Şimdi Ara

Lpg li Auris kullanan varmı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
32.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asalcan

LPG yi taktırdıktan sonra 2 ayrı servise gittim hiç sorun çıkmadı. Ama yinede servise gitmeden arayıp sormakta fayda var..

Peki bakim fiyatlari yine ayni mi oluyor?Normal bakimlardan farkli olarak parca degisiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnreaCHaBLe

quote:

LPG yi taktırdıktan sonra 2 ayrı servise gittim hiç sorun çıkmadı. Ama yinede servise gitmeden arayıp sormakta fayda var..

Peki bakim fiyatlari yine ayni mi oluyor?Normal bakimlardan farkli olarak parca degisiyor mu?

Bakım fiyatları aynı çünki servis LPG ile ilgili bir işlem yapmıyor. Malum LPG parçalarının bakımı ayrı oluyor ve o parçalara servis ilgilenmiyorlar. Yalnız LPG bakımları BRC için 10.000 km ve aksatmamanızı tavsiye ediyorum 10 tl alıyorlar ama filtrenin temizlenmesi açısından oldukça önemli..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UnreaCHaBLe

quote:

Bakım fiyatları aynı çünki servis LPG ile ilgili bir işlem yapmıyor. Malum LPG parçalarının bakımı ayrı oluyor ve o parçalara servis ilgilenmiyorlar. Yalnız LPG bakımları BRC için 10.000 km ve aksatmamanızı tavsiye ediyorum 10 tl alıyorlar ama filtrenin temizlenmesi açısından oldukça önemli..

Tesekkurler cevap icin.

• vvt-i motorda nasıl acaba lpg 2006 model için
  • arkadaşlar mrb.
    2008 auris 1.6 mmt aracıma bende lpg taktırdım.atiker marka.43 lt lik simit tank koydular.35 lt lpg alıyor.uzun yolda 100-130 km hızla 360 ile 380 arası gidiyorum.bana fazla yakıyor gibi geliyor.
    ilktaktığımdaki şu an 1000 km anca olmuştur.1 hafta boyunca arıza ışığıyla uğraştım.pc de fakir karışım arızası çıkıyordu.en son siyah olan enjektörü kırmızı ile değiştiler.şu an 2 haftadır ışık yanmadı.performansıda aynı benzin gibi.tekrar arıza ışığı yanmasından korktuğum için ayarıyla oynatmadım.sizce yakıt durumu nasıl??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amlocard -- 5 Ocak 2010; 22:42:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amlocard

arkadaşlar mrb.
    2008 auris 1.6 mmt aracıma bende lpg taktırdım.atiker marka.43 lt lik simit tank koydular.35 lt lpg alıyor.uzun yolda 100-130 km hızla 360 ile 380 arası gidiyorum.bana fazla yakıyor gibi geliyor.
    ilktaktığımdaki şu an 1000 km anca olmuştur.1 hafta boyunca arıza ışığıyla uğraştım.pc de fakir karışım arızası çıkıyordu.en son siyah olan enjektörü kırmızı ile değiştiler.şu an 2 haftadır ışık yanmadı.performansıda aynı benzin gibi.tekrar arıza ışığı yanmasından korktuğum için ayarıyla oynatmadım.sizce yakıt durumu nasıl??

90km sabit hızla denersen en iyi sonucu alırsın. Yazdığın rakamlar biraz fazla gibi duruyor ama hız işin içine girince hesap pek tutmuyor. Ben 32 lt ile 400 km gidebiliyorum ama 100 kmyi geçmeden..
  • asalcan cevap için teşekkür.
    peki sende hangi kit var ve taktıktan sonra arıza ışığı sorun oldumu.anlamak istediğim bu arıza ışığı atikeremi özgü acaba??
  • bende 2208 comfort var bende yeni brc taktırdım.2 depo oldu.bir depo ile karısık 320 km yapıyor.100 km si şehir içi.arıza ışıgı yanmadı.ben arkaya tam oturan ince uzun tank taktırdım 40 lt lık.performans kaybı yokuşta biraz hissediliyor.taktırmask isteyenler hiç tereddüt etmesin.paralar boşa gitmesin....
  • birde en önemlisi ne taktırırsanız taktırın ustayı iyi araştırın.benim 3. lpg li aracım işçilik çok önemli.ustayı lpg dönüşümü başlıgından marka marka inceleyin en az hangisinde şikayet var ona göre taktırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amlocard

asalcan cevap için teşekkür.
    peki sende hangi kit var ve taktıktan sonra arıza ışığı sorun oldumu.anlamak istediğim bu arıza ışığı atikeremi özgü acaba??

