Şimdi Ara

lpgde gaz kestiğimde araç silkeliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar aracım 206 1.6 110hp atiker lpg kiti takılı özellikle 2.viteste gaz kestiğim zaman yavaşlamaya geçtiğinde araç 1-2 sn. silkelemeye başlıyor 3.viteste falanda yapıyor ama çok az hissettiriyor.bu sorunu benzinde nerdeyse hiç hissettirmeyecek kadar yapıyor.gaz kelebeğini soketten ayırmadan dışardan kendim temizledim ama pek bir değişim olmadı.neden olabileceği hakkında yorumlarınızı alabilir miyim

• öncelikle gecmis olsun silkeleme konusunda internette hayli sorun yazılmıs ve cevaplar verilmiş daha önce basıma geldigi icin arastırma yapmıstım ve özetle; buji-buji kablosu-atesleme bobini-vakum sensörü (hava emiş sibobu ) -gaz kelebegi-lpg ayarı gb bölgelere yapılan müdahalelerle sorunların çözüldüğünü öğrendim benim aracımdaki sorun gaz kelebeginin vidalarının takılmamasından kaynaklanan sacma bir sebebe dayanıyordu Allah tan motor ustası hemen farketti de gereksiz parca degisimi işine girmeden 2 vida takarak çözdük.
    atikeri daha onceki aracımda kullanmıstım (multifast versiyonu) ve cok sorun yasamıstım size tavsiye atiker merkezle irtibata gecmeniz gercekten ilgileniyorlar ben yasadıgım bütün sorunlara bu sekilde cözüm bulmustum merkeze baglanın onlar sizi bulundugunuz ilde bir servise yonlendirir umarım sorununuz cozulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirbilir81

öncelikle gecmis olsun silkeleme konusunda internette hayli sorun yazılmıs ve cevaplar verilmiş daha önce basıma geldigi icin arastırma yapmıstım ve özetle; buji-buji kablosu-atesleme bobini-vakum sensörü (hava emiş sibobu ) -gaz kelebegi-lpg ayarı gb bölgelere yapılan müdahalelerle sorunların çözüldüğünü öğrendim benim aracımdaki sorun gaz kelebeginin vidalarının takılmamasından kaynaklanan sacma bir sebebe dayanıyordu Allah tan motor ustası hemen farketti de gereksiz parca degisimi işine girmeden 2 vida takarak çözdük.
    atikeri daha onceki aracımda kullanmıstım (multifast versiyonu) ve cok sorun yasamıstım size tavsiye atiker merkezle irtibata gecmeniz gercekten ilgileniyorlar ben yasadıgım bütün sorunlara bu sekilde cözüm bulmustum merkeze baglanın onlar sizi bulundugunuz ilde bir servise yonlendirir umarım sorununuz cozulur

sizin aracınızdaki sorunun vida gibi küçücük bir sorundan kaynaklanması iyiymiş zira ben birkaç gün önce kelebeği temizliyim dedim 2 vidayı çıkardım ama 3.vidayı takım eksiğim olduğu için çıkaramamıştım haliyle dışardan temizledim philipsin kontak spreyi ile temizledim sıkıp yarım saat bekledim bütün tortuyu kelebeğin dibine biriktirmişti arkasını da temizlemeye çalıştım ama tam temizleyemedim sanırım.araç pc ye bağlandığında herhangi bir arıza kodu da vermiyor deneme-yanılma yapıp boşa para da vermek istemiyorum ama bakalım kesin tespitini birkaç güne yaptırmaya çalışacağım.bu arada atikerin merkezi ile ben de daha önce irtibata geçmiştim tekrar irtibata geçsem iyi olacak evet.geçmiş olsun dileğiniz için teşekkürler

• SAYIN TAZMANİAC

YAŞAMIŞ OLDUĞUNUZ SIKINTININ OTOGAZ SİSTEMİYLE BİR ALAKASI YOK.
    ARACINIZI İYİ BİR ELEKTROMEKANİK USTASINA GÖTÜRÜP ARIZA TESPİTİ YAPTIRMANIZ GEREKİR.
    ROLENTİ MOTORUYLA ALAKASI OLACAĞINA İHTİMAL VERMİYORUZ.

SAYGILARIMIZLA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.