Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orjinalden alıntı: hihtiyar

arkadaşlar aracımı yeni aldım noter satışını falan da yapmadık henüz
    lpg taktırıp araç devirini öyle almak istiyorum

aracım 63 (urfa) plaka ben plakayı 37 (Kastamonu) çevirmek istiyorum
    noter satışı yapılırken heralde kastamonu adresi vermem gerekiyo

ben şu anda urfadayım. kastamonuya ise temmuzun ortasında ancak gidebileceğim
    lpg taktırdıktan sonra muayenesini ve sızdırmazlik raporunu urfada 63 plakayla alsam

kastamonuya vekaletname göndererek kendim ve araç olmadan devir işlemleri yaptırılabilir mi

bi taraftan da tüm işlemlerini 63 plakayla yaptırıyım
    yaza kastamonuya gittiğim zaman plakayı 63 den 37 ye değiştiririm diye düşünüyorum

ruhsat değiştirme ve plaka bastırma ücretinden başka ekstra masrafı olur mu
    olursa da ne kadar olur

• farketmez istedıgın ılde plakayı degıstırebılırsın
    once noter satışını al istedıgın ılde gıt byaptır muayenesını ve ruhsat deışımını
    quote:

yardımcı olacak bilen biri yok muuu

quote:

arkadaşlar aracımı yeni aldım noter satışını falan da yapmadık henüz
    lpg taktırıp araç devirini öyle almak istiyorum

aracım 63 (urfa) plaka ben plakayı 37 (Kastamonu) çevirmek istiyorum
    noter satışı yapılırken heralde kastamonu adresi vermem gerekiyo

ben şu anda urfadayım. kastamonuya ise temmuzun ortasında ancak gidebileceğim
    lpg taktırdıktan sonra muayenesini ve sızdırmazlik raporunu urfada 63 plakayla alsam

kastamonuya vekaletname göndererek kendim ve araç olmadan devir işlemleri yaptırılabilir mi

bi taraftan da tüm işlemlerini 63 plakayla yaptırıyım
    yaza kastamonuya gittiğim zaman plakayı 63 den 37 ye değiştiririm diye düşünüyorum

ruhsat değiştirme ve plaka bastırma ücretinden başka ekstra masrafı olur mu
    olursa da ne kadar olur

• 25 ytl sızdırmazlık
    111 muayene
    56 trafık tescıl ruhsat degışımı
    toplam 192 ytl
  • oncelıkle selamlar ben 1 hafta once çek karsılıgı opel vectra aldım ve sozlesme yaptık (noterden degıl)
    aracta lpg takılı 1 haftalık faturası cıkarılmadı lpg takan sırket aracı uzerıne alınca taktırırsın dedı sımdı ıstersen proje verırım devırde yenıden ısterler proje 100 ytl nı alırım dedı .
    aracın muayenesı bıttı onuda yaptırmak gerekıyor sımdı ben ne yapmalıyım benım elımdekı sozlesme gecerlımıdır bı hak talep edılırmı cunku oto satıs sozlesmesı yazıyor arac bılgılerı vs satan kısı alan kısı ımza vs vs
    + muayene ne kadardır bılgınız varmı 97 model opel vectra gls 2.0

(suanlık lpg yı ıptal ettırsem 2 yıl sonra taktırsam sorun olurmu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShupaR -- 4 Mayıs 2008; 17:17:41 >
  • Arkadaşlar bir şey soracağım..

Şimdi yarın aracın ruhsat işlemlerine başlıyorum ancak bir sorum var..

Ben Kemerburgazdaki istasyonda aracın temiz kağıdını alabilir miyim?Muayene harcı yatırılabildiğine göre olmalı ama ben bilen yaptıran birinden duymak istiyorum.Teşekkürler.
  • kemerburgazda temiz kağıdı vermiyorlar,sadece muayene harcını yatırabiliyorsunuz.bunedenle gitmeden önce hem harcınızı yatırıp hemde temiz kağıdını maliyeden almanızda fayda var..
  • tek bildigim
    noter satışı olmadıgı surece gerısı gecersız
    100 ytl istemek bayının kalıtelıgı imiş
    quote:

Orjinalden alıntı: ShupaR

oncelıkle selamlar ben 1 hafta once çek karsılıgı opel vectra aldım ve sozlesme yaptık (noterden degıl)
    aracta lpg takılı 1 haftalık faturası cıkarılmadı lpg takan sırket aracı uzerıne alınca taktırırsın dedı sımdı ıstersen proje verırım devırde yenıden ısterler proje 100 ytl nı alırım dedı .
    aracın muayenesı bıttı onuda yaptırmak gerekıyor sımdı ben ne yapmalıyım benım elımdekı sozlesme gecerlımıdır bı hak talep edılırmı cunku oto satıs sozlesmesı yazıyor arac bılgılerı vs satan kısı alan kısı ımza vs vs
    + muayene ne kadardır bılgınız varmı 97 model opel vectra gls 2.0

