Şimdi Ara

LoL'mü HoN'mu DotA'mı Avo Heroes'mu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
6
Favori
46.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dota 2 yi şuan betada oynuyorum sanırsam 78 hero falan var gün geçtikçe tamamlanıyor..
    Steamın Türkçe desteğide gayet hoş kesinlikle Dota 2 yi beklemelisin...
    Oyun için söylenecek laf yo zaten herkes biliyor.
  • konu acilali epey zaman olmus fakat basligi yeni gordugum icin cevap biraz gec olacak, kusura bakmayin artik. karariz kalmis bikac arkadasa bile yardimci olabilsem bana yeter.

once dotadan basliyim. malum hepsinin babasi dota. moba denilen oyun turunun. aslinda starcraftin ilk oyununda olmasi lazim, bu tip bi fan-made harita vardi. sanirim dotadan daha eski o. emin diyilim zaten bu konuda. neyse.

baslikta ismi gecen 4 oyun icinde acikcasi oynamaktan en cok haz aldigim dotadir. tabi dota warcrafta ek bi harita oldugu icin bazi eksikleri var ve bazen bu biraz sinir bozucu olabiliyo. en cok kahir yapani ise cogu kisinin de onaylayacagi gibi server sikintisi. suana kadar oynadigim 4 server var dotada. wepla, garena, darer ve eurobattle. hepsinin rank sistemini kullanmasina karsin bu isi en iyi beceren yine wepla diye dusunuyorum. kendi seviyenizdeki oyuncularla eslesmeniz daha olasi. en azindan takim ici denge kuruluyo gibi. cogu zaman. zaten dotanin en buyuk sikintisi, bahsettigim gibi. ipini koparan gelmis gibi. karsi takimi da gectim kendi takimlarina bile saygisi olmayan adamlar. leavler da ayri zaten. bazisi da geliyo bi deniyim. dota bi denicek oyun diyildir sokusturiyim bunu da araya. botlarla yapilan sayisiz mactan, tum herolari ve itemlari ogrendikten sonra o zaman kendine bi server aramaya baslaman gerek kanimca. pratik kazanmak sonraki is. obur kotu yanlari olarak, mana barlarini gorebilmek icin heronun ustune tiklamak, spellerin cast timelarinin gorundugu barlarin olmamasi gibi seyler sayilabilir. arkadaslarla landan oynarken hala daha iyisi yoktur benim icin.

burdan da hona gecis yapiyim. grafik takintisi olan arkadaslar tercih edebilirler oncelikle. dotanin cogu yonden birebir aynisidir. cok sayida birebir ayni hero bulunur. ve rank sistemini daha iyi oturtmus bu arkadaslar. parali oyun oldugu icin genelde oyuncular kalitelidir. cok kisa bi sure arkadasimin accountundan oynadigim icin yapabilcegim yorumlar bu kadar. free to play ama bu diyen arkadaslar icin de sunu diyim, size sinirli sayida hero veriliyo. her hafta saniyosam bu herolar degisiyo. gelmez yani free to playe.

dota cakmalarindan en cok sevdigim de lol oldu suphesiz. kendine ozgu grafikleri ve mekanigi var. karakterlerde dotadan carpilma skiller var elbette. dedigim gibi hepsi moba tipi oyun. benzerlikler elbet olacak. fog of war kullanimi dota ve hon kadar islevsel diyil. hayir yine kullaniliyo. ama o kadar yogun diyil. blush diye bi sistem getirmis bu elemanlar. meali calilarin arasina saklanma. praetorians oynayanlar bilirler, yuksek boylu calilardayken disardan bakan biri goremiyo. rank sistemini gayet iyi oturtmuslar. 10 levela kadar gerek oyunucu kalitesi gerekse denge acisindan sikinti cekilebilir ama ondan sonrasi rahat. herolari infulence point veya riot poinle acabiliyosun. riot poinler parayla alinanlar influence pointler ise mac yaptikca kazanilanlar. bu sistemin en guzel yani oyuna oyle bi bakiyim demeye gelenleri defediyo bi sure sonra. sunu da soylemeyi unutmiyim dominion diye bu oyunlarin icinde tek lolda var. hero arena bildigin. ve lolda yeni oyuncular sikinti cekmemesi icin oyun ici rehber yapmislar. kasilacak itemlar, herolarin spelleri, hangi heroya karsi ne yapilir vs cok iyi anlatilmis. he bide dotanin icefrogdan bi onceki gelistiricisi guinsoo steve feak, lolun yapimcilarindan. dotayi oynayalar bilirler. guinsoo's scythe of vyse.

