Şimdi Ara

LPG mi taktırmak araç mı değiştirmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • máwci (3 mesaj) fasakasa (2 mesaj) Pegasus ! (1 mesaj) engyn (1 mesaj) gripin518 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (13 mesaj) Mini (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> LPG mi taktırmak araç mı değiştirmek?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Öncelikle selamlar forum ailesi,

Tam 6 senedir, sıfır aldığım ilk günden beri sorunsuz bir şekilde ve zevkle kullandığım 1.4 Astra aracım var. Yılda az km yaptığım için benzinli tercih etmiştim ancak başka bir şehirdeyim ve sanırım yılda daha fazla km yapacağım gibi.

Ayrıca eşim için de otomatik alma gibi bir düşüncem var. Yalnız ev kredisi ödüyorum ve bütçem müsait değil, internetten baktım biraz Citroën C4 gibi bazı araçlar var başa baş takas yapabileceğim, bi yandan da aracım temiz 3.000 verip iyi bir LPG kiti taktırayım diyorum,

işin aslı kafam oldukça karışık siz olsanız hangi tercihi yaparsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi máwci -- 19 Mart 2017; 1:26:20 >

|
    |
  • Yarbay
    13786 Mesaj
    Araçtan memnunsanız LPG takıp devam edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    984 Mesaj
    Memnunsanız ve yakıt konusunu elersek uzun süre değiştirmeyi düşünmem derseniz LPG taktırıp kullanın. Yok ileride model de yükseltmek isteyebiliriz gibi bir düşünceniz varsa lpg için masraf yapmayıp dizel otomatik bir araca geçebilirsiniz. Yani bu karar sizin kriterlerinize göre şekillenmeli..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1913 Mesaj
    alacağınız ikinci el diğer aracın canlı bomba olduğunuda düşünün.ama tavsiyem herkes lpg kullanmasın sürekli lpg epey yükseldi arz-talebi azaltmak lazım. dizel alınız.
    |
    |
  • Yarbay
    4045 Mesaj
    Dizel derim LPG benzin olayını tutturmak zor hele hele turbo araçta sürekli ayar isterse can sıkar performansı düşer dizel en mantıklı olanı.

|
    |
  • Yüzbaşı
    314 Mesaj
    BRC Sequant 32 lpg taktirip uzun yıllar sorunsuz binebilirsiniz ekonomik bir şekilde

|
    |
  • Yarbay
    5830 Mesaj
    bencede lpg bombadır sakın almayın :) anaısnı satayım 1.88 olan lpg 2.50 oldu

|
    |
  • Yarbay
    2832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arabam orjinal bozmak istemiyorum onun için LPG hiç düşünmemiştim, ancak yakıt artık yıpratmaya başladı. Citroën C4 nasıl araçtır açıkçası pek emin değilim.

Ayrıca hocam bu bRC ürünü turbo motorlar için uygun mudur?

@depakin241824

|
    |
  • Yüzbaşı
    654 Mesaj
    Güzel montajli bir LPG işini görür seni üzmez. C4 dizelerde güzel araba gayet hoş fakat otomatiginin eat6 olanı daha iyi ve sorunsuzdu sanırım. Onu bir arastirin forumdan.

|
    |
  • Teğmen
    165 Mesaj
    Ayni arac bende de var. Eski aracim da dizeliydi. Haliyle cok hissettim farki. Cok km yapmiyorum ama yapacak olsam yine ayni aracin dizelini dusunurdum muhtemelen.

Biraz daha az yakan TSI motorlu wv bakiyorum. Ayni paraya 4 teker 1 direksiyon donanima sahip polonun az büyük gorünümlüsü olan golf bile alamiyorum. Jetta ise bi ihtimal. C4 haric o aralikta mantikli cezbeden arac yok. O da astradan sonra keyif verir mi bilmiyorum.

Tercihim su an icin soyle olurdu:

Astra 1.3 > C4 dizel > Astra LPG > Jetta 1.2

Otomatik istedigini sonra okudum. O zaman Astra LPG veya Toyota Auris/Corolla LPG olabilir. Dizel otomatik olarak sifir alinacak DSG olmadikca ilgi cekici degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engyn -- 19 Mart 2017; 9:28:55 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    296 Mesaj
    Su ortamda problemsiz ilk sahibi olduğunuz aracı değiştirip ikinci el almak bence risk.

