Şimdi Ara

|> Lord Of The Rings Fan Club <| (237 Üye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.089
Cevap
4
Favori
134.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 545
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 199
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 20 saat 52 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Favoriye Eklediklerim 4
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Laxori (199 mesaj) .:: Death ::. (128 mesaj) addar (124 mesaj) lotrium (121 mesaj) Mega Therion (93 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (59 mesaj) Mobil (11 mesaj)
 • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> |> Lord Of The Rings Fan Club <| (237 Üye)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  602 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Peter Jackson'un yönettiği Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin birinci filmidir ve 2001 yılında gösterime girmiştir. J. R. R. Tolkien'in aynı adlı fantezi roman üçlemesinin birinci kitabından uyarlanmış olan film, üçlemenin sırasıyla diğer iki filmi olan İki Kule ve Kralın Dönüşü filmleri ile eş zamanlı olarak, Yeni Zelanda'da çekilmiştir. Birleşik bütçeleri yaklaşık 270 milyon $ olan filmlerin çekimleri 15 ay, çekim sonrası aşamaları da yaklaşık bir yıl sürmüştür. Kitapta çok sevilen Tom Bombadil karakterinin Yüzük Kardeşliği filmine aktarılmayışı Yüzüklerin Efendisi hayranlarını üzmüştür.

  Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, Peter Jackson'un yönettiği Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ikinci filmidir ve 2002 yılında gösterime girmiştir. J. R. R. Tolkien'in aynı adlı fantezi roman üçlemesinin ikinci kitabından uyarlanmış olan film, üçlemenin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği ve üçüncü filmi olan Kralın Dönüşü filmleri ile eş zamanlı olarak, Yeni Zelanda'da çekilmiştir. Birleşik bütçeleri yaklaşık 270 milyon $ olan filmlerin çekimleri 15 ay, çekim sonrası aşamaları da yaklaşık bir yıl sürmüştür.

  Çok iyi eleştiriler almış olan Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, dünya çapında 900 milyon $ gibi olağanüstü bir gişe hasılatıyla, gösterime girdiği zamana göre tarihin dördüncü en başarılı filmi olmuştur.

  Filmde çok güzel sahneler var.Orta Dünya'nın kaderini belirleyecek savaşların ilki olan Miğfer Dibi Savaşı bu filmde. Film ilk filmden kaldığı yerden devam ediyor. Frodo ve Sam Mordor'un Kara Kapılarına ulaşmaya çalışırken yeni bir yol arkadaşı ediniyorlar. Saruman daha da güçleniyor. Diğer iki minik Hobbit Saruman'ın Uruk-Hai'lerinin elinden kurtulabilecek mi? Kardeşik bozuldu ve kalanlar Gandalf'sız ne yapacak?Karanlık yana geçmiş Ak Saruman'ın yaptıkları yanına mı kalacak? Miğferdibi savaşını Rohan mı yenecek? Saruman mı?

  Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, Peter Jackson'un yönettiği Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin üçüncü filmidir ve 2003 yılında gösterime girmiştir. J. R. R. Tolkien'in aynı adlı fantezi roman üçlemesinin üçüncü kitabından uyarlanmış olan film, üçlemenin sırasıyla ilk iki filmi olan Yüzük Kardeşliği ve İki Kule filmleri ile eş zamanlı olarak, Yeni Zelanda'da çekilmiştir. Birleşik bütçeleri yaklaşık 270 milyon $ olan filmlerin çekimleri 15 ay, çekim sonrası aşamaları da yaklaşık bir yıl sürmüştür.

  Oyuncular

  Elijah Woo- Frodo Baggins
  Sean Astin-Sam Gamgee
  Ian McKellen-Gandalf - Gri
  Orlando Bloom-Legolas
  Billy Boyd Peregrin-'Pippin' Took
  Dominic Monaghan-Meriadoc "Merry" Brendibadesi
  Sean Bean-Boromir
  John Rhys-Davies Gimli
  Viggo Mortensen-Aragorn
  Christopher Lee-Saruman
  Lawrence Makoare-Sauron
  Hugo Weaving-Elrond
  Cate Blanchett-Galadriel
  Liv Tyler-Arwen
  Ian Holm-Bilbo Baggins
  Lawrence Makoare-Lurtz


  Frodo Baggins  Frodo Baggins (J. R. R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi romanındaki ana karakter)

  Frodo Baggins, Shire'lı bir Hobbit ve Yüzük Taşıyıcısıdır. Üçüncü Çağın 2968. yılında doğan Frodo, Drogo Baggins ile Primula Brandybuck'ın oğludur. Çocukluğunda yetim kalan Frodo, kuzeni Çıkın Çıkmazında yaşayan Bilbo Baggins tarafından evlat edinilmiştir. Bir Hobbit için pek maceracı olan Frodo, aynı zamanda çok iyi bir eğitim almıştı ve hem bir şarkı yazarı hem de Elf gelenekleri ile dili konusunda uzmandı. 3001 yılında Bilbo gizemli bir biçimde Shire'ı terk ettiğinde, Çıkın Çıkmazı ile birlikte Tek Yüzük de Frodo'ya miras kaldı. 3018 yılında Büyücü Gandalf yeniden ortaya çıkarak Frodo'yu Yüzük Seferine yolladı; önce Rivendell'e gelen Frodo ve arkadaşları burada oluşturulan Yüzük Kardeşliğine katıldılar. Frodo bu yolculuğun pek çok tehlikesi ve kötülüğünden kılpayı da olsa kurtulmayı başararak, Tek Yüzüğü Kıyamet Dağının ateşlerinde yoketti. Böylece Frodo, Yüzük Savaşını sona erdirmiş oldu. Savaştan sonra Çıkın Çıkmazına döndüyse de, Sefer sırasında aldığı zehirli yaralar ile psikolojik travmalar etkisini göstermeye başladı. 3021 yılında Yüzük Koruyucularının Son Seferine katılan Frodo, bir Elf gemisine binerek Ölümsüz Topraklara doğru yola çıktı

  Gandalf  Gandalf, bir İstari ya da Orta Dünya Büyücüsüdür. Ölümsüz Topraklarda Gandalf, Olórin adlı bir Maia ruhuydu ve Rüyaların Efendisi Lórien'İn bahçelerinde yaşıyor ve sık sık Merhametli Nienna'yı ziyaret ediyordu. Güneşin Üçüncü Çağının 1000. yılında Istari ya da Orta Dünya'ya gönderilen Büyücülerden biri olmak üzere seçildi. Batı dillerinde Gri Gandalf, Elf dilinde Mithrandir ya da "gri gezgin", Cüce dilinde Tharkûn ve Harad dilinde de Incánus adıyla tanınıyordu. Dış görünüşü, büyük bir pelerin ile sivri uçlu bir şapka giymiş ve elinde bir asa taşıyan, sakallı yaşlı bir adam biçimindeydi.

