Şimdi Ara

LoL'mü HoN'mu DotA'mı Avo Heroes'mu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
6
Favori
46.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IeJi

quote:

Orijinalden alıntı: DraxShot

LoL ve Hon dan bahsedeceğim (ikisinide oynamışlığım var)

Leauge of Legends de öne çıkan takim oyunu ve stratejidir kendine özgü şeyler yaratmiştir. LoL de kalkip tek başina 2-3 adami öldüremessin HoN da ise kolay öldürürsün LoL tam bir f2p dir yani para verip en fazla karakter alirsin yada skin.skin hava atmak için karakteride zaten biliyorsunuz.LoL de karakter alip herkesi yenemezsiniz yetenek ve takim işi gerekir HoN da parayı veren düdüğü çalar sistemi var nerdeyse yenilmez derecede karakterler bile var HoN da. ama LoL de hangi karakterle iyi oynarsan onla alirsin.Riot games LoL ün üzerinde hayla çalışıyor yani unutmadi LoL'ü yeni karakterler getiriyor ama LoL de gereksiz karakterlerde var Karakter Olarakda LoL alir çünkü bi kerek HoN da denge diye birşey yok para ver kazan .

LoL=Takim,Yetenek,Strateji sistemli bir oyundur
    HoN=Hizli oyun,Güzel Grafikler,Arcade sistemli bir oyundur

Bana sorarsaniz LoL derim ama dota 2 yi daha oynayamadim ona da bi bakalim belki dota 2 daha iyidir

Azmı birisi towerin arkasına kaçınca adami biraktik tower azımıza s!!!! diye

Bu yorumu yazan kişinin ya yaş seviyesi 7-8 lerde ya da Hon da oynadığı maç sayısı 7-8 civarı. Cunku bu sekil bir yorumdan sadece bu çıkabilir.

Ne para vermesinden bahsediyorsun sen onu halen çözemedim ? Kafan mı güzel yoksa birşeyler mi kullanıyorsun ? ya da saçmalamak istedin ne yapacağını bulamadın burda bişeyler denedin ama gerçekten cok iyi başarmışsın saçmalamayı.

Hon Shopda oyuna veya herolara en ufak etki edecek item tarzı birşey satılmamaktadır. Shopda Sadece Heroların Alt avatarları, Announcers paketler,Nick Simgeleriniz,Sembolleriniz,Nick renkleri,tauntlar vb tarzı seyler mevcuttur.

Shopta bulunan tüm itemler sadece gösteriştir. Onun haricinde Oynayacağınız herolara ek özellik ( damage - defance - speed vb. ) ekleyebileceğiniz bir item bulumazsınız.

Örnek sen Berzerker ın kendi avatarı ile oynuyorsundur. Karşındaki Demon Hunter Berzerker Avatarı ile oynuyordur. Peki Fark? sadece Görünümden ibaret. Yoksa avatarın farklı olması herolara ek bir damage veya defance etki etmesi değildir.

Sen oyunu kendı orjinal ses paketi ile oynarsın bir başkası farklı bir ses paketi ile oynar. Peki fark? Sadece Kill veya seri kill ya da tower denied yaparsın ya da öldüğün zaman veya oyun içindeki genel sesleri ses paketleri sayesinde farklı ses duymanı sağlar o kadar.

Server odalarında panelde senin nick rengin Gridir bir başkasının mavi diğerinin yeşil.

Birinde Türk bayragı vardır digerinde fransa..

bunların herolara ek özellik mi sunduğunu sanıyorsun ?

Oyundaki Tüm herolar zaten açıktır. para veripde hero alman gibi bir durum söz konusu bile değil. Neyin kafasındasın anlamadım?

Oyunda sadece en son gelen hero tüm playerlara kapalıdır. Bunu istersen Oyunda kastıgın coinsle alabilirsin ya da yeni hero gelene kadar beklersin çünkü yeni hero geldiği zaman en son kapalı olan hero açılır.

Oyun Tamamen f2p para ver kazan diye bir saçmalık yok göremezsin. Oyunlar heroları nasıl kullandığına ve takım oyununa bakar. Oyunda parayla ne yaparsan yap hiçbir ayrıcalık tanımaz sana.

