Şimdi Ara

LOST - EFSANE BİTTİ (2004-2010) (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.538
Cevap
50
Favori
1.183.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ©em

yeni imzam nasıl arkadaşlar
    uğraştırdı biraz ama güzel oldu gibi

edit:hala üzerinde çalışıyorum,daha beta aşamasında

• quote:

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

Orjinalden alıntı: ©em

yeni imzam nasıl arkadaşlar
    uğraştırdı biraz ama güzel oldu gibi

edit:hala üzerinde çalışıyorum,daha beta aşamasında

eyvallah dostum,herşey lost için

• yahu bu bölümde mi naomi ile açılacak?

quote:

her bölümün başında çıkıp "agora agora signıl" deyip duruyor sonra da locke bıçağı saplayıveriyor yetti be

(i've got a signal)

spolier şeysi çalışmıyor /;
  • ilginç bir teori daha okumak isteyen varsa;

4x03 ile alakalı;

LOST”: İki Ben’in Hikayesi

Geçen haftaki "LOST" bölümünde, dostumuz (?) Ben ile ilgili şok edici gelişmeler öğrendik ve bu gelişmeler internette bazı izleyenleri bir teoriye doğru götürdü... İşte yüksek olasılıklı o teorinin Türkçe çevirisi...

Bildiğiniz üzere "4x03 - The Economist" adlı bölümde Sayid, Ben'in Ötekilerköyü'ndeki evinde gizli bir geçit bulup oradan da gizli bir odayı keşfetmişti ve bu odada bir sürü takım elbise, başka başka ülkelere ait paralar ve bir sürü de sahte pasaport çıkmıştı. Bunlar neticesinde Ben'in adadan düzenli bir biçimde dış dünyaya çıkabildiğini düşünmeye başlamıştık. Bölüm sonundaki flashforward sahnesinde ise Ben'in sadece adadan çıkabildiğini değil, aynı zamanda Sayid'i listesinde olan insanları öldürtmek için suikast amaçlı kullandığını görmüştük. "LOST" yazarları bizlerin Ben'in etrafta daha sık gezdiğini düşünmemizi sağladı. Ancak ya durum gerçekten böyle değilse? Bir teori var ki Ben'in ikizi olabileceği ihtimalini içeriyor ve sandığınız kadar çılgınca değil.

"LOST"la ilgili bildiğimiz bir şey var ki, her bölümde dizinin yazarlarının oraya buraya serpiştirdiği etrafta görülen ayrıntılar dışında, dizinin ilerki bölümleri için de ipuçlarının olması. 2007 San Diego Comic-Con'da Damon Lindelof ve Carlton Cuse, dizideki istasyonlarla ilgili videolardan The Orchid'e ait yepyeni ve hiç görülmemiş bir DHARMA videosu yayınladılar. Video, beklenmedik bir biçimde kendisinin klonunu üreten bir tavşanı gösteriyordu ve klon tavşan ortaya çıktığında bilimadamı "Sakın onları birbirlerine yaklaştırmayın!" diye bağırıyordu, bu da iki tavşanın aynı ortamda bulunmamaları gerektiğine işaret ediyordu. Video burada:

Elbette ki "LOST"taki ada normal bir ada değil ve bu adada her şey mümkün. Eğer bahsi geçen klon tavşan gerçekten bir klon değil de tavşanın kendisiyse bile, farklı bir boyuttan The Orchid İstasyonu'na geliyor olabilir. "Geleceğe Dönüş" filminden hatırlarsınız; farklı zamanlardan iki aynı şey, evrenin bütün yapısı tamamlanmadan birbirine dokunamaz, bu yüzden bilimadamı onları uyarıyordu.

Eğer klonlar veya farklı zamanlarda yer alan aynı şeyler adada var olabiliyorsa, bu devamlı ortaya çıkan Christian Shephard'ı ve diğer bazı gizemleri de çözüyor demektir. Acaba Ben'in tıpatıp aynısı Orchid İstasyonu'nda ortaya çıkmış olabilir mi? "Gerçek dünya"ya gönderdiği birileri de onun komutlarını yerine getiriyor olabilir mi? İmkânsız değil.

Bu teoriye bir başka kanıt ise, 2006'da diziye bağlı olarak çıkartılan "Bad Twin" adlı roman. Kitabın bir müsveddesi 2. sezonda Sawyer tarafından da okunuyordu. Romanın hikâyesinin Ben'le alakası olmasa da, romanda bahsi geçen "kötü ikiz" kavramı oldukça ilgi çekici. Ne de olsa her "LOST" izleyen bilir ki dizide yaratılan veya meydana çıkan her şeyin bir nedeni var.

Bu teoriye göre; Ben hiçbir zaman adadan çıkmadı, ancak onun tıpatıp ikizi çıktı. Ben'le ikizinin hiçbir şekilde karşılaşmamaları da normal: biri adada iken diğeri ada-dışı hayatta Sayid'e emirler veriyor olabilir. Yoksa gerçek Ben adadan nasıl Ötekiler'e hiç çaktırmadan çıkıp gelebilir? Bu neredeyse imkânsız gibi görünüyor, ama ortada bir "kötü ikiz" varsa değil elbette.