yazinin basinda 4 oyun dedim ama avalonu oynamadim sayabiliriz. cok tutmadi da sanirsam, ismi hic gecmiyo. netice itibariyle, fazla bilgim yok bu oyun hakkinda.

ozet olarak, dotayi oynayan ve soyledigim problemler yuzunden sikilan biri varsa hem lolu hem de honu denemeli. dotaya daha yakin bi oyun istiyosan hona basliycagini fark edersin zaten. lol ise daha kendine ozgu. ha dota oynamadiysan ozveride bulunabileceksen ve pikselli oyun oynamayi kaldirabileceksen kesilikle onu oyna. sahsen konusuyorum, dota2yi beklerken lole basladim ve gayet egleniyorum. dota2 ciktigida da muhtemelen arada sirada oynarim. arada da arkadaslarla 4-5 saat boyunca landan veya internet cafede dota atiyoruz. hala da oynatiyo kendini serefsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zmbrip -- 6 Haziran 2012; 17:06:28 >

• LoL ile Hon ve DotA nın alakası yok bence. LoL gerçekten oyununa yatırım yapan bir firma, sürekli güncel tutuyorlar bir kere. Quit olayları da çok az oluyor lol'de diğerlerine nazaran. Eşit dengeli olsun 1 kişi 5 kişiyi öldürmesin diyosan lol oynayacaksın çünkü tamamen taktik ve takım meselesidir lol. Ayrıca lol'de heroları özelleştirebilirsin runelerde yani tam oynamak istediğin türü kendin yaratabilirsin ama diğerlerin öyle bir şey yok. LoL başla derim, grafiklerine alışınca bir daha diğerlerine bakmazsın bile çok kullanışlı alıştıktan sonra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Dota bunların babası niteliğinde o yüzden ona saygı göstermek gerek ama dotadan daha iyi grafikler ve oynanış sunan bi oyun varsa o da Hon'dur. Şimdi kesin hon ve lol çarpışması çıkacak konuda o yüzden lolde bulunmayıp honda bulunan şeyleri yaziyim.

Bi kere hon'un grafikleri lol'den daha gelişmiş ve gerçekçi.
    Honda deny diye bir olay var. Lol'de bu olay yok.
    Lol'de ward da yok.
    Ayrıca lol f2p olduğu için rated olmayan maçlar deli gibi noob çıkabiliyor. Hon'da noob yok mu derseniz tabii ki var. Ama parayla oynadıkları için çoğununki yemiyor.

ve bunun gibi daha aklıma gelmeyen bir çok şey var.

Avalon heroes pek tutmadı ondan bahsetmicem. Zaten 5 dakika civarı oynamıştım onu da.

Bence en iyisi hondur.

ward dediğin koyduğun yeri gösteren şeymi tam bilmiyorum?
    hony nedir bu arada

• LoL ve Hon dan bahsedeceğim (ikisinide oynamışlığım var)

Leauge of Legends de öne çıkan takim oyunu ve stratejidir kendine özgü şeyler yaratmiştir. LoL de kalkip tek başina 2-3 adami öldüremessin HoN da ise kolay öldürürsün LoL tam bir f2p dir yani para verip en fazla karakter alirsin yada skin.skin hava atmak için karakteride zaten biliyorsunuz.LoL de karakter alip herkesi yenemezsiniz yetenek ve takim işi gerekir HoN da parayı veren düdüğü çalar sistemi var nerdeyse yenilmez derecede karakterler bile var HoN da. ama LoL de hangi karakterle iyi oynarsan onla alirsin.Riot games LoL ün üzerinde hayla çalışıyor yani unutmadi LoL'ü yeni karakterler getiriyor ama LoL de gereksiz karakterlerde var Karakter Olarakda LoL alir çünkü bi kerek HoN da denge diye birşey yok para ver kazan .

