Şimdi Ara

LPG ANKARA'DA NEDEN UCUZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
7.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gıptayla izliyorum..Birde bizim buralardada aynı fiyat olsa diye.. Evet arkadaşlar Türkiye'de sadece Ankara'da mı rekabet var? Yoksa başkaca bir sebebi varmı? Neden sadece Ankara?

• quote:

Orjinalden alıntı: ysaglam

Gıptayla izliyorum..Birde bizim buralardada aynı fiyat olsa diye.. Evet arkadaşlar Türkiye'de sadece Ankara'da mı rekabet var? Yoksa başkaca bir sebebi varmı? Neden sadece Ankara?

Ankara da gercekten çok sayıda istasyon var, normal benzin istasyonlarının yanında yalnızca lpg satan istasyonlarda var, ankara büyükşehir sınırlarını çıkar çıkmaz lpg de fiyat yükseliyor, rekabetten dolayı fiyatlar ucuz, resmi fiyat 1.60 olmasına rağmen şehir merkezinde ortalama 1.49, istanbul yolu üzerinde 1.35 satan yerler bile var, üstelik milangaz gibi tanınmış markalar, ne diyelim başkentte olmanın bir avantajıda bu
  • Epdk tavan fiyat uygulamasına geçiyormuş Lpg de de..Bakarsın İstanbul ve diğer illerde de ucuzlar.
  • Ankarada en ucuz gaz şu anda bentderesi milangaz da 1.18. Ben bir deneyeyim dedim, ama arabanın burnunu istasyona sokamadım, taksiciler istila etmişler bayiyi.
    Aynı bayiden 50 mt. sonra shelll var, shell gaz satıyor, 1.33. Benteresi, aktaş, siteler yuolu üzerinde 2 tane daha shell var, onlarda da 1.33. Anadolugaz var aynı yolda 1.22 (dün aldım), hemen yanında totalgaz var 1.28.

Yalnı şu anda ilginç bir hareketlenme var gibi Ankara'da. Özellikle ipragaz ve aygaz bu işin başını çekiyorlar ve fiyatları yükseltmeye çalışıyorlar. Sincan yolu üzerindeki shell ipragaz 1.61 den satoyor bir haftadır. Çoğu aygaz bayi 1.53 den satıyor. İnşallah diğer bayiler bu hareketi takp etmezler.

Bir de epdk müdahale edecek diyorlar, ederse sanırım Ankara'da fiyatlar biraz yükselir. EPDK heralde 1.18 den satın demeyecektir. En iyi ihtimal 1.35-45 arası bir fiyat çeker. En azından 1.33 e gaz bulamayız artık. Ne de olsa bu şerefsizler bu tür olayları fırsat olarak kullanırlar.

O değilde 1 ay önce tatil için gittiğim ege illerinde 1.69 dan gaz almak çok zoruma gitti.
  • Ostim Alınteri bulvarına acılmış milangaz .1.18 Ordada
    quote:

Orjinalden alıntı: monsera

Ankarada en ucuz gaz şu anda bentderesi milangaz da 1.18. Ben bir deneyeyim dedim, ama arabanın burnunu istasyona sokamadım, taksiciler istila etmişler bayiyi.
    Aynı bayiden 50 mt. sonra shelll var, shell gaz satıyor, 1.33. Benteresi, aktaş, siteler yuolu üzerinde 2 tane daha shell var, onlarda da 1.33. Anadolugaz var aynı yolda 1.22 (dün aldım), hemen yanında totalgaz var 1.28.

Yalnı şu anda ilginç bir hareketlenme var gibi Ankara'da. Özellikle ipragaz ve aygaz bu işin başını çekiyorlar ve fiyatları yükseltmeye çalışıyorlar. Sincan yolu üzerindeki shell ipragaz 1.61 den satoyor bir haftadır. Çoğu aygaz bayi 1.53 den satıyor. İnşallah diğer bayiler bu hareketi takp etmezler.

Bir de epdk müdahale edecek diyorlar, ederse sanırım Ankara'da fiyatlar biraz yükselir. EPDK heralde 1.18 den satın demeyecektir. En iyi ihtimal 1.35-45 arası bir fiyat çeker. En azından 1.33 e gaz bulamayız artık. Ne de olsa bu şerefsizler bu tür olayları fırsat olarak kullanırlar.

O değilde 1 ay önce tatil için gittiğim ege illerinde 1.69 dan gaz almak çok zoruma gitti.
  • quote:

Ostim Alınteri bulvarına acılmış milangaz .1.18 Ordada

1.18'lik Milangaz bayileri artmaya başladı Ankara'da
  • Tatil için Antalya'dan İstanbul'a gideceğim. Adamı zorla Ankaradan geçirtir bu fiyatlar yav..
  • galiba nedeni istanbul büyükşehir belediyesi ile ilgili.çünkü sadece lpg satan yerlere ruhsat vemiyorlar.yalnız büyük zenginler (opet,shell,....gibi)gaz satabiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayavas

galiba nedeni istanbul büyükşehir belediyesi ile ilgili.çünkü sadece lpg satan yerlere ruhsat vemiyorlar.yalnız büyük zenginler (opet,shell,....gibi)gaz satabiliyor.

Evet. Haklısınız. Fiyatı aşağı çeken, sattığı tek ürün LPG olan ve rekabet etmek zorunda olan benzinlik dışı LPG'cilerdir.

