Şimdi Ara

LOL Yargılama Sistemi (Tribunal System) Detayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
13.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sonunda LOL yönetimizi bizi dinleyip oyuna bir tribunal sistemi eklemiş. Mantık olarak şu şekilde işliyor. Biliyorsunuz her oyunda feederlar, yada saçma sapan konuşarak spam yapanları, oyun sonrasında report edebiliyoruz. Artık biz bu report edilen insanları siteden görebileceğiz (hangi itemleri almışlar, chatte ne yazmışlar) ve ona göre bir yargılama yapacağız. İstersek banlanması için pozitif oy verebiliriz, istemezsek "bu adam normal oynamış" deyip davayı kapatabiliriz.

Ben biraz inceledim, bildiklerimi size aktarayım.

Sisteme Giriş
    Öncelikle "level 30, ve daha önce banlanmamış olan" bir üyeliğe sahip olmamız gerekiyor. Eğer böyle bir üyeliğimiz varsa, siiteye "http://eu.leagueoflegends.com/tribunal" adresinden bağlanıyoruz ve ID / PW'mizi yazarak giriyoruz.
    Kurallara "I agree" diyerek ilerliyoruz.

Sistemin Detayları
    Login olduktan sonra ekranınıza birisi gelicek. Orada hangi itemleri aldığı, kaç kere öldüğü, afk kalıp kalmadığı, chatte ne konuştuğu, hangi sebepten dolayı oyun sonunda şikayet aldığı vb. hepsi görünüyor. Biz buna göre bir karar vereceğiz. Örneğin şuan benim sayfama gelen Udyr:

Chat konuşmaları:
    GozzillA [15:16:24]: (/All bg i had noob team : 
    GozzillA [All] [15:16:24]: /A//ll bg i had noob team :(
    GozzillA [All] [15:16:25]: bg i had noob team :(
    GozzillA [All] [15:16:25]: ///All bg i had noob team :
    GozzillA [All] [15:16:26]: bg i had noob team :
    GozzillA [All] [15:16:26]: ///All bg i had noob team :(
    GozzillA [All] [15:16:26]: /All bg i had noob team :
    GozzillA [All] [15:16:27]: bg i had noob team :(
    GozzillA [All] [15:16:27]: bg i had noob team :(
    GozzillA [All] [15:16:28]: /All bg i had noob team :(

^ Bildiğiniz spammer, hiç sevmem...

2/5/3 skor yapmış, çokta kötü değil.

Şampiyon Seviyesi: 11
    Oynanan Süre: 26 dakika

26 dakikada level 11 olabilmişse afk kalmış demektir.

Son olarak, kendi takımından 4 kişi (spam yaptığı için) ve karşı takımdan 1 kişi (afk kaldığı için) bu kullanıcıyı şikayet etmiş, yani herkesin genel görüşü oyunu batırmış.

Ben oyumu bu adamın banlanmasından yana kullandım. (Punish diyerek)
    Siz dilerseniz skip (başka bir davaya geç) yada pardon (affet) butonlarınada basabilirsiniz.

Ekran görüntüsü şuna benziyor:

LOL Yargılama Sistemi (Tribunal System) Detayları

Bilmemiz Gerekenler
    1. Her 24 saatte bir 3 davayı inceleme hakkınız bulunuyor. Eğer karar vermek istemiyorsanız, SKIP butonuna basarak başka bir davaya geçebilirsiniz. SKIP yaptığınızda dava incelem hakkınız dolmuyor. İstediğiniz kadar davayı incelebilirsiniz, ancak maksimum 3 davayı sonuçlandırabilirsiniz.

2. Eğer davanın sonucunu doğru bilirseniz (yani banlansın dediğiniz kişi banlanırsa) oyun içinde IP puanı kazanırsınız. Ne kadar verileceği hakkında şimdilik bir bilgi yok, sadece "birkaç saatlik oyun süresince kazanabileceğiniz IP kadar" yazılmış.

3. Sistem kendi davalarınıza bakmanıza izin vermiyor, yani "beni şikayet eden olmuşmu" gibi bir arama sonuçsuz kalacaktır.