(suanlık lpg yı ıptal ettırsem 2 yıl sonra taktırsam sorun olurmu )
  • Şimdi bir sorum olacak sayın abiler. Ben Avcılarda oturuyorum. Arabayı Beykozdan aldım, noter satışını yaptım üzerime aldım, tüp taktırdım. Araba beykoz trafiğe kayıtlı. Ama daha henüz tüpü ruhsata işletmedim ve de ruhsatı da kendi adıma çıkarmadım. Elimde sadece noter satışı var. Ben hem tüpü ruhsata işletmeyi hem de ruhsata adımı yazdırmayı nerden yapmalıyım? Avcılar emniyette bu işlemleri yapabilir miyim? Yoksa illa da beykoza mı gitmem lazım?
  • benim aracım izmit plakalı ve ruhsatta rehinlidir yazısı var.istanbulda ikamet ediyorum ve burda lpg taktırdım. temiz kağıdını kartal veya göztepeden alabilir miyim?bir de ruhsat değişimini istanbulda yapabilir miyim? bilgisi olan varsa yardım lütfen.
  • Bugün hallettim ben işleri..

Biraz anlatayım..Vergi dairesine gidip temiz kağıdı alınır ve muayene harcı yatırılır..Muayene harcı kağıdından bi iki tane fotokopi alın çünkü araç kaydı için emniyet gidildiği zaman muhakkak isteniyor bu evrak..

Kemerburgaza gidilir..Sızdırmazlık raporu alınır..İnceliyorlar baya..Kaçak varsa mutlaka gönderiyorlar..Ordan sızdırmazlık raporunu alınca Ek-1 doldurtulur..Lpg veya devir işlemi olanlar muhakkak belirtsinler..Sonra muayene için sıraya girilir..Yangın tüpü , sağlık seti ve boyunluk'a kesinlikle bakıyorlar..Fazla sürmüyor işlemler burada..Egsoz muayeme de baktılar benim aracımın..

Sonra bağlı bulunduğunuz trafik şubesine gidiyorsunuz ve ordaki memura evraklarınızı teslim ediyorsunuz..4 gün sonrasına gelin alın diyorlar ve olay tamam..

Biraz stresli ve koşturmacalı bi iş olsa da bir gün içerisinde halledilebilir..Muameleciye vermeyin..Forumda yazılanları okuyup anlayıp bu işe giriştiginiz zaman halledebiliyorsunuz..Vaktiniz varsa kesinlikle siz yapın..

• avcılar emniyette bu işi yaptıramazsınız,beykoz emniyete gidip yaptırmanız gerekir,çünki aracınızın dosyası orda.
    quote:

Orjinalden alıntı: bountr

Şimdi bir sorum olacak sayın abiler. Ben Avcılarda oturuyorum. Arabayı Beykozdan aldım, noter satışını yaptım üzerime aldım, tüp taktırdım. Araba beykoz trafiğe kayıtlı. Ama daha henüz tüpü ruhsata işletmedim ve de ruhsatı da kendi adıma çıkarmadım. Elimde sadece noter satışı var. Ben hem tüpü ruhsata işletmeyi hem de ruhsata adımı yazdırmayı nerden yapmalıyım? Avcılar emniyette bu işlemleri yapabilir miyim? Yoksa illa da beykoza mı gitmem lazım?
  • arabam 06 plaka
    lpg yi sakaryada taktırdım halıyle sızdırmazlığı buradan aldım ve muayeneyıde burada yaptırdım
    borcu yokturuda sakaryadan aldım
    arac sahıbı bursada oldugundan ruhsatıda bursada degıstırdım
    olay bu
    ankarada işimiz yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stw

Bugün hallettim ben işleri..

Biraz anlatayım..Vergi dairesine gidip temiz kağıdı alınır ve muayene harcı yatırılır..Muayene harcı kağıdından bi iki tane fotokopi alın çünkü araç kaydı için emniyet gidildiği zaman muhakkak isteniyor bu evrak..

Kemerburgaza gidilir..Sızdırmazlık raporu alınır..İnceliyorlar baya..Kaçak varsa mutlaka gönderiyorlar..Ordan sızdırmazlık raporunu alınca Ek-1 doldurtulur..Lpg veya devir işlemi olanlar muhakkak belirtsinler..Sonra muayene için sıraya girilir..Yangın tüpü , sağlık seti ve boyunluk'a kesinlikle bakıyorlar..Fazla sürmüyor işlemler burada..Egsoz muayeme de baktılar benim aracımın..

Sonra bağlı bulunduğunuz trafik şubesine gidiyorsunuz ve ordaki memura evraklarınızı teslim ediyorsunuz..4 gün sonrasına gelin alın diyorlar ve olay tamam..

Biraz stresli ve koşturmacalı bi iş olsa da bir gün içerisinde halledilebilir..Muameleciye vermeyin..Forumda yazılanları okuyup anlayıp bu işe giriştiginiz zaman halledebiliyorsunuz..Vaktiniz varsa kesinlikle siz yapın..