  Gandalf'ın en yakın dostlarından biri olan Saruman ihanet edince Gandalf çok şeyden şüphelendi.

  Gri Limana vardığında C?*rdan ona, Narya ya da "ateş yüzüğü"nü verdi. İki bin yıldan uzun bir süre boyunca Gandalf, Orta Dünyada etkisini arttıran kötü güçler ile savaştı. 2941 yılında, Ejderha Smaug'un öldürülmesiyle sonuçlanan Yalnız Dağ Seferinin ilham kaynağı oldu. Bu sefer sırasında Gandalf Glamdring adlı kılıcı, Bilbo Baggins ise Tek Yüzüğü buldu. 3018 yılında Frodo Baggins'in yanına gelen Gandalf, Yüzük Seferini başlattı. Rivendell'de Yüzük Kardeşliğinin lideri olarak seçildi ve Kardeşliği pek çok tehlikeden kurtararak yollarına devam etmelerini sağladı. Bu sırada Khazad-dûm Köprüsü Savaşında, Moria'nın Balrog'u ile yaptığı ölümcül mücadelede kayboldu. Fakat Büyücünün ruhu, hiçbir silahtan zarar görmeyen ve ışık saçan Ak Gandalf olarak dirildi. Böylece Ak Saruman'ın ünvanı elinden alınmış oldu.

  Yüzük Savaşında, Gölgeyele (Shadowfax) adlı atını süren Ak Gandalf her yerdeydi: Rohan Kralı Théoden'in ilham kaynağı, Isengard'da Saruman'ın sonunun hazırlayıcısı ve Minas Tirith kapılarında Cadı Kralın durdurucusu hep o oldu. Yüzük Taşıyıcısı Tek Yüzüğü yokederken, Gandalf Mordor'un Kara Kapısı önünde Batı Ordusunun komutanları ile birlikteydi. Savaştan sonra Gandalf, Arnor ile Gondor'un yeniden birleşmesini sağladı ve 3021 yılında Yüzük Koruyucularının Son Yolculuğuna katılarak Ölümsüz Topraklara döndü.

  Legolas  Legolas, Tolkien Evreninde bir hayali kahramandır. Ağaçlık Bölgenin Elf prensidir.

  Adı "yeşil yaprak" anlamına gelen Legolas, Kuzey Karanlık Ormanın Ağaçlık Bölgesinin Sindar Elf Kralı Thranduil'in oğludur. Güneşin Üçüncü Çağının 3019. yılında Legolas, Yüzük Kardeşliği'nin bir üyesi haline geldi. Keskin Elf gözleri, ormanlık alanlardan edindiği deneyimleri ve ölümcül yayı,hızı ve zekası ile, Kardeşliğe maceralarında büyük destek oldu. Özellikle yakın dövüş, uzak dövüş arasındaki şaşırtıcı hızlı geçişlerle etkili bir dizi çatışma çıkartmıştır.

  Daha sonra Yüzük Kardeşliği'nin üyelerinden biri oldu. Önce Caradras geçidine gittiler. Daha sonra Gandalf'ın liderliğindeki grupla Moria yoluna gitti. Moria'da hızlı ok atışları keskin elf gözleriyle kardeşlik üyelerine büyük yardımı dokundu. Gandalf kaybolduktan sonra Aragorn ve diğerleriyle Lortlorien'e gitti. Orada Galadriel'den kırılmaz elf yayını aldıktan sonra Aragorn'un liderliğinde Amon Hen'e gitti ama onun içinde bir şüphe vardı. Bunu Aragorn'a söyledi ama Aragorn onu dinlemedi. Amon Hen savaşının ardında kardeşlik bozuldu. Boromir öldürüldü. Merry ve Pippin kaçırıldı.Frodo ve Sam onlardan ayrılıp Mordor'a gitti. Merry ve Pippin'i kurtarmak için Urukların peşine düştüler.

  Boromir'in ölümü ve Kardeşliğin bozulmasından sonra Legolas, Cüce Gimli ve Aragorn ile birlikte boynuzkenti (Hornburg) Savaşına katıldı. Bu üçlü, Ölülerin Geçitlerinden geçerek Pelargir'deki Korsan gemilerini ele geçirdiler ve gemilerle Pelennor Düzlükleri Savaşına katıldılar.

  Savaştan sonra Legolas, Ithilien'de bir Ormanlık Bölge Elfleri kolonisi kurdu. Dördüncü Çağın 120. yılında Aragorn'un ölümünün ardından Legolas, arkadaşı Cüce Gimli ile birlikte Ölümsüz Topraklara doğru yelken açtı. Hiçbir zaman dönmedi.

  Pippin  Peregrin Took, Shire'lı bir Hobbittir . Üçüncü Çağın 2990. yılında doğan Peregrin Took, Shire Şerifinin oğludur. Frodo Baggins'in sadık bir arkadaşı olarak 3019 yılında Yüzük Seferine katıldı. Yüzük Kardeşliği bozulana dek Kardeşlik ile birlikte pek çok macera atlattı ve bu olayın ardından arkadaşı Merry (Meriadoc Brandybuck) ile birlikte Orclar tarafından esir alındı. Şanslı bir biçimde Fangorn Ormanı'na sığınan iki Hobbit, Ent Ağaçsakalı ile karşılaştılar ve Entlerin Isengrad'a saldırmaya ikna edilmesinde önemli rol oynadılar. Daha sonra Gandalf, Pippin'i Gondor'a götürdü ve Pippin burada Gondor'un hizmetine girerek Kale Bekçisi unvanını aldı ve Kral Vekilinin oğlu Faramir'in hayatının kurtarılmasına yardımcı oldu. Mordor'un Kara Kapısı önünde yapılan savaşta Pippin bir Troll öldürerek ün kazandı. Aynı yıl daha sonra Shire'a döndüğünde, Bywater Savaşı'nda dövüştü. Tam tamına yüz otuz beş santimetre boyunda olan Merry ile Pippin tarihteki en uzun Hobbitlerdi; bu boylarını içtikleri Ent İçeceklerine borçluydular. Dördüncü Çağın 14. yılında Pippin, Shire Şerifi oldu ve bu görevini 64 yılına dek sürdürdü. Merry ile birlikte hayatlarının geri kalanını Rohan ve Gondor'da geçirmeye karar verdiler ve burada öldüklerinde büyük bir onurla Kral Mezarlığına gömüldüler.