LoL=Takim,Yetenek,Strateji sistemli bir oyundur
    HoN=Hizli oyun,Güzel Grafikler,Arcade sistemli bir oyundur

Bana sorarsaniz LoL derim ama dota 2 yi daha oynayamadim ona da bi bakalim belki dota 2 daha iyidir

Azmı birisi towerin arkasına kaçınca adami biraktik tower azımıza s!!!! diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraxShot -- 6 Eylül 2012; 18:13:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DraxShot

LoL ve Hon dan bahsedeceğim (ikisinide oynamışlığım var)

Leauge of Legends de öne çıkan takim oyunu ve stratejidir kendine özgü şeyler yaratmiştir. LoL de kalkip tek başina 2-3 adami öldüremessin HoN da ise kolay öldürürsün LoL tam bir f2p dir yani para verip en fazla karakter alirsin yada skin.skin hava atmak için karakteride zaten biliyorsunuz.LoL de karakter alip herkesi yenemezsiniz yetenek ve takim işi gerekir HoN da parayı veren düdüğü çalar sistemi var nerdeyse yenilmez derecede karakterler bile var HoN da. ama LoL de hangi karakterle iyi oynarsan onla alirsin.Riot games LoL ün üzerinde hayla çalışıyor yani unutmadi LoL'ü yeni karakterler getiriyor ama LoL de gereksiz karakterlerde var Karakter Olarakda LoL alir çünkü bi kerek HoN da denge diye birşey yok para ver kazan .

Bana sorarsaniz LoL derim ama dota 2 yi daha oynayamadim ona da bi bakalim belki dota 2 daha iyidir

Eğer 5v5 girebilcek bi teamın varsa lol tavsiye ederim tek tabanca takılcam diyosun dota2 tek basına bile oyun götürebilirsin lolde böyle bişiy yok takım noobsa sende noob damgası yersin.

• lol iyice boka sardı. Solo oynanmaz artık. Sinir hastası olmak istiyorsanız önden buyrun. Oyuna giriyorsunuz herkes kafasına göre bişey seçip lockluyor. Adam ben midim diyor diğeri ben solo topum diyor. Support ve jungler almaya hevesli adam gelmiyor tabi her zaman herkes işin kolayına kaçmış durumda. Oyun zaten aşırı düzmantık her oyun aynı. solo top carry jungler support mid. Bu şekilde gidiyor her oyun. Öldürdüğün adam para kaybetmiyor son vuruş yapmak aşırı kolay bi yolunu bulup kasıyor. Oyun resmen pve oyunu. Adamın pvp ile hero öldürmeyle alakası yok robot gibi minion keserek geçimini sağlayabiliyor. Boş muhabbet. Oyun aşırı düzmantık towerlar bile adamlar 10 dk dan tower yıkıyor. Hondaki gibi tower rastgele adamlar dalmıyor. Oyunda bütün herolar jungle olabiliyor o razor denilen item sayesinde. Smite ı vur. İlk turu dön razoru al. Sende jungle sın. Honda jungle olan taş çatlasın 5 tane hero var lolde hepsi jungler :D. Annie yi bile jungler yapabilirsiniz hatta veigarıda alın smite ı. Kasın razoru. Tebrikler artık junglersınız. Grafiklerden bahsetmeyelim bile. Şuan honda bütün herolar açık ve skinler oyun içinde kasılan para ile alınabiliyor. Sesler effectler falan çok daha iyi zaten. Yinede seçim size kalmış ama solo kesinlikle oynamayı denemeyin bile lol ü. Tamamen tarafsız yapıyorum bu yorumları şuan alta indirdim loldeyim yani arkadaş ayağına hala lol oynuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 6 Eylül 2012; 22:13:34 >

