Şimdi Ara

lpg 21 litre gittiğim yol

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lpg 21 litre
    gittiğim yol 240km
    tamamen şehir içi
    yarısında klima full açıktı.

değerler nasıl?

• 120 kmde 10.5 lt yakmışın şehir içi klima açık

Değerlerin gayet iyi

Not:Araçlar çok yakmıyor yakıtı pahalı alıyosunuz
  • İyi gitmisin millet cruzla on litre yakıyor sen 8-8.5 yakmisin bence gayet iyi bi değer şehir içi için bende tempra vardı şehir içi 9-on falan yakiyordum şehir dışı 7-7.5
  • Benzini geçtim,mazot fiyatları bile insana lpg düşündürtmüyor değil.
  • çok yakmışsın.
  • yarın 23 lt ile ankara şehir içi 350 km konusu açmayı düşünüyordum. Şuan 325. km'deyim. araç tüplü i10 1.0.
  • İ20 blue start stop dolu halde Bursa’da 7.7 litre lpg 164 km

Buna göre çok
  • Yakıt fiyatlarının acilen düşmesi gerekiyor ya başka ülkede olsa bu fiyatlar yer yerinden oynar bizde 10 tl olsa millet uyumaya devam edecek
  • bana görede çok yakmışsın .bende de 1200 motor clio3 var 17 litr ile yaklaşık 50 tl lik gazla istanbul da hersefeinde 220 km yapıyorum rahatlıkla ortalama hızım da 26 kilometre .buradan yap hesabını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpikom -- 12 Haziran 2018; 23:52:45 >
  • araç logan 1.6 90 hp atiker sıralı bursa şehir içi 9 lt yakıyor 1.25 araç demekki azda yakmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echomaniac -- 13 Haziran 2018; 1:9:27 >
  • Motor küçüldükçe aynı oranda yakıt tüketimi azalmıyor maalesef. Geçici olarak 0.8 chevrolet spark kullanıyorum. Ort 7.5 lt tüketimi var lpg de, benzine geçiş ısısı 30 derece, sıcak havada hemen lpg ye geçiyor.
  • Böyle konularda nedense herkesin arabası bir anda az yakmaya başlıyor yok fazla yakmışsın benimki şu falan filan ya kardeşim adam iyi mi diye soruyor bende bunu anlamıyorum napsın adam başkalarınınkinden 1 litre fazla yaktı diye hemen arabayı mı değiştirsin...

Bu arada bence yakıt gayet ideal... daha ne yaksın bu araba sonuçta motorsiklet değil
  • Aslanlar gibi 14 litre yakıyorum gazımı 100 KM'de.. Bence bu bile gayet ekonomik :)
  • ben artık hesaplamayı bıraktım hep 100 liralık alıyorm 2 ışık yanıp 2 günde sönüyor
  • Toros full şehir içi klima yok zaten 17 litre 130 km gidiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

İ20 blue start stop dolu halde Bursa’da 7.7 litre lpg 164 km

Buna göre çok
    Hesapta bir yanlışlık olmasın. 100 km de 4.7 lt lpg yakmışsınız. Şehir içi için biraz zor değerler.
  • ozbayram kullanıcısına yanıt
    şehir içi demedim Bursa dedim araç benim değil ben istasyona yanaştım doldurdum

her lpg aldığında sıfırlı yormuş tekrar aldık 7 küsür 8 ltye yakın lpg aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

bana görede çok yakmışsın .bende de 1200 motor clio3 var 17 litr ile yaklaşık 50 tl lik gazla istanbul da hersefeinde 220 km yapıyorum rahatlıkla ortalama hızım da 26 kilometre .buradan yap hesabını.
    ciddenmi yaven sonunda banada tüp taktırtacaksınız.ne marka takılı euro5 motormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

şehir içi demedim Bursa dedim araç benim değil ben istasyona yanaştım doldurdum

her lpg aldığında sıfırlı yormuş tekrar aldık 7 küsür 8 ltye yakın lpg aldı
    Lpg yi pompadan hesaplamak zordur. Yanlış sonuç verir. Benzinli bir araçta da denemeler dışında 4-5 litre civarı lpg tüketmek imkansıza yakındır.
  • 2.0 benzinli arabamız var, bana göre yakıt cimrisi bir aracın var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.