  Merry  Meriadoc Brandybuck, Shire'lı bir Hobbittir (Hobbits). Üçüncü Çağın 2982. yılında doğan Meriadoc Brandybuck, Buck-ülkesinin efendisi Saradoc Brandybuck'ın oğludur. 3018 yılında Merry, Yüzük Kardeşliği'nin dört Hobbit üyesinden biri olarak seçildi. Kardeşlik bozulana dek pek çok macera atlattı ve bu olayın ardından arkadaşı Pippin (Peregrin Took) ile birlikte Isengrad Orclarınca esir alındı. Orc lar Rohirrim'in saldırısına uğradığında iki Hobbit Fangorn Ormanına sığınarak Entlerin Isengrad'a saldırmaya ikna edilmesinde önemli rol oynadılar. Merry daha sonra Rohan Kralı Théoden'in hizmetine girdi. Pelennor Düzlükleri Savaşında kalkan kızı Éowyn ile birlikte Morgul'un Cadı Kralını öldürerek kahraman oldu. Bu olayda neredeyse kendisi de ölen Merry'yi,
  Aragorn iyileştirdi. Aynı yıl daha sonra Shire'a geri döndüğünde, Bywater Savaşında dövüştü. Merry daha sonra Estella Bolger ile evlenerek, Buck-ülkesinin efendisi olarak babasının yerini aldı. Tam tamına yüz otuz beş santimetre boyunda olan Merry ile Pippin tarihteki en uzun Hobbitlerdi. Dördüncü Çağın 64. yılında Merry ile Pippin, Shire'dan ayrılarak hayatlarının geri kalanını geçirmek üzere Rohan ve Gondor'a gittiler. Burada öldüklerinde büyük bir onurla Kral Mezarlığına gömüldüler.

  Boromir  Boromir (3.Çağ 2978-3.çağ 3019) Tolkien Evreninde Hayali Kahraman.

  Babası Gondor Vekilharcı Denethor,annesi Dol Amroth'lu prens İmrahil'in kardeşi Finduilasdır.Kendisinden 5 yaş küçük bir erkek kardeşi vardır. (Faramir).Dunedain soyundan geldiği bilinir,isminin anlamı yüksek elfçe de "inançlı mücevher" anlamına gelir. Boromir Minas Tirith'in komutanıdır,şehrini Saruon'un güçlerinden başarıyla korumuştur.Osgiliath zaferinden sonra,bir çok rüya görür,rüyaları yüzük taşıyıcısı,tek yüzük ve isildur'un varisi ile ilgili şifreler içerir.Boromir bu rüyalardan yola çıakrak kafasındaki soruların cevabını bulmak için Minas Tirith'den 3018'in 4 Temmuz günü Ayrık Vadi'ye ,Elrond'u görmek üzere halkı için tüm tehlikeleri göze alarak yola çıkar.Çünkü gördüğü rüyalar halkını tehdit eden tek yüzükle ilgilidir. Gerekirse halkı için tek yüzüğü Minas Tirith'e getirmeye razıdır. Ayrık vadiye vardığında Elrond onu da kurduğu divana çağırır,ve bunun sonucu Yüzük Kardeşliği'ne dahil olur.Yolculuk boyunca gücü,cesurluğu,tecrübesi ile gruba çok yardımı dokunur,yüzük taşıyıcısı ile arası çok iyi olmaz çünkü yüzüğün gücü onu çekmektedir. Ona göre halkının tek kurtuluş yolu tek yüzüğün Minas Tirith'e gelmesidir.Nitekim bu arzusuna yenik düşer; Parth Galen yakınlarında Saruman'ın orclarının saldırısı sırasında,hobbitler;Meriadoc ve Peregrin'i kurtarırken orclar tarafından katledilir.Bu sırada Frodo ve Sam kendilerine farklı bir yol çizmiştir. Legolas,Gimli ve Aragorn Boromir'e kahramanlığı ve şanına yaraşır bi şekilde cenaze töreni düzenlemek isteseler de buna vakitleri yoktur. Bu nedenle onu Lorien'de kendilerine verilen elf kayıklarından birine yatırıp,silahları ve borusu ile 3019'un 26 Şubat'ında Anduin'e emanet ettiler. Daha sonra Faramir aynı ayın 29'unda Boromir'in cenaze kayığını görür.Derler ki Boromir'in cenaze kayığı Anduin'den,denize kavuşmuştur...

  Gimli  Tolkien Evreninde hayali kahramanlardan biri.

  Gimli, Erebor'lu bir cücedir. Üçüncü Çağın 2876. yılında Mavi Dağlarda doğan Gimli, Ejderha Smaug'un ölümünen sonra 2941 yılında Erebor'a yerleşti. Gimli'nin babası Glóin, Cüce Thorin'in Yol Arkadaşlarından biriydi. 3018 yılında Gimli babası ile birlikte Rivendell'e gitti ve Yüzük Kardeşliği üyeliğine katıldı. Gimli, Elfler ile dost olan nadir Cücelerdendi. Gerçekten de Lothlórien'e gidişinden sonra Elf Kraliçesi Galadriel'in hatırasına sadık kalarak yanında hep saçından bir tutam taşıdı. En yakın arkadaşı, bir Sindar Elfi olan Legolas idi. Gimli, Boynuz Kalesi (Hornburg) ve Pelennor Düzlükleri savaşlarında ve Mordor'un Kara Kapısında cesurca dövüştü. Savaştan sonra Gimli, Helm's Deep altında bulunan Parıldayan Mağaraların Lordu oldu. Dördüncü Çağın 120. yılında Aragorn'un ölümüne dek Mağaraların Lordluğunu sürdürdü fakat bu olayın ardından arkadaşı Legolas'a katılarak bir Elf gemisi ile Ölümsüz Topraklara doğru yola çıktı.  Aragorn  Aragorn, Tolkien evreninde hayali kahraman (3. Çağ 1 Mart 2931 � 4. Çağ 1 Mart 120). İnsan ırkından Dunedain Arathorn ve Gilraen�nin oğlu, Arwen Undomiel�in kocası. Eldarion ve birçok kız çocuğunun babası. Dundedain�in belki de en önemli lideri ve Tekrar Birleşmiş Krallığın Kralı. Eriador kolcusu ve Yüzük Kardeşliği'nin bir üyesi.

