Şimdi Ara

LPG'si Ruhsata İşlenmemiş Araç Satın Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
16
Cevap
0
Favori
2.751
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> LPG'si Ruhsata İşlenmemiş Araç Satın Alınır mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    104 Mesaj
    Arkadaşlar bir araç beğendik ama lpg si yeni takılmış ve vizesi daha bir yıl var diye işletmemiş sahibi.
    Ben bu aracı alırsam lpg işletmek için yeniden muayaneye mi girmem gerekli aşağı yukarı ne kadar a patlar .
    Faturası falan varmış lpg nin.

|
    |
    |
    |

bildiğim kadarıyla faturası varmış ama muayane zamanı tekrar mı fatura kessinler diyosunuz hocam ?
    |
    |
    wehby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: bindkzyzuc

Arkadaşlar bir araç beğendik ama lpg si yeni takılmış ve vizesi daha bir yıl var diye işletmemiş sahibi.
    Ben bu aracı alırsam lpg işletmek için yeniden muayaneye mi girmem gerekli aşağı yukarı ne kadar a patlar .
    quote:

Orijinalden alıntı: bindkzyzuc

Evet yeniden muayeneye girmek zorundasınız..Faturası olsa bile geçerliliği 1 aydır..Tarihi kontrol edin eğer geçmiş ise proje çizdirmeniz gerekli..fatura tarihi geçmemişse, sızdırmazlık (30), ek belgesi(20), Muayene(170-180), ruhsat yaprağı(80-90 TL) yani toplamda 300 TL civarı bir meblağ çıkacaktır cebinizden..proje olursa sanırım artı 100-150TL daha vereceksiniz LPG cilere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oprema -- 25 Nisan 2014; 13:50:31 >
    |
    |

• Yarbay
    3641 Mesaj
    Biz de yapmıştık aynısını. Lpg'yi taktırdık ama işletmedik, satarken de yeni alıcı taktırmış gibi faturası, projesi vs çıkartıldı. Yani kağıt üzerinde yeni alıcı taktırdı. Satan kişi masraflarını veriyorsa ya da aracın fiyatından düşüyorsa sorun olmaz. Bunun tek avantajlı yanı 2 defa ruhsat parası verilmemesi. Siz zaten ruhsat çıkaracaksınız, bunu lpg işli olarak çıkarıyorsunuz (buradaki avantaj satıcıya tabi)
    |
    |
    |
    |
    imkanın varsa git hemen işlettir.muayeneye 1 yıl var diye işi agırdan alma.seneye muayeneye gittigin zamanda tankın üzerindeki imalat tarihi fatura tarihinden eski diye sorun yaşayabilirsin.bildigim kadarıyla buna dikkat ediyorlar artık
    |
    |
    LPG dönüşümünün faturası kesilmemiştir Aracı satın alırsınız ve faturayı kestirirsiniz Daha sonra muayenei şlemini yapar ve emniyetten ruhsatı alırsınız Bu işleri 15 gün içerisinde yaparsanız noter alımında ödediğiniz ruhsat bedelini tekrar edemezsiniz Daha sonra yaparsanız +ruhsat bedeli de ödersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ben 15 ay önce aracı aldigimda hic bakmadim ruhsata acemilik işte lpg işli değilmiş ( tabi arabayi aldigim haysiyetli şerefli cibiliyetli vatandasta soylemedi ) ocakta muayneye gittigimde gorevli söyledi sağolsun yardimci oldular ek1 duzenlettim disarda getirdim muayne oldu ve hala isletmedim zamansizliktan ve parasizliktan dolayi

Torpidoda garantisi faturasi projesi var simdi arkadaşlar benim nasıl bir yol izlemem gerek faturasinin falan tarihi geçmiştir nerden bulucamda fatura kestircem baştan projemi cizilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_MuKa -- 25 Nisan 2014; 18:27:18 >
    |
    |
    |
    |

Araç satın alınır sıkıntı yok.Bende aynısı yaptım lpg taktırdım aracın muyenesinin bitmesine 8 ay vardı.8 ay sonra projeyi faturayı aldım.
    Araç muayene
    sızdırmazlık
    Ruhsata işletme yaklaşık 300TL.
    Ama unutma fatura tarihi yeni olmak zorunda. Fatura tarihinden 1 ay içerisinde ruhsata işletmek zorundasın.
    |
    |
    Bahsedilenler: bindkzyzuc
  • Teğmen
    104 Mesaj
    Herkese yorumu için teşekkürler .
    |
    |
    İstedigi kadar ruhsat masraflarini düşsün..aracin diger kisimlarinda sorun olmayacagi ne malum?
    Sözüm meclisten dışarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sahibine işlettirip almak daha mantıklı hocam . Zaten bir sorun olmadığını düşünüyorsa işlettirmekten de çekinmez galiba .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bindkzyzuc -- 27 Nisan 2014; 11:20:13 >
    |
    |
    Bahsedilenler: oprema
Reklamlar
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.