Neymis honda tek başına 2-3 adam öldürebilirmişsin. Neymiş yenilmez herolar varmış. Evet bende lol ve hon da defalarca tek başıma 4 kişi öldürdüm. Cunku karsımda senın gibi kişiler benım farmımı kesemiyordu. lane de veya mid de feed çekerledi. beni bir güzel kastırırlardı bende gider kasardım. karşındakıne tek seferde 3 kişi kestirmek istemiyorsan kardeşim oynadığın heronun takımdaki görevini üstleneceksin. Oynadığın heroyu ve gideceğin buildi iyi bileceksin. yok 20 kill yapcam hava atcam diye takımını karşıya ezdirmeyecen. Hon takım oyunudur. Takım oyunu oynamasını bileceksın. Bilmiyosan burda oyuna suç bulmayacaksın. Senin gibi kişiler gider Oynadıgı heroyu bilmez. gideceği buildi bilmez. sonra gelir burda abuk subuk saçmalar.

Support,carry,Nuker,Tank vs heroları seçen insalar heronun takımındaki konumunu oynamazlarsa Örnek support hero sen simdi ne olduğunu bile bilmiyorsundur. Support hero Destek herosudur. Oyunda belkide en çok ve en rahat ölen herolardır. Ama takımada üstlendiği görev sayesinde cok rahat maç kazandırabilen herolardır. Takımda kendını kasma düşüncesinde olmaz tam aksine takıma destek herodur. Senin gibiler gider support hero alır takımındakı carry heronun farmını çalar veya kascam adam öldürcem diye kill ini calar. carry heron farm atamaz bu sayede ve karsıdakı degıl 3 unuzu 5 inizi öper Lanede yanınızdakı Carry kastırmak için karşı tarafı rahatsız etmek zorundadir. Çünkü genelde oyunun koptuğu anlar Takımdakı Carry herolarınızın Farmlarına bakar.

Support heroların en önemli görevi warding. Ward ın ne oldugunu bildigini bile sanmıyorum. Ward oyunda koydugunuz noktalarda size belli bir mesafede görüş açısı sağlar. Peki bunun takıma ne yararı olabilir ?
    - lane de kolay kolay gank yemezsiniz. Rakip heroların size gank atacak veya size gelebilecegi noktaları wardlamanız size onları görme olanağı tanıyacaktır.
    - Mid deki heronuza kolay farm veya runeleri rahat kontrol olanağı sağlar. Ayrıca o da aynı sekilde lane deki herolardan gelebilecek ganklardan rahatca kaçabilir.
    - Forest farm atack hero varsa takımda farm bölge noktasına veya rune girişinde koyacağınız ward onun sorunsuz vea ölmeden farm atmasına olanak sağlar.

Sonuç olarak Supprt heron veya diğer heroların takımda kendi ustune düşen görevi yapmazsa ve takım oyunu oynamazlarsa bu oyunun suçu değil veya shop un bir etkisi değil bu sadece playerın noob olmasından başka birşey değildir.

Daha çok şey yazardımda gereği yok. Zaten hon oynamış veya bu tarz oyunun playerları ne demek istediğimi anlamıştır. Amacım lol u kotulemek veya hon u göklere çıkarmak değil. 2 sınıde oynuyorum ama hon daha ağırlıklı cunku tarzıma daha cok yatkın. zevk meselesi sonucta.

sanırım sen hiç LoL oynamadin yada oynayacak kadar yeteneğin yok Hon dada 2 el oynayipta fanboyluğa başlamişsin belli :) neyse fazla söze gerek yok LoL ü seven LoL oynar HoN seven HoN oynar banane kardeşim ben sadece 2 sini anlatim ama bazi anlama özürlü arkadaşlar kavga çıkarma niyeti var

• quote:

Orijinalden alıntı: DraxShot

LoL ve Hon dan bahsedeceğim (ikisinide oynamışlığım var)

Leauge of Legends de öne çıkan takim oyunu ve stratejidir kendine özgü şeyler yaratmiştir. LoL de kalkip tek başina 2-3 adami öldüremessin HoN da ise kolay öldürürsün LoL tam bir f2p dir yani para verip en fazla karakter alirsin yada skin.skin hava atmak için karakteride zaten biliyorsunuz.LoL de karakter alip herkesi yenemezsiniz yetenek ve takim işi gerekir HoN da parayı veren düdüğü çalar sistemi var nerdeyse yenilmez derecede karakterler bile var HoN da. ama LoL de hangi karakterle iyi oynarsan onla alirsin.Riot games LoL ün üzerinde hayla çalışıyor yani unutmadi LoL'ü yeni karakterler getiriyor ama LoL de gereksiz karakterlerde var Karakter Olarakda LoL alir çünkü bi kerek HoN da denge diye birşey yok para ver kazan .

