Şimdi Ara

Lpg li Arabaya Evdeki Doğal Gaz ile Dolum Yapılsa ne olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
51.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi "Lpg li Arabaya Evdeki Doğal Gaz ile Dolum Yapılsa ne olur" konu dısında bi arkadas sormus bende merak ettım buraya açtım konuyu, Lpg nin sisteminden anlayan arkadaşlardan cevap bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FromTurkey -- 7 Aralık 2007; 16:42:30 >

• Dolduramazsın bir şekilde doldursan da havaya uçarsın saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhannn

Dolduramazsın bir şekilde doldursan da havaya uçarsın saygılar
    lpg li arabaya doğalgaz doldurmak mı? Bunlar farklı şeyler yahu. biri lpg biri cng.

Belli bi pompa basıncıyla doldurmak gerekiyor diye biliyorum normal bi sıvıyı depoya koymak gibi değil.

Ancak necip Türk milleti ilerde bununda çaresini bulacak ve evlere teşkilatı kuracaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

lpg li arabaya doğalgaz doldurmak mı? Bunlar farklı şeyler yahu. biri lpg biri cng.

Belli bi pompa basıncıyla doldurmak gerekiyor diye biliyorum normal bi sıvıyı depoya koymak gibi değil.

Ancak necip Türk milleti ilerde bununda çaresini bulacak ve evlere teşkilatı kuracaktır.

Alıntıları Göster
    malesef olmaz arkadasım lpg ve doğalgaz
    aynı şekilde çalişmıyor bu haliyle yapılmaz
    ama sistemi değiştirirsen ve dolduracak pompa
    bulabilirsen ( az sayıda var) oda olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmustafa06

malesef olmaz arkadasım lpg ve doğalgaz
    aynı şekilde çalişmıyor bu haliyle yapılmaz
    ama sistemi değiştirirsen ve dolduracak pompa
    bulabilirsen ( az sayıda var) oda olacak

Alıntıları Göster
    Doğalgaz ve LPG farklı ve biri diğerinin yerine kullanılamaz. Olmaz tabiki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UGUR19

Doğalgaz ve LPG farklı ve biri diğerinin yerine kullanılamaz. Olmaz tabiki...

Alıntıları Göster
    LPG 8 barda sıvılaşır CNG 350 Barda sıvılaşır aradaki fark neden olur veya neden olmazı yeterince açıklar sanırım..
  • Sayin arkadaslar,
    dogal gaz ile calisan araclar ve sistemler zaten mevcut buda CNG olarak bilinir LPG li bir araci dogalgaza cevirebilmek icin bir takim parcalarinin degismesi gerekmektedir hic bir parcayi degsitirmeden direk LPG li araca dogalgaz koyamazsiniz koyar iseniz kötü sonuclar dogurur ayrica dogalgaz daki basinc lpg deki basinctan kat kat fazladir CNG sistemlerinin tankida daha fazla basinc altinda kalmaktadir yani size kesinlikler direk LPG li bir araca dogalgaz tavsiye etmiyorum.Arkadasimizin dedigi gibi havaya ucabilirsiniz dikkat!!!
    Herkese tasarruflu ve güvenli sürüsler.

Rumeli otogaz
    tartarini Kusadasi bayi
    0256 6221808
    rumeliotogaz@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumeliotogaz

Sayin arkadaslar,
    dogal gaz ile calisan araclar ve sistemler zaten mevcut buda CNG olarak bilinir LPG li bir araci dogalgaza cevirebilmek icin bir takim parcalarinin degismesi gerekmektedir hic bir parcayi degsitirmeden direk LPG li araca dogalgaz koyamazsiniz koyar iseniz kötü sonuclar dogurur ayrica dogalgaz daki basinc lpg deki basinctan kat kat fazladir CNG sistemlerinin tankida daha fazla basinc altinda kalmaktadir yani size kesinlikler direk LPG li bir araca dogalgaz tavsiye etmiyorum.Arkadasimizin dedigi gibi havaya ucabilirsiniz dikkat!!!
    Herkese tasarruflu ve güvenli sürüsler.

Rumeli otogaz
    tartarini Kusadasi bayi
    0256 6221808
    rumeliotogaz@hotmail.com
    Cevaplar için hepinize teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: FromTurkey

Cevaplar için hepinize teşekkür ediyorum

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekicbilek

Alıntıları Göster
    Bu soru bana, büyük tüpleri bagajında taşıyarak çalışan eski dolmuşları hatırlattı. Tüp azalınca ters çeviriseniz biraz daha yol gidersiniz. Şaka bir yanan, biri likit petrol gazı diğeri sıkıştırılmış doğal gaz. Aman diyim sakın ola böyle bir denemeye girişme derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kandoR21

Bu soru bana, büyük tüpleri bagajında taşıyarak çalışan eski dolmuşları hatırlattı. Tüp azalınca ters çeviriseniz biraz daha yol gidersiniz. Şaka bir yanan, biri likit petrol gazı diğeri sıkıştırılmış doğal gaz. Aman diyim sakın ola böyle bir denemeye girişme derim.

