Şimdi Ara

LPG de indirim istiyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle benzinin 3,10 ytl den 2,73 lere indiği bir ortamda LPG sadece ve sadece 1,50 YTL den 1,48'e inmesi kabul edilir gibi değil...

Benzinde yaklaşık olarak%12 gibi bir ucuzlama olmuşken LPGde %1 ancak indirime gitmiş..
    Benzinde yapılan %12 civarındaki indirim LPG de yapılsa idi LPG nin şu anki fiyatı 1,32 YTL civarında olması gerekiyordu..

LPG deki indirim neye göre yapılıyor kim karar veriyor.?????

LPG de indirim istiyoruz başka yolu yokkkkk.

• aynen öyle indirim istiyoruz, nisan 2005 1 ytl eylül 2006 1,5 ytl oha derler bu artışa...
  • sizi kızdırmak gibi olmasın ama dizelde de epey indirim yaptılar.

1-2 ay önce 110 YTL'ye dolan depo şimdi 100 YTL'ye doluyor. %10 daha az ödüyoruz.
    Eşşeği bulduk diye seviniyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 27 Eylül 2006; 15:29:52 >
  • Ne Lpg 1.5 Ytl'mi?

Ya ben uzun zamandır bilmiyorumda ben hala 1 ytl sanıyorum bu gazı

Ama gerçekten benzinin indirilmesi çok iyi oldu bizim için, sürekli depoyu fullediğinizde daha iyi bir kazık yiyorsunuz çünkü.
  • evet dizeldeki indirimi yazmayı unuttum.
    LPG üvey evlat herhalde..
    Benzinde dizelde indirim yap LPG yi unut
  • Bu benzine yapılmış indirim dünya petrol fiyatlarının düşüşü ile ilgili...

Yahu Allah Aşkına Benzin ile Gaz(LPG) aynı şeyden mi üretiliyor???Akıllı mantıklı konuşun...
  • Bir Maden Yüksek Mühendisi olarak tabi aynı üründen üretilmediğini gayet iyi bilmekteyim. Ama Petroun rafine fiyatıyla gazın fiyatı arasında paralellik olduğunu gbobal dünya ekonomisinde petro fiyatlarında olan düşüşün gaz ve haliyle diğer ürünlerdede azalma meydana getireceği gayet iyi bilmekteyim..
    bu yüzden benzinde yapılan indirimin LPG dede azda olsa yapılmasını istiyorum
  • Valla bir şeye talep ne zaman artsa ayvayı yiyor Türk tüketicisi. Örnek olarak dizel daha ucuzdu eskiden, herkez dizele saldırdı ve dizelin litresi 2 ytl'yi buldu.

Herkez dizel araç aldı , olacak işmi bu? Bu devletle olur bu...

Lpg düşmanı değilim, sadece kendi arabama takmam diyorum. Arazi araçlarında çok sakat, bmw-merso gibi araçlardada yakışmıyor diyorum.

Şöyleki 2006 model Bmw alıpda lpg taktırmak olmaz bence, araçlar elektronik kontrollü olduğu için zor oluyor.

Eski kasa bir Bmw yada Merso'ya tabiki iyi olur...

Sonuçta para kolay kazanılmıyor, bende lpg'nin ucuzlamasını istiyorum. Taksi fiyatlarınada yansıyor bu...
  • ya iyi diyonda madem aynı şey değiller zamlanırken neden ikisi birden zamlanıyo sende bunu açıkla!!!
    quote:

Orjinalden alıntı: naten

Bu benzine yapılmış indirim dünya petrol fiyatlarının düşüşü ile ilgili...

Yahu Allah Aşkına Benzin ile Gaz(LPG) aynı şeyden mi üretiliyor???Akıllı mantıklı konuşun...

• LPG de indirim derken yakında benzinde bindirimi göreceğiz...O zaman yaw benzin de hep artıyor LPG de arttırılsın diyecek misiniz bu mantıkla...

İşte bugünüm haberii....