• Dota 2 daha iyi gibi ama benim külüstür kaldırmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majestyca

lol iyice boka sardı. Solo oynanmaz artık. Sinir hastası olmak istiyorsanız önden buyrun. Oyuna giriyorsunuz herkes kafasına göre bişey seçip lockluyor. Adam ben midim diyor diğeri ben solo topum diyor. Support ve jungler almaya hevesli adam gelmiyor tabi her zaman herkes işin kolayına kaçmış durumda. Oyun zaten aşırı düzmantık her oyun aynı. solo top carry jungler support mid. Bu şekilde gidiyor her oyun. Öldürdüğün adam para kaybetmiyor son vuruş yapmak aşırı kolay bi yolunu bulup kasıyor. Oyun resmen pve oyunu. Adamın pvp ile hero öldürmeyle alakası yok robot gibi minion keserek geçimini sağlayabiliyor. Boş muhabbet. Oyun aşırı düzmantık towerlar bile adamlar 10 dk dan tower yıkıyor. Hondaki gibi tower rastgele adamlar dalmıyor. Oyunda bütün herolar jungle olabiliyor o razor denilen item sayesinde. Smite ı vur. İlk turu dön razoru al. Sende jungle sın. Honda jungle olan taş çatlasın 5 tane hero var lolde hepsi jungler :D. Annie yi bile jungler yapabilirsiniz hatta veigarıda alın smite ı. Kasın razoru. Tebrikler artık junglersınız. Grafiklerden bahsetmeyelim bile. Şuan honda bütün herolar açık ve skinler oyun içinde kasılan para ile alınabiliyor. Sesler effectler falan çok daha iyi zaten. Yinede seçim size kalmış ama solo kesinlikle oynamayı denemeyin bile lol ü. Tamamen tarafsız yapıyorum bu yorumları şuan alta indirdim loldeyim yani arkadaş ayağına hala lol oynuyorum

doğru bu konuda haklısın millet iyice kendi kafasina göre takiliyor artik zaten LoL takim işi millet tek gidiyor bu konu gerçekten kötü oluyor biz genelde 10 arkadaş atariz

yani lol de denge var ama bazı kalitesiz insanlar bu dengeyi bozuyor malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraxShot -- 7 Eylül 2012; 13:05:15 >

• Abi ruslar bitiriyo bizi ya bak takımda feeder varsa %70 Rustur Loldeki sıkıntı bu genellikle eu westte falan. 5 kişi başlamaya gerek yok illa 5 lvl yap chatten looking for group odasına gir ayarla adamları kur takımı takılın zaten düsük lvlsan takım halinde defeat almanız zor ama cok sıktı artık lol cok noob var işte. He dersen hon oyna tek adam 2 itemle 5 kişiyi zart diye kesiyosa nerde strateji 1 kişi feedliyo onu hobaa 5 kişiye tek giriyo ne anladım nerde strateji anca siz kurarsınız stratejiyi ben o adamdan nasıl kacarım diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majestyca

