Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    izmirde lpg taktırdım
    sızdırmazlığı,projeyi,faturayı,garanti belgesini aldım
    şu an izmirle alakasız bir yerdeyim.
    ruhsata işletmek için muameleciye gittim.
    ewrakları kontrol etti ve dediki
    "EWRAKLAR TAMAM AMA LPG PROJESİNİN ÜCRET BEDELİ YOK VE BURDAKİ TRAFİK BUNU İSTİYOR"
    e bende taaa burdan izmiri aradım böyle böyle diye..
    izmirdeki lpg cide dediki
    "ALLAHALLA BİZ HERGÜN ONLARCA LPG MONTAJI YAPIYORUZ HİÇ BÖYLE BİR TALEP OLMADI.BURDAKİ TRAFİK ÖÖLE BİŞEY İSTEMİYOR"
    muamelecide dediki;
    "BURDAKİ TRAFİK İSTİYOR"
    izmirdeki lpg cide -lpg proje ücret bedeli- değilde , -firmanın tamamen adamın üzerine kayıtlı olduğuna dair- bi belge yolladı...
    muameleci bana dediki
    "bakalım yarın görcez trafik kabul edecekmi etmicekmi"

ŞAŞIRDIM KALDIM ŞİMDİ TRAFİK KABUL ETMEZSE EN NAAPCAM..BİR TARAF BİR BELGE İSTİYO DİĞER TARAF ÖYLE BİR BELGEM YOK DİYOR.BİZDE MAL GİBİ STRESE GİRİYORUZ YANİ OLAN BİZE OLUYOR...
    BU İŞTEN ANLAYAN Bİ ARKADAŞ YARDIM EDEBİLİRMİ BANA?

• quote:

Orjinalden alıntı: mertatem

ya arkadaşlar bi problem var.
    izmirde lpg taktırdım
    sızdırmazlığı,projeyi,faturayı,garanti belgesini aldım
    şu an izmirle alakasız bir yerdeyim.
    ruhsata işletmek için muameleciye gittim.
    ewrakları kontrol etti ve dediki
    "EWRAKLAR TAMAM AMA LPG PROJESİNİN ÜCRET BEDELİ YOK VE BURDAKİ TRAFİK BUNU İSTİYOR"
    e bende taaa burdan izmiri aradım böyle böyle diye..
    izmirdeki lpg cide dediki
    "ALLAHALLA BİZ HERGÜN ONLARCA LPG MONTAJI YAPIYORUZ HİÇ BÖYLE BİR TALEP OLMADI.BURDAKİ TRAFİK ÖÖLE BİŞEY İSTEMİYOR"
    muamelecide dediki;
    "BURDAKİ TRAFİK İSTİYOR"
    izmirdeki lpg cide -lpg proje ücret bedeli- değilde , -firmanın tamamen adamın üzerine kayıtlı olduğuna dair- bi belge yolladı...
    muameleci bana dediki
    "bakalım yarın görcez trafik kabul edecekmi etmicekmi"

ŞAŞIRDIM KALDIM ŞİMDİ TRAFİK KABUL ETMEZSE EN NAAPCAM..BİR TARAF BİR BELGE İSTİYO DİĞER TARAF ÖYLE BİR BELGEM YOK DİYOR.BİZDE MAL GİBİ STRESE GİRİYORUZ YANİ OLAN BİZE OLUYOR...
    BU İŞTEN ANLAYAN Bİ ARKADAŞ YARDIM EDEBİLİRMİ BANA?

LPG projesinin ayrı bir ücret bedeli yok ki. Faturanın içinde proje bedeli de vardır. Siz trafiğe olduğu gibi belgeleri götürün. Kabul edilmesi laızm

• başlıktaki bilgilerin yardımıyla bugün işlemleri tamamladım. Bilgi veren arkadaşlardan Allah razı olsun.. Toparlamak gerekirse; A ilinden banka kredisi rehinli olan B ilinde lpg montajı yapılan C ilinden plakalı aracımın bütün işlemleri; B ilinde yapıldı..