  Aragorn, 3. Çağın 1 Mart 2931 yılında, Arathorn ve Sarışın Gilraen�nin oğlu olarak doğdu. Henüz iki yaşındayken babası orklar tarafından öldürüldü ve Dundedain�in Efendisi ve Isildur�un son varisi oldu. O ve annesi Ayrıkvadi�de Elrond�un bakımına alındılar.

  Mirasını Dunedain�in düşmanlarından saklamak için Aragorn Ayrıkvadi�de, umut anlamına gelen Estel adıyla tanındı. Tam yirmi yaşına gelmeden ve Lord Elrond'un oğullarıyla çıktığı maceralarda yiğitliğini kanıtladıktan sonra ona gerçek neslini ve ismini açıkladılar. O zaman Elrond ona Isildur�un varislerinin nesilden nesile taşıdığı aile yadigarları olan Barahir�in Yüzük�ünü ve Elendil�in Kılıcı Narsil�in kırık parçalarını verdi. Ama Annuminas�ın Asası�nı, Onu kazanana kadar alıkoydu.

  Ertesi gün Aragorn Ayrıkvadi�nin bahçelerinde gezinirken Arwen�le karşılaştı ve hemen onun güzelliğine, kadim bilgisine aşık oldu. Ama Arwen�e olan aşkı birçok yıl karşılık bulamadı. Çünkü Arwen yüzyıllar yaşamış bir elf, Aragorn ise henüz daha çok genç olan bir ölümlüydü. O zaman Ayrıkvadi�den ayrıldı ve otuz uzun yıl süren Orta Dünya�nın yabanındaki yolculuğuna başladı. Bu zaman süresince Sauron�a ve neden olduklarına karşı çalıştı.

  Bu yıllar sırasında Gandalf�la dost oldular ve Rohan Hükümdarı ile Thorongil diye bilindiği Gondor�a gizlilik içinde hizmet etti. Hizmetleri onu uzak Batı�ya ve Sauron�nun hizmetkarlarının yollarını öğrendiği Doğu�ya getirdi.

  Gondor�dayken Umbar�a doğru küçük bir filoya liderlik etti ve orada korsanların birçok gemisini yaktı ve kişisel olarak Liman Kaptanı�nı yıktı.

  Kırkdokuz yaşına geldiğinde Aragorn, Elf Krallığı Lothlorién�de dinlenmek istedi. O bilmemesine rağmen Arwen bir süreliğine orda kalıyordu ve tekrar karşılaştılar. Aragorn, geçen uzun yıllar boyunca büyük bir endam ve güce erişmişti ve bir Elf Beyi gibi görünüyordu. Arwen sonunda aşkına döndü ve Yazortası Arifesi�nde, Cerin Amroth tepesi üzerinde bağlılıklarına dair birbirlerine söz verdiler. Ve aşkının göstergesi olarak, Aragorn Arwen�e Barahir�in Yüzük�ünü verdi.

  Her ne kadar Elrond buna çok üzülse de, Aragorn ve kızı arasındaki sözü duyduğunda sessiz kaldı. Bir yarı-elf olması ve erkek kardeşini 2. Çağda bir ölümlü olarak kaybetmesi, bu aşkın sadece büyük bir kederi doğuracağını bildiriyordu.

  Kızının bir insanla evlenmesini kabul etmedi, bu insanlarin en büyüğü Aragorn olsa dahi, ta ki Gondor ve Arnor kralı oluncaya kadar. Kızının ölümsüzlüğünü bundan daha az bir şey için feda etmesine izin vermek istemiyordu. Böylece Aragorn yabana döndü ve aslinda krallikta gözü olmamasina rağmen Dunedain tarafından kaybedilen krallığı tekrar ele geçirmek için araştırmalar yaptı.

  Birçok yıl dolaştı durdu, ta ki 3. çağın 3001 yılında Gandalf�ın gelip ondan Gollum�un aranıp yakalanmasında yardımını isteyene kadar. Av uzun ve görünüşte umutsuz olduğunu kanıtladı. 3. Çağ 3009 yılı gelmeden tekrar aradığı sırada, o zamanlar Anduin Vadisi ve Kuyutorman'ı arıyordu, bütün yollar onu Mordor sınırına götürdü. Sonunda 3. Çağın 3017 yılında onu Ölü Bataklıklar�da yakaladı ve Gandalf�ın onu sorguladığı Kuyutorman�daki Thranduil�e götürdü.

  Daha sonra Aragorn, Yolgezer olarak bilindiği Eriador�un yabanında, bir kolcu olarak birçok yıl geçirdi. O sıra daha sağlamlaştı,ormanda yaşamasını bilen biri oldu. O günlerin en usta avcısı haline geldi ve düşmanlarının tuzaklarından kaçmakta daha da ustalaştı. Yüzlerce millik alanı ve buralarda yaşayan insanların hemen hepsini çok iyi biliyordu. Yüzük Savaşı�ndan bir yıl önce, zamanının çoğunu Shire sınırına gözcülük ederek geçirdi.

  Gandalf�ın onu Frodo�nun seyahati hakkında bilgilendirdiği için, Gildor�un uyarısıyla Hobbitlerin Shire�dan ayrıldıklarını öğrendiğinde, onları Bree�de kendisine yetişene kadar bekledi. Onlara Kara Süvarilerin saldırılarından korunmalarında yardım etti ve sonra Bree ve Ayrıkvadi arasında uzanan uzun yol boyunca sahip olduğu tüm bilgi ve birikimi tüm zorluklara ve Kara Süvarilere karşı kullandı.

  Weathertop�da Karasüvarilerin saldırısını geçiştirdi ve kadim iyileştirme tekniklerindeki engin bilgisini kullanarak, Athelas�ı buldu ve Frodo�nun yarası için kullandı. Sahip olduğu kolcu özellikleri, Weathertop ve Ayrıkvadi arasındaki zor yolculukta ne kadar önemli ve gerekli olduğunu bir kez daha kanıtladı.