4. Eğer farklı üyelikleriniz varsa (unutmayın, level 30 üyelik sahibi ve daha önce hiç banlanmamış olmalısınız) bu üyeliklerlede IP puanı kazanmak için davalara bakabilirsiniz.

Uyarı
    Riot Games bu sistemi adil kullanmanızı ve sadece oyundaki öldürme/ölme sayısına bakmamanızı rica ediyor.

Açıkcası benim bile fazla öldüğüm zamanlar oluyor. (ki ben flash açık değilse riverda bile dolaşmayacak kadar defansif oynarım) Oyuna başka bir feederin gelip karşı takımı komple feedlemiş olabileceğini unutmayın. Mümkünse chat loglarına biraz göz gezdirin, ona göre bir karar verin. :)

Report Sistemi
    Arkadaşlar sistemi anlattık, oyuncuları nasıl şikayet edebileceğinizide kısaca yazayım. Her oyun sonrası, oyuncuların ismine sağ tıklayarak report edebilirsiniz. Report ederken bir açıklama yazısı yazmanız (genelde yazmıyorlar) bundan böyle büyük bir önem kazanıyor. Davanıza bakan kişinin ilgisini çekecek mesajlar yazabilirsiniz. (oyunun başında herkese küfür etti) gibi.

Kişisel Not
    Ohhhhhh be! Sonunda feederlardan ve cusserlerdan kurtulabileceğiz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aristona_ -- 19 Mayıs 2011; 2:57:53 >

• Aşırı eğlenceliymiş. Hergün yapıcam.
  • ins dava sonucunu dogru tahmin ederizde ip gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 19 Mayıs 2011; 3:10:02 >
  • Mükemmel olmuş feeder ve afk çoğunlukluları cezalandırıyorum hep

Edit: ödül felan var mı bunu yaparken ? ^^

Edit2: Hayda bunda 3 kere yapma sınırı mı var anlamadım baktırtmıyo başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsliyim -- 19 Mayıs 2011; 3:34:30 >
  • skip yaptım 3 kere hakkım doldu

garip davalar geldi hep, aldığı itemler düzgün 10-14 oynamış adam feeder demiş 6 kişi
  • Güzel sistem. Bir davada 0/55 yapan Garen geldi. Birlikte oynayanlara Allah sabır versin ne diyelim
  • Yalnız bazılarında chat kayıtlarını okuduktan sonra o kadar olayın içinde hissettim ki kendimi, şikayet edenleri oyundan ekleyip "merak etmeyin elemanı banladım" demek geldi içimden Tabi banlanmaları için kaç kişinin daha onay vermesi gerekir bilinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocketboy

Yalnız bazılarında chat kayıtlarını okuduktan sonra o kadar olayın içinde hissettim ki kendimi, şikayet edenleri oyundan ekleyip "merak etmeyin elemanı banladım" demek geldi içimden Tabi banlanmaları için kaç kişinin daha onay vermesi gerekir bilinmez.

Sayıyı vermemişler, ancak kullanıcıların oylarının sonuçlara büyük bir etkisi olacağını söylemişler. Bu sistem bir otomasyona bağlıdır zaten. Ortalama 5 approval gelse otomatik olarak banlanması için yeterli olur diye düşünüyorum. Çekimser davaları GM'ler kendisi halleder sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

Güzel sistem. Bir davada 0/55 yapan Garen geldi. Birlikte oynayanlara Allah sabır versin ne diyelim

0/55.
    Öldüm geldim tekrar öldüm diyene kadar kadar 1 dakika geçse, oyun 55 dakika sürmüş demektir.
    55 dakika iyi dayanmışlar helal olsun. :)

quote:

Orijinalden alıntı: meku

skip yaptım 3 kere hakkım doldu

garip davalar geldi hep, aldığı itemler düzgün 10-14 oynamış adam feeder demiş 6 kişi

Skip scriptinde sorun var sanırım. FAQ'da istediğiniz kadar skip yapabilirsiniz yazıyordu. :)

quote:

Orijinalden alıntı: gsliyim

Mükemmel olmuş feeder ve afk çoğunlukluları cezalandırıyorum hep

Edit: ödül felan var mı bunu yaparken ? ^^

Edit2: Hayda bunda 3 kere yapma sınırı mı var anlamadım baktırtmıyo başka

Var. Dava sonucunu doğru tahmin ederseniz IP points geliyor.
    Evet, 24 saat içerisinde en fazla 3 davaya bakıyorsunuz. T.C. Asliye mahkemeleri gibi günde 20 davaya bakmak yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aristona_ -- 19 Mayıs 2011; 5:52:24 >

• Adamın aynen yazdığı bu

* [08:25:13]: o u will see
    *[08:25:17]: u can"t add me you wwill see
    *[08:25:19]: never ban
    *[08:25:23]: riot don't care
    *[08:25:27]: they just want money
    *[08:25:29]: xD

Adaletin eli (diablo da güzel bir itemdi) :)
  • USdan giris yapip yargilamak istiyorum link varmi elinizde ?
  • www.leagueoflegends.com/tribunal > us için
    eu.leagueoflegends.com/tribunal > eu için

Benim çok hoşuma gitti şahsen , ama cidden ne fena adamlar var , bana gelen üçünede punish dedim , 45 dakikalık oyunda level 10 adam , gelmiş takımdakilere sövüyor all chatten.

Üçüncüsü suçsuzmuş , üçde iki oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirikalische -- 19 Mayıs 2011; 10:30:46 >
  • Eğer ki ana avrat sövülmüş bir rapor görürseniz bilin ki o bana aittir.

Bugünlük 2 kişiyi cezalandırdım, feeder ve leaver idiler.

Diğerinin oyunlardaki skorları gayet iyi ama spam yapıyor sövüyor diye raporlamışlar. Adam ciddi oynamış, takım çöpmüş ve sövmüş. Bence cezalandırmak için sebep değil.
  • Ben hepsini cezalandırdım valla :D O değilde ip gelmedi :D Herkes ne kadar iyi niyetliymiş yahu
  • Son zamanlarda gordugun en faydali konu. Ellerine saglik. Gercekten guzel haber dogrusu. Bakalim beni banlamak isteyen varmiymis :P

Not: Daha 30 lvl degilim :P
  • You’ve reached your 24-hour limit of 3 cases. The limit is reset nightly at 1:00 AM PDT ü

daha bir kez bile punish yapmadan bu hatayı aldım.
  • Skip olayında bug olabilir , büyük ihtimalle ondandır.
  • Verdiğimiz karar, son kararla uyuşursa IP kazanıyormuşuz.

quote:

Can I expect a reward for assisting the Tribunal?
    Yes! If your recommendation matches the final verdict, you will receive a reward in the form of Influence Points (an indeterminate amount, but likely comparable to that gained by a few hours of gameplay) for your civil service. However, if you vote on a case, and the majority disagrees with your assessment, you’ll receive no rewards. The system is designed in this manner in order to create an incentive for Tribunal members to render thoughtful, intelligent decisions on each and every case that they evaluate.

We will also be taking into account the frequency with which a Tribunal member votes against the majority in order to weed out those players who are either voting excessively erratically, out of touch with the general will of the community, or deliberately attempting to disrupt consensus.

• hahahha çok eğlenceli bi havaya sokuyo insanı yalnız bi tane dallama sürekli küfretmiş türklere bastım punishi akıllansın dallamalar

bize verilen ip yi mesaj olarak gösterecekmi yani sonuçlandığını nasıl anlayacağız??
  • bana gelen 3 kişide,bol bol offensive language'den şikayet edilmişti(tabii ki bol bol leave vardı)insanlar,böylelerine daha sinir oluyor sanırım.mesela bir oyunda meganigga tarzı nicki olan bir herifi 8 kişi ırkçı olduğu için şikayet etmiş.
  • Oynadığı her oyunda en azından 6 kişi tarafından leave-afk dan report edilmiş birine punish dedim mutlaka ceza alması lazımdı ama ip gelmedi ceza almadı mı yoksa ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.