1) montaj yapan firmadan proje, fatura ve garanti belgesi alındı.
    2) makine müh. odası'ndan "montaj tespit belgesi alındı" (sızdırmazlık meselesi yani.) 25 YTL
    3) ek-1 belgesi doldurtuldu. (şoförler odasından alınabilir, doldurması kolay.. ama sigortacı bedava düzenledi tanıdık vasıtasıyla)
    4) 2 adet reflektör, yeni yönetmeliğe uygun boyunluklu ilkyardım çantası, dolum tarihi 2 yılı geçmemiş yangın söndürücü ve stepnemi alıp muayeneye gidildi. 111 YTL
    5) A ilindeki kredi kullandığım banka şubesi, aracımın kayıtlı olduğu il trafik şb.'ne rehin kaldırma yazısını gönderdiğini söylemesine rağmen; trafikteki sistemde hâlâ rehinli gözüktüğü için, aynı bankanın B ilindeki şubesinden rehin kaldırma yazısı aldım. (böyle de oluyormuş demekki.) notere onaylattım. 32 YTL
    6) Trafik tescil şubesi, onay için aracın kayıtlı olduğu ile göndereceğinden bütün belgelerin (ruhsat, sigorta poliçesi ve kimlik dahil) birer tane fotokopisi çekilip, dilekçe ile birlikte trafik tescil şubesi'ne gidildi. Yeni ruhsat yaprakları alındı, belgeler verildi.65 YTL..
    İşlemleri bitirmenin verdiği huzurla, yeni ruhsatların alınacağı gün beklenmeye başlandı. (tahminen 5-6 gün)

• ek-1 belgesinin ve ruhsatların doldurulması dışardaki takipciler tarafından mı doldurulması gerekiyor. Buradaki takipçi tüm işlemleri 250 ytl ye yapabileceğini söyledi. burada anlatılanlara göre 40 ytl kendine alıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selimiye

ek-1 belgesinin ve ruhsatların doldurulması dışardaki takipciler tarafından mı doldurulması gerekiyor. Buradaki takipçi tüm işlemleri 250 ytl ye yapabileceğini söyledi. burada anlatılanlara göre 40 ytl kendine alıyor.

Kendine 40-50 ytl gibi bir para alıyor. Ek-1 i falan o olduruyor. Ruhsat trafikde dolduruyor. Ek-1 i kendi dolduran arkadaşlar da var..
  • Aracım Fatih/İSTANBUL a kayıtlı. Acaba Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne mi gidicem yoksa başka bir yere mi ? bilen var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: selimiye

ek-1 belgesinin ve ruhsatların doldurulması dışardaki takipciler tarafından mı doldurulması gerekiyor. Buradaki takipçi tüm işlemleri 250 ytl ye yapabileceğini söyledi. burada anlatılanlara göre 40 ytl kendine alıyor.

Kendine 40-50 ytl gibi bir para alıyor. Ek-1 i falan o olduruyor. Ruhsat trafikde dolduruyor. Ek-1 i kendi dolduran arkadaşlar da var..

40 liraya yapıyorsa yaptır bence.
    uğraştıpına + stresine değmez.
    bende uçuk bi rakam istedi takipçi
    3 gün kendim uğraşıp hallettim.
    cebimden 197 ytl çıkmıştı.
    lpg işleme + vize + egzoz
    takipçi dingili benden 300 lira istemişti.

• 40 ytl farka bence uğraşmazlar. En az 100 ytl karları vardır o işte.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

Aracım Fatih/İSTANBUL a kayıtlı. Acaba Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne mi gidicem yoksa başka bir yere mi ? bilen var mı ?

Birisi cevap versin ne olur.
  • quote:

quote:

Aracım Fatih/İSTANBUL a kayıtlı. Acaba Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne mi gidicem yoksa başka bir yere mi ? bilen var mı ?

Birisi cevap versin ne olur.

Bulunduğunuz ildeki ya da ilçedeki emniyet müdürlüğünde gerekli işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: [cLone]::

tecrubeli arkadaslara benimde ufak bir sorum olacak.

lpg siz bir arac aldigimda, hem uzerime alirken hemde lpg yi isletirken 2 sefer ruhsat parasi vermemek icin.
    noterden satisini yapsam, araci kendi uzerime alip, trafikten tescil icin 1 ay sure dogdugunda o sure icerisinde lpgyi taktirip tek seferde ruhsati yenilesem olurmu.

veya baska bir yolu varsa aciklarsaniz sevinirim.

tesekkurler.

Arabayı üstünüze alırken lpg dönüşümü de yaparsanız tek ruhsat masrafından kurtulursunuz. Yani sizin takip ettiğiniz yol doğru.

yani lpg siz araci noter satisindan sonra lpg taktirsam ve trafige oyle gitsem olur diyorsunuz.

peki noter sozlesmesinde arac lpg siz olarak devredilecek. bir problem cikmazmi.

• quote:

Orjinalden alıntı: [cLone]::

yani lpg siz araci noter satisindan sonra lpg taktirsam ve trafige oyle gitsem olur diyorsunuz.

peki noter sozlesmesinde arac lpg siz olarak devredilecek. bir problem cikmazmi.