LoL=Takim,Yetenek,Strateji sistemli bir oyundur
    HoN=Hizli oyun,Güzel Grafikler,Arcade sistemli bir oyundur

Bana sorarsaniz LoL derim ama dota 2 yi daha oynayamadim ona da bi bakalim belki dota 2 daha iyidir

Azmı birisi towerin arkasına kaçınca adami biraktik tower azımıza s!!!! diye

Şu yazıyı yazıp bide altına fanboyluk falan filan saçmalamışsın.İyimisin?Hon la alakalı olmayan birşeyi yazıp gidipte iki oyuna da aynı uzaklıktayım diyemezsin.Aynı şey LoL içinde olabilirdi.Yazın buram buram fanlık kokarken ve adam LoL ile ilgili bir yorum yapmamışken gelipte saçma sapan şeyler yazıpta insanların aklını karıştırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stpunch -- 11 Aralık 2012; 18:12:47 >

• Hala bunun tartışması mı yapılıyor. Hon ve Dota hardcore dur. Lol ise casual. O yüzden bugün lolün oyuncu kitlesi diğerlerinden kat kat fazla çünkü lolü 12-13 yaşındaki çocuklarda oynayabiliyor. En basitinden benim arkadaşlarımı örnek vereyim dota 2 ye çağırıyorum onları oyuna giriyorlar bütün gün ağlıyorlar. Çünkü oyun karışık ve zor. Item buildleri lol ü 8 e katlıyor. Str - Agi - Int kavramı var çünkü. Lolde bütün attacklara aynı item. Infinity Edge - Phantom Dancer - Blood Thirster bu değişmez. Ap içinde aynı şekil deathcap archangel zhonya. Bu 3 ünü kesin alırsın. Dota da honda öyle değil. Her heronun farklı buildi var. Hon ve Dota da crit rate maximum %25 oluyor. Lifesteal %25 oluyor ve o %25 için attacktan deli gibi geri kalıyorsunuz. Lol de crit %100 ü görebiliyorsunuz. 45 dk dan. Lifesteal %50 leri rahat geçiyor. Hon ve Dota da hata yaparsanız eziliyorsunuz. Yeri geliyor 30 dakikada bot alamıyorsunuz. Ama lol de ben adamı 10 defa öldürüyorum adam 0-10 oynuyor. Gidiyor Towerın yanında minion kesiyor bi bakıyorsun adam infinity edge ile phantom almış. Dota aynı şey oldumu adamın level ı 10 oluyor. Sizin levelınız 20. Çünkü o adama kastırtmazlar. B ye basıp geri dönülmüyor Dotada Ghost veya Exhaust basılıp geri kaçılmıyor. Çalıya 1 tane ward dikip kendinizi kurtaramıyorsunuz. Artı map büyük adam heryerden çıkabilir. Dotanın mapi lolden 2-3 kat büyük olmasına rağmen ward limiti 2. 2 tane ward aldıktan sonra bidahakini 5 dakika sonra alabiliyorsunuz. Tower 20 dakikadan sonra sizi koruyamaz. Üstüne hero öldürmek Fight kazanmak deli gibi exp veriyor. Bunları 2000 den fazla lolde match atmış biri olarak söylüyorum. Dota da en fazla 500 match attım. Beni kendine hasta etmeye yetti de arttı bile. Elimde invite var isteyen varsa 2 kişiye invite verebilirim. Ama harbiden oynayacaklara öyle 2 oyun atıp bu oyun çok zor çok karışık ben smite ımı alır jungle a giderim diyenlere vermeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Majestyca

