Şimdi Ara

lpg otv degisikligi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.hurriyet.com.tr/amp/lpgde-otv-oranlari-esitlendi-40533439

evlerde kullanilan lpg nin otv si ile arabada kullanilan lpg otv si esitlenmis. acep satan istasyonlar bu esitsizligi mi kullandi. simdi ucuz satan istasyon kalmayacakmi. 1agustosta yururluge girecekmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ama yol yaptılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katar'dan gelen para azaldıkça, yeni kaynaklar yaratmak zorunda kalıyorlar.
  • Lpg ye yüklü zam gelecek ozaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ama Almanyada domatesin tanesi 100 avro

sevgili müminler şükredin, cennete gittiğinizde lpg bedava ve sınırsız olacak, bu dünyada şükredin ölünce karşılığını alacaksınız

• Bi saniye. Ötv artmış ama kdv düşmüş heralde. Sonuç ne olursa olsun zam olarak dönecek o kesin, ama 30 kuruş değil sanırım. Çünkü kilosuna 30 kuruş zam yapılmış. Yani litreye 15 kuruş. Kdv ne düştü bilmiyorum ama 10-15 kuruş. Yani korkmayın zam değil zamcık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

Ama Almanyada domatesin tanesi 100 avro

sevgili müminler şükredin, cennete gittiğinizde lpg bedava ve sınırsız olacak, bu dünyada şükredin ölünce karşılığını alacaksınız

Elhamdülillah biz Müslümanız, ahirete kalpten inanıyoruz da. Hiç değilse şu ateislerin payı ödensin. Adamların öbür taraftan bi beklentisi yok.

• evde elektriği kendim üretip elektrikli araba kullanmayı düşünüyorum.

lütfen o kadar diyoruz inanmıyorsunuz. lpg patlar çok tehlikelidir canlı bombadır kullanmayınız.
  • Ankarada ve bazı illerde LPG %15 civarı daha ucuzken biz diğer şehirlerdekiler "normal" fiyattan alıyorduk.

Bu şehirlerdeki ucuzluk vergi farkından (ev tipi lpg galiba) kaynaklanıyordu. Anladığım kadarıyla onu eşitlemişler. Artık ANkara, Kırıkkale neyse Zonguldak Tokat da (ufak farklar hariç) aynı fiyattan satacak.

Yani: Depoları doldurun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSY

evde elektriği kendim üretip elektrikli araba kullanmayı düşünüyorum.

lütfen o kadar diyoruz inanmıyorsunuz. lpg patlar çok tehlikelidir canlı bombadır kullanmayınız.

sen önce tavuk ürette tavşanların yakasından düş

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: TSY

evde elektriği kendim üretip elektrikli araba kullanmayı düşünüyorum.

sen önce tavuk ürette tavşanların yakasından düş

Tavuk üreten çok balık tutan çok ama tavşan yok. Bizde eksikliği gideriyoruz.

• Bu iyi mi kötü mü anlamadım.

• Çekirdek falan alamayacağım ama önlerden yerimizi alalım buralar karışacak.

• Kimya sirketlerinde lpg itici gaz olarak dusuk otv ile aliniyordu sanirim benzin istasyonlari bu acigi kullanip vergi kaciriyordu. Bunu önleyecekler bence. Simdi hemen zam yapanda ben vergi kaciriyordum demis olacak zamda yapamayacak birden. Zamana yayilir.. liste fiyati ne ise o fiyata aliriz artik.

• Ulan tam da lpg ye geceyim diyordum. Neye elimi atsam elimde kaliyor. 2013 te arabaya lpg taktirdim 3 liraya dayandi litre fiyati. Arabayi sattim 2 liraya dustu. Simdi tekrar lpg ye geceyim diyorum yine 3 lirayi bulacak anlasilan.

• Yüzde 50 artmış ötv yuh artık pompada 3 tl yi bulacak muhtemelen benim 5.2 benzine geri dönecek bu gidişle

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

Kimya sirketlerinde lpg itici gaz olarak dusuk otv ile aliniyordu sanirim benzin istasyonlari bu acigi kullanip vergi kaciriyordu. Bunu önleyecekler bence. Simdi hemen zam yapanda ben vergi kaciriyordum demis olacak zamda yapamayacak birden. Zamana yayilir.. liste fiyati ne ise o fiyata aliriz artik.

kozmetikte kullanilan lpg zaten otv siz mis. bu yolla kacak satan istasyonlari etkilemeyecek bu durumda.

sanayi gazini otogaz olarak satanlari etkileyecek sadece.

http://www.hurriyet.com.tr/amp/maliye-vergisiz-lpg-vurgunun-onunu-kesti-27422490

• yani bu kış faturalar daha fazla gelecek ?
  • Subsie kullanıcısına yanıt
    fatura derken?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.