhangi bi değişiklik olmadı. herhangi bir değiştirme durumu içinde kartuşları fazla kullanmak istemiyorum, yanlış anlaşılma olmasın diye.
    6 sene önce aldığım ve geçen ay bozulan HP 5550 deskjet yazıcıdan aldığım fotoğraf yada evrak çıktıları ile bunun bastıkları arasında dağlar kadar kalite farkı var. o eski HP bile kat kat iyi basıyordu ! bu modeli forumlarda yapılmış olumlu yorumlara güvenerek almıştım ancak şimdi nasıl çözerim diye düşünüyorum. konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Archelot

Canon Laser yazıcılarda fiyat performans olarak ne önerirsiniz?

arkadaşım ne amaçla kullanıcaksın öncelikle çok fonksiyonlu bir ürünmü yoksa düz siyah beyaz veya renkli lazermi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

quote:

Cremiastro bi cvp veren arkadaşım söylediğin modeli anladım da kafama takılan bi soru kaldı senin bu doldurma dediğin dışarda 5ytl ye yapılan dordurtma mı, yoksa şırınga gibi bi aletle kartuştaki delikten kullanıcının kendi yapabildiği doldurma mı, yada ciss gibi bi sistem mi??MP 460 hakkında aklımdaki tek soru bu...

arkadaşım 2 seçeneğin var ya dışardan 5 liraya doldurursun yada evde kendin şırınga gibi bir aletle doldurursun seçenek senin ciss yöntemi yoktur...

• Arkadaşlar bende canon mp500 var içinde orj. kartuşları var,daha hepsi full.Renkli baskısında problem yok ama siyah-beyazı basmıyor.Daha doğrusu makine yazıyor gibi görünüyor ve yazma sesini çıkarıyor fakat kağıt boş çıkıyor, ne yapmalıyım.
  • Selam, bende canon i250 yazıcı var. Ancak yazıcı uzun süre kullanılmadı. İçinde siyah kartuş var. Renkliyi bilmiyorum o da var sanırım. Uzun süre kullanılmadığı için mürekkebin çıktığı yer donmuş mudur bilmiyorum ama ben word de bir yazı yazıyorum. Yazdır dediğimde:

The holder is at the replacement position.
    After replacing the print head or the ink tank, close the front cover of the printer. To replace only the ink tanks, do not remove the print head from the printer. Do not touch the locking lever.

One or more ink tanks might have been replaced when the printer's front cover was opened.
    If you have replaced them with new ones, reset the ink counter on the Maintenance tab of the printer driver.
    ekran görüntüsü:
     <CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA

yazısı çıkıyor. Sonra belge yazdırılamadı diyor. Ve yeşil ışık da sürekli yanıp sönüyor. Karuşun bulunduğu yerde ortada duruyor. Lütfen yardım. Şimdiden Tşkler!!

• quote:

Orjinalden alıntı: 58_transporter_58
    Arkadaşlar bende canon mp500 var içinde orj. kartuşları var,daha hepsi full.Renkli baskısında problem yok ama siyah-beyazı basmıyor.Daha doğrusu makine yazıyor gibi görünüyor ve yazma sesini çıkarıyor fakat kağıt boş çıkıyor, ne yapmalıyım.

Dostum bu çok sık karşılaşılan bir durum, Büyük ihtimalle kartuş yada kartuş yuvasındaki siyah çıkışı tıkanmıştır. Öncelikle sorunu yazıcının kendi yazılımıyla çözmeye çalışalım.

Öncelikle bu sayfadayken Firefox için DOSYA >> YAZDIR de açılan pencerede ÖZELLİKLERE tıkla. Açılan pencereden en sağdaki BAKIM'a tıkla Oradan TEMİZLEME'ye tıkla, Yazıcı Kafası Temizleme penceresi açılacaktır oradan SİYAH PGBK seçeneğine işaretle YÜRÜT tıkla. Gerekli temizlemeyi kendi yapar ve deneme için çıktı alır, sonra çıktıdaki görüntüyü işlem sonrası ekrana gelen görüntüyle karşılaştırmayı ister böylece sonucu kendin görürsün. Eğer bu işlemle sorunun çözülmesse YOĞUN TEMİZLEME seçeneğiyle bu işlemei tekrarla.

Buna rağmen sorun çözülmesse kartuş yuvasını buhara tut, temizleme sıvısı veya saf alkolle temizle. Eğer garantin bitmemiş ve dolum kartuş kullanmadıysan bu son işlemleri yapmadan önce servise götür onlar halleder.

quote:

Orjinalden alıntı: By_uck02
    Selam, bende canon i250 yazıcı var. Ancak yazıcı uzun süre kullanılmadı. İçinde siyah kartuş var. Renkliyi bilmiyorum o da var sanırım. Uzun süre kullanılmadığı için mürekkebin çıktığı yer donmuş mudur bilmiyorum ama ben word de bir yazı yazıyorum. Yazdır dediğimde:
    ..........

Yukarıda yazdıklarım senin içinde geçerli kartuş yuvası tıkanmış olabilir hatta çok uzun süredir kullanmadığından kartuş bile kurumuş olabilir. Yeni kartuş al yada kartuşları doldurtup bir dene büyük ihtimalle sorunun çözülecektir.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 11 Eylül 2007; 0:49:43 >

• bugün darty'den mf3220 çok fonksiyonlu lazer yazıcı aldım.
    genelde 250 euro civarında görünüyor ama yukarıdaki arkadaş mavi bilgisayardan uygun fiyata aldığını söylemiş. istanbulda olanlar dartye kesinlikle baksınlar 199ytl ve tek çekim - nakitte %5 daha indirim yapıyolar.
  • süper fiyata almışsınız abicim...
  • evet yani lazer yazıcı almayı düşünen herkes incelemeli bence bu ürünü.
    hp bakıcaktım 170 ytl civarında sadece yazıcısı bunun all in one olanı 189 ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

Dostum bu çok sık karşılaşılan bir durum, Büyük ihtimalle kartuş yada kartuş yuvasındaki siyah çıkışı tıkanmıştır. Öncelikle sorunu yazıcının kendi yazılımıyla çözmeye çalışalım.

Öncelikle bu sayfadayken Firefox için DOSYA >> YAZDIR de açılan pencerede ÖZELLİKLERE tıkla. Açılan pencereden en sağdaki BAKIM'a tıkla Oradan TEMİZLEME'ye tıkla, Yazıcı Kafası Temizleme penceresi açılacaktır oradan SİYAH PGBK seçeneğine işaretle YÜRÜT tıkla. Gerekli temizlemeyi kendi yapar ve deneme için çıktı alır, sonra çıktıdaki görüntüyü işlem sonrası ekrana gelen görüntüyle karşılaştırmayı ister böylece sonucu kendin görürsün. Eğer bu işlemle sorunun çözülmesse YOĞUN TEMİZLEME seçeneğiyle bu işlemei tekrarla.

Buna rağmen sorun çözülmesse kartuş yuvasını buhara tut, temizleme sıvısı veya saf alkolle temizle. Eğer garantin bitmemiş ve dolum kartuş kullanmadıysan bu son işlemleri yapmadan önce servise götür onlar halleder.

Çok teşekkür ederim, sorun çözüldü, ama uğraştırdı uzun süre.5 kere yoğun temizleme yaptım, olay bitti.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.