Şimdi Ara

lpd de araç gaz kesmesi yapıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
47.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • balata bitti bitecek diyerek gerçekten balatayı bitircez galiba
  • dostum balata öyle kolay kolay bitmez araç bağırır ama gitmez yada en iyisi şöyle yap

aracı durdur 5. vitese tak kalkış yapmaya çalış ama yağanı tam çekme kavradığı zaman eğer motor duruyorsa stop ediyorsa problem yok ama geç stop ediyorsa yada stop etmiyorsa balatan bitimiştir demektir
  • geçende olede denedim ama tehlikeli bi yontemmiş 5. vites e taktım baktımki araba ilerliyor stop etemeyede niyeti yoktu bende hemen durdurdum
  • ben sorunumu çözdüm enjektör memelerini büyültü sorunum çözüldü.şimdi araba daha iyi benzindede aynısı yapıyorsa lpg den kaynaklanmıyor olobilir. önceden gaz geçişlerinde biraz sarsıntı yapıyordu şimdi oda yok.bakalım başka sorunnum yok şimdilik
  • acaba Opel Astra 1.6 16v için ideal enjektör memeleri kaç cm olmalıdır.
  • tam olarak bilmiyorum ama benim araba 1,3 hyundai .yeni takılan enjektör 1,6 lara takılanlardan. bide ben sana bişey sölim arkadaşım ben senin arabanın aynısından kullandım, benzindede bir yığılma var gibi geldi. yeni meganlarda öle mesala. gaza basınca yığılıyor. sonra hızlanıyor.
  • arabam benzinde yığılmıyor LPG de tekleme yapıyor. Ve bu sıra iyice arttı gaza basarken tekliyor gazı bırakınca tekliyor. 4. viteste yapmıyor genelde düşük hızlarda yapıyor acaba gaz ayarı çokmu kısık ondan mı yapıyor anlamadım gitti.
  • benzinde yapmıyorsa kesinlikle lpg den kaynaklanıyor. bujilerindede sorun yok anladığım kadarıyla. ustan ilgilenmiyorsa başka isim yapmış bir ustaya götür. çoğu hemen lpg dışında birşeyden kaynaklandığını sölüyor bence başındas savmak istiyor. gazı takana kadar herşey iyi hiç sorun yok. bence başka ustaya götür taktırdığınyeri söle adamı .zaten birbirlerinin kuyuları kazmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
  • bu cuma gidicem bakalım inş. hallederiz sorunumuzu
  • hayret bişi ya yanlış yapmışın arkadaşım yanlış banada aynısı yaptılar iki tane1.8lik ikitanede 2.0lık enjektör memesi taktılar sonra ne oldu hooooop yakıt arttı sonra gittim dedim böyle olmayacak beyin ve regülatör değiştirildi ve sorun düzeldi!!! yaptıkları hiç doğru bişi deil aklında bulunsun!

quote:

Orjinalden alıntı: hyalaz

ben sorunumu çözdüm enjektör memelerini büyültü sorunum çözüldü.şimdi araba daha iyi benzindede aynısı yapıyorsa lpg den kaynaklanmıyor olobilir. önceden gaz geçişlerinde biraz sarsıntı yapıyordu şimdi oda yok.bakalım başka sorunnum yok şimdilik
  • . araba LPG de tekleme yapıyor. Beniznde iyi çalışıyordu şimdide benzinde gaza basıyorum 2-3sn geç algılıyor. yeni yeni enteresan sorunlar çıkıyor anlamadım gitti.Arabanmı var derdin
    quote:

tam olarak bilmiyorum ama benim araba 1,3 hyundai .yeni takılan enjektör 1,6 lara takılanlardan. bide ben sana bişey sölim arkadaşım ben senin arabanın aynısından kullandım, benzindede bir yığılma var gibi geldi. yeni meganlarda öle mesala. gaza basınca yığılıyor. sonra hızlanıyor.
  • sana anlatıyoruz arkadasım bi zahmet bi arka sayfaya bakta gör
    quote:

Orjinalden alıntı: superxp

. araba LPG de tekleme yapıyor. Beniznde iyi çalışıyordu şimdide benzinde gaza basıyorum 2-3sn geç algılıyor. yeni yeni enteresan sorunlar çıkıyor anlamadım gitti.Arabanmı var derdin
    quote:

tam olarak bilmiyorum ama benim araba 1,3 hyundai .yeni takılan enjektör 1,6 lara takılanlardan. bide ben sana bişey sölim arkadaşım ben senin arabanın aynısından kullandım, benzindede bir yığılma var gibi geldi. yeni meganlarda öle mesala. gaza basınca yığılıyor. sonra hızlanıyor.

