Şimdi Ara

Lpg hiç bu kadar avantajlı olmamıştı. (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
2
Favori
25.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acilen lpg taktırıp ucuza seyahat etmenin tadını çıkarmalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klaudio

evet haklısınız lpg teknolojisinin geldiği son noktayı görünce nutkum tutuldu, söyleyecek bir sözüm kalmadı.

Yaşın kaç senin?

• Doğal gaz patlar arkadaşlar, haberiniz olsun. Sakın eve sokmayın.

https://www.haberler.com/kirikkale-de-dogalgaz-patlamasi-10-yarali-10589753-haberi/
  • Civic in lpg ile uzun yol hesabı. Yol bilgisayarı ile veriler aynı şaşırtıcı sonuç
    Benzine ayarlı yol bilgisayarı ile veriler aynı, tüketim 22 kuruş 120 km hız ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 24 Şubat 2018; 0:38:44 >
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    Tsi ciler olsa o petrolden 1 km oncesinden ayaklarini gazdan ceker, fren yapmadan girerdi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Tsi ciler olsa o petrolden 1 km oncesinden ayaklarini gazdan ceker, fren yapmadan girerdi :)

biz bunu hep söylüyoruz onlar hala göstergeden yüzde 20 fazla hesaplayın der..

Uzun yola cikarken ben de bunu test edecegim. bakalim lpg ile bilgisayar ne kadar ortusuyor.

• quote:

Uzun yola cikarken ben de bunu test edecegim. bakalim lpg ile bilgisayar ne kadar ortusuyor.

Hocam ben denedim, 600 km ortalama 7.0 ken 8.1 yakmış gösterdi. Sebebi motoru 7bin devirde çok bağırtmam ve aşırı agresif kullanımdı eminim. Video da sürücü büyük ihtimalle hiç 6bin devir üstü kullanmıyor ve dik rampa çıkmıyor bu sebeple gösterge ile rakamlar tutuşuyor. Birde aracı eco değil gösterge direk lpg yi baz alıyor olabilir. Benim gibi yüksek devir çeviren olursa çiğ gaz atar göstergeden fazla yakar 😅

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 24 Şubat 2018; 8:36:48 >
    Ben lpg de 3bin deviri kolay kolay gecmiyorum :)

Birinde doldurup yola ciktim, 380km sonra lpg bitti. Bilgisayar 6.2 idi galiba. 30litre lpg desek 100km de 7.8 litre yapiyor. Yanlis da hatirliyor olabilirim o yuzden uzun yola cikarken dikkat edecegim.

• Bana göre küçük motorda dizel iyi 2.0 üstünde ise benzinli motor iyi.

Bende 1.6 dizel var önceden 1.6 benzinli vardı. İyi ki dizel almışım. Verdiği tork bana yetiyor. 120'nin üstüne zaten çıkamıyoruz artık otobanda bari 120 ile giderken 1500-2000 devrin verdiği sessizlikten faydalanalım.

Öyle hesaplama olmaz. Çok kısa mesafe ve düşük miktarda yakıt alarak bunu anlayamazsınız. Pompalarda basınç farkı bile vardır. 2.5 yıl LPG kullandım hemde sıvı sistem. Kesinlikle LPG'de araç daha fazla yakar. 3-5 bin km ortalamasını alın öyle görürsünüz. Takribi %20 dir bunun karşılığı. Şu sıralar LPG fiyatları 3TL civarı olduğu için fazlaca ekonomik filanda olamaz. Sıvı sistem bile olsa şuan en baba %36 kar yapar. Yazın biraz daha düşer öyle daha fazla ekonomik deriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Öyle hesaplama olmaz. Çok kısa mesafe ve düşük miktarda yakıt alarak bunu anlayamazsınız. Pompalarda basınç farkı bile vardır. 2.5 yıl LPG kullandım hemde sıvı sistem. Kesinlikle LPG'de araç daha fazla yakar. 3-5 bin km ortalamasını alın öyle görürsünüz. Takribi %20 dir bunun karşılığı. Şu sıralar LPG fiyatları 3TL civarı olduğu için fazlaca ekonomik filanda olamaz. Sıvı sistem bile olsa şuan en baba %36 kar yapar. Yazın biraz daha düşer öyle daha fazla ekonomik deriz.

Olur mu oyle sey?,lpg benzinden enerji olarak da gucludur.Motora benzinden daha faydalidir.

Bu ureticiler niye bu motorlari benzin icin yapiyor anlamiyorum.Bu kadar guzide bir yakit dururken.

Baksana motor benzinle gitse daha cok yakiyor,lpg nin huneri sayesinde yol bilgisayarini bile alt etmis.

