Şimdi Ara

lpg takdırdım ancak benzin bitiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aracıma lpg takdırdım.yakıt değerlerinden gayet memnunum. takıldığı gün 20 liralık gaz atmış takan servis. o gazla eve giderken benzin ışığı yandı ki zaten benzin azdı.20 liralık aldım ışık söndü..aradan üç dört gün geçti şimdi yine benzin ışığı yanıyo ama benzin ibresi çeyreğe yakın daha ışığın yanacağı seviyeye var. veya iki üç günde bu 20 liralık benzini nasıl bitiriyor araç lpg de çalıştığı halde.araç 2007 focus hb lovato takıldı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: erich

arkadaşlar aracıma lpg takdırdım.yakıt değerlerinden gayet memnunum. takıldığı gün 20 liralık gaz atmış takan servis. o gazla eve giderken benzin ışığı yandı ki zaten benzin azdı.20 liralık aldım ışık söndü..aradan üç dört gün geçti şimdi yine benzin ışığı yanıyo ama benzin ibresi çeyreğe yakın daha ışığın yanacağı seviyeye var. veya iki üç günde bu 20 liralık benzini nasıl bitiriyor araç lpg de çalıştığı halde.araç 2007 focus hb lovato takıldı ..

Hocam siz aracı kandırmış oluyorsunuz yani benzinle gidiyor gösterip o yüzden km işigini yakıyor sorun degıl bir süre sonra alışırsınız aklıma gelen bu daha fazla bilgi verecek olan illa ki olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

quote:

arkadaşlar aracıma lpg takdırdım.yakıt değerlerinden gayet memnunum. takıldığı gün 20 liralık gaz atmış takan servis. o gazla eve giderken benzin ışığı yandı ki zaten benzin azdı.20 liralık aldım ışık söndü..aradan üç dört gün geçti şimdi yine benzin ışığı yanıyo ama benzin ibresi çeyreğe yakın daha ışığın yanacağı seviyeye var. veya iki üç günde bu 20 liralık benzini nasıl bitiriyor araç lpg de çalıştığı halde.araç 2007 focus hb lovato takıldı ..

Hocam siz aracı kandırmış oluyorsunuz yani benzinle gidiyor gösterip o yüzden km işigini yakıyor sorun degıl bir süre sonra alışırsınız aklıma gelen bu daha fazla bilgi verecek olan illa ki olacaktır.

peugeotlarda da durum böyle benzin ibresi düşüyor... sanki benzinde gidermiş gibi hissdiyor insan kendini...
    mesela toyotalarda ve opelde analog benzin ibresi oynamıyor ama yol bilgisayarında range yani kalan mesafe değeri düşüyor... depom full ama range 0 km :) 5 tl lik benzin doldurunca kendine geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 16 Ekim 2012; 0:32:49 >

• aynen ibre nerdeyse eski yerinde ama ışık yanıyo :) . bu durum canımı sıktı arabadan soğudum bile diyebilirim.
  • quote:

aynen ibre nerdeyse eski yerinde ama ışık yanıyo :) . bu durum canımı sıktı arabadan soğudum bile diyebilirim.

aslanı kırmızı et yerine tavuk kanat kıkırdak karşımıyla beslersen olacağı budur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

quote:

aynen ibre nerdeyse eski yerinde ama ışık yanıyo :) . bu durum canımı sıktı arabadan soğudum bile diyebilirim.

aslanı kırmızı et yerine tavuk kanat kıkırdak karşımıyla beslersen olacağı budur :)

Hocam feci bir cümle olmuş :))

• kırmızı ete para yetmiyo bizde anca sakatat alabiliyoruz :) . teşekkürler hocam bir nebze olsun rahatladım.yani ben ışığa duyarlı olmucam ibreye göre hareket etcem yolda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

quote:

Hocam feci bir cümle olmuş :))

aklıma bu geldi :) %100 dana sucuk pahalı olunca bizde tavuk kanat kıkırdak karışımı sucuk alınca midemiz bozuluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 16 Ekim 2012; 0:41:57 >
  • quote:

kırmızı ete para yetmiyo bizde anca sakatat alabiliyoruz :) . teşekkürler hocam bir nebze olsun rahatladım.yani ben ışığa duyarlı olmucam ibreye göre hareket etcem yolda :)

Ben su an da kullandığım arabayı satıyorum mesela artık basa çıkılmıyor z. Trafık sıgortası bile 600 tl ye çıkmış varın siz düşünün. Bir deyim vardır. Arabayı sürekli at gibi beslersin diye

• Alışırsın bu duruma zaten belli bir süre benzinde kalıyor araba enjeksyonlu olduğu için direk lpg ile çalışmıyor. Taner Göde'nin araç hemen lpg ye geçsin diye anlattıgı bir yöntem vardı çok öncelerden okumuştum o yazısını. Şimdi arasamda bulamam o yazıyı kim bilir nerde yazdı. Kendisi aramızda olsa eminim en iyi şekilde özetlerdi durumu :)
    Lpg den nefret ettiğim benzinde pahalı olduğu için hayat bizi dizele itti.
  • BİZİM LAGUNA DA YAPIYOR HOCAM. ARAÇ GAZDA GİTSE BİLE YOL BİLGİSAYARINDA KALAN MESAFE VE BENZİN İBRESİ İNİYOR AŞŞAGI AMA ARAÇ BENZİNDEN YEMİYOR =) BEYİNLİ OLDUĞU İÇİN Bİ PARÇA TAKIYORLARMIŞ PEKTE MASRAFI YOK O ZAMAN DÜZELİYORMUŞ ARAÇ BİZ TAKTIRMADIK O AYRI
  • biraz araştırdım internetten evet ama o pek sağlıklı değil yazıyodu.. 50 liralık gaz aldım 82 km yaptım yani benzin olsa tam 81 km de felan benzin ışığı yanıyodu 50 liralık benzinle. ona göre hissediyo demek araba. ama daha gazın bitmesine var.gazın ışıkları yanıyo.
  • hocam sen lpg li arabaya benzin taktırmışsın
  • BRC'de PSA modül denilen bir parça var onunla bu sorun gideriliyor. Arabanız benzinde gittiğini sandığından ibre sapıtıyor.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
    http://www.2a-lpg.com/showthread.php/6680-ARA%C3%87-BENZ%C4%B0N-G%C3%96STERGES%C4%B0-HAKKINDA?s=4857f7bf55329ca687dde06904885711

Benzini çeyrek deponun altına düşürüp pompayı yakmayın, masraf çıkmasın. Arabayı kısa mesafelerde, sürekli aç kapa yaparak kullanıyorsanız benzini biraz fazla tüketir, ama 250-400 km'de 4-5 litre benzinden fazla tüketmemesi gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lehonour

hocam sen lpg li arabaya benzin taktırmışsın

Bu terslikte bi iş var
  • dün aynı sorun benimde başıma geldi haftasonu brc ye uğrayacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.