  Ayrıkvadi�de Elrond�un Divanı�na katıldı ve Yüzük Kardeşliği�nin bir üyesi seçildi. Ama kardeşliğin diğer üyeleri yolculuk için dinlenip, hazırlanırken O, Elrond�un Oğullarına katılarak, Tharbad�ın uzak Güneyindeki Greyflood Nehrindeki görevlerine öncülük etti. Döndüğünde, Elendil�in Kılıcı, Narsil�in kırılmış parçaları tekrar dövüldü ve Aragorn ona Batı�nın Ateşi anlamına gelen Anduril adını verdi.

  Caradhras�ta, Kızılboynuz geçidinin kullanılması imkansızlığını kanıtladığında, Aragorn, daha önce bir kez oraya girdiğinden, Moria�nın kullanılmasına karşı çıktı. Ama Gandalf�ın liderliğine boyun eğdi. Büyücü Khazad-dum Köprüsü�nden düştüğünde, Aragorn kardeşliğin lideri oldu, onları hemen Lothlorién�de güvenliğe götürmek istedi.

  Lorién�den sonra Gandalf�ın amacının ne olduğunu bilmediklerinden, Aragorn grubu botlarla Parth Galen çayırlarına, Amon Hen, Görme tepesinin altına getirdi. Görme tahtında grubun geleceğini düşünüp taşındığı sırada, bir uruk-hai kuvveti onlara saldırdı. Frodo ve Sam kaçtılar ama Merry ve Pippin esir alındı. Ve ne yazık ki Boromir öldürüldü. Aragorn Gondorlu Adamı kurtarmak için geç kalmıştı ve bu yüzden Amon Hen�e tırmanmasından çok büyük bir pişmanlık duydu.

  Boromir�in bedenini Anduin�in sularına bıraktıktan sonra, yakalanmış Hobbitleri kurtarmak için Rohan Otlaklarında bir kovalamacaya başladı. Üç avcı günlerce yarıştı ama Isengard�a doğru koşan orklara yetişemediler. Onun yerine Eomer�le karşılaştılar ve sonunda Gandalf Ak Süvari olarak geri döndü. Büyücü onlara Hobbitlerin Ağaçsakal�la birlikte güvenlikte olduklarını söyledi ve kendisiyle birlikte Edoras�a gelmelerini istedi.

  Aragorn Miğferdibi Muharebesi savaşında, surlarda tek başına düşman ordusuyla karşı karşıya gelerek ve birçok uruk-hai öldürerek çok cesur bir savaşçı olduğu kanıtladı. Palantir 'in geriye alınmasından sonra Hornburg Kulesine geri döndü ve taşın gerçek kullanıcısı olarak onu kendi isteği doğrultusunda kullandı ve kendini Sauron�a gösterdi. Ayrıca Aragorn Palantiri Gondor�un Güney Sahillerine yaklaşmakta olan Korsanların filosunu görmek için kullandı. Bu, onun görevi olan Ölülerin Yolu�ndaki seyahatine ikna etti.

  Korkusuzca Yol�da ilerledi ve Erech Taşı�nda daha önce Dunadan'a verdikleri sözlerinden Dönen Ölüleri çağırdı. Hayalet Ordu onu Pelargir�e kadar izledi, en sonunda onu geçerek Umbar�ın gemilerini darmadağın ettiler. Aragorn ve limanın insanları gemilere bindiler ve rüzgarın ani değişikliğiyle Anduin�in sularında hızlı bir şekilde Gondor�a doğru yol aldılar.

  Aragorn savaşın gidişatını değiştirerek ve çayırların ortasında Eomér�le karşılaşarak, Pelennor Çayırları Savaşının son bölümüne gelmiş oldu. Vekilharç kendisini çağırana kadar Minas Tirith�e kral olarak girmek istemediği için, oraya kolcu şeklinde giyinerek ilerledi. Bir kere hızlı bir şekilde, Faramir, Eowyn ve Merry�nin hayatlarını kurtardığı Şifa Evlerine gitmek için girdi.

  Mordor�un Kara Kapısı�nın önünde Aragorn, Sauron�un Ağzı ile tartıştı ve büyücüyü kısa bir azim savaşıyla yendi. Sauron�un Ağzı�nın geriye çekilmesi ve Sauron�un Ordularının Marannon�da dışarı çıkmasıyla, Aragorn ordularını emri altına aldı ve Kartalların yardımı ve tabii ki Yüzük�ün yok edilmesiyle savaş kazanıldı

  Sonunda her şey geçmiş, Sauron yok edilmiş ve Kral dönmüştü. Aragorn ve galip gelen ordu Minas Tirith�e döndü ve orada ona Kral Elessar olarak Gandalf tarafından taç giydirildi. Elfçe�de Yolgezer anlamına gelen Telcontari kendisine soyisim olarak aldı. Ardından Arwen ve Elrond geldiler. Elrond ona söz verdiğini yaptı ve Yazortası Arifesi�nde 3. Çağın 3019 yılında Aragorn ile Arwen evlendiler.

  Elessar olarak Gondor ve Arnor�un Yeniden Birleşmiş Krallığı�nı uzun süre idare etti. Ve Arwen ona bir erkek çocuk, Eldarion ve birçok kız çocuğu verdi. Ama sonunda, normal insanlardan üç kere daha fazla yaşamıştı, O da yoruldu ve zamanının geldiğini anladı. 4. Çağın 120. yılının 1 Mart�ında, Kralların Evi�nde kendisi için hazırlanmış taş yatağa kendi isteğiyle yattı. Burada Eldarion�a veda etti ve tacı ile Asasını ona verdi. Ve burada, Arwen�e son kez elveda dedi ve bir daha asla uyanmayacağı son derin uykusuna daldı.

  Aragorn�a birçok isim verildi, Arwen tarafından Elftaşı, Bree insanları tarafından Yolgezer, Minas Tirith şifacıları tarafından İyileştirici, Bilbo tarafından Dunadan, Bill Eyrelti tarafından Uzunbacak, Eomer tarafından Kanatayak.

  Saruman  Güneşin Üçüncü Çağı�nın 1000. yılında Orta Dünya�ya beş güçlü Maia geldi. Görevleri Sauron�a karşı özgür halkları örgütlemek olan bu beş Maia, Orta Dünya�ya Valar tarafından gönderilmişti.

