Şimdi Ara

LPG Küllerinden Doğdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
3.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mükemmel tebrik ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ALPHA LION KING A kullanıcısına yanıt
    Tabi bu eğim farkı çok çok az bir güzergah tı normalde uzun bir yolda 800-0 rakım arası 6lt altı yakmıyor LPG şehri içi de olursa 7-7.5 sırf şehir içi 10 lt araç Hyundai Elantra 1.6 2018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 7 Mart 2022; 22:27:24 >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

Hesap hatanız var, uzun yol 4.9 lt/100 km LPG tüketmesi imkansız.

• canocan_07 kullanıcısına yanıt
    Hocam lpg pompada hata varsa bilemem 4.3 benzin tüketimi aynı güzergahta. Benzinle 3 sefer denedim. 4.3 ün %20 fazlası 5.1 yapıyor zaten çok aşırı bir sapma yoktur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 7 Mart 2022; 22:32:0 >
  • Benim arabamın benzinlisi 12lt ortalamasi var, aynı araba lpg ile 15lt yakıyor, bendeki dizel motorlusu 4lt yakıyor (100km verileri)

Yok lpg kiti taktır, yok tankın skt si, yok afr , yok supap erimesi yok bilmem bir de üstüne aracı kesip biçiyorlar en çokta ona üzülüyorum.. Bagaja atsan yerden çaliyor, stepneye koydursan lastik bu sefer bagajda kısacasi isterse bedava olsun lpgli hicbir zaman araba almayacagim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 7 Mart 2022; 22:32:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qq sanırım sizin araç 😎

• Hayir, opel corsa .. bahsettigim benzinli arac 1.4 motorlusu , bendeki 1.3 cdti

• Yaklaşık 300 bin km araba kullandım LPG de ve bana hiçbir masrafı olmadı haricen bir bakım gerekmedi. Dizel araçlarda 10.000 de bir olan çok pahalı bakımlarını da hesaba katmak gerekir.

• Drbalci kullanıcısına yanıt

Ben 3 senedir dizel arabaya biniyorum 10 bin km de bir cok pahali olan bakimlara hic rastlamadim. Neymis onlar yahu LPG Küllerinden Doğdu 10 binde bir yag bakimim var ondan bahsediyosan pahali diye ondada motul econergy yag suan 250 lira yag filtresi 50 tl, hava filtresi 40 tl. Ooo gercekten cok pahaliymis hemen satayimda lpg li bomba alayimLPG Küllerinden Doğdu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 7 Mart 2022; 22:47:59 >
  • LPG Küllerinden Doğdu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • benzinde lpg enjektörüyle filtresiyle ayarıyla ayrı uğraş benzin bakımıyla ayrı uğraş

dizelde mazot filtresi derdi var pahalı + enjektör ve pompa bakımı çok pahalı

• Lan sus konu açıp durmayın küfür ettirmeyin bana bunada zam yapacaklar

• LPG fiyatları geç güncelleniyor merak etmeyin 4-5 liralık bir zammı koklerler

• Dizel ve benzinli egea kullanıyoruz şehir işinde aynı rotada gidip gelirse dizel 6.5-7 LPG Li olanı 10.5-11 litre yakıyor hesap ortada yani bazı arkadaşlar 4.5 litre falan yaktığını iddia ediyor ortalama hız nedir gidilen mesafe nedir hava şartladı nedir söylemiyor şu hava şartları için konuşuyorum ben

• motosikletim 4-5 lt yakıyor. lpgli arabam 10 lt yakıyor. araba daha ucuza geliyor şu an.

• lpg daha fazla zam gelmesi zor

eskiden beri genelde benzinin yarı fiyatında satılıyor

sadece büyük sayılar sizi yanıltıyor

• batkent B kullanıcısına yanıt

Bu durumu teknik olarak aciklayabilecek biri var mi ? Hepsi petrolden uretilmiyor mu sonucta ?

• Drbalci kullanıcısına yanıt
    Bosver sen dizelcileri Allahtan dizeller kalktida kökleri kaziniyor.

Eşsek gibi benzine binecekler ya da elektrige

• Benzin neyse Lpg de onun yarı fiyatı olur fazlası olmaz.

Ki bu zam furyasından önce LPG 3 küsür liraydı 3 katına çıktı zaten daha ne kadar çıkacak?

• 1.5 turbo lpgli araç ile 310km (15km'si şehir içi) yolu 110km/h sabit hızla 6.3lt/100km lpg ile tamamladım. Pompa'da 20.3lt lpg 1.53lt benzin (araç lpg yanında benzin de yakıyor) aldı ve 232.58 TL ödedim.

Aynı yolu sadece benzinle gitsem ortalama 5.3lt/100km'den 17lt benzin tüketimim olurdu ve yaklaşık 340TL öderdim.

Aynı yolu aynı şekilde psa grubunun dizelleriyle gitseniz 4.5lt/100km'den yaklaşık 15lt yakıt tüketimleri olur ve 300TL civarı tutar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.