Şimdi Ara

LPG'li araçlar sahiden böyle patlıyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Lpg patlarmış... kara cahiller siziii...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG'yi 3 TL'den alıyoruz zanneden cahiller var. Gelin Ankara'ya, 2.18'den alırsınız. Sizin kıytırık İstanbul Türkiye'nin en pahalı şehri ise biz ne yapalım?
  • Her gün patlatıyorum. Almayın. Aldırmayın.

• LPG nin Nasıl bir sistem oldugunu baslık açmak yerine Google ye sormak daha mantıklı. LPG böyle patlar mi? Hayır patlamaz. Benzin Lpg den daha yanicidir ve deposu benzin deposundan daha sağlamdır. Şuraya filmlerden birkaç kesit alıp koymak lazım. Hani Adam benzin deposuna Ateş edince araba patlar ya, onlardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Sen kullanma kardeş o zaman.Millet keyfine LPG'li araç almıyor.Bakımını düzenli şekilde yaptır kullanmana bak.

Hocam konuyu açış sebebim aslında biraz bilgilenmek. Böyle patlıyor mu, yoksa video uydurmasyon mu onu öğrenmek istiyorum. Yoksa bana hep LPG mantıklı geliyor.

• fabrika cikisi olmayan, muhendisligi lpgye gore hesaplanmayan sonradan ekleme lpgli araca guvenmem.
  • berkayjan kullanıcısına yanıt
    1 lira da olsa gelmem Ankara ya

• LPG'nin bakımını muayenesini düzgün yapmazsanız, deponun değişim zamanı depoyu değişmezseniz riskli olabilir evet..
  • Sorunun ciddi oldugunu dusunmuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: marmelat_06

Sorunun ciddi oldugunu dusunmuyorum.

Hangi sorunun?

• Üç gulhu bi elham okursan hiç bişi olmaz Allah'ın izniyle.

Şaka bir yana lpgli aracın kiti çok kaliteli olmalı tankı boruları parçaları herşeye karşı dayanıklı ve sağlam olmalı.

Sıkı Yalıtım yaptırmak önemli.. Ara sıra kaçak ve sızdırma kontrolünü ve bakımını yaptırmak lazım.

Hatta tüpün oralara felan sensör bile taktırabilirsiniz.

Bunun dışında en iyi korunma yolu lpg taktırmamak olur heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreudeAmFahren

Üç gulhu bi elham okursan hiç bişi olmaz Allah'ın izniyle.

Şaka bir yana lpgli aracın kiti çok kaliteli olmalı tankı boruları parçaları herşeye karşı dayanıklı ve sağlam olmalı.

Sıkı Yalıtım yaptırmak önemli.. Ara sıra kaçak ve sızdırma kontrolünü ve bakımını yaptırmak lazım.

Şaka bir yana derken

• quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis Ahmet

quote:

Şaka bir yana derken

Onu lafın gelişi söyledim. Laf salatam bir yana demek istedim.

• Lpg tanki benzin deposundan kat kat daha sağlamdır. Benzin deposu bazı araçlarda, alttan alacakları darbede zarar görebilecek açık şekilde arka koltuğun alt taraflarında bulunur. Lpg takılması yönetmeliklere uygun ve bakımı eksitilmeden yapılsın belki benzin tesisatından bile güvenlidir.

• birkaç da bombardıman videosu koysalardı tam olurdu

ayrıca evet lpg patlar, lpg kullanmaya başladıysanız kullanmayın, kullanan yakınlarınızı engelleyin toplumdan dışlayın, lpg yi her yerde kötüleyin ve lpg li araç kullananlara 2. sınıf insan muamelesi yapın, hatta mümkünse toplanın dövün
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis Ahmet

quote:

Şaka bir yana derken

Onu lafın gelişi söyledim. Laf salatam bir yana demek istedim.

Anladım hayırlı geceler. Allâhın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

• Şu otopark olayını anlamıyorum daha giremediğim otopark yok. Yanan tüpü kovalayan milletiz. Tüpten korkan tüp olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: raiser34

Lpg li araba kullananlara şaşıyorum. Hiç mi canınızın kıymeti yok. Yürüyen bomba resmen. Otoparklara da girilmiyor. İkinci sınıf insan muamelesi resmen. Dizelden şaşmayın!

( verdim gazı beyler. Yeter lpg olmuş 3 lira. )

• LPG iyidir kötüdür orasını geçtim asıl tehlike merdiven altı diye tabir ettiğimiz sanayide kıyıda köşede bir ustaya ucuz olsun diye isimsiz ya da ismini ilk kez duyduğunuz bir LPG kiti taktırmaktır. Tabi bunda en büyük suç her zamanki gibi otomotiv firmalarının, avrupada fabrikadan LPG'li her şeyi özel tasarlanmış modelleri "nedense" bir türlü ülkemize getirip sat(a)mıyor, orijinal LPG'li diye satışa sunan firmalar da yetkili serviste ismi bilinen markalara montaj yaptırıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.