Şimdi Ara

Lokantada gece çalışıyorum, az mı alıyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
2.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben şuanda lokanta/köfteci/çorbacı gibi biryerde çalışıyorum.Saat akşam 8 den sabah 8 e kadar çalışıyorum.Sürekli ayaktayım ve komilik garsonluk karışık yapıyorum. Baya yoruluyorum. Günlük 25 tl alıyorum . 2 öğün çorba/yemek veriyorlar. Sizce azmı bu para ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Haftada kaç gün çalışıyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Haftada kaç gün çalışıyorsun ?

Günlük alıyorum hocam. Haftada 7 gün... Tatil yok..

• Az

• En az 35

• dostum oncelikle yas kac ve sehir? Sigorta varmi? Birde calistigin yerin cirosu nasil,zaten is coksa yani para geliyorsa patron hakkini yiyor demektir.Boyle oldugunu dusunuyormusun?

• baştan aşağı kanun dışı. O kadar diyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Earth_Dreams

dostum oncelikle yas kac ve sehir? Sigorta varmi? Birde calistigin yerin cirosu nasil,zaten is coksa yani para geliyorsa patron hakkini yiyor demektir.Boyle oldugunu dusunuyormusun?

16 yaşım. İzmirin ilçesinde bir lokanta. Sigortam yok. Cirosu bence iyi. Sadece saat sabah 6 sularında azalıyor iş . Ama durmuyor. Gelen kişiler zaten en az 6 Lira hesap ödüyor . Geceleyin rahat 30-40 kişi geliyor.Ki bu en az sayı. Şuanda gece çalışan olarak ben + 1 abi , bulasıkcı , patron , birde kızartmacı var...

• Eger kazanc yuksek degilse ve paraya da ihtiyacin varsa mecbursun kardes ama mekanin kazanci yuksekse ve belli bir suredir calisiyorsan zam iste derim. Gece calismak zaten agirdir bir de full ayaktasin.

• Ben sabah 9 aksam 9 günlük 50 tl alıyorum çok az alıyosun
  • @Huseyinn31
    Hocam paraya ihtiyacı. Yok gibi fakat ne yapabilirim pc almam lazım bu yaz diğer pcyi abim sattı iş görmüyo diye yoksa çalışmam zaten
    @^beetlejuice
    Hocam senin calıstigin yerde lokanta falanmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Factordenkork -- 11 Haziran 2014; 19:14:14 >
  • Dostum isler iyi gibi gorunuyor diger calisanlar ne kadar aliyor ? Senle birlikte daha calisan garsona gore ne kadar is yapiyorsun ? Eger ondan cok calisip az ucret aliyorsan zam iste en azindan bi 10-15 artsin.

• az kardeşim ayda 20 gün çalışsan 500 lira eder.beğenmemek gibi değil ama para mı 500 lira!?
  • 21. yüzyılda köle olmayı başardın, tebrikler
  • bence hakkin 30-35 lira kardesim dedigin gibiyse ancak 25 e calisilmazmi tabiki calisilir.Bir zam istemeyi dene patrondan,arada cay gotur kendisine,yerleri supur,temizlik yapiyomus gibi yap daha basarili olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Dostum isler iyi gibi gorunuyor diger calisanlar ne kadar aliyor ? Senle birlikte daha calisan garsona gore ne kadar is yapiyorsun ? Eger ondan cok calisip az ucret aliyorsan zam iste en azindan bi 10-15 artsin.

Hocan o arkadaş 900-1000 civarı alıyomuş. O arkadaş ben komilik garsonluk karışık yapıyorum hocam müşteri gelince yemek döküyo falan. Yemek servisini ben yapıyorum bazen o yapıyor ama masayı silme catal kasik verme dukkani silme supurme paspaslama isini ben yapiyorum oda ben dolu oldugum zaman masanin servisini o yapiyor birde camlari o siliyor. Kisacasi ben daha cok calisiyom gibi duruyor birde kasik catal paketliyorum, siliyorum tabak siliyorum ve tabaklari catallari yerine tasiyorum...

• Aynı işin antalya piyasası 45-55 arası hemde 8 saat+servis yazık etme kendine.

8 saatin içinde en az 1 saat mola var 7 saat+sigorta+yemek+servis evine kadar bırakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Earth_Dreams

bence hakkin 30-35 lira kardesim dedigin gibiyse ancak 25 e calisilmazmi tabiki calisilir.Bir zam istemeyi dene patrondan,arada cay gotur kendisine,yerleri supur,temizlik yapiyomus gibi yap daha basarili olur.

Hocam zaten hergün masaların tuzlarını kırmızı biberini limon suyunu ve sirkesini ben dolduruyorum, masadaki tum herseyi silip ( masayi silmek ,pul biber karabiber vs disini silmek yani masadaki herseyi silmek ) camsille masayi silmek , yerleri supurmek ve paspaslamak,masalar servis yapmak yemek vermek . patronu her gordugumde sorarim abi cay getiriyimmi diye. Bu arada zam konusunu nasıl açabilirim ne demeliyim patrona sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TYLER*

Aynı işin antalya piyasası 45-55 arası hemde 8 saat+servis yazık etme kendine.

8 saatin içinde en az 1 saat mola var 7 saat+sigorta+yemek+servis evine kadar bırakıyor.

Hicam zaten benimde arkadaş vardı oda geldi beraber çalıştık, sonra bana dedi konyada akraba var gecelik 40 aliyor birde bunun hibi 12 saat calismiyo daha az calisiyo dedi bende ondan boyle bir konu acip sordum isin piyasasini bilmiyorum. Birde bir adam var be yapsam yaranamiyom patron deil bisey deil. Surekli adam akilli calis diyor,calismicaksan evine git diyor..

• Dostum bana kalirsa az, bi kere zaten gece calismak basli basina bir ölum , zam istemelisin.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.