lol iyice boka sardı. Solo oynanmaz artık. Sinir hastası olmak istiyorsanız önden buyrun. Oyuna giriyorsunuz herkes kafasına göre bişey seçip lockluyor. Adam ben midim diyor diğeri ben solo topum diyor. Support ve jungler almaya hevesli adam gelmiyor tabi her zaman herkes işin kolayına kaçmış durumda. Oyun zaten aşırı düzmantık her oyun aynı. solo top carry jungler support mid. Bu şekilde gidiyor her oyun. Öldürdüğün adam para kaybetmiyor son vuruş yapmak aşırı kolay bi yolunu bulup kasıyor. Oyun resmen pve oyunu. Adamın pvp ile hero öldürmeyle alakası yok robot gibi minion keserek geçimini sağlayabiliyor. Boş muhabbet. Oyun aşırı düzmantık towerlar bile adamlar 10 dk dan tower yıkıyor. Hondaki gibi tower rastgele adamlar dalmıyor. Oyunda bütün herolar jungle olabiliyor o razor denilen item sayesinde. Smite ı vur. İlk turu dön razoru al. Sende jungle sın. Honda jungle olan taş çatlasın 5 tane hero var lolde hepsi jungler :D. Annie yi bile jungler yapabilirsiniz hatta veigarıda alın smite ı. Kasın razoru. Tebrikler artık junglersınız. Grafiklerden bahsetmeyelim bile. Şuan honda bütün herolar açık ve skinler oyun içinde kasılan para ile alınabiliyor. Sesler effectler falan çok daha iyi zaten. Yinede seçim size kalmış ama solo kesinlikle oynamayı denemeyin bile lol ü. Tamamen tarafsız yapıyorum bu yorumları şuan alta indirdim loldeyim yani arkadaş ayağına hala lol oynuyorum

İyi hoşta Hon da b.ka sardı LoL de b.ka sardı yapacak birşey yok en iyisi hepsini indir canının çektiğine gir

• quote:

Orijinalden alıntı: DraxShot

LoL ve Hon dan bahsedeceğim (ikisinide oynamışlığım var)

Bu yorumu yazan kişinin ya yaş seviyesi 7-8 lerde ya da Hon da oynadığı maç sayısı 7-8 civarı. Cunku bu sekil bir yorumdan sadece bu çıkabilir.

Ne para vermesinden bahsediyorsun sen onu halen çözemedim ? Kafan mı güzel yoksa birşeyler mi kullanıyorsun ? ya da saçmalamak istedin ne yapacağını bulamadın burda bişeyler denedin ama gerçekten cok iyi başarmışsın saçmalamayı.

Hon Shopda oyuna veya herolara en ufak etki edecek item tarzı birşey satılmamaktadır. Shopda Sadece Heroların Alt avatarları, Announcers paketler,Nick Simgeleriniz,Sembolleriniz,Nick renkleri,tauntlar vb tarzı seyler mevcuttur.

Shopta bulunan tüm itemler sadece gösteriştir. Onun haricinde Oynayacağınız herolara ek özellik ( damage - defance - speed vb. ) ekleyebileceğiniz bir item bulumazsınız.

Örnek sen Berzerker ın kendi avatarı ile oynuyorsundur. Karşındaki Demon Hunter Berzerker Avatarı ile oynuyordur. Peki Fark? sadece Görünümden ibaret. Yoksa avatarın farklı olması herolara ek bir damage veya defance etki etmesi değildir.

Sen oyunu kendı orjinal ses paketi ile oynarsın bir başkası farklı bir ses paketi ile oynar. Peki fark? Sadece Kill veya seri kill ya da tower denied yaparsın ya da öldüğün zaman veya oyun içindeki genel sesleri ses paketleri sayesinde farklı ses duymanı sağlar o kadar.

Server odalarında panelde senin nick rengin Gridir bir başkasının mavi diğerinin yeşil.

Birinde Türk bayragı vardır digerinde fransa..

bunların herolara ek özellik mi sunduğunu sanıyorsun ?

Oyundaki Tüm herolar zaten açıktır. para veripde hero alman gibi bir durum söz konusu bile değil. Neyin kafasındasın anlamadım?

Oyunda sadece en son gelen hero tüm playerlara kapalıdır. Bunu istersen Oyunda kastıgın coinsle alabilirsin ya da yeni hero gelene kadar beklersin çünkü yeni hero geldiği zaman en son kapalı olan hero açılır.

Oyun Tamamen f2p para ver kazan diye bir saçmalık yok göremezsin. Oyunlar heroları nasıl kullandığına ve takım oyununa bakar. Oyunda parayla ne yaparsan yap hiçbir ayrıcalık tanımaz sana.

