Şimdi Ara

Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
1
Favori
16.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
473 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben neyi sildim anlamadım. Yavuzun midillinin de ne zaman geldiğini biliyorum. Ben öğretmenim. Istibdat dönemi de olsa Abdulhamit döneminde ne yenilikler yapıldığı hangi okullar açıldığı zaten bizim Türk Egitim Tarihi dersimizde var. Ben ne ara saldırdım ettim acaba sistemde mi sorun var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jquair kullanıcısına yanıt
    Hocam bi Almanlarin Versay anlasmasina bakın bir de bizim Lozan'a. Neye göre hezimet?

• Jquair kullanıcısına yanıt

ne alaka şimdi bu resim ? banane gılışdar ile meralden

ama putin Türkiye ziyaretine gelince, salona almadan almadan kapıda bekletilsin, hatta bi ara putin ayakta dikilmekten yorulsun ve kapının yanındaki sandalyeye oturmak zorunda hissetsin kendini, içeri girince heyetine de sandalye verilmesin onlar ayakta dursun, söz tebrik edecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 26 Temmuz 2020; 11:4:49 >
  • Evet hakikatten hezimettir.

Püsküllü kadir için hezimettir ki yüce rabbim onu kabrinde de boş bırakmasın azap meleklerri her attığı yalan için nerelerine ne yaptırıyorsa rabbin inşallah kat be katt fazlasını ona nasip etsin.

Bu cuma ayasofyada fetva ayaklarına atatürke dil uzatan omurgasız için hezimettir.(Bunun için sürekli bunlar saldırırlar)

25 Yıldır ülkeyi soyup sovana çevirenler için de hezimettir.

• sinanakgl kullanıcısına yanıt
    Kendi tarihi değiştirmeye çalışanlar için söyledim. Türk Eğitim Tarihinde isteyelim daha çok anlatsınlar. Peygamberin hayatı anlaşılamadan neden müslümanlığın çıktığı anlaşılamıyorsa Abdülhamit tanınmadan da
    Atatürk anlaşılamıyor demektir, siz tarih bilginizle sular seller gibi bildiğinize inanıyorsanız...
    Ben nedenini biliyorum aslında. Akp hikaye, bizim memurumuz sözünü sakınamıyor. Tarihin orasından yuvarlayacağım, burasından söz getirmeyeceğim, hiç karıştırmayayım derken, anlattığının gerçekliğine inanmaz ve karşısındakine yaşanan cereyanları iletemez oluyorlar. Yaşanmış öykü masal oluyor, ninni oluyor. Mesele de zaten bunu yaşamamak, geçmişte olan geçmişte kalır kapalı kapılar arkasında özgüveni. Eğitimini pahalı görenin gözü, eğitimsizliğin bedelini hiç görmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık

Birçok arkadaş gibi kaslarım çatık dudaklarımı kemirip girmiştim konuya yine kendini vatanperver sanan bir vatan haini p.... Açtığı konu sandım

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yobazmı yobaz ne arar la dh de dedim meğer gerçeklerden bahsediyormuş

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Öyle bir iddiam yok. Ben tarihçi değilim ama tarihin bir bütün olarak neden sonuç ile ilerlediğini biliyorum. Yorum katmadan her şey anlatılsın yorumu dinleyen yapsın. Yukarıda kitap ismi de verdim. O kitap zaten bizim o dönemki kurmay sınıfının aldığı eğitimden de bahsediyor yani Abdulhamit dönemi. Atatürk Osmanlinin da şerefli bir subayiydi sonrasında yeni Türk Cumhuriyetini kurdu. Herhalde kimse Atatürk'ün eğitimini Osmanlidan aldığını reddedemez.
    Tarihi isteyen işine geldiği gibi değiştiriyor. Ona engel olamayacağız anlaşılan.

• Ülkeyi ingilize, italyana, fransıza, yunana satamayanların hezimetidir. Bugün hala acısı geçmemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

lozan hezimettir aksini idda eden saftır ideoloji hastasıdır

Hezimet arıyorsan Osmanlı'nın son 200 yılını araştır aslanım. Nasıl topraklarını birer birer Batılı güçlere kaptırdıgını, verdigini araştır. Rezalet esas odur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 26 Temmuz 2020; 12:40:23 >
  • ayasofyanın cami olarak açılması biz laikleri sevindirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Hezimet arıyorsan Osmanlı'nın son 200 yılını araştır aslanım. Nasıl topraklarını birer birer Batılı güçlere kaptırdıgını, verdigini araştır. Rezalet esas odur.

Alıntıları Göster

konunun bununla ne alakası var sanki yenilen futbol takımı benim uefa kupam var diye övünmesine benziyor söylediğin söz.

Niye ispatını Osmanlı üzerinden yapıyorsunuz? Atatürkün koruduğu osmanlıdan getirilen cumhuriyet kurumlarını niye muhafaza etmiyorsunuz? Olay, ispat mahiyeti taşıyor ama emanete saygı mahiyeti taşımıyor... mesele kimin yaptığı, yoksa ne yaptığı değil. Öznel bakıyorsunuz, nesnel değil. Kimin yaptığına değil, neyin vuku bulduğunu incelemeniz gerekiyor. Kimin özelinde olduğu yerine konabilir, esas olan eylemdir.
    Osmanlı tartışmaya açılamaz ama Atatürk'ün Osmanlı'dan emanet bıraktıkları öyle değil sizin için, çünkü o laf değil iş gerektiriyor. İstediğiniz tarihi değiştiriyorsunuz. Anlatmak istediğim şu ki, emaneti değiştirerek bozarsınız, aktaramazsınız. Aktarılanlar işinize geldiğini değil, saygı diyeti bekler.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Allah benim belamı versin o zaman ne deyim. Cok pis biriymişim.

• Kadirim püsküllü belam için hezimettir

• Yalan uydurma bir tarih ve ona inanan bir avuç cahil

• Biz buraya kanuni döneminden gelmedik , sevr antlaşmasından geldik. Bunu kafanıza koyun öyle düşünün.
    Yok şunu niye almadık bu niye bizde değil diyen malum kesime istediğinizi söyleyin değişen bir şey olmayacaktır.
    O dönem bir çok iç isyanda çıktı elimizden musul gitti bu isyanlar yüzünden.
    O dönemin şartlarına göre değerlendireceksiniz. Evinizde klavye başında atıp tutmayacaksın.
    İşlerine geldimi adalar gereksiz oluyor.(Eşek adası ) İşlerine gelmedi mi adalar niye verilmişmiş. Adalar osmanlı döneminde verilmiş.
    O dönem adaları savaş ile almaya kalksan adalara çıkartma yapcak gemin bile yoktur büyük ihtimal.
    Sizin derdiniz lozan değil.Sizin derdiniz bok atmak.

(Konu sahibine söylenmemiştir.)

Hocam Sinan Meydan okuyor musun sözcü'de de çok korkusuzca yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Alıntıları Göster

Kendi konuyla ilgisi olmayan resim paylaştı sonrasında cevabını aldı devamında karşılık veremedi.. sustu pıstı.. Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir 

şimdi de sana sarmış no olokosooooo voooğğğğ yoğğğğğğyyyyy

He he ne alakası var awk

Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 26 Temmuz 2020; 14:31:33 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.