Şimdi Ara

Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
1
Favori
16.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
473 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belki de siz felsefe sanıyorsunuzdur harp müessesesini...
    Atatürk'ün ve Abdülhamit'in emanetine sahip çıkılmadı demek için felsefekeşlerden izin mi almamız gerekiyor? Ya devlet başa ya kuzgun leşe demek için, cumhuriyeti kurumlarıyla yaşatmayı önemsetmek için tarihe burun kıvıranlar aranacak son ekip.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Tamam bunu öyle yapanlara deyin o zaman benle alakası yok bu konunun saçma sapan bir şey oldu adamın konusunu da batırıyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sinanakgl kullanıcısına yanıt
    Zaten konu ciddi değil. Çok gözünüzde büyümesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burnumuz dibindeki adaların çogunu yunana yada bilinmezilige bırakmak zafermi ? adalar yüzünden savaşa girecegiz neredeyse .. doğuda da musul kerkük'ü bırakıp hatay'ı almışız,doğu sınırlarımız öyle bir cizilmiş ki ne tel çekebiliyorsun ne gözetleme yapabiliyorsun pkk delik deşik etti yıllarca allladan siha iha ürettik ve harekatlarla ırak'a yerleştik terör bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

burnumuz dibindeki adaların çogunu yunana yada bilinmezilige bırakmak zafermi ? adalar yüzünden savaşa girecegiz neredeyse .. doğuda da musul kerkük'ü bırakıp hatay'ı almışız,doğu sınırlarımız öyle bir cizilmiş ki ne tel çekebiliyorsun ne gözetleme yapabiliyorsun pkk delik deşik etti yıllarca allladan siha iha ürettik ve harekatlarla ırak'a yerleştik terör bitti

Baştan anlatmak isteyen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

burnumuz dibindeki adaların çogunu yunana yada bilinmezilige bırakmak zafermi ? adalar yüzünden savaşa girecegiz neredeyse .. doğuda da musul kerkük'ü bırakıp hatay'ı almışız,doğu sınırlarımız öyle bir cizilmiş ki ne tel çekebiliyorsun ne gözetleme yapabiliyorsun pkk delik deşik etti yıllarca allladan siha iha ürettik ve harekatlarla ırak'a yerleştik terör bitti

Bu yalanı yiyen kaldı ise bu videoları izleyip gerçeği öğrenebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 27 Temmuz 2020; 9:1:9 >

• lazer__ kullanıcısına yanıt

Tam olarak bu. Bende konuyu ilk görünce aynen öyle girdim fakat gülerek gelmiyordum.

• madem laiksiniz o zaman meclise devredilen hilafetin İslam dünyasına iade edin !

• sonmadenci S kullanıcısına yanıt

Aranızda anlaşın seçin kendi halifenizi.

• meclis halifeyi şeçip iade eder olay burda biter bu konu laikleri ilgilendirilmez halifeliğin gelip gelmemesi laiklerin değil müslümanları ilgilendiren bir konu o hoplayıp zıplamayın hilafet geri gelecek bu türkiye devletini bağlayıcı olmaz lakin müslümanları bağlayıcı olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: sonmadenci

madem laiksiniz o zaman meclise devredilen hilafetin İslam dünyasına iade edin !

Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir

Aranızda anlaşın seçin diyorum ben de işte? Niye yapmıyorsunuz?

• Bunlar tartışıla dursun o ara ülkede Euro 8 tl olmuştur...

• benim anlatmak istediğim bu konu hiçbir laiği vede gayri müslümi ilgilendirmez hilafet aman gelsin gelmesin diyemezler zaten vakti geldiğinde doğal olarak bu olay vuku bulacak .laikler bu konuda yorum yapmasın meclis yakında emaneti teslim edecek

Tamam o zaman şöyle yapalım. Siz halifenizi seçin, diyanet kaldırılsın. Camilerin masrafı, imamların maaşı kısaca dinle ilgili bütün harcamalar o dine mensup insanlar tarafından sağlansın, yani inananlar için inanç vergisi getirilsin. Halife devlet yönetimine ve sosyal hayata karışamasın. Katılıyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: sonmadenci

madem laiksiniz o zaman meclise devredilen hilafetin İslam dünyasına iade edin !

• aynen katılıyorum halife için seçim yapılsın müslüman olanlar oy kullanmak isteyenler oy kullansın islam ile ilgili tüm harcamalar bu oy verenlerden karşılansın...şahsen kimsenin istemediği bir yere parasının alın terinin gitmesini istemem ... o zaman sizden hilafet için destek istiyorum ... halife devletin iç ve dış işlerine karışmasın sadece ona tabi olan müslüman halkın haklarını savunsun ben buna varım

• MRTFR kullanıcısına yanıt

hacı halife birlik sağlıyamıyorsa halife değildir zaten... kovanda ana arı iş yapmıyorsa kovanı bir arada tutamıyorsa hükmü olmaz! tüm islam dünyasının üzerinde birleşeceği biri olmalıdır en azından dünyadaki müslümanların haklarını savunabilmelidir...

O zaman propagandanızı buna göre yapın. Eminim laiklerden ve gayrimüslümlerden büyük destek gelecektir. Ama müslüman dünyası bunu destekler mi bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 27 Temmuz 2020; 10:29:48 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.