Malesef benim hiç vaktim yok. Mecburen muameleciye devredeceğim. Bu arada LPG yi taktırdığım zaman en geç ne zamana kadar ruhsata işletmem gerekir? Aracıma bu gün LPG taktırıyorum. Hemen araç trafiğe çıkmadanmı yapıllması gerekir? Ruhsata işletmemenin cezası nedir??

• arkadaşlar ben aracıma lpg taktırmak istiyorum ama aracım rehinli ve muayenesi aralıkta.
    1. ben aralık ayına kadar bekletebilir miyim
    2. daha 2 sene var rehinin kalkmasına bu süre zarfında ruhsata işletmem mümkün mü
    3. eğer varsa cezası ne kadardır
  • arkadaşlar lpyi işletmede bir aylık süreyi geçmenin cezası ne kadar?

araç muayenesinin de süresini geçirince cezası ne kadar?

şu anda inanılmaz sıra var,1 ay sonra yaptırsam çok farkeder mi? hem okul tatil olacak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

quote:

Orjinalden alıntı: Stw

Bugün hallettim ben işleri..

Malesef benim hiç vaktim yok. Mecburen muameleciye devredeceğim. Bu arada LPG yi taktırdığım zaman en geç ne zamana kadar ruhsata işletmem gerekir? Aracıma bu gün LPG taktırıyorum. Hemen araç trafiğe çıkmadanmı yapıllması gerekir? Ruhsata işletmemenin cezası nedir??

Lpg yi taktırdığınız da en geç 1 ay içerisinde ruhsata işletmek gerekiyor..Hayır yasal olarak kullanabiliyorsunuz bu 1 ayda ancak Lpg faturanızı ve diğer belgeleri yanınızda bulundurmak kaydıyla..Bana öyle denilmişti en azından..Şu yapılabilir ama riskli..Lpg takılır ancak faturanın ileri bi tarihte kesilmesi rica olunur bu durumda süreyi uzatmış olursunuz.Ancak bir çevirme vs esnasında yaşayabileceklerinizi düşününce riske girmeye hiç gerek yok..Cezalar konusunda bir bilgim yok..

• Bugün ruhsatımı almaya gittim Bağcılar Emniyete saat 4:30 falandı..Bekle Allah bekle..Geliyor abi çıkacak abi derken..Sonunda itiraf ettiler..Ruhsatı printera yanlış vermişler ve ters basmışlar..Sonrasında ise dedilerki siz yarın gelin..Temiz ruhsatlar baska arkadasa emanet ve kasa kilitli..Yarın yine gidecegiz..Bi memur arkadaş baya yardımcı oldu sağolsun..Telefonunu verdi yarın ara bven sana oldu olmadı derim dedi..

Emniyette dikkatimi çeken bir şey..Şu müşavirler..Gidiyorlar arşive dosyalarını alıyorlar yalakalık yaparak sonrasında işlemleri kolayca halloluyor..Hepsine Hayatta öyle para kazanmayı istemem..Benim sıramı kap sonra iş yaptım de..Oldu canım..

• quote:

Orjinalden alıntı: sarpkaya

Yahu arkadaşlar bu ek 1 formundan elinde olan kimse yokmu. Biri hayırına bir örnek tarayıp koysun şuraya bunu herkes kendisi doldursun bilgisayarında.

merhaba,

3 sayfalık forumda ek.1 belgesinin ortama eklenmesi konusunda kimsenin yardımı olmamış. 10 YTL az değil. zaten tasarruf için lpg taktırıyoruz. Elinde olan/lar bir yardımcı olsalarda sevaba girseler.....
  • LPG işletirken şöyle bir sorunla karşılaştım;
    Arabamın plakası bulunduğum şehirle farklı, arabayı krediyle sıfır aldığım için bankaya rehinliydi ama kredi ödemesi bitince bankadan noter onaylı rehin kalktığına dair belge aldım.
    Fakat (takipçiye göre) arabanın rehini alındığı ilin trafiğinden elden kaldırılmalıymış, doğrumudur arkadaşlar?
    Yani arabanın rehinini kaldırmak için illa o ilin trafiğine, elden belge mi götürmek lazım?
  • sayın albati;
    ruhsatıınız ile ilgili değişiklerin son işlemi mutlaka plakanızın kayıtlı olduğu ildeki trafik tescil bürosunda yapılmalıdır.
    Özençler Otogaz
    quote:

Orjinalden alıntı: albati

LPG işletirken şöyle bir sorunla karşılaştım;
    Arabamın plakası bulunduğum şehirle farklı, arabayı krediyle sıfır aldığım için bankaya rehinliydi ama kredi ödemesi bitince bankadan noter onaylı rehin kalktığına dair belge aldım.
    Fakat (takipçiye göre) arabanın rehini alındığı ilin trafiğinden elden kaldırılmalıymış, doğrumudur arkadaşlar?
    Yani arabanın rehinini kaldırmak için illa o ilin trafiğine, elden belge mi götürmek lazım?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.