Şimdi Ara

lpg de en az yakan ortalama araba. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
62.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://blojen.com/en-az-yakan-lpgli-araclar/ linkinde ortalama arabalar belirtilmiş. ford bu sınıfta az yakanlardan biridir.
  • Çok zaman geçmiş fiyatlar uçmuş, güncel verisi olan var mıdır arkadaşlar?
  • Japon ve turevleri Lancer diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaris 6 vitesli 1,33 motor olan versiyon ve Colt diyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: verser

Çok zaman geçmiş fiyatlar uçmuş, güncel verisi olan var mıdır arkadaşlar?
    1.4 Grande Punto // Ankara Akköprü kadoil den depo boşken 2,92'den alındı. Depo yine benzine geçene kadar kullanıldı. 493 km tamamı şehir içi %40 dur-kalkı olan trafik. 126 TL'ye fulledim tekrar 2,92'den. 0,26 kuruşa geldi.
    NOT: Aynı istasyon aynı pompadan alırım sürekli. Asla depo bitmeden benzine geçmeden fulleme işlemi yapmam ölçülerim tutar bilginize.
  • bende güncel verilerimi paylaşayım.aracım 2009 model 1.2 clio3.gazı 2.97 tl den aytemizden alıyorum.80 tl lik gaz ile 340 km yaptım.kilometrede 23.5 kuruş.istanbul şehir içi ortalama hızım 24 km dir.
  • Konuyu hortlatarak şu anki güncel verilerimi paylaşmak istiyorum.

Astra Edition Plus 1.6 ile şehir içi yaklaşık 11 - 12 litre lpg yakıyorum.

Şuanki güncel otogaz fiyatları ile 40 - 45 kuruş arası yakıyor. Üstüne bir de yeni zamla birlikte 1600 TL MTV masrafı geldi. Opel servislerinin fahiş fiyatlarını söylemiyorum bile, malum herkes tarafından biliniyor. Daha uygun yakacak, daha düşük hacimde bir araç tavsiyesi bekliyorum arkadaşlar.
  • Tofaş Doğan 10lt/100km yakıyorum ama 1 yılda %25 zam yedi lpg

• 3154km yol yaparak hesapladığım değerleri aktarıyorum.
    259.76lt lpg tüketmiş araç ve 923.34 TL tuttu (lpg 3,55 tl/lt ortalama alış)
    5.73 lt benzin tüketmiş ve 40.05 TL tuttu (benzin 6,99 tl/lt ortalama alış)
    kabaca 100 km'de 8,24 litre lpg, 0,18 litre benzin tükettim.

şehir içi ve şehir dışı karışık kullanımdır.

2013 hb focus 1.6 ti-vct powershift BRC kit ugulandı. (Tarih 23 ağustos - 5 eylül 2018)
  • Kuruş yerine litre yazarsanız daha iyi fiyatlar sürekli değişiyor

• Hyundai i10 Fabrika çıkış LPG 1.0 manuel zamlara rağmen hala mutlu ediyor yakıt anlamında

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Fiesta 1 25 şehir içi 8 litre lpg yakalıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yeni kasa Toyota Auris 1.33 benzin+lpg.Kasa hafifletilmiş,yakıt düşük.99 hp.

• 2019 Corolla 1.6 otomatik ile 11 litre LPG yakıyorum tamamen şehir içi İstanbul ortalama hız 23 km
    LPG yi en son 8.50 liradan aldım ve benzinde binecek kadar zengin degilim benzin 15 lira oldu mu ?

• Arkadaşlar bu konuda pek çok tecrübem oldu biraz eski bir araç ama bu konuda karma olarak 1.6 Astra g gerçekten bana göre rakipsiz, bu aracın ilginç bir şase ağırlık ve yakıt dengesi var araç cüsseli ve kaporta felan dolu dolu gibi ama aracın ağırlığı 1100 kilo kadar hatta daha azdı sanırım . C sınıfı olarak mesela kesinlikle bir focustan corollafan yeni araclarin tamamından daha az LPG tuketiyor . Hatta Hyundai accentten de az tüketiyor diyebiirim ama eskidi artık .

Mesela Astra h ve j için aynı şeyi söyleyemem illle de Astra g LPG yi kokluyor adeta ama j kasa çok yakıyor hatta115 lik h kasa da çok yakıyor focusu hiç soylemiyirum zaten baya fark ediyor

Dizelde ise 1.5 DCI bana göre raklpsiz Ford Hyundai dizellerine göre çok daha az yakıt tüketiyor bu konuda renaultu tebrik etmek lazım.

• quatrros kullanıcısına yanıt

O zamanın kasaları daha küçük ve hafifti. Bizde 2001 corolla vardı, 1055kg idi.

Şanzıman oranları kötüydü ve motor verimliliği düşük. 3bin devirde 100-105 ile giderdi. 2012 1.33 auris 150kg daha ağır ama daha az yakıyor. 1.33 corolla daha aerodinamik aurise göre, daha da az yakacaktır.

6 litre benzin, 7-7.5lt lpg ile uzun vadeli ortalama yakalanır.

• Hatta bu konuda Astra g ve Fiat Punto Albea rakipsizdir diyebilirim 1.2 veya .1.4 Clio 3 bir tık fazla yakıyordu bunlardan
    Bana göre LPG yi en az yakanlar ilk 3 olarak tabi eski arabalar

1.astra g Fiat Punto Albea Palio
    2 Clio 3 .1.2 /1.4
    3 Hyundai Accent admire Era ( sonrakiler yakıyor )

Yeni arabalar benzer yakıt tüketimine sahipler segment ağırlık LPG ayarı uzun kısa yol vs gibi değişkenleri saymazsak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 12 Aralık 2022; 22:35:54 >
  • İstanbul yoğun trafikte 2008 1.4 fire motor Palio ile LPG de en baba 10 lt yaktım. 8 sene kullandım. 10 litreyi geçmiyor araç. Uzun yolda sakın kullanım LPG 7 litreye kadar düşüyor. Aracı 112binde alıp direkt LPG taktırmıştım. Satarken 218binde sattım.

Ortalama İstanbul şehiriçi LPG 9-10 litre
    Uzun yol ortalamam 7-8 litre LPG tuketiyordu.

Albea ile aynı araç olduğu için Albea da o kadar yakacaktır.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Kestane kasa dedikleri corolla mı? Hangi motor o devirde o hızı yapan?

• Efsanelerölmezunutmayın E kullanıcısına yanıt

Palio ve albea’da 1.2 motor mu daha iyi 1.4 mü? 1.2 16 valf olanı daha sorunsuz ve az yakıyor diye okudum. 1.4’te yağ yakma var mı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.