Bunun farkina varan lpg kullanicilari commandx,skandalek,ozbayram su an tum otomobil firmalarindan teklif aliyorlar.Dunyada kalan son atmosferiklerin temsilcileri olaraktan atmosferigin omrunun uzamasina katkida bulunabilirler.

• Lpg benzinden daha az yakıyormuş .

Biraz daha gayretle, yakıt da üretir bu araçlar...
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Beyinsis arkadasin saz arkadaslarindan (hepsi ayni vag trollerinden) erw kendi capinda laf vurmus :) kendisi 5 nolu saksakci olur, tanimayan varsa belirteyim.

Yeni camry deki 2.5, yaristeki 1.5, mazdalardaki skyactive motorlari biraz arastirirsan atmosferiklerin hala cok yaygin oldugunu gorebilirsin. Tabii detaylara iyi bakmak lazim.

Mesela 2.5 camry ile 2.0 turbo passati amerika verileri Ile kiyaslayabilirsin.

Video ile alakam yok, yaptigim yorumda bile bilgisayarin 6.2 gosterdigi yerde lpg de 7.8 gibi deger yaktigini soyledim. Lpg ile mutluyuz sana neden bu kadar dert oluyor onu anlamiyorum.

Tabii siz yeni nesil 1100kg turbo bir aracla eski nesil atmosferik, 4 ileri otomatik 1350kg arabalari kiyaslayip omo tosoo oz yokoyo lafini gevelemeyi bilirsiniz.

• Yok yok lpg taktirmayin motoru olduruyor avm ye giremiyorsunuz akliniz varsa taktirmayin. Maasiniz bolsa benzin devam para kazanmak kolay masabasi salla seyini kazan maasi ohhh kebap. Ev kirasi yok , mutfak parasi yok , aidat yok , faturalar yok , ulasim masrafi yok , ilac parasi yok benzinli arabaya tabi binilir maas bol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 25 Şubat 2018; 13:32:27 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Yokus olmadigi surece benzinliler de sessiz. Sehir ici dur kalkta da dizel gurultulu.

• quote:

Yokus olmadigi surece benzinliler de sessiz. Sehir ici dur kalkta da dizel gurultulu.

Şehir içi trafikte zaten bütün arabaların sesini duyuyorum hocam. Uzun yolda dizelin sesi hiç gelmiyor çünkü 1300-1500 devirde sessiz sakin devir düşmeden yokuş çıkarken bile 6. viteste 1500 devirde cruise control açık gidiyorum. 1.6 benzinliden sonra ilaç gibi geldi.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Sehir icinde hibritler cok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Olur mu oyle sey?,lpg benzinden enerji olarak da gucludur.Motora benzinden daha faydalidir.

Bu ureticiler niye bu motorlari benzin icin yapiyor anlamiyorum.Bu kadar guzide bir yakit dururken.

Baksana motor benzinle gitse daha cok yakiyor,lpg nin huneri sayesinde yol bilgisayarini bile alt etmis.

Bunun farkina varan lpg kullanicilari commandx,skandalek,ozbayram su an tum otomobil firmalarindan teklif aliyorlar.Dunyada kalan son atmosferiklerin temsilcileri olaraktan atmosferigin omrunun uzamasina katkida bulunabilirler.

Senden beklenilen gereksiz yorumlardan biri. En son rezil olmuştun ama devam etmekte ısrar ediyorsun. Ben lpg yi hiçbir zaman körü körüne savunmadım ama lpg nin ekonomisini kabul etmek istemeyenlerlede sonuna kadar tartışırım. Dünyada kalan son atmosferikler derkende çuvalladın. Araştır bakalım türkiyede kullanılan araçların % kaçı atmosferik? Hatta bunuda geçtim türkiyede sıfır satılan benzinlilerin % kaçı atmosferik? İşi dahada açalım dünyada satılan araçların %kaçı atmosferik? Sırf laf olsun diye konuşuyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Civic in lpg ile uzun yol hesabı. Yol bilgisayarı ile veriler aynı şaşırtıcı sonuç
    Benzine ayarlı yol bilgisayarı ile veriler aynı, tüketim 22 kuruş 120 km hız ile.

Yanlış ölçüm yapmış. Yol bilgisayarı ne bilsin lpgmi benzinmi yaktığını? Araç lpg yakıyor, ama bütün göstergeler benzinli sisteme göre ayarlanmış. Dolaysıyla yanan lpg de benzin miktarı olarak gösteriliyor. Buda alınıp lpg ile benzinli aynı diye videoya çekilmiş. Uzun yolda o aracın benzin ile yakacağı değerler 5,5-6 litre civarıdır. Kullanıcı verileri de bunu destekler. Şunu unutmayın, lpg daima %25 gibi fazla yakar.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.