Neymis honda tek başına 2-3 adam öldürebilirmişsin. Neymiş yenilmez herolar varmış. Evet bende lol ve hon da defalarca tek başıma 4 kişi öldürdüm. Cunku karsımda senın gibi kişiler benım farmımı kesemiyordu. lane de veya mid de feed çekerledi. beni bir güzel kastırırlardı bende gider kasardım. karşındakıne tek seferde 3 kişi kestirmek istemiyorsan kardeşim oynadığın heronun takımdaki görevini üstleneceksin. Oynadığın heroyu ve gideceğin buildi iyi bileceksin. yok 20 kill yapcam hava atcam diye takımını karşıya ezdirmeyecen. Hon takım oyunudur. Takım oyunu oynamasını bileceksın. Bilmiyosan burda oyuna suç bulmayacaksın. Senin gibi kişiler gider Oynadıgı heroyu bilmez. gideceği buildi bilmez. sonra gelir burda abuk subuk saçmalar.

Support,carry,Nuker,Tank vs heroları seçen insalar heronun takımındaki konumunu oynamazlarsa Örnek support hero sen simdi ne olduğunu bile bilmiyorsundur. Support hero Destek herosudur. Oyunda belkide en çok ve en rahat ölen herolardır. Ama takımada üstlendiği görev sayesinde cok rahat maç kazandırabilen herolardır. Takımda kendını kasma düşüncesinde olmaz tam aksine takıma destek herodur. Senin gibiler gider support hero alır takımındakı carry heronun farmını çalar veya kascam adam öldürcem diye kill ini calar. carry heron farm atamaz bu sayede ve karsıdakı degıl 3 unuzu 5 inizi öper Lanede yanınızdakı Carry kastırmak için karşı tarafı rahatsız etmek zorundadir. Çünkü genelde oyunun koptuğu anlar Takımdakı Carry herolarınızın Farmlarına bakar.

Support heroların en önemli görevi warding. Ward ın ne oldugunu bildigini bile sanmıyorum. Ward oyunda koydugunuz noktalarda size belli bir mesafede görüş açısı sağlar. Peki bunun takıma ne yararı olabilir ?
    - lane de kolay kolay gank yemezsiniz. Rakip heroların size gank atacak veya size gelebilecegi noktaları wardlamanız size onları görme olanağı tanıyacaktır.
    - Mid deki heronuza kolay farm veya runeleri rahat kontrol olanağı sağlar. Ayrıca o da aynı sekilde lane deki herolardan gelebilecek ganklardan rahatca kaçabilir.
    - Forest farm atack hero varsa takımda farm bölge noktasına veya rune girişinde koyacağınız ward onun sorunsuz vea ölmeden farm atmasına olanak sağlar.

Sonuç olarak Supprt heron veya diğer heroların takımda kendi ustune düşen görevi yapmazsa ve takım oyunu oynamazlarsa bu oyunun suçu değil veya shop un bir etkisi değil bu sadece playerın noob olmasından başka birşey değildir.

Daha çok şey yazardımda gereği yok. Zaten hon oynamış veya bu tarz oyunun playerları ne demek istediğimi anlamıştır. Amacım lol u kotulemek veya hon u göklere çıkarmak değil. 2 sınıde oynuyorum ama hon daha ağırlıklı cunku tarzıma daha cok yatkın. zevk meselesi sonucta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IeJi -- 10 Eylül 2012; 1:00:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

quote:

Dota bunların babası niteliğinde o yüzden ona saygı göstermek gerek ama dotadan daha iyi grafikler ve oynanış sunan bi oyun varsa o da Hon'dur. Şimdi kesin hon ve lol çarpışması çıkacak konuda o yüzden lolde bulunmayıp honda bulunan şeyleri yaziyim.