  İnsan görünümlü bu beş Maia�ya Istari adı verilmişti. İkisi mavi elbiseler giymişti, birisi kahverengi pelerine birisi ise gri pelerine bürünmüştü. İçlerinden sadece bir tanesi beyaz giyisiler içindeydi. Bu Istari Undying Lands�de (Ölümsüz Topraklar) Demirci Aule�nin Maia�sı olarak bilinen Curinir idi. Sesini büyük bir ustalıkla kullanıyor, Orta Dünya�da ki tüm ırklara öğütler veriyor, yardıma muhtaç olanlara yardım ediyordu.

  Bilgisinin derinliği yüzünden Elfler (Elves) ona maharetli adam anlamına gelen Curunir ismini vermişti. İnsanlar (Men) ise onu Saruman olarak biliyorlardı. Saruman aynı zamanda Sauron�a karşı kurulmuş olan Divan�ın da başı idi. Orta Dünya üzerinde uzun zaman dolaştı, yüzük irfanı hakkında bilgiler topladı ve bu konuda uzmanlaştı. Fakat yüzükler hakkındaki bilgileri arttıkça özgür Orta Dünya halkı ile daha az ilgilenir oldu ve sonunda Isengard�da bulunan Orthanc ismiyle bilinen kuleye yerleşti. Saruman Tek Yüzük�ün yok edilmediğini Orta Dünya üzerinde bir yerler bulunmayı beklediğini biliyordu. Zamanla Tek Yüzük�e sahip olma fikri Saruman�da saplantı haline geldi. Gandalf ve Divan üyeleri Sauron�un Dol Guldur�da tekrar ortaya çıktığından kuşkulandıklarında onları Saruman sakinleştirdi. Dol Guldurda�ki kötülüğün Sauron olduğunu biliyordu, fakat Saruman şimdi zorla kendini göstermesine neden olup onun Yüzük�ü arama sürecini hızlandırmak istemiyordu. Bu nedenle Gandalf�a ve Divan�a engel oldu. Fakat daha sonra Gandalf Dol Guldur�a tek başına gitti ve bu kötülüğün Sauron olduğu kesinlik kazandı. Aralarında Saruman�ın da bulunduğu Divan, Sauron�u Dol Guldur�dan çıkarttı.

  Bundan sonra Saruman daha da içine kapandı. Artık öğüt vermiyor, Divan�a bile katılmıyordu. Orthanc�da yüzük ilmini çözmek ve Tek Yüzük�ü bulmak için var gücüyle çalışıyordu. Fakat tek yaptığı araştırma değildi. Orklardan (Orcs) ve Uruk-Hai ismini verdiği bir ork sınıfından ve Rohan�ın başına her zaman bela olmuş olan Dunlendings�lerden oluşmuş bir ordu kurmuştu. Bu ordudan uzunca bir süre kimsenin haberi olmadı.

  Yüzük Savaşı sırasında Saruman kötü niyetini belli etti. Kendisinden tavsiye almak için gelen Gandalf�ı Ortahanc�a hapsetti, fakat Gandalf kurtulmayı becerdi. Saruman ordusu Miğferdibi Muharebesi�de ki Harnburg savaşında yok edilirken Isengard�da Entler (Ents) tarafından abluka altına alındı. En nihayetinde Gandalf Orthanc�a gitti ve Saruman�ın gücünü elinden aldı ve hayatını bağışladı. Fakat Saruman�ın kötülüğü hala duruyordu. Bu nedenle en nefret ettiği halk olan Hobbit�lerin ülkesi Shire�a gitti. Bu da onun sonu oldu. Kendisi ve yardımcısı Grima Wormtongue burada öldürüldü.

  Elrond  Elrond J.R.R. Tolkien tarafından yaratılmış hayali mekan Orta Dünya'da hayali bir kahramandır. Tam adı Elrond Peredhil'dir. Sindarin'de isminin anlamı yıldız kubbesi'dir. Beren ve Luthien'in torunu, Earendil ve Ak Elwing'in oğludur. Earendil ve Ak Elwing yarı elf olduğu için Elrond'a bir seçim hakkı tanınmıştır. O da kardeşi Elros'un aksine ölümsüz olmayı seçmiştir. Rivendell'in efendisidir. Üç Yüzük'ten biri olan Vilya'nın yani hava yüzüğünün muhafızıdır. Üçüncü çağın sonunda Orta Dünya'dan ayrılarak Deniz'in ötesine geçmiştir.

  Galadriel  Tolkien'in, Yüzüklerin Efendisi adlı eserinde bir karakterdir. Orta Dünya'da bir Elf soylusudur. Lord Celeborn ile beraber Lothlórien'in yöneticisidir. Kendisine Lórien Hanımı, Galadhrim Hanımı veya Ormanın Hanımı olarak hitap edilir. Lothlórien'de ise, sadece Galadriel Hanım veya Hanım olarak bilinir. Kraliçe değildir, fakat kraliyet soyundan gelir.

  Aslen Artanis("asil kadın") ve Nerwen("erkek-kadın", gücünden ve yapısından dolayı) olarak adlandırılmıştır. Galadriel, Celeborn tarafından ona verilmiş olan Telerin Quenyası'ndaki adı Alatáriel'in Sindarince'sidir.

  Ñoldor ve Eärwen prensi Finarfin'in tek kızı ve en küçük çocuğudur. Valinor'da doğmuştur. Ağabeylerinin adları, Finrod Felagund, Angrod ve Aegnor'dur.

  Eregion'a saldırı sırasında, Galadriel'e Üç Elf Yüzüğü'nden Nenya, Su Yüzüğü verilmiştir. Sauron'un gücünün farkında olan Galadriel, Tek Yüzük Sauron'da olduğu sürece Nenya'yı kullanmamıştır. Fakat Üçüncü Çağ'da Tek Yüzük kaybolunca kullanmıştır. Yüzüğün güçleri, Galadriel'in Aynası ile ilişkilendirilebilir.

  Dördüncü Çağ'ın başlarında, Elrond, Gandalf ve Yüzük Taşıyıcıları Bilbo ve Frodo Baggins ile Orta Dünya'dan ayrılmıştır. Tek Yüzük'ü reddetmesi ona dönme hakkını vermiştir. O vakitte yedi bin yıldan daha yaşlıdır.

