Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

LoL Bağımlılığı (Bırakmanızı Öneririm ama Herkesin Kendi Tercihi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
98
Cevap
2
Favori
7.877
Tıklama
Tüm Forumlar >> Free to Play - MMO >> League Of Legends >> LOL Genel >> LoL Bağımlılığı (Bırakmanızı Öneririm ama Herkesin Kendi Tercihi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2184 Mesaj
    Kendi adıma konuşuyorum :

S5 te bıraktım ve bu sezon geri döndüm şu am 30 levelim.Lolü bırakmanın hayatıma faydası oldu mu? Evet oldu.

-Sinirli bir insandım düzeldim.

-Stres seviyem azaldı.

-Zamanım arttı ve hobiler edindim.

Fakat oyunu bırakınca da dizilere bağımlı oldum.Onu da geçtim zaten bütün gün boş yapıyorum yaz olması nedeniyle.Ama bağımlılık yaratırsa eskisi gibi direkt sileceğim.Zaten 12 Gb olduğu için üşeniyorum internet hızlı değil

Oyuna neden geri döndüm ?

-Lol oynamak beni cidden mutlu ediyor.Zaten küçüklüğümden beri online oyun harici oyun oynamam.

-Strateji geliştiriyor ve arkadaşlarımla oynuyorum.

-Yetenek ve refleksi geliştirdiğini düşünüyorum.

Not : Eski lol oynayışımla şu an ki arasında fark var bayağı.Eskiden kazanmak ve e-spor gibi saçma hayaller için oynardım artık zevk için oynuyorum.Yaz diye 3-4 saat oynuyorum ama normal şartlarda 1-2 saat oynuyorum.

2.olarak eskiden flamelerdim sinirlenirdim artık sinirlenmiyorum.Biri sövünce muteliyorum.

3.olarak önemli bir işim varsa bırakmasını biliyorum eskiden bunu yapamazdım.

Aslında olay bağımlılık.Oyuna çok bağımlıysanız bi süre ara verip kafa dinleyin ve oynayınca yaşadığınız değişimleri inceleyin,değerlendirin.Challenger dahi olsanız hiçbir şeyin değişmeyeceğini farkederseniz gereksiz hırs yapmaz ve bağımlı olmazsınız.

Ayrıca benim yöntemimi deneyebilirsiniz.Günde 2 maç sınır koydum kendime.Geceleri şarjım 100 ken 2 maç atıp çıkıyorum.Şarjı doldurup yatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebnemFerahHayranı -- 11 Eylül 2018; 19:14:21 >
    |
    |

• Yarbay
    2184 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gabuk

lisede az metin2 için dersten kaçmadık 4 arkadaş.ee elimize ne geçti.işsizlik.oynadığımız tüm hesaplar ya banlandı yada çalındı.biz zamanımızı boşa harcadığımızla kaldık.he şuan da oyun oynuyoruz ama artık yeter demeyi de öğrendik.uzak durulması yada bilinçli oynanması gereken oyunlardır bunlar.cebinizdeki parayı,hayatınızdaki zamanınızı,gözlerinizi ve vücut şeklinizi,duygu ve düşüncelerinizi hep elinizden alır.bunlara oyundaki saçma karakterlere tercih etmeyin.
    Hocam ben de onu diyorum.Geri döndüm deyince yadırganıyorum.Acaba yanlış mı yaptım falan diyorum.Oysaki günlük birkaç maç oynuyorum sadece.Eskiden gün boyu oynardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2010'da lolü ilk kez duydum. 2012'ye kadar arkadaşlara " olum manyak mısınız böyle oyunları oynuyosunuz." diyordum. 2012'de de ben başladım. başlama sebebim evde yalnız olmamdı, başka bişey değil. canım sıkılıyordu.

2015 aralığa kadar s5 bitimiyle oyunu bıraktım diyebilirim. bırakma sebebim de artık çevremdekilerin pek oynamıyor olması. ben bu oyunu arkadaşlarla oynanan bir aktivite görüyordum. malesef kimse kalmayınca ben de saldım.

ara sıra kim var kim yok bakarım. veya biri beni çağırırsa o zaman girerim. onun dışında vaktimi boşa harcamam.

bu oyuna 2000 liraya yakın para verdim 6 yıl boyunca. son 3 yıl kuruş para vermedim. şu an acayip pişmanım böyle bişey yaptığıma. bu oyun öyle bir illet ki gözünü hırs bürüyor ve her şeyi hemen almak istiyorsun. herolara kostümlere rünlere para bayılıyosun. indirimler oluyor bir ton rp alıyorsun. alıyorsun da alıyorsun sanki para havadan yağıyor gibi.

öğrenciydim lan ben 6 yılda 2000 lirayı biriktirsem 2016 yılında gtx 1080 alabiliyordum. düşünsenize bi "gtx 1080" ekran kartı o zaman 1967 liraydı. her ay 30-40 nedir diyordum. sonunu görünce anladım her şeyi...

okuyun gençler. ben ünide mesleği elime alınca basladım, şanslıyım. siz kaybetmeyin. okuyun, ülkeye katkıda bulunun, bir şeyler üretin ne bileyim bi hayrınız dokunsun.

yemin ediyorum sosyal medyada yapılan paylaşım ve yorumları, küçük yaşa pc müptelası olmuş gençleri gördükçe üzülüyorum yeni nesile...