Lol'de ward da yok.
    Ayrıca lol f2p olduğu için rated olmayan maçlar deli gibi noob çıkabiliyor. Hon'da noob yok mu derseniz tabii ki var. Ama parayla oynadıkları için çoğununki yemiyor.

Avalon heroes pek tutmadı ondan bahsetmicem. Zaten 5 dakika civarı oynamıştım onu da.

Bence en iyisi hondur.

Yapma bunu.
    Hon'da arkadaşın hesabıyla bakayım diye girmiştim biraz oynadıktan sonra karşıdaki takımdan 3 kişi anında rage quit çekmişlerdi. Paralı ortam bu muymuş?

Dota'yı Avalon'u bilmem fakat LoL HoN arasındaki fark; Teki strateji oyunu teki arcade.
    Şuradan da okunabilir:http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=23447899

arkadasım bi kere o eksisozlukteki adam hic bisey bilmior gelen takıma göre deisir ben 10 dakikada oyunu alan adam gördüm bu profesyonelliktir hon hem arcade hem stratejidir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Lol'de ward da yok.

Bence en iyisi hondur.

Yapma bunu.
    Hon'da arkadaşın hesabıyla bakayım diye girmiştim biraz oynadıktan sonra karşıdaki takımdan 3 kişi anında rage quit çekmişlerdi. Paralı ortam bu muymuş?

Dota'yı Avalon'u bilmem fakat LoL HoN arasındaki fark; Teki strateji oyunu teki arcade.
    Şuradan da okunabilir:http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=23447899

unofficial maçlarda çıkar ama mm de veya pg de çıkmaz. eskidendir o .

samet o herif nasıl bir lol yancısı ayrıca. bunları okuyup gaz mı veriyorsunuz kendinize

Yancılıkla ilgisi yok Hon'u betada da oynadım arkadaşımın accountundan release sonrası da. Çoğu şeyi doğru.
    Hon stratejiye bakmıyor kesinlikle.

5v2 maçta 2 kisi olan adamlar oyun aliolar bu nasıl oluor o zaman sen oynamamıssın hon sadece girmissin oyuna 2 tıklamıssın etrafa hon strateji.

• quote:

Orijinalden alıntı: yuems

Öncelikle iki oyunda bilgisayarımda var ve ikisini de oynamış bir insan olarak yorumluyorum

-Hon biraz daha grafiksel olarak iyi fakat seçilebilirlik olarak kötü saçma sapan bi jungle sistemi var creplere leash atınca birkaç saniyede respawn oluyor tek spotta yüzlerce krep kesmek mümkün
    -LoL grafikleri japon aniemeleri gibi çizgi filimsi fakat seçilebilirlik çok fazla.. Oyunda neye vurduğunuzu çok rahat görebilirsiniz minionlar şampiyon boyutunda olmayıp last hit atmak Hon kadar zor değil gameplay olarak LoL biraz daha kullanışlı.
    -LoL de item stack olayı çok sınırlı iken Hon da bu durum tam tersi item stackleyememe durumu çok sınırlı..
    -Masteries ve Rune kısmı sayesinde "Pro"luğa farklı bir boyut kazandıran LoL'de bir şampiyonu çok farklı alanlarda kullanabilirsiniz fakat Hon' da durum böyle değil A şampiyonu support ise o sadece support carry ise sadece carry tank ise sadece tank olarak görev yapabilirken LoL'de mesela bir tankı AP, AD, skillere göre support kasabilirsiniz.. yada carry bir şampiyonu tank yapabilirsiniz... bu da rakibin gidişatına göre kendini yönlendirmek oluyor ki oyunu birazdaha bütünsel algılamayı gerektiriyor bunu biraz açarsam Lol'de A şampiyonuna en iyi build oyunun gerektirdiği builddir karşıda sağlam vuran mage varsa X buildini Attack damage yapan çoksa Y buildini gidersiniz.. ama Hon!da durum A şampiyonu varsa gideceğiniz tek build X tir..Y si yada Z si yoktur..
    -Hon'da gold kaybedersiniz fakat itemlerin fiyatları yüksek olduğundan ve minionların daha fazla gold vermesi (yaklaşık 3x LoL) Lol'deki gold kaybetmeme sistemini dengeliyor..