• ben yarın gidicem bakalım şafak otogaza bende emin oldum artık benzinde sorun yok lpg de sorun var ne gerkiyosa yapıcaklar zor bir işmiş bu lpg işi ama eminim hallolur
  • dostum soylyorsunda ben bu arabayı daha oncede kullandım bu yığılma meselesi değil daha yeni oldu benzinde iken gaza geç tepki veriyor. LPG yapmıyor. yalnız araç LPG de tekliyor benzinde yapmıyor. enteresan
    quote:

Orjinalden alıntı: frozenrealm

sana anlatıyoruz arkadasım bi zahmet bi arka sayfaya bakta gör
    quote:

Orjinalden alıntı: superxp

. araba LPG de tekleme yapıyor. Beniznde iyi çalışıyordu şimdide benzinde gaza basıyorum 2-3sn geç algılıyor. yeni yeni enteresan sorunlar çıkıyor anlamadım gitti.Arabanmı var derdin
    quote:

• selam opr...
    aynı dert bendede başladı..
    sen bir baktır bakalım ne çıkacak, bende gidecam zaten...
    bu tekleme işi çok kötü oluyo gerçekten, yokuşta falan duracak sanıyo insan walla...
    hadi kolay gelsin...

quote:

Orjinalden alıntı: opr

ben yarın gidicem bakalım şafak otogaza bende emin oldum artık benzinde sorun yok lpg de sorun var ne gerkiyosa yapıcaklar zor bir işmiş bu lpg işi ama eminim hallolur
  • OPR sonuçları yazalım burda bende yarın gidicem kısmet olursa hem servise hem LPG servisine :(
  • arkadaşlar bu gün gittim şafak otogaza ilk başta söylemek istiyorum bu iş çok can sıkıcı özellikle ustaların sorunu karşısındakine atması beni deli ediyor benzinde olmayan sorun benzinde denmesi beni iyice deli ediyor konuya gelelim

yine aynı usta baktı araca sende sorun yok dedi ısrar ettim ve sonuçta yeniden format atıldı ben formatla düzelme imkanı olmaz diyodum sonuçta 3. format oldu ama hava sıcakladı ondanmısır yada gerçekten format hallettimi bilmiyorum ama çok uğraştık artık eskisi gibi bariz bir gaz kesme kalmadı gerçi servise giserken de çok yapmadı ama formattan sonra çok uğraştım arada bi yaptı ama oda bende psikolojik oldu

yani kısacası şimdilik düzeldi arada çok az yapsada ben buna razıyım yakında bujileri falan yenileyince sanırım çok fazla sorun kalmıycak umarım şu an olduğu gibi çalışmaya devam eder size ilk tavsiyem güzel bir ayar yapılsın benim şasna mansa oldu sayılır ama şu an sorun yok format atma işlemi durduğu yerde yapıldı yola çıkmadan sonra yola çıktık ama laptop bağlamadık sadece denedik pek sorun kalmadı gibi

bir gözlemim daha var benzinden gaza geçince rolanti milim artıyordu yani çok az oluyodu şimdi oda yok artık çalışma sistemi tamamen aynı oldu sanırım buda bir faktör olabilir sanki ateşleme sistemi yetersiz kalıyo gibi hissettim bana biraz gaz fazla gibi geldi ama şimdi normale döner umarım 30 km civarı yol yaptım ama ileride dahada belli olur sanıyorum önce güzel bir format attırın derim ben

• Dün aracı LPG servisne götürdüm arkadaşlar debi ayarı bozulmul dediler ayar yaptılar sonra reset attılar tekrar kalibrasyon yaptılar.arabamı tam olarak deneyemedim ama eskisine göre biraz daha iyiydi. 2-3 sonra anlaşılır sonuç
  • Sıralı sistemlerde ayr cok önemli
  • slm arkadaşım önce aracının markasını yazsaydın daha iyi olurdu ama senin sorunun bence ateşleme sistemi birde hava akış metresi olabilir benzindede hahif yapıyosa ateşleme
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.