  Peter Jackson'ın yönettiği Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde, bu karakteri Cate Blanchett oynamıştır

  Arwen  Lady Arwen Undómiel, Tolkien'in yarattığı Orta Dünya'da Rivendell'in Elf prensesi, Yarı-Elf Elrond ile Kraliçe Celebrian'ın kızı olan hayali kişiliktir.

  Güneşin Üçüncü Çağının 241. yılında doğan Arwen, döneminin en güzel kızı olarak kabul ediliyordu. Elflerce Akşam Yıldızı olarak biliniyor ve İnsanlar tarafından Undómiel ya da "akşam kızı" adıyla tanınıyordu. Neredeyse üç bin yıl boyunca Rivendell ve Lothlórien'de yaşadı. 2951 yılında Dúnedain krallıklarının veliahtı Aragorn ile karşılaştı ve ona aşık oldu. 2980 yılında sözlendiler fakat Elrond, Aragorn tahta çıkana dek bu evliliği yasakladı. Aragorn'un Yüzük Savaşında yaptıkları, Elrond'un bu şartının yerine getirilmesini sağladı ve Arwen Aragorn'un kraliçesi oldu. Bu Arwen için çok cesur bir seçimdi çünkü evliliği ile tüm ölümlülerin ortak kaderini paylaşmayı da kabul ediyordu. Aragorn'a birkaç kız ile bir oğlu doğurdu ve Aragorn'un Dördüncü Çağın 120. yılındaki ölümüne dek, mutlu ve güzel bir hayat sürdüler. Aragorn'un ölümünü izleyen yıl Arwen, Lothlórien'e giderek, Aragorn ile sözlendikleri Cerin Amroth'da ölmeyi seçti.

  Bilbo Baggins  Bilbo Baggins Orta Dünyada Gollum'dan yüzüğü alan kişidir.Bir hobbitdir. Yüzük ona uzun bir yaşam vermiştir. Bilbo'nun 111. doğum gününde yüzüğün varlığını Gandalf farketmiştir ve yüzüğü Bilbo'dan alıp Frodo'ya yok etmesi için vermiştir. Bilbo daha sonra elf ülkesi Ayrıkvadi'ye gidip kitabını tamamlamıştır.
  Bir rivayete göre kitabın esas yazarının romandaki ismidir.


  Resimler  İmza


  |> Lord Of The Rings Fan Club <|

  Görünüm

  [center][image]http://img208.imageshack.us/img208/2019/asjhdzxczxc1xb2.jpg[/image][link=http://forum.donanimhaber.com/m_18854102/tm.htm][size=2][b][color=#000000]|[/color][color=#080000]>[/color][color=#100000] [/color][color=#180000]L[/color][color=#200000]o[/color][color=#280000]r[/color][color=#300000]d[/color][color=#380000] [/color][color=#400000]O[/color][color=#480000]f[/color][color=#500000] [/color][color=#580000]T[/color][color=#600000]h[/color][color=#680000]e[/color][color=#700000] [/color][color=#780000]R[/color][color=#800000]i[/color][color=#870000]n[/color][color=#8F0000]g[/color][color=#970000]s[/color][color=#9F0000] [/color][color=#A70000]F[/color][color=#AF0000]a[/color][color=#B70000]n[/color][color=#BF0000] [/color][color=#C70000]C[/color][color=#CF0000]l[/color][color=#D70000]u[/color][color=#DF0000]b[/color][color=#E70000] [/color][color=#EF0000]<[/color][color=#F70000]|[/color][/b][/size][/link][/center]


  Üyeler


  • Laxori
  • King Edward VII
  • chatin_dry
  • .:: Death ::.
  • Death_Man
  • seckings43
  • .EvideNcE.
  • UmuT
  • Sauron_16
  • hArRy_21
  • umurman
  • KRALTHEODEN
  • LurtzStrenuous
  • The_İllusionist
  • Cipuram
  • Balder
  • freze1995
  • HollyTurk
  • matrix_0011
  • alimcbeal
  • hanamichi
  • Zaris
  • cakiciefe
  • (EmRe)
  • Smirdon
  • Hypoerites
  • NoN3
  • Şikayetname
  • ForDeaTH
  • Jusko
  • caliskan4
  • lord of comandos
  • AntiDeViLbOw
  • Saralondé
  • luckyone
  • ribas
  • alimert1232
  • SpikeR_^^
  • YalnızEnes
  • Ar@torn
  • ::BiLaL::
  • jambuer
  • oBLoOd
  • Mr.DarkDevil
  • GomaaTT
  • The_SparTacuS
  • DRAGON_61
  • Bozkır Savaşcısı
  • Mczaga
  • kaan84
  • Yaramaz prens
  • Ryporus
  • ^^Chatlak^^
  • anqruiel
  • burnaldinho
  • D3IMOS
  • Magical Zero
  • lamarra
  • BayDoGan
  • HURMACI
  • Chaqi
  • PrinceOfImladris
  • _MérT_
  • bywarl0rd
  • The_Witch_KinG
  • darkblaziken
  • halobaba
  • ZIBIDY
  • burakkcbyk
  • -_Dæn!éL_-
  • 20burak1991
  • BaLRoG57
  • OkyaNuS.
  • Tinúviel
  • Barbar
  • Fatih Sultan Mehmet
  • 4system
  • oguz_25
  • ezal
  • Whoracle1905
  • King Aragorn
  • ZinedineZidane
  • O24N
  • diablo12
  • LOTr C i H @ T
  • thunderwatcher
  • _M.3.R.T_
  • NightM@Re
  • akcay208
  • BaTıKaN
  • Mért
  • elensar
  • QuadroPlex
  • SurlarÖnünde
  • supat
  • Tr_Tracy_
  • maviturk
  • gezegenidünya
  • _baron_
  • WiCKeD
  • AnimePiggy
  • poke
  • mellon89
  • foreverkobe
  • Tavron
  • Oğuzcana
  • Veloci
  • sand storm
  • loleziq
  • mostwantedslr
  • OnuR
  • LeGoLaMaNYaQ
  • MyaspM
  • ..Oğuz
  • egecew
  • ocisun
  • cem
  • Desthal1903
  • genckan
  • Eommaersh
  • be cool
  • ranger_66
  • atalay_cankaya
  • L a s T
  • Ati Radeon
  • tcn
  • iluvatar30
  • RIDANES
  • husoman
  • angelhuntsman
  • Descartess
  • DeVon
  • OrcsCaptan
  • brtka
  • Faramir
  • semihbaba
  • Gushi
  • [iddaa]John Rambo
  • -ouzzz-
  • tımestop
  • yolcu26
  • Númenóre
  • fLaX[Ly]´#
  • tave03
  • Ice Blade
  • knotaqram34
  • Blue Fox
  • Caglar.1903
  • Brandir
  • Permanent.
  • unforgiv3n
  • linkin_park20
  • 12oz
  • the-revival
  • SwooshAir
  • Nymphadora
  • PLATINIUM
  • lpark
  • froster2006
  • diablo12
  • R4V3N
  • EndallieN
  • ironmetal
  • Quatronics
  • the-revival
  • Burhan*
  • poseidon_19
  • koktay
  • SONY_55
  • W7K2D
  • vata
  • Akrepabi
  • Av@ng(E3T)r
  • jeanneau
  • Sipahi
  • Kènan
  • Morgomir
  • posetr
  • Laises
  • Tolqan
  • albati
  • aslixxx
  • turbokerem55
  • Atı Radeon
  • Dante*
  • auroras
  • Ramuli
  • nP4BlacK0uT
  • metete
  • Sir Night
  • 07BLueDeViL07
  • ranger_66
  • Armanius
  • QbLaY!!!
  • FaLkenAuGe
  • predatoreren
  • Tw!st of F@int
  • Clever_07
  • wintersun09
  • Ne[M]esis
  • kJa.
  • Datch
  • sapper
  • Buroc.k
  • Ocean_Life
  • cureshot88
  • MissedCall
  • Cém
  • husoman
  • n0sferatu-
  • SilverQuasar
  • fruktozamin
  • SaatliBomba
  • AYSST
  • Sayoras
  • M3LaNKoLiQ
  • gaius
  • Kırmızı Pervane
  • Mr LoneLy
  • Superman *
  • TuruncuSite
  • river phoenix
  • thereisno_spoon
  • Eru ilúvatar
  • Elendil_XX
  • ZiplayanPatates
  • Royal Archer
  • ATaİk_
  • dodgé
  • CoolerKing
  • SerSeriZa.
  • gyükseltürk
  • diş perisi
  • yagami
  • Crln
  • My Curse
  • Samét
  • armutcan


