Şimdi Ara

lpg taktırma fiyatı hakkında bilgisi olan varmı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
55.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Yaklaşık 3 hafta önce (01.07.2011) Toyota Corolla 1.6 sol - otomatik vites aracıma tavsiyeler üzerine BRC marka LPG taktırdım. Bana maliyeti 1500 TL'ye mal oldu. Ve yetkili servisi 10 taksit yaptı.

Dün de aracımın sızdırmazlık raporu ve muayenesini yaptırdıktan sonra Trafik Tescil Şb Müdürlüğüne başvurarak ruhsata işlettim. Sızdırmazlık için 35 TL, aracılar kanalıyla EK-1 dedikleri bir belge için 15 TL, muayene için de yanılmıyorsam 130 küsür TL ödeme yaptım. Emniyette de ruhsat yenilemeye 50 TL verdim.

Benzinde aslanlar gibi çalışan aracın LPG'de hafif gaza basınca titrediğini fark ettim. LPG'yi taktırdığım yere gidince buji veya buji kablolarının değişmesi gerektiğini söylediler. Ancak aracın bakımını LPG taktırmadan 1 hafta önce yaptırdığım için tekrar servise gösterdim ve buji takımının tamamen yenilendiğini, ateşleme kablolarında da herhangi bir sorun olmadığını belirttiler.

Daha sonra gittiğim özel bir serviste LPG'li araçlardaki buji uçlarının benzinlilere göre daha yakın olması gerektiğini söylediler. Yanılmıyorsam Toyota servisinin taktığı bujilerin açıklığı 10 mm iken LPG'de 7 mm olması gerekiyormuş. Usta buji uçlarını ölçerek 7 mm seviyesine getirdi.

Daha sonra tekrar BRC servisine giderek bilgisayarlı ayar yapıldı. Aracın özellikle ilk çalıştırma anındaki titremesinde bariz bir düzelme olurken, titreme maalesef kaybolmadı. BRC servisindeki arkadaşlar da ne yaptılarsa titreme olayına bir çözüm bulamadı.

Öte yandan aracın tüpünü full doldurmuştum ve yaklaşık 150 km yol yapmama rağmen 4/4 doluluk oranı hiç değişmedi. Servisteki usta tüpe plastik bir çekiçle bir kaç kez vurduktan sonra normal seviyesine döndü ama hala seviye göstergesinde sorunlar yaşıyorum. Örneğin araca 75 TL'lik gaz aldığımda deponun 4/4 seviyesine gelmesi en az 10 dk yol aldıktan sonra gerçekleşiyor.

Bu arada yokuşlarda ciddi bir performans kaybı ile karşı karşıya kaldım. Gazı köklüyorum ve araç gaz yemiyor. Yokuşlarda 20-25 km hızla gitmek durumunda kalıyorum.

Tatile çıktığım için aracı tekrar BRC servisine götüremedim. Bu titreme olayı ve yokuşlardaki porformans sıkıntısı ciddi ciddi canımı sıktı.

Bu sorun BRC'den mi kaynaklanıyor yoksa başka bir marka taktırsam (lavato, prince vb gibi) böyle bir sorun yaşamazmıydım.

Bu sorun hakkında bana yol gösterecek veya bir çözüm yolu bulacak tavsiyelere ihtiyacım var. Yoksa benim BRC taktırdığım serviste mi bir sorun var...

Herkes Toyota Corolla için BRC'yi tavsiye ederken takılan sistemde mi bir sıkıntı var...

BRC takdırmadan önce Toyata Corolla 1.6 benzinli bir taksinin şoförüne sormuştum "memnun musun?" diye... "Sakın BRC taktırma ben taktırdım çok pişman oldum. Gidip söktürüp Atiker taktırdım ve çok memnunum" demişti. Keşke onu mu dinleseydim????

Yanıtlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Özellikle forumu takip eden BRC servis ustalarının...

• arkadaşlar reno 12 tx için en ucuz ve en pahalı lpg fiyat aralığı hakkında bilgi verecek olursa memnun olurum

o olmaz ,o iyi değil bu iyi gibi teferruata girmeden sadece en ucuza kaça ,en fazla kaça taktırılabilir

yine mümkünse taktırmış olan arkadaşlar fiyat konusunda bilgi verirse iyi olur

lütfen reklama girmeden yada eleştirmeden olursa benim gibi bu konuyu merak edenler için faydalı olur

saygılar
  • çok zor bir soru sordum galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

çok zor bir soru sordum galiba

Burada her markaya ait lpg dönüşüm fiyatlarını bulabilirsin
    http://lpgsitesi.com/lpg-fiyatlari.html
    quote:

Lpg Fiyatları

• quote:

Orijinalden alıntı: paries

quote:

quote:

Lpg Fiyatları

çok teşekkür ederim arkadaşım ,verdiğiniz linkler tam benim aradığım tarzda çok faydalandım eminimki benim gibi merak edenlere de faydası olacaktır

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Arkadaşlar mrb.
    Öncelikle yukarıdaki BMW 6 silindirli ama herkez 4 silindirli fiyatı vermiş :)
    İkincisi biz öyle sizin hayal ettiğinizden daha fazla kazanıyoruz, Hayal gücünüz biraz zayıf kalmış
    Üçüncüsü Benim servisimin aylık Personel, kira, tel,vergi,ssk,vs giderleri aylık olarak 17.000 tl , İyi bir hizmet alabilmeniz için Her türlü imkanları yarattım
    Sizce ayda kaçtane kit takmam lazım ki kırılma noktasını yakalıyabileyim , Ve kaçtane takabiliyorum ve niye haala 93 model araca biniyorum Ben biryerlerde hatamı yapıyorum. Şimdide siz bana yardım edin lütfen
    (Sakın 2.000 liralık adamı at 300 tl lik adam çalıştır falan demeyin)
    1600 tl lik işe 350 tl lik fatura kes te demeyin
    Her telefon ettiğimizde muhatab bulmak önemli değil (Sekretere ve satış md.gerek yokta demeyin)

Hadi yoruma açık birazda siz bize çözüm üretin
    DAVULUN SESİ UZAKTAN HOŞ GELİRMİŞ.... BİDE TOKMAĞI SALLAYANA SORSALAR ACEP NE DERMİŞ...

faruk abi,
    gözümün önünde kârımı hesaplayan bir şahısa senin kibarlığında olmasa da yaklaşık bir cevap vermiştim. Adam banane senin firmanı ben mi finanse edeceğim demişti.
    yani işin fiyatı budur; yaptıran yaptırır, yaptırmayan yaptırmaz, ama niye sen ne kazanıyorsun hesabı yaparlar anlamam. Üstelik beceremezler de hesap yapmayı...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paries

quote:

quote:

Lpg Fiyatları

çok teşekkür ederim arkadaşım ,verdiğiniz linkler tam benim aradığım tarzda çok faydalandım eminimki benim gibi merak edenlere de faydası olacaktır

saygılar

bi şey değil faydalı olduysa memnun oldum

• ustam 2000 model 2.3 T5 motor volvo c70 için hangi marka lpg tavsiye edersiniz.bunun maliyeti nedir.samsunda bu işi en iyi kim yapar saygılar
  • 2005 model, otomatik, 1.2 albea aracıma LPG taktırMak istiyorum;
    Tartarini üzerinde yoğunlaştım, biraz pahalı, gerek yok dediler. BRC sordum 1500 lira fiyat verdiler.
    1- LPG taktırmayı öneriyor musunuz (günlük ortalama 50 kilometre yol yapıyorum)?
    2- Hangi markayı öneriyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.