• Yarbay
    6467 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

2010'da lolü ilk kez duydum. 2012'ye kadar arkadaşlara " olum manyak mısınız böyle oyunları oynuyosunuz." diyordum. 2012'de de ben başladım. başlama sebebim evde yalnız olmamdı, başka bişey değil. canım sıkılıyordu.

2015 aralığa kadar s5 bitimiyle oyunu bıraktım diyebilirim. bırakma sebebim de artık çevremdekilerin pek oynamıyor olması. ben bu oyunu arkadaşlarla oynanan bir aktivite görüyordum. malesef kimse kalmayınca ben de saldım.

ara sıra kim var kim yok bakarım. veya biri beni çağırırsa o zaman girerim. onun dışında vaktimi boşa harcamam.

bu oyuna 2000 liraya yakın para verdim 6 yıl boyunca. son 3 yıl kuruş para vermedim. şu an acayip pişmanım böyle bişey yaptığıma. bu oyun öyle bir illet ki gözünü hırs bürüyor ve her şeyi hemen almak istiyorsun. herolara kostümlere rünlere para bayılıyosun. indirimler oluyor bir ton rp alıyorsun. alıyorsun da alıyorsun sanki para havadan yağıyor gibi.

öğrenciydim lan ben 6 yılda 2000 lirayı biriktirsem 2016 yılında gtx 1080 alabiliyordum. düşünsenize bi "gtx 1080" ekran kartı o zaman 1967 liraydı. her ay 30-40 nedir diyordum. sonunu görünce anladım her şeyi...

okuyun gençler. ben ünide mesleği elime alınca basladım, şanslıyım. siz kaybetmeyin. okuyun, ülkeye katkıda bulunun, bir şeyler üretin ne bileyim bi hayrınız dokunsun.

yemin ediyorum sosyal medyada yapılan paylaşım ve yorumları, küçük yaşa pc müptelası olmuş gençleri gördükçe üzülüyorum yeni nesile...
    Yanıtınız için teşekkürler çok içten yazmışsınız. Bu oyun gençlerin zihnini donduruyor. Bu ülkeye yapılmış en büyük kötülük. Oyuna harcanan zaman derse harcansa nerelere geleceklerinin bilincinde değiller

• Yarbay
    2908 Mesaj

Kontrollü olmak kaydıyla oynasınlar hevesini alsınlar ama abartıyorlar malesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    SEANKingston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6467 Mesaj
    quote:

Kontrollü olmak kaydıyla oynasınlar hevesini alsınlar ama abartıyorlar malesef.
    Buna oyunun kendisi içindeki lig sistemi neden oluyor. Şampiyon almak için de saatlerini veren var. Bırakmadan önce tüm şampiyonlar vardı ama çok anlamsız geldi

şampiyonları geçtim 270 kostüm var. yanarım o verdiğim paralara yanarım ben.
    |
    |
    SEANKingston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şampiyonları geçtim 270 kostüm var. yanarım o verdiğim paralara yanarım ben.
    Hocam para yerine gelir bir şekilde. Kaybettiğimiz yıllar , oyundan dolayı kaçırdığımız fırsatlar, sinirlendiğimiz şeyler , kırdığımız kalpler nolacak ? Ben bu oyunu 2012den 2016ya kadar aktif olarak oynadım ve çok pişmanım . Şu an çok nadir giriyorum ve bu şekilde keyif de alıyorum. Eskiden bağımlıydık resmen zorunluluktan oynuyorduk gerçekten kötüydü. Çok üzülüyorum kaçan fırsatlara ama bu saatten sonra yapacak bir şey yok önemli olan bir benzerini yaşamamak

|
    |

Dostum bu durumlarda sakin kalmak en iyisi baktın takımın feeder b atıcaksın alcaksın eline telefonu İnsta youtube izliceksin ha afk uyarısı için de pc ye bakmadan badece sağa sola tıkla

|
    |
    nirvana08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    4237 Mesaj
    Sezon 1'de 14 yaşında Lol'e başlamış aralıklarla da olsa devam etmiş biri olarak sizlere tavsiyem Lol'e harcadığınız zamanın alternatifi yoksa devam edin. Hiç birimizin hayatı Fast and Furious'taki gibi değil. Lol gibi basit oyunlardan hayattan keyif almasını bilelim depresyona girip hayata küsmeyelim.
    |
    |

|
    |
    Ben de oyunu 6 yıldır oynuyorum, eskiden yaz tatillerinde sabah 8 de kalkarı gece 2 ye kadar lol oynardım. Elimde ne var = 0. Artık sadece arkadaşlarla toplanınca internet kafede oynuyorum. Zor ama bırakın arkadaşlar, o kadar çok şeye zaman kalıyor ki ben şaşmıştım, dizi izledim, kitap okudum, farklı hikaye oyunları oynadım(birkaç saat), dışarı çıktım arkadaşlarımla zaman geçirdim. Ve okul zamanında da bunları yapabiliyordum ders çalışırken. Ama lol oynarken böyle bir şansım yoktu.
    |
    |
    -TiqeR-

Eski oyun bağımlılığının yanında bir hiç benim için bu League of legends . Günde 2-3 dereceli atıp çıkıyorum. Metin2 gibi oyunların bagimlisi idim ama

|
    |
Reklamlar
e-ticaret
Blogio
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.