Acaba bu teorinin tutarlılık derecesi nedir, yoksa artık "LOST" izleyenler iyiden iyiye kafayı sıyırmaya mı başladı? Ne dersiniz? :D

Kaynak: Don Williams, BuddyTV

http://www.dizidizi.net/lost-iki-benin-hikayesi/ (dizidizi.net)

• 1-2 saat içinde yayınlanacak sanırım değil mi..

sabahı bekliyoruuuzz !!
  • ŞİMDİ BAŞLAMIŞ OLMALI..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

ŞİMDİ BAŞLAMIŞ OLMALI..

Suan abc de s04e03 var. 25 dk sonra s04e04 baslayacak. Izleyemeyecegim ama. 1 saat 25 dk sonra da yeni bolum biter. Bittikten 15-20 dk sonra da internete duser.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

quote:

ŞİMDİ BAŞLAMIŞ OLMALI..

Suan abc de s04e03 var. 25 dk sonra s04e04 baslayacak. Izleyemeyecegim ama. 1 saat 25 dk sonra da yeni bolum biter. Bittikten 15-20 dk sonra da internete duser.

• S04e04un ilk 15dksindan cok ciddi,feci,sexy bir spoiler. :D

Izlemeyenler okumasin :P

Kate Miles uzerinden bir isler ceviriyor. Kate hamileymis. FFlerde hapse girdigini falan gosterdiler. Bir de avukatiyla konusurken oglu oldugundan bahsetti.
  • quote:

S04e04un ilk 15dksindan cok ciddi,feci,sexy bir spoiler. :D

Kate Miles uzerinden bir isler ceviriyor. Kate hamileymis. FFlerde hapse girdigini falan gosterdiler. Bir de avukatiyla konusurken oglu oldugundan bahsetti.

yahu sende izliyon bide izlemeynler okumasın diyon kim nasıl izlesin

ana bu arada spoiler alıntıda gözüküyo gözlerimi kapatim !!!

• quote:

5 metre canağımızmı var nerden izleyecez

• quote:

kate ile yazdığını biliyorduk söylentiler vardı... dayanamadım okudum

• sorun çözüldü tamam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shaqshuqa -- 22 Şubat 2008; 4:52:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emofelix

quote:

yiğit, abi açılmıyor bu yaw

alıntı yap ordan okuyabilirsin

• Allah Allah bolum bitti. Sonunda iyice sasirdim. Jack e Cahaaal seni demek istiyorum. Bolumun kalaninin spoileri :D

Kate Milesi cikarip Ben ile konusturdu. Miles hain gibi bisey. Ben'den 3.2m $ karsiligi calistigi kisiye Ben'in oldugunu soyleyecegini falan soyledi. Locke Kate'i bir nevi kovdu yaptigi seyden dolayi. Kate gitmeden once ki gece Sawyerla mercimegi firina verdi.Sonra sabah hamile degilim falan dedi. Bende sasirdim orda :D FF de cocugum var diyo normal zamanda hamile degilim falan dedigi icin. Sonra FFlerde annesinin ve Jack'in de yardimlariyla(yalanlariyla) sucsuz bulundu. Kate eve giderken Jack onu arka kapida bekliyordu :P Ve iste asil bomba. Kate'in Jackten cocugu var. Yani bebek Jack'i neden gormek istemedigini biliyorum gibi seyler soyledi. Yani herhalde 2sinin cocugu. Jacki ben gay saniyordum :D O kadar zaman Katele yalniz kal hic birsey yapma ama demek ki birseyler yapmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 22 Şubat 2008; 5:08:38 >

• quote:

Allah Allah bolum bitti. Sonunda iyice sasirdim. Jack e Cahaaal seni demek istiyorum. Bolumun kalaninin spoileri :D

Kate Milesi cikarip Ben ile konusturdu. Miles hain gibi bisey. Ben'den 3.2m $ karsiligi calistigi kisiye Ben'in oldugunu soyleyecegini falan soyledi. Locke Kate'i bir nevi kovdu yaptigi seyden dolayi. Kate gitmeden once ki gece Sawyerla mercimegi firina verdi.Sonra sabah hamile degilim falan dedi. Bende sasirdim orda :D FF de cocugum var diyo normal zamanda hamile degilim falan dedigi icin. Sonra FFlerde annesinin ve Jack'in de yardimlariyla(yalanlariyla) sucsuz bulundu. Kate eve giderken Jack onu arka kapida bekliyordu :P Ve iste asil bomba. Kate'in Jackten cocugu var. Yani bebek Jack'i neden gormek istemedigini biliyorum gibi seyler soyledi. Yani herhalde 2sinin cocugu. Jacki ben gay saniyordum :D O kadar zaman Katele yalniz kal hic birsey yapma ama demek ki birseyler yapmis.

bakmııcam.. alıntıyı açtım yazı karşıma çıktı amam okumadım

• Bölüm nete düştü indiriyorumm
  • quote:

quote:

Allah Allah bolum bitti. Sonunda iyice sasirdim. Jack e Cahaaal seni demek istiyorum. Bolumun kalaninin spoileri :D

bakmııcam.. alıntıyı açtım yazı karşıma çıktı amam okumadım

Tuh. Tuzagima dusmedin demek.

• linkler çıkmadı mı ben mi bulamıyom

bulan var sa mail adresimi gönderiyim

fake torrent linkler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loading -- 22 Şubat 2008; 5:39:07 >
  • Simdi indirsen hemen izleyecek misin ki? Yine is gucdu izleyemezsin saat zaten orda 6 olmus. En iyisi aksami bekle hem daha saglam linkler bulursun.
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.