Hala bunun tartışması mı yapılıyor. Hon ve Dota hardcore dur. Lol ise casual. O yüzden bugün lolün oyuncu kitlesi diğerlerinden kat kat fazla çünkü lolü 12-13 yaşındaki çocuklarda oynayabiliyor. En basitinden benim arkadaşlarımı örnek vereyim dota 2 ye çağırıyorum onları oyuna giriyorlar bütün gün ağlıyorlar. Çünkü oyun karışık ve zor. Item buildleri lol ü 8 e katlıyor. Str - Agi - Int kavramı var çünkü. Lolde bütün attacklara aynı item. Infinity Edge - Phantom Dancer - Blood Thirster bu değişmez. Ap içinde aynı şekil deathcap archangel zhonya. Bu 3 ünü kesin alırsın. Dota da honda öyle değil. Her heronun farklı buildi var. Hon ve Dota da crit rate maximum %25 oluyor. Lifesteal %25 oluyor ve o %25 için attacktan deli gibi geri kalıyorsunuz. Lol de crit %100 ü görebiliyorsunuz. 45 dk dan. Lifesteal %50 leri rahat geçiyor. Hon ve Dota da hata yaparsanız eziliyorsunuz. Yeri geliyor 30 dakikada bot alamıyorsunuz. Ama lol de ben adamı 10 defa öldürüyorum adam 0-10 oynuyor. Gidiyor Towerın yanında minion kesiyor bi bakıyorsun adam infinity edge ile phantom almış. Dota aynı şey oldumu adamın level ı 10 oluyor. Sizin levelınız 20. Çünkü o adama kastırtmazlar. B ye basıp geri dönülmüyor Dotada Ghost veya Exhaust basılıp geri kaçılmıyor. Çalıya 1 tane ward dikip kendinizi kurtaramıyorsunuz. Artı map büyük adam heryerden çıkabilir. Dotanın mapi lolden 2-3 kat büyük olmasına rağmen ward limiti 2. 2 tane ward aldıktan sonra bidahakini 5 dakika sonra alabiliyorsunuz. Tower 20 dakikadan sonra sizi koruyamaz. Üstüne hero öldürmek Fight kazanmak deli gibi exp veriyor. Bunları 2000 den fazla lolde match atmış biri olarak söylüyorum. Dota da en fazla 500 match attım. Beni kendine hasta etmeye yetti de arttı bile. Elimde invite var isteyen varsa 2 kişiye invite verebilirim. Ama harbiden oynayacaklara öyle 2 oyun atıp bu oyun çok zor çok karışık ben smite ımı alır jungle a giderim diyenlere vermeyeceğim.

Dostum gerçekten merak ettim bana atabilirmisin indirme linki ile dota 1 oynamıştım zamanında warcraft 3 den giriyorduk dota al star flan diyordu bundan 3-4 yıl önce

• LoL farkını iyice ortaya koydu.Tek rakibi kendisi.
  • Kısa ve öz Dota 2.

LoL oynayan kişilerin hiç biri çabucak alışamaz çünki loldaki sistem basittir sadece phantom sonra bir iki damage al biter oyun ama gel bunu dota 2 de yapda göreyim

sonuç:Dota 2 alır.
  • Bence LoL.

Dota' nın o eski havası kalmadı o zevki alamıyorum millet oyunu bıraktı çünkü takımlar dağıldı.
    HoN u sevmedim nedeni ne bilmiyorum .
    Dota 2 oynadım yok abi atmosfer hiç sarmadı.
  • yukarıdaki arkadaşa katılıyorum dota hardcore gercekten ölmek ve öldürmek cok kolay bu da tedbirli oynamayı gerektiriyor.sınırlar oyunun kaderinin sacma herolar tarafından degistirilmesini engelliyor(backdoor dotada olsa sniper yada huskar alan takım kazanır) itemlarda aktifleriyle skill özelligi goruyor ama fazla ozellik vermiyor cunku heroların özellikleri op.
    Hon un karmaşık iç yapısınu hic begenmedim oyuna girmek bile dert ip gibi bir sistem var biriktirmek cok zor grafikler guzel ama yavas geldi bana.
    Özet geçersek lol kolay dota zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhoIsYourSummoner -- 15 Aralık 2012; 17:48:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4EVER LOL

