Şimdi Ara

Lpg'de devir dalgalanması ve bazen stop etmeye çözüm bulamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımda teleflex gfi kit var.Çok şükür ne arıza lambası yaktı 4 yıldır ne deciddi bir arıza verdi.Benim sorunum motor harareti 90a kadar lpgye ilk geçişte silkeleyerek geçme ve 90a gelene kadar bazen durduğumda özellikle soğuk havalarda stop etme ve devir dalgalanması.90 dereceden sonra ne devir dalgalanması ne stop etme ne de silkeleme var.Boğaz kelebeğini temizledim,bujileri yeniledim,buji kablolarını yeniledim.Enjektörleri tek tek söküp temizledim.Ama halen oluyor bu sorunlar.Başka önerisi olan var mı?

• Ayara götür. Aracın fakirde kalıyor.
  • Tamam reis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devir dalgalanmasının en önemli nedeni çekilen hava ile ilgili.1)Hava filtresi kirli olabilir.2)Hava filtresinden
    boğaz kelebeğine giden boru hava kaçırıyor olabilir.3)Boğaz kelebeği arızası olabilir.4)Aracınızda hangisi varsa
    maf ya da map sensörü kirli olabilir.5)Oksijen sensörü kirlenmiş olabilir.Bakımı yapılacak sensörlerden biri
    arıza da yapmış olabilir.Araçta lpg varsa enjektörler kirlenmiş olabilir..
  • Kardeşim map sensorunu bagli bir cihaz var o kablo yırtılmış kestim daha iyi şimdi çok sağol.arabada teleflex gfi var hicbiryerde baktiramadim en son kendim buldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.