Şimdi Ara

LPG VE BUJİ SEÇİMİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
39.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @faruksevgili, aracımın kendi buji bilgilerinden yola çıkarak yapmış olduğum araştırmalar neticesinde aynı bujinin ngk.den eşdeğeri olarak banahttp://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=&pid=2666 linkteki bujiyi önerdiler. Bu buji değil de üstte de belirttiğimhttp://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=1373363&pid=3219 şu linkteki bujiyi kullansam zararı olur mu?

• quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

@faruksevgili, aracımın kendi buji bilgilerinden yola çıkarak yapmış olduğum araştırmalar neticesinde aynı bujinin ngk.den eşdeğeri olarak banahttp://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=&pid=2666 linkteki bujiyi önerdiler. Bu buji değil de üstte de belirttiğimhttp://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=1373363&pid=3219 şu linkteki bujiyi kullansam zararı olur mu?

Yukarıda belirttiğiniz buji Alt kalite olan düzenli sınıf kategorisinde bir bujidir dostum. Siz bilirsiniz. (Önerdiler dediğiniz buji bu)
    Dikkat ettiyseniz bujileri sınıflandırmışlar ;
    ULTIMATE CLASS.......................(SON SINIF)
    PREMİUM CLASS........................(KALİTELİ SINIF)
    SUPER CLASS...........................(SÜPER SINIF)
    REGULAR CLASS.......................(DÜZENLİ SINIF)

Şu linkteki buji dediğiniz super sınıf bir bujidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 15 Nisan 2009; 15:16:19 >

• Yani alt kalite olanı değil de süper sınıf olan bujiyi kullanmamın aracıma zararı olur mu? Yoksa o sayfada görüntülenen her buji aracıma uygun mudur?
  • quote:

Yani alt kalite olanı değil de süper sınıf olan bujiyi kullanmamın aracıma zararı olur mu? Yoksa o sayfada görüntülenen her buji aracıma uygun mudur?

??????
  • quote:

quote:

Yani alt kalite olanı değil de süper sınıf olan bujiyi kullanmamın aracıma zararı olur mu? Yoksa o sayfada görüntülenen her buji aracıma uygun mudur?

??????

O bujilerin hepsi senin hangisini alırsan al
    Sana kalmış cebine göre takıl
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruksevgili

quote:

quote:

??????

O bujilerin hepsi senin hangisini alırsan al
    Sana kalmış cebine göre takıl

Yanıtın ve yardımın için teşekkürler.

• ngk.com'un sitesinden 12 dolarlık 4 tane buji için 50 dolar shipping ücreti çıktı. 20 liralık bujiler nerdeyse 100 liraya malolacağı için ordan almaktan maalesef vazgeçtim.

Bu ngk nın bujilerini sanayide veya hyundai malzemesi satan yerlerde bulabilir miyiz?
  • quote:

ngk.com'un sitesinden 12 dolarlık 4 tane buji için 50 dolar shipping ücreti çıktı. 20 liralık bujiler nerdeyse 100 liraya malolacağı için ordan almaktan maalesef vazgeçtim.

Bu ngk nın bujilerini sanayide veya hyundai malzemesi satan yerlerde bulabilir miyiz?

Numaraları ve bujileri gör dedik arkadaş, oradan buji alınırmı gidip sanayiden alıcan
    Bi kâğıda notal numaralarını dooru sanayiye git, Oradanda bi lpg ciye git değiştirsin ve yenide ayarlarını bi chek etsin,
    sevgilerimle :)
  • Amerika'dan aynı Ngk bujileri başka bir siteden diğerine göre daha ucuza sipariş ettim. Sipariş yola çıkmış. Gelince taktırıp sonuçları burdan yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 20 Nisan 2009; 2:16:32 >
  • Bu tarz buji değişiminden sonra yeniden lpg ayarı yaptırmak gerekiyor mu? Şart mıdır?
  • Çok acil sorum olacak arabamda prins tüp var araba passat 1.8t sorun şöyle 2.5 ve 3 bin devir arasi gazi kesiyor sona tekrar düzeliyor sarsıntı yapiyor araba şaşmazda gezmediğim yer kalmadı bu işden anlayan 1 tane adam yok bana dediler orjinal bujileri sök ngk al bende gittim aldım hafif düzelme oldu benim sorun bujidenmi tüpdemi arıza vardır yardım ederseniz sevinirim.Bir otogazcı bu tüpü komple yanlış takmışlar 500 TL masrafı var diyor kafam karıştı valla ALLAH kimseyi yamyamlarin kan emicilerin eline düşürmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esnaf Servisi -- 21 Nisan 2009; 1:18:04 >
  • EWET
    quote:

Bu tarz buji değişiminden sonra yeniden lpg ayarı yaptırmak gerekiyor mu? Şart mıdır?
  • Sn. Sevgili.Buji tırnak aralığını 0.9 mikrona ayarlattım.Hava filtresi temizlendi.Usta ayara gerek yok ,bozulmamıştır dedi ama beni pek sarmadı.Yeniden ayar yapmak gerekir mi?
  • Amerika'dan sipariş ettiğim Ngk bujiler bugün elime ulaştı. 49 TL.ye maloldu 4 buji vehttp://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=1373363&pid=3219 linkteki bujiden aldım. Buji bilgisi için 1mm tırnak aralığından bahsediliyor. 0,9a aldırmama gerek var mı?
  • Hayırlı olsun
    ewet LPG de 0.9 a alırsanız iyi olur
    benzinli araçlarda gerek yoktur.
    quote:

Amerika'dan sipariş ettiğim Ngk bujiler bugün elime ulaştı. 49 TL.ye maloldu 4 buji vehttp://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=1373363&pid=3219 linkteki bujiden aldım. Buji bilgisi için 1mm tırnak aralığından bahsediliyor. 0,9a aldırmama gerek var mı?
  • quote:

Hayırlı olsun
    ewet LPG de 0.9 a alırsanız iyi olur
    benzinli araçlarda gerek yoktur.
    quote:

Amerika'dan sipariş ettiğim Ngk bujiler bugün elime ulaştı. 49 TL.ye maloldu 4 buji vehttp://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=1373363&pid=3219 linkteki bujiden aldım. Buji bilgisi için 1mm tırnak aralığından bahsediliyor. 0,9a aldırmama gerek var mı?

Teşekkür ederim.
    Lpg taktırdığım yerde bunu yaparlar mı acaba? Yoksa illa ki serviste veya ustada mı yaptırmam gerekir? Sanırım sentil çakısı ile ayarlanıyordu değil mi?

• Doğrudur sentil çakısı ile ararlanıyor ama LPG cinize bir telefon edin onlarda varmı ,
    Yoksa servisinizde taktırmanız gerekir sonra LPG cinize giderek ayar kontrolü yapacaksınız.
  • quote:

Amerika'dan aynı Ngk bujileri başka bir siteden diğerine göre daha ucuza sipariş ettim. Sipariş yola çıkmış. Gelince taktırıp sonuçları burdan yazacağım.

hocam bujileri hanngi siteden aldın? sanırım 6 günde eline ulaştı.Kargo ne kadar tuttu?
  • quote:

Doğrudur sentil çakısı ile ararlanıyor ama LPG cinize bir telefon edin onlarda varmı ,
    Yoksa servisinizde taktırmanız gerekir sonra LPG cinize giderek ayar kontrolü yapacaksınız.

O.K. teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpergndz

quote:

Amerika'dan aynı Ngk bujileri başka bir siteden diğerine göre daha ucuza sipariş ettim. Sipariş yola çıkmış. Gelince taktırıp sonuçları burdan yazacağım.

hocam bujileri hanngi siteden aldın? sanırım 6 günde eline ulaştı.Kargo ne kadar tuttu?

Arkadaşım, üstte link aynen var. Her araç ve model için ellerinde buji mevcut. İngilizcen varsa işlem tamam. Bana hepsi 49 TL.ye maloldu. İstanbul'a vardıktan 1 gün sonra Mng kargo ile uçakla Trabzon'a elime ulaştı. İstanbul'a da bikaç günde geldi. 18 $ sanırım shipping tutuyor. Başka da kargo ücreti ödemedim. 12 $ bujiler + 18 $ kargo, hepsi 30 $ yapıyor. Bu bujilerden her yerde bulamayabilirim diye ordan aldım. Taktırınca farkları yazarım burda..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.