Petrol istasyonları LPG olmasa da varlıklarını sürdürebilir. Bu nedenle akaryakıt istasyonlarının LPG fiyatları esnekliği düşüktür.

Şehiriçinde sadece LPG satan istasyonlar arttıkça fiyatlar düşecektir.
  • quote:

Ankarada en ucuz gaz şu anda bentderesi milangaz da 1.18. Ben bir deneyeyim dedim, ama arabanın burnunu istasyona sokamadım, taksiciler istila etmişler bayiyi.

valla biz izmirde hep 1,60 lardan alıyoruz bizlerinde siz o kadar ucuz alırken hep pahalı almak zorumuza gidiyor siz yine bi sefer alıp tekrar ankaraya dönüyosunuz
  • ankara disinda ucuz aldiniz mi gerisi hava olarak kat be kat cikiyor,

bu yuzden istanbuldaki 1,55(su an 1,64) yazan yerlere pek guvenmeyin, 9 kurusa ragmen daha az gidiyor.
  • adapazarı lipetgaz+ 1.33 aygaz 1.42 gerçi ikiside aynı ürün
  • Başlığa uygun düşecek bir cevap vermeye çalışayım.

Benim bir pompacıdan duyduğum şu. Daha önceleri otogaz satmayan demirören-milangaz piyasaya girebilmek için Ankara'da açtığı tüm istasyonlarda %15 indirimli satmaya başlamış gazı. Dolayısıyla arkası da gelmiş.
    Zaten heriflerin kar marjları çok yüksek lpg'de. Benzinin aksine lpg yi tüpraştan almıyorlar, mısır, cezayir gibi ülkelerden gemilerle ithal ediliyor. İthal oranı %85 sanırım. Ve çok çok ucuz fiyatlara alıyorlar lpgyi.
    LPGnin bir üretim maliyeti de yok neredeyse. Petrol çıkarılırken yan ürün olarak kendiliğinden çıkıyor. Eskiden lpg kullanımı bu seviyelerde değilken dünya genelinde o gazı direk yakıyorlardı. Ama şimdi satıyorlar.
    Ürün çok u9cuza alınmasına rağmen nedense büyük bayiler lgp fiyatını tüpraşın açıkladığı liste üzerinden belirliyorlar.

EPDK müdahala edecek diyorlar, Ankaralılar için çok iyi olmayacak kanımca bu müdahale, fiyatlar yükselecektir. Malum epdk da tüpraş çıkış fiyatı üzerinden bir tavan belirleyecek. Diğer firmalar da o fiyatı takip edecektir.
  • Ankarada fiyatların değişeceğini sanmıyorum en fazla daha fazla indirmezler sonuçta tavan fiyat uygulanırsa taban fiyata karışılmayacak Ankadara fiyatlar yükselmez yani...
  • quote:

Başlığa uygun düşecek bir cevap vermeye çalışayım.

Benim bir pompacıdan duyduğum şu. Daha önceleri otogaz satmayan demirören-milangaz piyasaya girebilmek için Ankara'da açtığı tüm istasyonlarda %15 indirimli satmaya başlamış gazı. Dolayısıyla arkası da gelmiş.
    Zaten heriflerin kar marjları çok yüksek lpg'de. Benzinin aksine lpg yi tüpraştan almıyorlar, mısır, cezayir gibi ülkelerden gemilerle ithal ediliyor. İthal oranı %85 sanırım. Ve çok çok ucuz fiyatlara alıyorlar lpgyi.
    LPGnin bir üretim maliyeti de yok neredeyse. Petrol çıkarılırken yan ürün olarak kendiliğinden çıkıyor. Eskiden lpg kullanımı bu seviyelerde değilken dünya genelinde o gazı direk yakıyorlardı. Ama şimdi satıyorlar.
    Ürün çok u9cuza alınmasına rağmen nedense büyük bayiler lgp fiyatını tüpraşın açıkladığı liste üzerinden belirliyorlar.

EPDK müdahala edecek diyorlar, Ankaralılar için çok iyi olmayacak kanımca bu müdahale, fiyatlar yükselecektir. Malum epdk da tüpraş çıkış fiyatı üzerinden bir tavan belirleyecek. Diğer firmalar da o fiyatı takip edecektir.

haklıysan artık Ankara'da lpg neden ucuz diye başlık açılmaz herhalde olanda bize olur
  • ben gazı 1670 den alıyorum trabzon
  • Rafineriye yakın yerlerde ucuz oluyor. Sadece ankara da değil kırıkkale elmadağ da da fiatı düşük. hatta kırıkkale de çok sağlam düşük oluyor. Bir ara ciddi ciddi yerleşmeyi bile düşündüm :) bu arada demirören grubu lpg çıktığından beri ankarada lpg pazarındadır, yani gülverende hep varlardı büyümeye gittiyse bilemiyorum. saygılar...
  • nerelerde var bu milangaz, eryaman tarafında mesela bilen var mı?
  • sonunda kafam atacak, taktıracağım corsa'ya lpg... bu nedir ya. ben 3 tl'den fazla para ödüyorum ama lpg neredeyse 1 ytl. 3 kat fark mı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nick fury

sonunda kafam atacak, taktıracağım corsa'ya lpg... bu nedir ya. ben 3 tl'den fazla para ödüyorum ama lpg neredeyse 1 ytl. 3 kat fark mı olur.

Taktırmadığın her gün , her km zarardasın , bence hemen taktır :))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.