ben BRC taktırdım. arıza ışığı hiç yanmadı zaten montajdan önce BRC nin bizim motorlara çok iyi uyum sağladığını ve arıza lambasını yakmadığını araştırmıştım.
  • bende brc taktırmak isterdim ama Burdur da brc bayisi yok.o yüzden taktıramadım.bu benim 5.lpg li aracım.ilk 2 si zavoli 3 ü atikerdi.4 tanesinde hiç bir problem yaşamamıştım.ama kısmet auris e oldu.2 haftadır kullanıyorum arıza ışığıyla ilgili bi problem yok çok şükür.inşallah ta olmaz.
    yanlız dikkatimi çeken montajdan sonra kalibrasyon işlemini pc başında yaptılar.3 keredede ışık yandı.en son kalibrasyon attıktan sonra laptopu alarak bi 30 40 km hızlı yavaş kullanarak ayar yaptılar ondan sonra düzeldi araç.
    benim araçta çekişte hiç problem yok desem yeridir.hatta benzinden daha canlı oldu diyebilirim.belki çok yakması bunla alakalıdır.ışık yanmasın diye gaz ayarını biraz fazla açmışta olabilirler.
  • benim bulundugum yerdede BRC bayisi yok ve arkadaşım çok memnun kaldıgı için 250 km Ankara ya gittim ve orada taktırdım. Montajın markadan daha önemli olduğuda çok tartışılan bir konu. Şuan arıza ışığı ileilgili sorun yoksa keyfine bak bence ve gaza biraz yavaş yüklen yakıtın gerçek değerini gör..
  • cevaplar için çok tşk.
    bakalım zaman gösterecek artık.olmazsa brc taktırırım.
  • arkadaşlar tüp taktırırken arabanın herangi bir yerini deliyorlarmı malum kablo felan çekerken birde lpg anahtarını arabanın neresine koydunuz malum göze batmasa daha iyi olur dimi
  • 2 gün önce BRC taktırdım , 68 tl ye depoyu doldurdum, bakalım artık, nasıl olacak?1 gün önce 400 km de 2010 passat taktırmış aynı yerde..Auris e ilk defa taktılar tabii. uşakta zaten fazla da auris yok, toplasanız 5 tane eder. 400 km gidersin dediler 1 depoyla.şehirlerara,sı benzinle 100 km hızla ortalamam 7.5 lt.idi.bir gelişme olursa söylerim. ama iyi gibi...
  • Bendede 2009 model comfort var. Banada romano markasını çok methettiler.Brc için ise uyum sorunu olabilir dediler. Kullanan arkadaşlardan auris için tavsiye alabilirmiyim?
  • Ben BRC kullanıyorum tam bir yıldır hiçbir sıkıntım yok fakat yinede sonradan takıldığı için aklımda soru işaretleri var o yzden dizele geçmeyi düşünüyorum. en önemlisi iyi bir marka ve işçilik çok önemli.
  • dostum dizelinde pek bi espirisi kalmadı galiba malum euro dizel 3 tl yi geçti galiba
  • Selam arkadaşlar,
    Kimseyi karalamak istemem ama çevremde atiker kullananların çoğunda bu arıza lambası yanması olayını gördüm biraz araştırdım, BRC yi takan 2A Mühendislik Türkiye'de. ve hiçbir şekilde aracın kablolarında soyma veya herhangi bir orjinalini bozmaya yönelik bir işlem yapmayacaklarına ve de arıza lambasının yanmayacağına garanti veriyorlar. Bana tatminkar geldi ama herkesin kendi bileceği iş.
  • selam arkadaşlar yaa bu tüp otomatik vitese de takılır mı bi farkı var mı yani?

bi de aracı daha yeni aldım kaçkm sonra takılmalı belli bişey var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.