Turbo-LPG uyumu için doğrudan kullanıcı yorumlarını dikkate almanızı tavsiye ederim. Tercıh edilmeyen bır secenek diye biliyorum.

Eğer yıllık 15000 km yı gecmeyeceksenız hıc ugrasmayın .

|
    |
  • Yarbay
    10198 Mesaj
    C4 dizel otomatik alınabiliyor o fiyatlara ama ikinci elde üzer mi , bana üzer gibi geliyor.

• Yarbay
    2832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

C4 dizel otomatik alınabiliyor o fiyatlara ama ikinci elde üzer mi , bana üzer gibi geliyor.

İşte emin olamadığım konu bu, aracım kadar temizi bulabilir miyim otomatigi nasıldır pek bilmiyorum.

• Yüzbaşı
    720 Mesaj

Hocam fikir vermesi açısından candan mühendisliğin videolarını izle istersen kullanıcı yorumları da mevcut. Birkaç tanesini ekliyorum.

Diğer videolara da aşağıdaki linkten erişebilirsin.

http://www.candanmuhendislik.com.tr/montaj-video
    |
    |
    Bahsedilenler: máwci

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Ben logan'a tüp taktırmaya kıyamıyorum

|
    |
  • Binbaşı
    1371 Mesaj
    2. El Araç almaktansa kendi bildiginiz, guvendiginiz araciniza Lpg taktirmak tabiki daha mantikli.

Temiz bir 2. El arac bulamayacaksiniz hocam ortalik yalanci kaynıyor. 4 parca değişen 2 parca boya var ama kazasiz arac diye satiliyor simdi.

Bunlarla ugrasacaginiza taktirin tupunuzu rahat edin.

|
    |
  • Yarbay
    10198 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: máwci

quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

İşte emin olamadığım konu bu, aracım kadar temizi bulabilir miyim otomatigi nasıldır pek bilmiyorum.

Ben olsam satmam aracımı. Otomatik şartsa değiştirin ancak değilse lpg takın ikinci el araç alacağınıza. İkinci el temiz araçlar sıfırlarından pahalı. Saçma sapan bir piyasa var.
    |
    |
  • Yarbay
    4538 Mesaj
    6 senelik aracı değiştirmenin vakti çoktan gelmiş ama bütçe yoksa yapacak birşey yok.

|
    |
  • Binbaşı
    1342 Mesaj
    Lpg kiti nekadar kaliteli olursa olsun iş onu montajlayan ustada bitiyor. İsterseniz kite 10bin tl ödeyin farketmez. 12 senedir lpg li araç kullanan biri olarak diyorum ki lpg pişmanlıktır. Geçen muayene için lpg tankı işlem gördü. Boruları vs değişti. Eleman boruyu öküz gibi sokarken otomatik şanzıman bilmemne sensörünün kablosunu kopartmış. Sorunu bulana kadar şanzımanı indiriyorlardı az kalsın. Allahtan elemanın biri akıl etti çözdü olayı. Orjinal olmayan araba pişmanlıktır. Heryerini deliyorlar arabanın yazık günah. Sürekli arıza çıkartır saçma sapan şeyler çözülemeyen sorunlar.. Dizel veya daha az yakan araç alamıyorsanız bile benzinli binmeye devam edin. Saygılar.
  • Yarbay
    3252 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

Lpg kiti nekadar kaliteli olursa olsun iş onu montajlayan ustada bitiyor. İsterseniz kite 10bin tl ödeyin farketmez. 12 senedir lpg li araç kullanan biri olarak diyorum ki lpg pişmanlıktır. Geçen muayene için lpg tankı işlem gördü. Boruları vs değişti. Eleman boruyu öküz gibi sokarken otomatik şanzıman bilmemne sensörünün kablosunu kopartmış. Sorunu bulana kadar şanzımanı indiriyorlardı az kalsın. Allahtan elemanın biri akıl etti çözdü olayı. Orjinal olmayan araba pişmanlıktır. Heryerini deliyorlar arabanın yazık günah. Sürekli arıza çıkartır saçma sapan şeyler çözülemeyen sorunlar.. Dizel veya daha az yakan araç alamıyorsanız bile benzinli binmeye devam edin. Saygılar.

Kisin 8.2.lt yazin 7.2 ltnyakan aracim var.1.4t otomatik.15.000 km yil da yapiyorum.kullanici deneyimleri olumlu lpg konusunda ama.ben direniyorum taktirmammaya..

.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
Ekonomi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,557
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.