• ne olduğunu anlamayanlar için özet;

nehirden gelen kırmızı takımda ilk naga siren giriyor ultisi ile(ultisi geniş bir alanı etkiliyor ve düşmanların hareket etmesini, skill kullanmasını engelliyor, stun gibi çalışıyor ama bu ulti etksindeyken damage/spell de yemiyorlar) ve yeşil takımı çok zor bir durumda bırakıyorlar. arkasından yine kırmızı takımdan dark seer, vacuum skilli ile dağınık halde bulunan yeşil takımı ortaya topluyor. tam bu sırada naga siren ultisini kapatıyor ve kapattığı anda yeşil takımdan 3 kişi muazzam bir refleks gösteriyor. yeşil takımdan enigma bkb basıyor(magic spellerden koruyan bir item, çoğu stunu da engelliyor), juggernaut, garen gibi dönmeye başlıyor(bu skill de magic immune olmanı sağlıyor) ve rubick, force staff kullanarak uzaklaşıyor tehlike bölgesinden. aynı anda kırmızı takımdan tidehunter(büyük yeşil hero) ulti atıyor(geniş bir alana stun). yeşil takımdan 3 kişi etkilenmiyor yukarıda yazdığım sebeplerden. eğlenceli kısım burada başlıyor bence, hemen ardından yeşil takımdan enigma ulti atıyor, ultisi kırmızı takımı stun'lıyor. aynı anda rubick ultisi ile(spell steal, karşı takımdan bir heronun attığı son spell'i çalıyor) tidehunter'ın ultisini çalıyor ve kullanıyor. fight'ı gank yiyen ve yenilecek gibi görünen yeşil takım kazanıyor.

bu gibi oyunlar neden lol'da olmaz? çünkü oyunun derinliği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lorrid

ne olduğunu anlamayanlar için özet;

nehirden gelen kırmızı takımda ilk naga siren giriyor ultisi ile(ultisi geniş bir alanı etkiliyor ve düşmanların hareket etmesini, skill kullanmasını engelliyor, stun gibi çalışıyor ama bu ulti etksindeyken damage/spell de yemiyorlar) ve yeşil takımı çok zor bir durumda bırakıyorlar. arkasından yine kırmızı takımdan dark seer, vacuum skilli ile dağınık halde bulunan yeşil takımı ortaya topluyor. tam bu sırada naga siren ultisini kapatıyor ve kapattığı anda yeşil takımdan 3 kişi muazzam bir refleks gösteriyor. yeşil takımdan enigma bkb basıyor(magic spellerden koruyan bir item, çoğu stunu da engelliyor), juggernaut, garen gibi dönmeye başlıyor(bu skill de magic immune olmanı sağlıyor) ve rubick, force staff kullanarak uzaklaşıyor tehlike bölgesinden. aynı anda kırmızı takımdan tidehunter(büyük yeşil hero) ulti atıyor(geniş bir alana stun). yeşil takımdan 3 kişi etkilenmiyor yukarıda yazdığım sebeplerden. eğlenceli kısım burada başlıyor bence, hemen ardından yeşil takımdan enigma ulti atıyor, ultisi kırmızı takımı stun'lıyor. aynı anda rubick ultisi ile(spell steal, karşı takımdan bir heronun attığı son spell'i çalıyor) tidehunter'ın ultisini çalıyor ve kullanıyor. fight'ı gank yiyen ve yenilecek gibi görünen yeşil takım kazanıyor.

bu gibi oyunlar neden lol'da olmaz? çünkü oyunun derinliği yok.

Belli ki çok güzel bir oyun ancak benim pc çok kasıyor oynarken .Çok heves ettim oynamak için gerekirse zorlanarak öğrenecktim ama olmadı işte.Laptoplar hahrolsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Lolde 3vs5 bile yenersiniz falan demiş sozlukteki arkadaş. Honda oynamasını bilirseniz orada da yenersiniz. Ayrıca Lolde 1vs5 yendiğimi hatırlarım ilk maçımdı ya da ikinci. 35 kill falan yapmıştım necturn ile. maçtan sonra vay be lol dedim

ahsjhahahahahhahah adam 1VS5 yenmiş ya hahahahahahahah olum botlarla bile oynasan 1vs5 yenmen zor habire pushluyorlar ki bide oyuncularla 1vs5 yendim diyorsun ya hahahahahahaa anırdım ya bildigin

• quote:

Hala bunun tartışması mı yapılıyor. Hon ve Dota hardcore dur. Lol ise casual. O yüzden bugün lolün oyuncu kitlesi diğerlerinden kat kat fazla çünkü lolü 12-13 yaşındaki çocuklarda oynayabiliyor. En basitinden benim arkadaşlarımı örnek vereyim dota 2 ye çağırıyorum onları oyuna giriyorlar bütün gün ağlıyorlar. Çünkü oyun karışık ve zor. Item buildleri lol ü 8 e katlıyor. Str - Agi - Int kavramı var çünkü. Lolde bütün attacklara aynı item. Infinity Edge - Phantom Dancer - Blood Thirster bu değişmez. Ap içinde aynı şekil deathcap archangel zhonya. Bu 3 ünü kesin alırsın. Dota da honda öyle değil. Her heronun farklı buildi var. Hon ve Dota da crit rate maximum %25 oluyor. Lifesteal %25 oluyor ve o %25 için attacktan deli gibi geri kalıyorsunuz. Lol de crit %100 ü görebiliyorsunuz. 45 dk dan. Lifesteal %50 leri rahat geçiyor. Hon ve Dota da hata yaparsanız eziliyorsunuz. Yeri geliyor 30 dakikada bot alamıyorsunuz. Ama lol de ben adamı 10 defa öldürüyorum adam 0-10 oynuyor. Gidiyor Towerın yanında minion kesiyor bi bakıyorsun adam infinity edge ile phantom almış. Dota aynı şey oldumu adamın level ı 10 oluyor. Sizin levelınız 20. Çünkü o adama kastırtmazlar. B ye basıp geri dönülmüyor Dotada Ghost veya Exhaust basılıp geri kaçılmıyor. Çalıya 1 tane ward dikip kendinizi kurtaramıyorsunuz. Artı map büyük adam heryerden çıkabilir. Dotanın mapi lolden 2-3 kat büyük olmasına rağmen ward limiti 2. 2 tane ward aldıktan sonra bidahakini 5 dakika sonra alabiliyorsunuz. Tower 20 dakikadan sonra sizi koruyamaz. Üstüne hero öldürmek Fight kazanmak deli gibi exp veriyor. Bunları 2000 den fazla lolde match atmış biri olarak söylüyorum. Dota da en fazla 500 match attım. Beni kendine hasta etmeye yetti de arttı bile. Elimde invite var isteyen varsa 2 kişiye invite verebilirim. Ama harbiden oynayacaklara öyle 2 oyun atıp bu oyun çok zor çok karışık ben smite ımı alır jungle a giderim diyenlere vermeyeceğim.

+1 derim kaçarım başka söze gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Onlarca gereksiz yorumdan sonra sinirim bozulmuştu. Sonunda anlayan biri çıktı.

• LoL'un biraz değişime gitmeye çalışması aslında gösteriyor 2 sezondur olan itemi siliyorlar.O kadar 'çok' düşündükleri patchde bufflanan itemi 1 hafta sonra nerfliyorlar.Zaten oyunun metası evlere şenlik gerçek support kavramı yok diyebiliriz.Karşı tarafta bir early game domine eden bir hero varsa dotada bunu engelleyebilirken en azından stat vs. verebilirken , LoL'da sadece towera sarılırsın .Tam bir Deny sistemi olmamasından dolayı herhangi bir üstün el becerisine zaten gerek yok carryler /support için.Zaten yetenek el becerisi diyen arkadaşlar için: dendinin invoker antremanları var izlemelerini öneririm.2.tez Riot oyunla çok ilgileniyormuş vs. evet sırf visual rework geldiği için o karakteri oynayan insanar için gerçekten önemli olsa gerek ayrıca karakter yelpazesi çok dar bir carry oyuncusu için max 3-4 farklı karakterle oynanabilir.Bir çok pro oyuncuların streamlerinde gördüğünüz gibi öne geçen tarafın snowball yapmasını engellemek neredeyse imkansız ve bu da herhangi oyunun mantığına aykırı sanki futbolda bir gol atınca gol yiyen takımdan birinin otomatik kırmızı kart görmesi gibi.3 yıldır oynuyorum Lol ve son 5-6 ay içerisnde dota arası Lol oynuyorum çünkü oyun gerçekten sıkıcı hale geldi ve yapılabilecek şeyler kalmadı ha diyebilirsiniz niye bu kadar çok tutuluyor bu oyun.Pro oyuncular için para , amatörler içinse tabii ki kolay dinamiklerKi zaten çoğu pro oyuncu WoW geçmişi olanlar

Benim lola başlama hikayem w3 dota map hackten geçer.Çoğu +18 yaşındaki kişi için bunlar geçerlidir sanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: JimmyCool1907

4EVER LOL

Aynen kardeşim ötesi yok.Tek başına oyun oynayan bir adamı böyle bağlayan bir oyun olamaz.Hemde beleşş.