Olur farketmez. Noter satışında lapg olup olmadığı öenmli değil. Sonuçta benzinli araba olup da sonradan lpg taktıranlar da var. Alıştan sonra lpgyi rahatça taktırabilir ve ruhsata işletebilirsiniz.
  • bunu ogrendigim iyi oldu tesekkurler.
  • LPG sistemi takıldıktan sonra, bütün işlemleri 250 ytl ye yapıyor mu takipçi? Yani aracınızı alıp, MMO odasından sızdırmazlık raporunu takipçi mi alıyor? Arabanızla muayene istasyonuna takipçi mi gidiyor? Arabanızı takipçiye mi teslim ediyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: piton_necmi

LPG sistemi takıldıktan sonra, bütün işlemleri 250 ytl ye yapıyor mu takipçi? Yani aracınızı alıp, MMO odasından sızdırmazlık raporunu takipçi mi alıyor? Arabanızla muayene istasyonuna takipçi mi gidiyor? Arabanızı takipçiye mi teslim ediyorsunuz?

Şimdi benim zamanımda (bundan bir sene önce) 30-40 ytl iş takibi parası alıyorlardı. Diğer vergilerin parası, harçlar falan size ait.. Ancak bazı arkadaşlar 200-250ytl den bahsediyorlar ki bunlar uçuk rakamlar. Yani tek başına bir takipçi 200ytl alamaz,almamlıdr. Zaten bu konunun amacı da bu takipçilere para kaptırmamak.

Takipçi isterseniz aracınızı muayeneye götürür, isterseniz yanına da binip siz de gidebilirsiniz. Aynı şekilde sızdırmazlık raporunu da takipçiler alabilir (aracı götürüp)

Muayenede ve sızdırmazlıkda araç sahibine gerek yoktur. 2.cil kişiler de yapabilir.

• Aracımın sızdırmazlık raporunu kendim yaptırdım (25 YTL). Vergi dairesine gidip muayene harcı yatırdım (111 YTL), takipçiye gidip ek-1 belgesini doldurttum sonra fenni muayeneyi yaptırdım. Sonra evrakları takipçiye verdim, evraklarla birlikte de 100 YTL verdim Ertesi gün ruhsatım hazırdı.
  • arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce lpg taktırdım şimdi lpg yi ruhsata işlemek istiyorum yanlız lpg taktırdıktan sonra proje fatura diger evrakları kaybetim acaba nasıl ruhsata işleyebilirim yenidenmi lpg taktırmam lazım yada taktırdığım yere gidip istersem kaybetim diye bana tekrar verilermi ne olu bana yardımcı olun şimdiden cok sağolun
  • quote:

Orjinalden alıntı: batakmen

arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce lpg taktırdım şimdi lpg yi ruhsata işlemek istiyorum yanlız lpg taktırdıktan sonra proje fatura diger evrakları kaybetim acaba nasıl ruhsata işleyebilirim yenidenmi lpg taktırmam lazım yada taktırdığım yere gidip istersem kaybetim diye bana tekrar verilermi ne olu bana yardımcı olun şimdiden cok sağolun

Gittiğiniz yer yeniden faturalandırma ve projelendirme yapar. Yanlız proje için belli bir ücret talep edebilir. (zaten faturanızı kaybetmemiş olsayadınız bile bir geçerliliği yoktu çünkü üzerinden 4 ay geçmiş.. Fatura tarihinden sonra 30gün ryhsata işletme süreniz vardır)
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellatursica

Biri Allah rıza için şu EK-1 Belgesini buraya ekleyebirmi ?

Hiç olmazsa cep telefonunuzdan resmini çekin arkalı önlü ekleyin, millet neler yazdığını görsün..

Ek-1 aşağıda linkte

http://trafik.izmirpolis.gov.tr/formjpg/ek1.jpg

Gerekli bilgiler dolduruluyor.Örn, LPG takılacağı için Teknik Özellik Değiştirme kutucuğu tikleniyor, Aracın ruhsatında yazan diğer bilgiler yazılıyor,Trafik Muayenesi bölümüne muayene istasyonundaki görevli fatura numarasını,muayenesi yapılmıştır yazıyor ve mühürleyip imzalıyor, Araç Üzerinde Sonradan yapılan değişikliklerede Şu nolu tarih ve tespit raporuna istinaden LPG takılmıştır değip mühürlüyor işte.
    Zaten eksik doldurma gibi bir şansları yok.Sadece muayeneden sonra onaylanırsa dediğim iki yerde mühür ve imza olacak bir de extradan Trafik Muayenesi Bölümüne bir tane Hologram yapıştırıyorlar, o kadar işte.

• LPG yi ruhsata işletmenin EN BÜYÜK DEZAVANTAJI vizenin artık 2 yılda bir değil,YILDA BİR yapılmak zorunda olacağıydı.Bu doğru mu?Halen geçerli mi?Geçerliyse,bir allah kulu bana işlettiremez o LPG yi 2 yıllık vizem dolmadan.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.