Şimdi Ara

LPG taktırmalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım 99 model 1.2 enjeksiyonlu motor şehir içi 7.8-8 litre civarı benzin yakıyor.

Ayda 1100 km şehir içi işe git gel yol yapıyorum, 900 km de şehirlerarası yol yapıyorum. Şehir dışı da 7 litre civarı yakıyor.

LPG taktırmam mantıklı mı, ne kadar sürede amorti eder? İşe gittiğim yol 25 dk sürüyor. Lpg'ye 10dk sonra geçme muhabbeti falan okudum yolun yarısına kadar benzinle gidersem pek bir anlamı olmaz herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu zamana kadar takdirmadigin hata.
    alacagin kite gore 7 ay max 1senede amorti eder
    araci degismeyi dusunmuyosan taktir

• Sadece benzinde çalışmadır o dediginiz ben lpg de calisitiriyordum benzine ancak lpg bitince veya ayda 1 kere geçerdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı en az 3 yıl değiştirmeyi düşünmüyorsanız taktırın

• Aylık akaryakıt giderinizin %35’ini Lpg tasarrufu olarak düşünün,Lpg kitine ödediğiniz turarı ne kadar sürede amorti edeceğinizi bulacaksınız..

• 99 model lpg siz benzinli arabamı olur

• Yolun yarısını benzinde gitme muhabbetine takılma. Lpg geçiş ısısı ayarlanabiliyor. Yaz kış sabit 35 derecede dursun. Sadece kışın 1, 2 km benzinde gidersin. Bir de bilindik yere montaj yaptırın ve kesinlikle baştan da yol ayarı yapmak istediğinizi söyleyin.
    Yolda ayar yaparlarsa aracın yürürü benzine eşdeğer veya çok yakın olur. Bu sayede de subap veya motoru kucağa alma olasılığınız son derece düşük olur.

• 1.2 motor kışın bile çabuk ısınıyor... öyle 10dk bekleteceği bir durum yok... yazın ilk çalıştırmada ~1dk gibi geçer, kış mevsiminde sabah ayazı ~2-3 dk en fazla... aracı rolantide bekletmeksizin yürüttüğünüzde zaten arkadaşlarında belirttiği gibi 1-2 km yol almış olursunuz...

• Yüzde 35’ten daha fazla tasaeruf ediyor artık lpg. Makas çok açıldı, lpg 2.77, benzin 6.81.

• Bence de taktırın. Elde edeceğiniz yakıt tasarrufunun yanında aracın değerinde de bir miktar artış olacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.