• Dota, LoL'e gore daha hardcore. Ama oyunun geneli LoL'e gore daha pasif. Ben bir oyunu oynarken oyundan aldigim zevke ve heyecana bakarim, kim nasil proluk yapmis, ne kadar hardcore oynamis, umrumda olmaz. Bu bakimdan LoL bir adim ondedir benim icin. Ha Dota'da trollüğün tadi bir baskadir. Tiny ile takim arkadasinizi 5 kisinin ortasina atmak olsun, Wisp ile takim arkadasinizi rakip baseye goturmek olsun bunlar cok zevkli seylerdir :D

Bunlar benim kendi goruslerimdir. Size gore Dota, Hon yada Smite daha iyidir, bu benim umrumda olmaz ben LoL'ümü oynarim, arada sıkılınca Dota'ya gecerim.

Ha bu arada Hon hakkinda bir sey diyemeyecegim. Hic oynamadim, buyuk ihtimalle oynamayacagim da. Zaten Dota2'den bir farki yok sanki uzaktan bakinca.

• HoN ve diğer oyunu oynamadım. HoN'daki heroların çoğunun DotA'dan olduğunu biliyorum sadece. DotA mı LoL mü dersen LoL derim direkt. DotA sistemi çok fazla olan bir oyun değil. Ayrıca herolar arasında aşırı dengesizlik var. 1v5 girip rampage alan mı dersin, int heroların str ve agilere göre useless olması mı dersin, oyunun gidişatının değişmesinin imkansız olması mı dersin... LoL'de uğraşmak zorunda olduğun en az 5 skill oluyor, 2'si summoner spell olmak üzere. Bazı championlarda bu sayı 9'a bile çıkıyor. DotA'da al Mortred, al Centaur, yardır gitsin. 2 tane skill var. Al SK, tek skille yardır. LoL o yüzden DotA'dan çok daha zor bir oyun. Bir metası var. DotA'da support yok, nc gidebilecek hero sayısı az mesela. Combatlar çok daha hızlı gelişiyor LoL'de. Hızlı düşünme yeteneğinizin olması şart. DotA'nın, mapteki gotik havasını seviyorum. LoL o konuda baya kötü bence. Çizgi film gibi grafikler. Ama oyun mekaniği kesinlikle LoL'de daha iyi

• Bence grafik olarak HoN hepsinden iyi ama LoL tadını veremiyor malesef dota çakması olduğu için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randy Blythe*

HoN ve diğer oyunu oynamadım. HoN'daki heroların çoğunun DotA'dan olduğunu biliyorum sadece. DotA mı LoL mü dersen LoL derim direkt. DotA sistemi çok fazla olan bir oyun değil. Ayrıca herolar arasında aşırı dengesizlik var. 1v5 girip rampage alan mı dersin, int heroların str ve agilere göre useless olması mı dersin, oyunun gidişatının değişmesinin imkansız olması mı dersin... LoL'de uğraşmak zorunda olduğun en az 5 skill oluyor, 2'si summoner spell olmak üzere. Bazı championlarda bu sayı 9'a bile çıkıyor. DotA'da al Mortred, al Centaur, yardır gitsin. 2 tane skill var. Al SK, tek skille yardır. LoL o yüzden DotA'dan çok daha zor bir oyun. Bir metası var. DotA'da support yok, nc gidebilecek hero sayısı az mesela. Combatlar çok daha hızlı gelişiyor LoL'de. Hızlı düşünme yeteneğinizin olması şart. DotA'nın, mapteki gotik havasını seviyorum. LoL o konuda baya kötü bence. Çizgi film gibi grafikler. Ama oyun mekaniği kesinlikle LoL'de daha iyi

Skiller konusunda katilmiyorum. Invoker oynadin mi hic?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.