Petrol fiyatları yükseldi
    Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları, 6 ayın en düşük seviyesine indikten sonra yeniden yükseldi.

27.09.2006 12:12

ABD tipi hafif petrolün Kasım teslimi fiyatı 35 sent artarak varili 61,36
    dolar seviyesine yükseldi.

Londra Brent petrolünün fiyatı da 14 sent artışla varili 60,26 dolardan
    işlem görüyor.

Petrol fiyatlarının yükselmesinde, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün
    (OPEC) üretim planlarındaki belirsizlik ile ABD'de ham petrol rezervleriyle
    ilgili açıklanacak haftalık verilerde düşüş beklentisini girilmesi etkili oldu.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=1351&cat=130&dt=2006/09/27

• Yahu arkadasım herhalde baslıktakı yazdığımızı anlamıyorsun,
    Eğer bir yerde indirim varsa bu indirime LPG ninde katılmasını istiyoruz Yok eğer artış olacaksa tabiki LPG yede olsun.
    Senin bu LPG düşmanlığını anlayamadım
  • ankarada oturuyorum.burada her yerde lpg farklı fiyata satılıyor. 1.190 ytl ye ostimde lpg var.1280 e milangaz var.herkes kafasına göre fiyat belirlemiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekoroglu

ankarada oturuyorum.burada her yerde lpg farklı fiyata satılıyor. 1.190 ytl ye ostimde lpg var.1280 e milangaz var.herkes kafasına göre fiyat belirlemiş.

ankarayı bu yuzden seviyorum:) cunku lpg de rekabet sadece ankarada var ve aygaz euro lpg 1.31\o/ ankaranın 50km dışına çıktıınız anda lpg 1.50 ye fırlıyor.
  • LPG ye geçen günlerde %4 gibi bir indirim yapıldı ancak zeki hükümetimiz aynı gün içerisinde LPG den alınan ötv yi arttırarak LPG nin ucuzlamasını engelledi, zaten bu hükümetin genel politikası bu, akaryakıt fiyatları düştüğü an ötv yi arttırıveriyor böylece vatandaşa çaktırmadan vergiyi arttırmış oluyor.
  • Birgün bu millet kendini , halktan daha akıllı zannedenlere tokat gibi cevap verecektir
  • quote:

Ya Naten arkadaşım lpg de petrole bağlı bir ürün. PETROL GAZI.. Benzin zamnlanırsa lpg de zamlansın ona bi sözümüz yok.. Abi izmirde ben 1.330 dan alıyorum petrol ofisinden.. Biraz daha ucuzları var ama ben güvenemyrm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n2oforce -- 11 Ekim 2006; 14:58:41 >
  • quote:

lpg neden üretiliyor?

Açılımı nedir? Lpg taş ocağından mı çıkıyor??? Merak ettim bilgilendirir misiniz beni biraz...
  • Kızmamak lazım fazla.. Belkide naten arkdaş bilmeden bi yorum yapmıştır..

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

quote:

lpg neden üretiliyor?

Açılımı nedir? Lpg taş ocağından mı çıkıyor??? Merak ettim bilgilendirir misiniz beni biraz...

• Tabii, isteyenin bir yüzü kara-vermeyen arap.

Ama biraz da işin mantıklı olup olmadığına baksak derim.
    Gerçek maliyet olarak LPG, benzinden de mazottan da daha pahalı olmasına rağmen; devlet buna diğerlerinden daha az vergi koyduğu için ucuza alabiliyoruz.
    Yönetim bunu, "fakir fukara"nın temel mutfak girdisi olduğu için böyle yapıyor.
    Unutmayalım ki, LPG'de yaklaşık %35 civarı olan vergiler, mazotta %60, benzinlerde %70 küsur seviyelerinde.

Bu duruma/avantajımıza rağmen halâ indirim istemek, iyice arsızlık olmayacak mı?
  • ankaradayım arabam benzınlı benzın fıyatı su anda 2.71 kursunsuz süper fiyatı arabam onu kullanıyor. lpg yi de takıp edıyorum en son 1.28 dıye bılıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.