Şimdi Ara

Love, Death & Robots • Netflix (15 Mart 2019) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
6
Favori
6.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: b0Ni

ice age (16) bölümünde ki 2 insan gerçekten insan değil mi, cgi falan değil yani. o kadar bölümden sonra tereddütte düştüm.
    gerçek hocam onlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üç Robot bölümü (2.bölüm) aşırı beğendim.Konusu,kurgusu,mesajları çok iyiydi.Ufak bir analiz yapmam gerekirse:

-Gerçek dünyaya robotların gözünden bakmamızı istemişler çok farklı bir kurgu olmuş.
    -İnsanların gitgide robotlaşmasını ve sonunda kendini yok etmesini işlemişler.
    -İnsanların yaptığı hatalara güzel vurgular yapılmış.Kibirle ilgili söylenen son replikteki gibi.

Çok farklı bir düşünceydi.Bölümü birazcık Onur Ünlü'nün Görünen Adam senaryosuna benzettim.O dizide de her zaman işlenen olaylar farklı bir bakış açısından ele alınmıştı.

Diziyi genel olarak beğendim ya Black Mirror'ın animasyon hali gibi ama daha çok robot teknolojisi var.Adından da belli zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyond the Aquila Rift cok farkli bir sey olmus. Nasil tarif edecegimi bilemiyorum ama uzun zamandir bir sey izlerken boyle olmamistim.
    Bu kadar kederli ve umutsuz diyeyim kisaca. Greta?

13. bolume kadar geldim tek oturusta, yarin bitirecegim bu hizla gidersem. Matrix’in de bu tarz bir animasyon serisi vardi, izleyenler bilir. Ona cok benzettim diziyi.

Bu arada Beyond the Aquila Rift'te çalan şarkıyı da şöyle bırakayım. Muazzam bir uyumu vardı bölümün temasıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyoda -- 19 Mart 2019; 11:44:50 >

• Baya övülüyor değişik bir kafada yapılmış deniliyor çok merak ettim. Kardeşim de izliyor yalnız ne zaman görsem hep bir +18 sahneye denk geliyorum

Bu diziye de başlayalım bakalım eksik kalmasın bu tarz değişik dizileri de seviyorum. Zaman yolculuğu, alternatif evrenler, gelecekte geçiyorsa ve böyle değişik zihinlerin ürünü yani farklı kafada ise her türlü izlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Baya övülüyor değişik bir kafada yapılmış deniliyor çok merak ettim. Kardeşim de izliyor yalnız ne zaman görsem hep bir +18 sahneye denk geliyorum

Bu diziye de başlayalım bakalım eksik kalmasın bu tarz değişik dizileri de seviyorum. Zaman yolculuğu, alternatif evrenler, gelecekte geçiyorsa ve böyle değişik zihinlerin ürünü yani farklı kafada ise her türlü izlerim.
    Valla her bölüm ayrı güzel ama aşırı gereksiz +18 sahne var niye bu kadar gözümüze sokmaya çalışmışlar anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Valla her bölüm ayrı güzel ama aşırı gereksiz +18 sahne var niye bu kadar gözümüze sokmaya çalışmışlar anlamadım.

Alıntıları Göster
    Netflix olduğu için şaşırmadım aslında ama şaşırdığım şey eşcinsel ilişki yok. Netflix nasıl yapmaz bunu
  • Bitirdim, gerçekten harikaydı.

Aquila Yarığı'nın Ötesi favorim.
  • quote:

Netflix olduğu için şaşırmadım aslında ama şaşırdığım şey eşcinsel ilişki yok. Netflix nasıl yapmaz bunu

Alıntıları Göster
    Bizim de gönlümüz olsun istediler herhalde. İlk bölümde vardı ucundan kırıntılar ama neyse bıktırmadı.

• Tanık bölümü güzeldi beğendim.Paradoks var.Kısa ve eğlenceliydi.

• 4 bölüm izledim ve baya beğendim.

1. Bölümden uzun soluklu dizi veya film çekselermiş keşke.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    olmaz olur mu

3 robottaki, uzun boylu olan robot gaydi zannedersem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 7.bölüm

madem bu yaratık sanal gerçekliği yönetiyor o zaman neden suzy nin isyan etmesine engel olmadı?
  • Tanık güzeldi. Bazı bölümler paradoks üzerine sanırım. Ben sevdim gelecek sezonlarını da izlerim.

• Bütün bölümlerini izledim ve abartıldığı kadar iyi bulmadım. Her bölüm farklı bir konu işlendiği için güzel birkaç bölüm olsada büyük beklentiye girerek izlediğim için çok etkilenmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nemoberk

7.bölüm

madem bu yaratık sanal gerçekliği yönetiyor o zaman neden suzy nin isyan etmesine engel olmadı?

Oradaki Suzy gerçek olabilir veya Suzy orada beynin gerçek olmadığını fark etmesi üzerine oluşmuş bir savunma mekanizması da olabilir.
  • 5 bolum icinde en kotusu 5. Bolum sanirim imdb puani da baya dusuk. Olay yok mesaj yok amac ne anlamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Oradaki Suzy gerçek olabilir veya Suzy orada beynin gerçek olmadığını fark etmesi üzerine oluşmuş bir savunma mekanizması da olabilir.

Alıntıları Göster

ekşide biri suzy yaşıyordu ama yaratık onu kontrol edemeyince öldürdü yazmış ama sanmam çünkü sonunda gösterdiğinde cesedi uzun zamandır ölü görünüyordu.

• Beğendiğim birkaç bölüm olsa da genel olarak beğenmedim diyebilirim.
  • Vanpirli bölüm hariç güzel gidiyor şimdilik. Ben böyle başı sonu olmayan hikayeleri seviyorum.
  • cok iyi olmus, her bolumun havasi farkli ama hepsi birbirinden guzel
    iyi bi ses sistemi ya da kulaklikla izlenmeli :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.