  Buda yüzük fanlarının yaptığı filmhttp://www.dailymotion.com/video/k4u7CBV3M6NdCW12cTI  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laxori -- 4 Nisan 2010; 17:31:17 >  4
  |
  |
  _____________________________

  ARM.454 Casull Auto 13mm

  | Lord Of The Rings Fan Club |
 • Teğmen
  228 Mesaj
  bende uye olmak istiorum bu fan club a bir LOTR fan i olarak
  |
  |
  _____________________________
  PSN+ : lord_bartuc
 • Yarbay
  2543 Mesaj
  Beni de eklermisn
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  602 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Ekledim
  |
  |
  _____________________________

  ARM.454 Casull Auto 13mm

  | Lord Of The Rings Fan Club |
 • Yarbay
  3458 Mesaj
  Benide Ekle
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2543 Mesaj
  Lotr tebrik ederim çok güzel bi çalısma olmus
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  602 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Eyvallah  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laxori -- 4 Kasım 2007; 21:00:53 >
  |
  |
  _____________________________

  ARM.454 Casull Auto 13mm

  | Lord Of The Rings Fan Club |
 • Yüzbaşı
  270 Mesaj
  Bir daha ki seriyi siz çekersiniz inşallah.
  |
  |
  _____________________________
  Boş zaman yoktur.Boşa geçen zaman vardır.
 • Yarbay
  2984 Mesaj
  gzl hazırlanmışsın takdir ettim

  multec arkadaş dogru demiş =)
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Her nekadar yapılan bazı yorumlarla işin içine siyaseti soktularsa da güzel bir üçlemeydi.
  Böyle 3 sayılık 1 pazardan yararlanmak adına son yıllarda televizyonlar işi abartsada doğal karşılamak gerek (gerek tartışmalar, gerek vizyonda gösterim süreçleri)

  Unutmadan,
  Mümkünse ekleme talebinde bulunma!!
  |
  |
  _____________________________
  kobol ' un hırçın çocuğu 'adama'
 • Yüzbaşı
  602 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  multec ve yeah sızı eklıyımmı ?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laxori -- 15 Ekim 2008; 17:13:11 >
  |
  |
  _____________________________

  ARM.454 Casull Auto 13mm

  | Lord Of The Rings Fan Club |
 • Binbaşı
  1344 Mesaj
  Benide ekle güzel çalışma olmus
  |
  |
  _____________________________
  Yaşama hakkın mücadele gücün kadardır...
 • Yüzbaşı
  602 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  ekledim multec yeah sızı eklıyımmı ?
  |
  |
  _____________________________

  ARM.454 Casull Auto 13mm

  | Lord Of The Rings Fan Club |
 • Yüzbaşı
  260 Mesaj
  BENDE VARIM
  |
  |
  _____________________________
  YERİNİZDE OLSAM CTRL+W YE BASMAM

 • Yarbay
  2543 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: MuLTeC III

  Bir daha ki seriyi siz çekersiniz inşallah.


  Çekicez ins ben oyuncuları ayarlamaya basladım sözleşmelerini imzalatıyom
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1168 Mesaj
  beni almanı isterdim ama 3 tane fun clup wwar ztn
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1580 Mesaj
  Çok güzel bir çalışma yapmışsın.Ekle benide çok severim Lord Of The Rings i..En az 150-200 kere izlemişimdir..Hala da izlerim.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  602 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  ekledim. medobaba ekliyimmi seni ?
  |
  |
  _____________________________

  ARM.454 Casull Auto 13mm

  | Lord Of The Rings Fan Club |
 • Yarbay
  3458 Mesaj
  Bişey Yapmış Gibi
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1344 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: King Edward VII


  quote:

  Orjinalden alıntı: MuLTeC III

  Bir daha ki seriyi siz çekersiniz inşallah.


  Çekicez ins ben oyuncuları ayarlamaya basladım sözleşmelerini imzalatıyom  Oyuncu kadrosuna benide katarmısın
  |
  |
  _____________________________
  Yaşama hakkın mücadele gücün kadardır...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,119
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
  Tümünü Gör
  Reklamlar
  - x
  Bildirim
  mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.