Masteries ve Rune kısmı sayesinde "Pro"luğa farklı bir boyut kazandıran LoL'de bir şampiyonu çok farklı alanlarda kullanabilirsiniz fakat Hon' da durum böyle değil A şampiyonu support ise o sadece support carry ise sadece carry tank ise sadece tank olarak görev yapabilirken LoL'de mesela bir tankı AP, AD, skillere göre support kasabilirsiniz.. yada carry bir şampiyonu tank yapabilirsiniz... şu yazıya bak allah aşkına şu oyunu düzgün oynayın en basıtınden youtubeye hon pro nomad yazın ve görün nomad carry herodur ama nasıl tank oldugunu görün şöyle kafanızdan salliorsunuz ya......

• quote:

Orijinalden alıntı: Vyn

kısaca özetlersek Honda oyun kazanmak iteme bakar lol de oyun kazanmak takım oyununa bakar honda tek itemle tüm takımı kesebilme gibi bir saçmalık söz konusu spam build diye nitelendirilen kısım :) lolde o biraz zor işliyor masteries spell vs . gibi

sana hiç katılmıorum evet honda kazanmak iteme oynanış şekline skilleri dogru yerde kullanmaya bakar. her önüne gelene bütün skilleri vurmak olmaz. lolde herkez biri çıktımı gelisine bütün skilleri atior. kasarsan kesersin bu kadar basit honda gayet güzel bi takım oyunudur oyunda gank diye bişey sende düzgün oynamdan konusmussun neyse..
  • burda herkez bos bos konusmus ilk önce 2 sinide dzgnce oynayın gözlemleyin hon taktik item takım oyununa bakar ve hero seçmeye bakar lolda karşı tkaımda aynı heroyu alabilio çok saçma grafikleri çizgi film gibi çok kotu. bi arkadaş honda item yaparsan 5 inide alirsin demiş tabi alırsın neden? çünkü adam profesyoneldir ölmemistir ve kill almistir ki o kadar item yapıp kasmıstır kolay deildir o. hon tam takım oyunudur hero seçimine gore oyun çok değişir her heronun anti herosu mevcut yani burda takımın nasıl oynadıgına baglı dogru yerde skill atıp atmadına baglı kime vurup kime vurmucana ilk kimin kesilecegi gibi düşünceler vardır. lol de 2 takımda da aynı hero seçilebildigi için pata küte dalmanız yeterli en hızlı skill atan kazanır budur arcade. honda buda mevcut. ben ilk lol oyunumda tek basıma oyunu aldım oyun o kadar basit :D sadece zaman kaybı bence grafiklere bi arkadas karanlık demiş gir bi options lara grafik ayarlarına bak bakmadan konusuyorsun boş konusuyorsun. bilmiyorsan yorum yapmıcaksın bu kadar basit. benim tercihim HON

• Hala hon oynuyorum,memnunum.Hatta yeni bir announcer geldi P.I.M.P adında herkese tavsiye ederim alın onu mutlaka,mükemmel
    Bu arada hala kapışma hakkında birşey söyleyeyim,en iyisi diye bir şey yok bırakın herkes istediğini oynasın tabi illa bir iyi seçeceksek benim gözümde hondur.
  • Beni 3 oyunda sarmadı fakat Smite Online baya sardı bence her 3 oyundanda daha iyi grafik olsun herolar olsun taktik olsun tabi bu benim düşüncem.
  • LoL>Dota 2>HoN
    lolün oyuncu kitlesi çok fazla ve supportu çok iyidir
    dota 2 istenilen kadar iyi değil o kadar key için süründüm sonuç hayal kırıklığı
    hon=dota 1 sadece görüntüler farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKonyalı42 -- 15 Eylül 2012; 23:02:12 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.