Alıntıları Göster
    ne mi olur? Rahmetliyi nasil bilurdunuz? eyi biluruk eyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazurat

ne mi olur? Rahmetliyi nasil bilurdunuz? eyi biluruk eyi

Alıntıları Göster
    Dogalgaz degil de evdeki tupten doldursak pompadan ucuza mi gelir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 5 Ocak 2011; 11:28:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Dogalgaz degil de evdeki tupten doldursak pompadan ucuza mi gelir acaba?

Alıntıları Göster
    Evdeki tüp daha pahalı.60 tl olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okifi

Evdeki tüp daha pahalı.60 tl olmuş.

Alıntıları Göster
    Bence soru yanlış anlaşılmış.

CNG dönüşümü yapılmış bir araca domestic tesisattan doğalgaz dolum yapılabilir mi?

Cevap: EVET

http://www.youtube.com/watch?v=0AS23ax-huc

Peki önündeki yasal engeller nedir.

Bunu hep beraber tartışalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardem80

Bence soru yanlış anlaşılmış.

CNG dönüşümü yapılmış bir araca domestic tesisattan doğalgaz dolum yapılabilir mi?

Cevap: EVET

http://www.youtube.com/watch?v=0AS23ax-huc

Peki önündeki yasal engeller nedir.

Bunu hep beraber tartışalım.

Alıntıları Göster
    yıl 97-98 filan iyi hatırlamıyorum. amcamın bi kartalı vardı araba tüplüydü.. lpg değil bildiğin mutfak tüpü vardı arka koltuğun orda. arkaya binenlerden birinin ayağı tüpün üzerine geliyordu. tüp bitince amcam ters çeviriyordu.. çok güzelde gidiyodu araba.. şimdi amcam o zaman yaptığı poşetçilikle köşeyi döndü arabayıda mükemmel bi arabayla değiştirdi.
    lpg yerine doğalgazla da çalışsa iyi olurdu ama bizim türk milleti eğer milyonda bir ihtimal varsa onu gerçekleştirir.. inanıyorum yapar bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedinumara

yıl 97-98 filan iyi hatırlamıyorum. amcamın bi kartalı vardı araba tüplüydü.. lpg değil bildiğin mutfak tüpü vardı arka koltuğun orda. arkaya binenlerden birinin ayağı tüpün üzerine geliyordu. tüp bitince amcam ters çeviriyordu.. çok güzelde gidiyodu araba.. şimdi amcam o zaman yaptığı poşetçilikle köşeyi döndü arabayıda mükemmel bi arabayla değiştirdi.
    lpg yerine doğalgazla da çalışsa iyi olurdu ama bizim türk milleti eğer milyonda bir ihtimal varsa onu gerçekleştirir.. inanıyorum yapar bunu.

Alıntıları Göster
    Sizin dediğiniz araçlardan bizim arkadaşın aygaz bayisinde vardı.
    Bitti diye evlerden gelen tüpleri ters çevirip takıyordu. onunla tüp dağıtmaya devam ediyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardem80

Sizin dediğiniz araçlardan bizim arkadaşın aygaz bayisinde vardı.
    Bitti diye evlerden gelen tüpleri ters çevirip takıyordu. onunla tüp dağıtmaya devam ediyordu.

Alıntıları Göster
    konuyu hortlatayım ben yapıyorum
    bu işlere beni iten merak değil benzin fiyatının pahalı olması idi
    ilk önce kendi yaptığım lpg sistemi idi şöyle araç çok noktalı sıralı enjeksiyon bildiğiniz lpg yi benzin enjeksiyonundan geçiriyorsusnuz
    daha sonra koyde mutfak tüpleri çok pahalı idi otogaz ile dolduruyorum şimdi bazıları yok efendim böyle hesaplar falan yapacaklar yok kar edilmez diyenlere inanmayın sizin hesabınz size kalsın klavye ustaları yarı yarıya kar ettim
    ee daha sonra doğalgaz ucuz bunu kulanmak lazım çok kolay ha bide profosyonel değil ama emniyetli
    kendi canınızı düşünmüyorsanız en azından başkalrının canını düşünün bundan dolayı ben tüpleri 30 barda dolduruyorum şehir içi iyi uzun yol yapamassınız
    e tüpler ağır her araca olmaz bir de apartmanda dairede biraz sıkıntı müstakil evi olanlar için süper ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhannn

Dolduramazsın bir şekilde doldursan da havaya uçarsın saygılar

hahahah abi güldürdün beni ya
  • Doğal gaz depolanmıyor
  • Örnek olarak verilen Mutfak tüpleri de lpg dir doğal gaz değil, yanlış örneklerden yola çıkmamak gerek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.